Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(Jurgitak @ 2008 07 24, 14:44)
Gal kas galite pasakyti, kokių dokumentų reikia, kad galutinai priimti palikimą?  ax.gif Prašymai dėl palikimo parašyti, kad būtų išduotas pažymėjimas, notarė, sakė, kad reikia dar kažkokių pažymų, bet taip ir liko neaišku kokių?  doh.gif Paveldimas butas ir sodo sklypas su vasarnamiu.

Ir dar vienas klausimas, ar gali kuris nors iš įpėdinių atsisakyti palikimo kito naudai, kai jau prašymai parašyti, bet visa procedūra dar nebaigta?  g.gif


Atsisakyti palikimo kito naudai negalima, tokio paveldejimo jau nera, jis buvo anksciau. Dabar palikima arba priimi arba ne. Jei pareiskimas priimti paveldejima jau parasytas, keisti nuomones jau negali. Deja cool.gif
O del dokumentu tai tyrejo notare pasakyti. Reik pazymos is kadastro, turto vertinimo ir dar visokiu. Tiksliai turi pasakyti notaras.
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 07 24, 18:56)
O del dokumentu tai tyrejo notare pasakyti. Reik pazymos is kadastro, turto vertinimo ir dar visokiu. Tiksliai turi pasakyti notaras.

Sakė, bet taip ir likau nesupratusi ko jai reikia. Kalbėjo, kad dėl sodo turime pas sodo pirmininką pažymos paprašyti, o tas nieko nežino apie jokias pažymas doh.gif
Apie turto vertinimą visiškai neužsiminė. g.gif be to, o kam jai turto vertė, juk kadastro pažymoje tai bus parašyta. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgitak: 24 liepos 2008 - 22:44
QUOTE(Jurgitak @ 2008 07 24, 23:44)
Sakė, bet taip ir likau nesupratusi ko jai reikia. Kalbėjo, kad dėl sodo turime pas sodo pirmininką pažymos paprašyti, o tas nieko nežino apie jokias pažymas  doh.gif
Apie turto vertinimą visiškai neužsiminė.  g.gif be to, o kam jai turto vertė, juk kadastro pažymoje tai bus parašyta.  g.gif

tai tiesiog paprašykit notaro, kad surašytų kokių dok. reikia..
Atsakyti
QUOTE(vikute321 @ 2008 06 09, 18:14)
Sveikos.Gal galite padėti,turiu tokį klausimą.Draugės tėtis prieš mėnesį mirė.Paveldėjimo dokumentų ji nesitvarkė,nes sužinojo,kad berods tryjuose bankuose paimtos nemažos paskolos.Sakykit ar turi teisę bankai reikalauti sumokėti paskolas.Dar skolos už mobilius telefoninius pokalbius,tai saskaitas atsiuntė.Žodžiu, atakuoja iš visų pusių,tai ji nebežino ką daryti.Bet logiškai galvojant,ji nėra paveldėtoja ir jo skolų netprivalo mokėti,ar aš klystu.

taip reikia gerai viska apsvarstyti kas uz kas pries ir po to jau nuspresti ar priimti palikima su skolomis ar ne
Atsakyti
QUOTE(vikute321 @ 2008 06 09, 17:14)
Sveikos.Gal galite padėti,turiu tokį klausimą.Draugės tėtis prieš mėnesį mirė.Paveldėjimo dokumentų ji nesitvarkė,nes sužinojo,kad berods tryjuose bankuose paimtos nemažos paskolos.Sakykit ar turi teisę bankai reikalauti sumokėti paskolas.Dar skolos už mobilius telefoninius pokalbius,tai saskaitas atsiuntė.Žodžiu, atakuoja iš visų pusių,tai ji nebežino ką daryti.Bet logiškai galvojant,ji nėra paveldėtoja ir jo skolų netprivalo mokėti,ar aš klystu.

bandykite isiaiskinti, kokios yra skolos, nes priemus palikima, paveldite ir palikejo skolas. jei pastarosios bus didesnes uz priimto palikimo verte, jus atsakysite net savo turtu. apsvarstykite, ar toki palikima priimti, ar jo atsisakyti, arba priimkite palikima pagal turto apyrasa. tuomet bent jau busite tikri, kad uz skolas atsakysite TIK paveldetu turtu.
Atsakyti
Pas mane situacija tokia. Mirė mano senelis yra testamentas namui ir žemėj. Dar yra dedė , senelio sūnus. Atrodo viskas paprasta , nuvaževai pas notaro pridavėj dokumentus . Bet pasirodo reikalingas ir dedės parašas ar jis neprieštarauja testamentuj. Pas notara užsirašiau jau prieš dvi savaitės, perspejau dėde kad reikes nuvažiuoti liktai visaka sutarėm. Šiaip tas dėde megstantis išgerti , dabar jau antra savairė geria , vakar paskambino kad susilaužė koja ir važiuoti negalės doh.gif , šiandien jau nekelia ragelio . Tai kaip dabar bus , notaro atšaukti jau negaliu jau tiek laiko laukiu o ir terminas eina link pabaigos . Kas bus jai dėde neatvažiuos doh.gif
Atsakyti
laba dienele,gal man padesit,situacija tokia:mire dede palikimo nepaliko,noriu suzinot ar zmogui priimanciam palikima taikomi kokie nors valstybes mokesciai?ir kokia situacija bus bandant ji parduoti,ar ka nors reiks valstybei moket?
Atsakyti
mociute gyvenanti JAV,nori palikti buto dali anukams(pati atvykti negali).teisininkai pasiule testamentu,gal kam teko susidurti su popieriais ...ta prasme kaip taisyklingai ji surasyti.aciu
kadangi ten istatymai kitokie ji ir nezino kaip taisyklingai ji suformuluoti cia o per konsula ten ji ta testamenta patvirtintu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dziunka: 09 rugsėjo 2008 - 14:11
Sveiki. Gal kas, tvarkant palikimo reikalus, susidūrėte su netikslumais dokumentuose. Mirė mano tėvo brolis, taigi 3 mėn bėgyje reikia pas notarą pateikti prašymą dėl palikimo priėmimo, tačiau notaras nepriima dokumentų, nes neatitinka mirusiojo gimimo diena gimimo liūdijime ir mirties liūdijime, o taip pat mano tėvo ir mirusio brolio motinos vardas (vienur parašyta Marija, kitur Marijona). Kreipėmės į metrikacijos skyrių dėl netikslumų ištaisymo, bet ten visa ta procedūra užtrunka apie 1 mėn, o mūsų baigiasi 3 mėn terminas dėl prašymo pateikimo. Ką daryti? g.gif Esu girdėjusi, kad notaras privalo dok. priimiti ir su klaidomis. Gal kas buvote susidūrę su tokiomis problemomis? Labai prašyčiau pasidalinti savo patirtimi. Būčiau labai labai dėkinga.

Atsakyti
QUOTE(selen @ 2008 10 03, 15:25)
Sveiki. Gal kas, tvarkant palikimo reikalus, susidūrėte su netikslumais dokumentuose. Mirė mano tėvo brolis, taigi 3 mėn bėgyje reikia pas notarą pateikti prašymą dėl palikimo priėmimo, tačiau notaras nepriima dokumentų, nes neatitinka mirusiojo gimimo diena gimimo liūdijime ir mirties liūdijime, o taip pat mano tėvo ir mirusio brolio motinos  vardas (vienur parašyta Marija, kitur Marijona). Kreipėmės į metrikacijos skyrių dėl netikslumų ištaisymo, bet ten visa ta procedūra užtrunka apie 1 mėn, o mūsų baigiasi 3 mėn terminas dėl prašymo pateikimo. Ką daryti? g.gif  Esu girdėjusi, kad notaras privalo dok. priimiti ir su klaidomis. Gal kas buvote susidūrę su tokiomis problemomis? Labai prašyčiau pasidalinti savo patirtimi. Būčiau labai labai dėkinga.

Laba, patarciau parasyti prasyma (tik reikia tekstuka normaliai sudelioti, kad priimi palikima, paciai zinoma, kad atsakai visu savo turtu uz palikejo skolas ir t.t.), prideti dokumentu kad ir su klaidomis kopijas ir parasyti, kad kitus dokumentus priduodi veliau. Nu ir toki rasteli issiusti reg.laisku notarui. Busi nepraleidusi termino, o susitvarkyti dokumentus galesi veliau. Rasyk i AZ, jei dar kyla klausimu.
Atsakyti
Sveiki,


Norėčiau paklausti, kaip elgtis ir kur kreiptis? Su vyru, negyvenau, jau 10 mėn, tačiau išsiskyrusi nebuvau, tik prisiteisiusi 2 vaikams alimentus. Prieš kelias dienas jis išėjo į kitą pasaulį.(Mirties priežastis T 71 X 70.0). Turėjom bendrų skolų bankams, ir pasirodo jis tuo metu, kol gyvenom kartu prisiėmęs iš visokių firmų kaip ūkininkas. Dabar tos firmos jau padavusios anstoliams. Ir įtariu už paskutinius mėnesius bus skolų. Turtas jo- tai 4 ha žemės, kuri užstatyta bankams , sunkvežimis ir lengviji mašina. Tik dar sužinojau, kad už pokalbius negyvenant kartu turi apie 2 tūkstančius skolos, ir iškart netesybų sąlygos 3 telefonai apie 7 tūkst litų, koks būtų geriuasias sprendimo variantas?

Atsakyti
laba diena...
as pas jus noreciau kreiptis keletu klausimeliu is sios temos,nes patys gyvenem uzsienyje,nelabai ka eina susizinoti patiems is lietuvos...
liepos 30 mire vyro tevas(kaip tycia per vyro gimimo diena)(jie buvo nebendrave 15 metu,gimines surado mano vyra kad pasilaidotu teva,ir paveldetu tai ka turejo-taip pat ir skolas)mes kaip tik buvom gryze y lietuva keletui menesiu...palaidojom vyro teva,pristatem visus dokumentus notarui,liepe laukti iki 3 menesiu,jai niekas daugiau neatsiras is paveldetuju,tuomet galutinai jau mums baiks tvarkyti dokumentus.taigi teks vel sio menesio gale grysti y lietuva,dabaikti viska tvarkyti.(dabaikti uosvio paskola moketi,nes dabar mokam tik menesiais isskaidyta,nes bijom iskart visa sumoketi,jai kas dar is paveldetoju nezinomu atsirastu.taip pat uz namo restauravima,nes uosvis nebuvo dar sumokejas...ir dar daug ,,ceremoniju,, atlikti...)

taciau mes galvojam ta namo daly,ir siek tiek zemes parduoti,nes nezadam po kolkas y lietuva grysti gyventi,o tuo labiau kad tai visai kitam mieste nei is kur mes kile.
taciau noriu suzinoti,ar mano vyrui iseis vienam gryzus parduoti ka paveldejo,tiksliau vienam susitvarkyti...ar nereikes jokiu pazymu ,ar sutikimo mano,turim sunu ...ar vyras vienas susitvarkys viska,ar man reikia ka nors padaryti.....?
zinau kai kad norima parduoti bendra turta reikia sutuoktinio sutikimo,ar dar kaskokios pazymos...bet cia gal jau kai tik vyras paveldejo,jam nieko tokio nereikes...

ir dar noreciau paklausti...skaiciau kad raset,jog registru centro yvertinimo sumos juokingos...tai kiek supratau galima patiems susirasti vertintoja,kad jis yvertintu yforminant paveldejimo dokumentus....taciau kur butu galima klaipedoje,rasti toky,ar kaip ju institucija turetu vadintis?

gal kas zinot su vertinimu susijusia procedura,kaip tai vyksta,ir kaip padaryti ,kad palankiau butu parduodant, mazesnis skirtumas butu,nuo yvertinimo ir pardavimo kainos atskaiciuotu juos 15 %........

nuosirdziai dekoju uz atsakymus...
Atsakyti