Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(ooo @ 2008 06 06, 11:24)
santuokos metu igytas butas bus dalijamas taip:
puse prieklauso tevui, puse motinai. motinos dalis dalijama: 1/4 vyrui, likusi vzaikams lygiomis dalimis, tai gaunasi, kad vyrui 4/8 jo+1/8 paveldima zmonos dalis. vaikams po lygiai per puse dalins 3/8 buto.

paveldeta zeme ir visi pinigai visuose bankuose, antros ir trecios pakopos pensijos pinigai dalijami taip:
1/4 vyrui, 3/4 vaikams.
paveldetas turtas yra tik motinos, todel vyrui puse jo nepriklauso.


Del zemes nesigincisiu, bet del pinigu - banke esantys pinigai padalijami kaip ir butas - 1/2 vyro, 1/2 zmonos. Nemanauu kad bankas ar notarai gilinsis is kur tie pinigai atsirado - pardavus paveldeta ar nepaveldeta zeme, buta, ar dar kokiu keliu.
Atsakyti
Ačiū jums abiem.
Pagaliau ji susitarė dėl susitikimo su notare, tai žinant jūsų komentarus bus lengviau aiškintis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Užsispyrėlė @ 2008 06 06, 12:04)
Ačiū jums abiem.
Pagaliau ji susitarė dėl susitikimo su notare, tai žinant jūsų komentarus bus lengviau aiškintis  mirksiukas.gif


Ner uz ka. Jei ji jau prieme paveldejima, jai pasakys kiek ko yra, kaip dalijama ir pan. O jei dar neapsisprende del priemimo, informacija bus labai lakoniska, neminint sumu, kas yra paveldima.... ]
Patarimas vienas - viska labai gerai apsvarstyti ir pasverti, nes tokia slidi sita sritis... Na kad ir tarkim butas - kas is to kad paveldes visi trys, bus tik trys buto bendrasivinkai, o kokia praktine nauda is to? Tevui bus galima savo dali padovanoti uz simboline suma, o stai broliui teks pakloti didele suma... doh.gif Ir dar daug visokiu niuansu... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 06 06, 11:37)
Del zemes nesigincisiu, bet del pinigu  - banke esantys pinigai padalijami kaip ir butas - 1/2 vyro, 1/2 zmonos. Nemanauu kad bankas ar notarai gilinsis is kur tie pinigai atsirado - pardavus paveldeta ar nepaveldeta zeme, buta, ar dar kokiu keliu.

jei yra dokumentai - pvz, zemes pardavimo sutartis, kurioje nurodyta,kad tokia suma pervedama i tokia saskaita, tai dalie spinigu saskaitoje kilme aiski mirksiukas.gif
aisku, jei nespausi gilintis, tai nieks ir nesigilins, padalins ir vsio rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 06 06, 12:39)
Ner uz ka. Jei ji jau prieme paveldejima, jai pasakys kiek ko yra, kaip dalijama ir pan. O jei dar neapsisprende del priemimo, informacija bus labai lakoniska, neminint sumu, kas yra paveldima.... ]
Patarimas vienas - viska labai gerai apsvarstyti ir pasverti, nes tokia slidi sita sritis... Na kad ir tarkim butas - kas is to kad paveldes visi trys, bus tik trys buto bendrasivinkai, o kokia praktine nauda is to? Tevui bus galima savo dali padovanoti uz simboline suma, o stai broliui teks pakloti didele suma... doh.gif Ir dar daug visokiu niuansu... cool.gif

dėl buto dalybų bus daug vargo, nes jei galėtų vaikai tėvui nieko neduotų, mat jam žmona visai nerūpėjo, pats gerdavo, ją namie užrakindavo ir raktų nepalikdavo, žinoma ir smurto buvo.. O dabar jis kovoja, kad tik vaikam kuo mažiau turto atitektų doh.gif
Atsakyti
Sveikos.Gal galite padėti,turiu tokį klausimą.Draugės tėtis prieš mėnesį mirė.Paveldėjimo dokumentų ji nesitvarkė,nes sužinojo,kad berods tryjuose bankuose paimtos nemažos paskolos.Sakykit ar turi teisę bankai reikalauti sumokėti paskolas.Dar skolos už mobilius telefoninius pokalbius,tai saskaitas atsiuntė.Žodžiu, atakuoja iš visų pusių,tai ji nebežino ką daryti.Bet logiškai galvojant,ji nėra paveldėtoja ir jo skolų netprivalo mokėti,ar aš klystu.
Atsakyti
QUOTE(vikute321 @ 2008 06 09, 18:14)
Sveikos.Gal galite padėti,turiu tokį klausimą.Draugės tėtis prieš mėnesį mirė.Paveldėjimo dokumentų ji nesitvarkė,nes sužinojo,kad berods tryjuose bankuose paimtos nemažos paskolos.Sakykit ar turi teisę bankai reikalauti sumokėti paskolas.Dar skolos už mobilius telefoninius pokalbius,tai saskaitas atsiuntė.Žodžiu, atakuoja iš visų pusių,tai ji nebežino ką daryti.Bet logiškai galvojant,ji nėra paveldėtoja ir jo skolų netprivalo mokėti,ar aš klystu.



Jei ji nepriims paveldejimo tai ir skolos liks valstybei.... Bet taip pat negaus ir viso kito priklausiusio turto - gyvenamojo poloto, masinos ir pan. lotuliukas.gif Jei yra tik skolos ir nieko daugiau - logiskiskiausia butu nepriimti paveldejimo. Bet jei buvo ir turto (kazka uz tas paskolas vistik pirko), reiktu gerai pasverti, kas apsimoka g.gif
Atsakyti
sveiki.situacija:mire mano itevis,kadangi mane visi bande atbaidyti,kalbejo kad yra testamentas,na kad nesikreipciau ir nepriimineciau palikimo.o vat as paemiau ir tycia ji priemiau.zinoma gimine vos neisprotejo,juk as tik ivaikinta,bando yrodyt kad nesu tikra dukra,bet juk ivaikiai tolygus vaikams.tai va,pradejau viska tvarkytis.tai iskilo klausimas,man reikalingos yra zemes sklypu foto nuotraukos ir dar ten kazkas nepamenu...kiek tai kainuotu?antra,per kiek laiko man ta palikima"isduos" kai visus dok.priduosiu iskart ar ne?ir dar klausimas.kokia viso proceso eiga?ar man dar daug liko?uzsakiau namo planu bylute.kas toliau?dar daug pinigu sukist reiks?namai neregistruoti....beje,zinau kad pardavus namus nesuejus 3m.reik moket valstybei.kiek tiksliai %?nes kazkur maciau 5%jei nevirsija 500000, 15% net 27% kiek tiksliai?jei tarkim namus parduodu uz 200000 tai kiek sumoku valstybei?aciu.
Atsakyti
QUOTE(Paklydudi siela @ 2008 06 11, 22:52)
sveiki.situacija:mire mano itevis,kadangi mane visi bande atbaidyti,kalbejo kad yra testamentas,na kad nesikreipciau ir nepriimineciau palikimo.o vat as paemiau ir tycia ji priemiau.zinoma gimine vos neisprotejo,juk as tik ivaikinta,bando yrodyt kad nesu tikra dukra,bet juk ivaikiai tolygus vaikams.tai va,pradejau viska tvarkytis.tai iskilo klausimas,man reikalingos yra zemes sklypu foto nuotraukos ir dar ten kazkas nepamenu...kiek tai kainuotu?antra,per kiek laiko man ta palikima"isduos" kai visus dok.priduosiu iskart ar ne?ir dar klausimas.kokia viso proceso eiga?ar man dar daug liko?uzsakiau namo planu bylute.kas toliau?dar daug pinigu sukist reiks?namai neregistruoti....beje,zinau kad pardavus namus nesuejus 3m.reik moket valstybei.kiek tiksliai %?nes kazkur maciau 5%jei nevirsija 500000, 15% net 27% kiek tiksliai?jei tarkim namus parduodu uz 200000 tai kiek sumoku valstybei?aciu.


Taip, tu teisi - ivaikiai lygus vaikam.
Del tu visu terminu ir kainu nelabai ka pasakysiu, siuo klausimu gal uzsuk i namu tema, ten gausi atsakymus kiek kas kainuos ir kiek truks.

O del mokamu procentu valstybei tai duosiu patarima - kai bus tvarkomi paveldejimo dokumentai BUTINAI isivertink paveldima nekilnojima turta ( siuo atveju nama ). Pasiteirauk pas notara ar tinka turto vertintoju pazyma. Nes notarai patvirtina ta turto verte, kuri buna irasoma pazymoje is kadastro. O ten sumos juokingos doh.gif Musu 2 kambariu buta Kaune ivertino vos 100 000 litu (kadangi mes nieko nesiruosiam pardavineti, tai kokis mumi skirtumas. Be to kai tvarkemes paveldejimo dokumentus apie tai net nezinojom ir negalvojom kad reiktu isivertint.... cool.gif ) O is to nauda tokia, kad jeigu pardavinesi ta nama nesuejus 3 metam, valstybei mokesi tik procenta nuo gaunamo pelno. Pvz, jei nama ivertins 180 000 litu, o pardavinesi uz 200 000 lt, tai mokesi valstybei procenta nuo 20 000. Bet jei tavo nama kadastre ivertins tarkim 100 000, tai kai pardavinesi jau reiks moketi procenta valstybei nuo 100 000... Tiesa, kiek procentu reiks valstybei sumoketi tai nezinau g.gif
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2008 06 12, 09:55)
Taip, tu teisi - ivaikiai lygus vaikam.
Del tu visu terminu ir kainu nelabai ka pasakysiu, siuo klausimu gal uzsuk i namu tema, ten gausi atsakymus kiek kas kainuos ir kiek truks.

O del mokamu procentu valstybei tai duosiu patarima - kai bus tvarkomi paveldejimo dokumentai BUTINAI isivertink paveldima nekilnojima turta ( siuo atveju nama ). Pasiteirauk pas notara ar tinka turto vertintoju pazyma. Nes notarai patvirtina ta turto verte, kuri buna irasoma pazymoje is kadastro. O ten sumos juokingos  doh.gif  Musu 2 kambariu buta Kaune ivertino vos 100 000 litu (kadangi mes nieko nesiruosiam pardavineti, tai kokis mumi skirtumas. Be to kai tvarkemes paveldejimo dokumentus apie tai net nezinojom ir negalvojom kad reiktu isivertint.... cool.gif ) O is to nauda tokia, kad jeigu pardavinesi ta nama nesuejus 3 metam, valstybei mokesi tik procenta nuo gaunamo pelno. Pvz, jei nama ivertins 180 000 litu, o pardavinesi uz 200 000 lt, tai mokesi valstybei procenta nuo 20 000. Bet jei tavo nama kadastre ivertins tarkim 100 000, tai kai pardavinesi jau reiks moketi procenta valstybei nuo 100 000... Tiesa, kiek procentu reiks valstybei sumoketi tai nezinau  g.gif

nelabai supratau,vertint man tiksliai zinau kad reiks,jau mane perspejo,bet jie ivertins tiek kiek jiems atrodys verta,kaip padaryt kad ivertintu kuo didesne suma?
Atsakyti
O kokia situacija jei mirė vyras? yra nrkilnojamas turtas, dalis - paveldėto; yra 1 vaikas, yra vyro tėvai, yra paskola???
Atsakyti
Gal kas galite pasakyti, kokių dokumentų reikia, kad galutinai priimti palikimą? ax.gif Prašymai dėl palikimo parašyti, kad būtų išduotas pažymėjimas, notarė, sakė, kad reikia dar kažkokių pažymų, bet taip ir liko neaišku kokių? doh.gif Paveldimas butas ir sodo sklypas su vasarnamiu.

Ir dar vienas klausimas, ar gali kuris nors iš įpėdinių atsisakyti palikimo kito naudai, kai jau prašymai parašyti, bet visa procedūra dar nebaigta? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgitak: 24 liepos 2008 - 13:48