Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

Sveiki,
gal kas galetu pakonsultuoti mane tokiu klausimu.
Suzinojome,kad senelis savo turta(nama+zeme) uzrase tik 1 sunui.Visai neseniai pakeite testamenta.Prasidejo baisulines rietenos ir tt.Senelis sako,kad ji priverte tai padaryt.Sunus(paveldetojas),kad jis tai padare savo noru.
Beda ta,kad sunus tas ji ir priziuri,nelabai leidzia nuvykus pasikalbeti ir pan.
Domina,kokiais atvejais galima butu uzgincyti testamenta.?Gal kas konkreciai zino.Paveldetojai turetu buti ir like sunus.
Protu tai suvokiu,kad testatoriaus valia yra paskutinis testamentas(pakeistasis).Turime senojo testamento kopija,kuris ir buvo pakeistas mums nieko nezinant.Bet jausmai tai och kaip verda-ne del materialniu dalyku tikrai,o del to,kad is tevo atimta seima,vaikystes namai ir tt.
Sakau,gal tiesiog vaziuojant reikia vaziuoti su diktafonu-irasineti pokalbius,kad buti nors kazkokie irodymai uzgincijant testamenta.Vienu zodziu gautusi tikras kriminalas jau.
Atsakyti
QUOTE(FenG @ 2008 10 28, 23:47)
Sveiki,
gal kas galetu pakonsultuoti mane tokiu klausimu.
Suzinojome,kad senelis savo turta(nama+zeme) uzrase tik 1 sunui.Visai neseniai pakeite testamenta.Prasidejo baisulines rietenos ir tt.Senelis sako,kad ji priverte tai padaryt.Sunus(paveldetojas),kad jis tai padare savo noru.
Beda ta,kad sunus tas ji ir priziuri,nelabai leidzia nuvykus pasikalbeti ir pan.
Domina,kokiais atvejais galima butu uzgincyti testamenta.?Gal kas konkreciai zino.Paveldetojai turetu buti ir like sunus.
Protu tai suvokiu,kad testatoriaus valia yra paskutinis testamentas(pakeistasis).Turime senojo testamento kopija,kuris ir buvo pakeistas mums nieko nezinant.Bet jausmai tai och kaip verda-ne del materialniu dalyku tikrai,o del to,kad is tevo atimta seima,vaikystes namai  ir tt.
Sakau,gal tiesiog vaziuojant reikia vaziuoti su diktafonu-irasineti pokalbius,kad buti nors kazkokie irodymai uzgincijant testamenta.Vienu zodziu gautusi tikras kriminalas jau.

jei senelis sako,kad ji priverte tai padaryti, jis gali issikviesti i namus notara (jei pats pas ji nuvykti negali) ir parasyti toki testamenta, koki nori - ir niekam nesakyti, ka parase ax.gif niekas is potencialiu paveldetoju neturetu dalyvauti sitame procese. galios paskutinis parasytas testamentas.
Atsakyti
gal kas ir mum padetu g.gif mire vyro mama. ji gyveno kartu su dukra (vyro sesuo). po mirties viska paliko dukrai. vyras nuo gimimo gyveno kol vede. bet iki siol ten tebera registruotas. mama rasant testamenta buvo neveiksni. kazi ar palikima galima uzgincyt ar kaip?? aciu jei kas patartu
Atsakyti
QUOTE(pijus @ 2008 11 27, 15:13)
gal kas ir mum padetu  g.gif mire vyro mama. ji gyveno kartu su dukra (vyro sesuo). po mirties viska paliko dukrai. vyras nuo gimimo gyveno kol vede. bet iki siol ten tebera registruotas. mama rasant testamenta buvo neveiksni. kazi ar palikima galima uzgincyt ar kaip?? aciu jei kas patartu

buvo teismo sprendimas del neveiksnumo ar jus cia nustatet? g.gif
is principo viska galima uzgincyti - kad vartojo tam tikrus vaistus, kad buvo tam tikros diagnozes ir t.t.
del teismo sprendimo - nieks negarantuoja, kad jis bus toks, kokio jus norit.
o paryskinta fraze man patiko biggrin.gif
Atsakyti
biggrin.gif prajuokinot mirksiukas.gif netnemaciau kaip ten pasiryskino smile.gif
aciu uz patarimus. del neveiksnumo nestatem,bet manau kad taip butu.. pz. paklausiakaip anukelio vardas, kiek metu, o uz 5 minuciu vel tas pats.. . tai va..ziuresim doh.gif
Atsakyti
noriu jūsų patarimų. Mire mano brolis uzsienyje(Anglijoje). gal kas susidūrėte kaip reikia elgtis, galbut kaip pigiau pargabenti palaikus. Nes nelabai ysivaizduoju ka reikia daryti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liniuote: 01 gruodžio 2008 - 15:56
QUOTE(Liniuote @ 2008 12 02, 00:11)
kaip gaila kad nera noritnciu ar galinciu patart
verysad.gif



2003 m. gegužės 20 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 618 “Dėl valstybės finansinės paramos užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams parvežti į Lietuvos Respubliką teikimo ir materialinės pagalbos teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams, nukentėjusiems užsienio valstybėse, taisyklių patvirtinimo” nustatyta, kad mirusiojo (žuvusiojo) šeima, neturinti lėšų palaikams parvežti, gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kuri pagal pateiktus dokumentus, įrodančius palaikų parvežimo išlaidas, gali suteikti finansinę paramą. Tokia parama gali būti suteikta tuo atveju, jeigu miręs (žuvęs) asmuo nebuvo apsidraudęs, arba kai asmuo buvo apsidraudęs, bet pagal draudimo sutartį tai nėra draudiminis įvykis, o mirusio (žuvusio) asmens šeima ar artimieji giminaičiai turi mažas pajamas (kai šeimos arba jo artimojo giminaičio šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 3 valstybės remiamų pajamų dydžių).

Suma, skiriama piliečių palaikams parvežti į Lietuvos Respubliką išlaidoms padengti, neturi viršyti 54 minimalių gyvenimo lygio dydžių (nustatytas minimalus gyvenimo lygis (MGL) –130 litų), t.y. visa savivaldybės skiriama finansinė parama negali viršyti 7020 litų.

Pastaba. Dėl bendros informacijos apie mirusių (žuvusių) asmenų palaikų gabenimo tvarką galima kreiptis į Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento Konsulinės pagalbos skyrių Vilniuje telefonais 236 2612 ir 236 2867.


įspėju, ten urm dirba ne žmonės, o žvėrys.
Atsakyti
Sveiki

Gal kas ir man pades atsakyti i klausima g.gif Mano tevai nagyvena kartu(13m)bet nera issiskyre,isgyveno24m,o db mano tevas gyvena su kita(9m)tai noriu pasiteirauti,ar po tevo mirties,dabartinei moteriai priklausytu kokia nors dalis?Aciu.
Atsakyti
QUOTE(gustomama @ 2009 01 06, 16:47)
Sveiki

Gal kas ir man pades atsakyti i klausima g.gif Mano tevai nagyvena kartu(13m)bet nera issiskyre,isgyveno24m,o db mano tevas gyvena su kita(9m)tai noriu pasiteirauti,ar po tevo mirties,dabartinei moteriai priklausytu kokia nors dalis?Aciu.

Po jūsų tėvo mirties, nesant testamento , pirmąja eile paveldės biologiniai vaikai ir sutuoktinė (ne faktinė, bet tikroji, su kuria santuokos liudijimas yra, aišku, jei iki mirties neišsituoks). Jeigu tėvas su ta antrąja moterimi tik gyvena, bet nėra sudaręs santuokos, o su Jūsų motina santuoka dar nenutraukta, tai paveldės Jūsų motina kartu su Jumis ir kitais biologiniais jo vaikais.
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2009 01 09, 14:29)
Po jūsų tėvo mirties, nesant testamento , pirmąja eile paveldės biologiniai vaikai ir sutuoktinė (ne faktinė, bet tikroji, su kuria santuokos liudijimas yra, aišku, jei iki mirties neišsituoks). Jeigu tėvas su ta antrąja moterimi tik gyvena, bet nėra sudaręs santuokos, o su Jūsų motina santuoka dar nenutraukta, tai paveldės Jūsų motina kartu su Jumis ir kitais biologiniais jo vaikais.


Aciuks.Matot as esu is tu namu issiregistravus,tai biski buvo neramu,kad po to nesakytu,gyvenau ir nieko neturiu.O as nenoreciau,kad jai kas priklausytu.Mano tevai nenutrauke santuokos.
Atsakyti
QUOTE(gustomama @ 2009 01 06, 16:47)
Sveiki

Gal kas ir man pades atsakyti i klausima g.gif Mano tevai nagyvena kartu(13m)bet nera issiskyre,isgyveno24m,o db mano tevas gyvena su kita(9m)tai noriu pasiteirauti,ar po tevo mirties,dabartinei moteriai priklausytu kokia nors dalis?Aciu.




gustomama teisingai viską susakė, bet būna tokių atvejų, kai tėvas surašo testamentą sugyventinės labui. arba sugyventinė po mirties pradeda teismų maratonus, kad dalis turto priklauso jai, nes ji remontavo už savo pinigus ar žemę prižiūrėjo ir t.t.
Atsakyti
sveiki,

senelis kaimynas manes klausia ,ar gali duoti savo pasa ir banko saskaitos numeri savo sunui, mat sunus nori "sutvarkyti" kazkokia pasalpa. Senelis pats nueiti negali, bet savo sunumi nelabai pasitiki, bijo, kd "nenuimtu " pinigeliu nuo saskaitos ir kad nepersirasytu buto savo labui, juk siais laikais visokiu aferu buna.
ka man seneliui patarti?

aciu uz atsakyma
Atsakyti