Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(AGFA @ 2009 02 04, 11:00)
Turiu ir aš situacija....gal pagelbėsit.....
...draugė liko našlė su trimis vaikais prieš du metus. Vasario mėnesį jos vyrui buvo priskirtas invalidumas (3 grupė). Jis buvo dirbantis ir gaudavo gana nebloga algą....1700 lt. į rankas. Kovą vyras žuvo. Dabar jos vaikai gauna našlaičių išmoka paskaičiuota nuo invalidumo, t.y. viso 350 lt. (nors nei to invalidumo nei jo dydžio jis taip ir nematė). Tai dabar klausimas....tai nuo ko skaičiuojasi vaikams našlaičių pašalpos? Nuo tėvo atlyginimo ar nuo invalidumo? Ačiū

apie naslaicio pensijas cia
http://www.sodra.lt/index.php?cid=339
Atsakyti
Iskilo man cia toks klausimas.
Issisnekejom su vyru, ir paaiskejo, kad kad jam dovanota turta mirties atveju jis uzrase per puse savo broliui ir seseriai. Cia tas buvo dar pries susipazistant ir pries vedybas.
Man iskilo klausimas, jei jam sakykim, pfu pfu pfu, tas mirties atvejis, tai negi as buciau ismesta i gatve? O jei dar vaikads, ar keteas butu? Taip ir atiduotu ta turta jo broliui su sese, ar vistik tai liktu zmonai su/be vaikais.
Atsakyti
QUOTE(Cioperiuke @ 2009 02 10, 10:59)
Iskilo man cia toks klausimas.
Issisnekejom su vyru, ir paaiskejo, kad kad jam dovanota turta mirties atveju jis uzrase per puse savo broliui ir seseriai. Cia tas buvo dar pries susipazistant ir pries vedybas.
Man iskilo klausimas, jei jam sakykim, pfu pfu pfu, tas mirties atvejis, tai negi as buciau ismesta i gatve? O jei dar vaikads, ar keteas butu? Taip ir atiduotu ta turta jo broliui su sese, ar vistik tai liktu zmonai su/be vaikais.

testamentas yra testamentas.
jei vyras noretu ka nors jums ar vaikui palikt, turetu keist testamenta.
Atsakyti
ziurinejau per paieska ir tokios temos lyg ir neradau, o informacija reikalinga.
situacija tokia:
tevai turi tris vaikus. parase testamenta visiems lygiomis dalimis. dabar vyriausias vaikas nori imti is banko paskola ir zada ikeisti savo paveldejimo dali. ar taip galima?
tevai labai nerimauja, kad jei kartais nepavyktu ismoketi paskolos, gali prarasti nama...
labai dekoju, jei atsakysite
Atsakyti
Aš neteisininkė, bet manau, kad net dėl testamento galima kreiptis į teismą
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2009 02 10, 12:06)
Aš neteisininkė, bet manau, kad net dėl testamento galima kreiptis į teismą

Artimieji gali uzprotestuoti testamenta per teisma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplauke @ 2009 02 10, 13:34)
Artimieji gali uzprotestuoti testamenta per teisma 4u.gif

uzprotestuojant reikia turet labai svaru pagrinda, kodel taip daroma, kitaip pinigai bus ismesti i bala.
tai, kad testamento sudarymo metu zmonos ir vaiko neturejo nera pagrindas.
vienintelis pagrindas butu irodineti,kad vaikui butinas islaikymas ir t.t., tada gautu puse to,kas priklausytu pagal istatyma, jei nebutu testamento. bet tai pareikalautu nemazai islaidu ir nervu.
o vaiko, kaip suprantu, siuo metu net nera dar.
zodziu - jei norit kazka gaut, tada vyras turi naikint arba keist testamenta, nes kitaip pavargsit irodinet per teisma.

QUOTE(meow @ 2009 02 10, 12:53)
ziurinejau per paieska ir tokios temos lyg ir neradau, o informacija reikalinga.
situacija tokia:
tevai turi tris vaikus. parase testamenta visiems lygiomis dalimis. dabar vyriausias vaikas nori imti is banko paskola ir zada ikeisti savo paveldejimo dali. ar taip galima?
tevai labai nerimauja, kad jei kartais nepavyktu ismoketi paskolos, gali prarasti nama...
labai dekoju, jei atsakysite

ne, nes tevai bet kada gali pakeisti testamenta ir nustatyti, kad tas vaikas nieko nepaveldetu.
jei reikalingas paskolos papildomas uztikrinimas (ne tik perkamu ir ikeiciamu turtu), tai tevai turi tiesiog ikeisti savo turta ir jis bus ikeistas iki tol, kol bus pilnai atsiskaityta su banku.
tevu turtas butu prarastas tuo atveju, jei butu problemu su paskola ir uz paskola pirkto ir ikeisto turto verte butu mazesne nei paskola, tada ir prireiktu realizuoti papildomai ikeista turta.
Atsakyti
Nepaisant testamento, teisė į privalomąją palikimo dalį turi:

5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį

1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.

2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.

Atsakyti
Laba diena 4u.gif

Mes taip pat susidūrėmė su paveldėjimo klausimu.. Prieš keletą mėnesių mirė vyro tėvelis verysad.gif (testamento neparasęs), jis turėjo savo vardu keletą skypų žemės,namą(Paveldėjo santuokos metu). Yra trys paveldėtojai mano vyras, vyro brolis ir mama. Mama pareikalavo,kad vaikai atsisakytų savo dalių ir viskas liktų jai(Nors turi dar trejus namus savo vardu ir sklypų). Vyras nenorėdamas kariauti sutiko su tokiomis sąlygomis. Mama su broliu pirmi nuvyko pas noratą,sutarė viską,o vyras tik nuvažiavo pasirašyt. Gavosi taip jog jis visiškai atsisakė teisių į tėvo palikimą, o brolis pasirodo teises į palikimą priėmė,o paskui padovanojo motinai. O klausimas yra toks,ar šis vyro atsisakymas,negali turėti įtakos paveldėjimo teisėms ateityje(mirus mamai,neparašius testamento)? Situacija tokia,kad mes jau gana ilga laiką vieni gyvenam tuose namuose,tvarkomės,mokesčius mokamės ir bijom jog mirus mamai, galim likt ne namų..

Niekaip nesuprantam, kodėl vyras turėjo atsisakyt teisių,o brolis priimt, o tada dovanot?Koks to tikslas? g.gif Juk galėjo abu atsisakyt,mama būtų likus vienintelė paveldėtoja. g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Sweetness* @ 2009 02 26, 15:38)
Laba diena 4u.gif

Mes taip pat susidūrėmė su paveldėjimo klausimu.. Prieš keletą mėnesių mirė vyro tėvelis verysad.gif (testamento neparasęs), jis turėjo savo vardu keletą skypų žemės,namą(Paveldėjo santuokos metu). Yra trys paveldėtojai mano vyras, vyro brolis ir mama. Mama pareikalavo,kad vaikai atsisakytų savo dalių ir viskas liktų jai(Nors turi dar trejus namus savo vardu ir sklypų). Vyras nenorėdamas kariauti sutiko su tokiomis sąlygomis. Mama su broliu pirmi nuvyko pas noratą,sutarė viską,o vyras tik nuvažiavo pasirašyt. Gavosi taip jog jis visiškai atsisakė teisių į tėvo palikimą, o brolis pasirodo teises į palikimą priėmė,o paskui padovanojo motinai. O klausimas yra toks,ar šis vyro atsisakymas,negali turėti įtakos paveldėjimo teisėms ateityje(mirus mamai,neparašius testamento)? Situacija tokia,kad mes jau gana ilga laiką vieni gyvenam tuose namuose,tvarkomės,mokesčius mokamės ir bijom jog mirus mamai, galim likt ne namų..

Niekaip nesuprantam, kodėl vyras turėjo atsisakyt teisių,o brolis priimt, o tada dovanot?Koks to tikslas? g.gif Juk galėjo abu atsisakyt,mama būtų likus vienintelė paveldėtoja. g.gif


Gali buti, kad vyro brolis jau buvo pas notara "uzsiregistraves" kaip pretendentas palikimui priimti, tai tokiu atveju nebegalima atsisakyti. del to priėmė ir pardave.
toks atsisakymas tolimesniems paveldėjimo santykiams įtakos neturi, t.y. ir po motinos mirties bus paveldima pagal įstatymą arba testamentą: pagal įstatyma vaikai pirma eile; pagal testamentą taip, kaip parasyta testamente.
Atsakyti
Aš irgi turiu klausimą, tik gal per mažai pateiksiu duomenų, bet gal kas atsakys? Po močiutės mirties dėdės neskubėjo susitvarkyti dokumentų dėl paveldėto miško. Praėjo terminas, dabar kreipėsi į teismą, kur abejoja, kad dar galima kažką padaryti. Negi pradelsus terminą paveldėjimas atiteks valstybei?
Atsakyti
Sveikos,pries 1,5 metu mire tetis,kadangi testamento nebuvo,pagal istatyma turtas buvo padalintas man ir broliui.Esu istekejusi,vyras turi skolu,kurios jau perduotos anstoliams,ar gali buti,kad antstoliai uz vyro skolas arestuotu nekilnojama turta,ar tai mano asmenine nuosavybe?(testamento nera)Is anksto dekoju uz atsakyma.
Atsakyti