Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

QUOTE(mylinemyli??? @ 2008 04 14, 11:10)
Senelis yra parašęs testamenta, kuriuo po mirties turtą (vienkemį) palieka man. Senelis jau senas, norėtumėm pradėti sodybą renovuoti, o gal net naują namą statyti. Ar galima ką nors daryti kol nepriimtas palikimas?

Manau kad galima, vistiek jo turtas dar yra, jis gali daryti ka nori su juo.
Atsakyti
Turiu klausimu irgi dėl įgaliojimu . Mano mama buvo pasirašius įgaliojima kad gali tvarkyti visus savo tėvo ( tai yra mano deduko ) reikalus , iskaitant ir bankinius. Dabar mano mama mirė , dedukas apsigyveno pas mane . Kaip man dabar daryti , ar reikia persirašyt kita įgaliojima savo vardu , ar galiu su tuo įgaliojimu ir notaro išduota pažyma dėl paveldimumo ( esu vienintelė paveldėtoja ) imti deduko pinigus .
Na o jeigu reikia naujo įgaliojimo , tai tada kokiu popierių man reikia kad išsiimti ta įgaliojimą .
Atsakyti
sveiki,

iskilo ir pas mus beda:

mire tetis tai siek tiek informacijos reiketu:

buvo dirbantis, mire darbe sava mirtimi, bet yra firmos draudimas, nes kaip suprantu visi darbuotojai buna apdrausti net ir is ir i darba. Tai kaip ten su juo. Taip pat ar imanoma prisiteisti kazkokia materialine, moraline zala is jos, na pvz kelesdiasimt, tukstanciu- nes gyventi tai reikia toliau. Be to sveikata buvo praejes darbe ta pati menesi pradzioje, o mire menesio gale. Parasyta aisku, kad tinkamas dirbti. Na darant kardiograma gal ir nemate tuo metu nieko blogo.
Bet ar iseitu kas nors?? Na aisku advokatai, teismai ir t.t. Tiesa, buvo pasalpa is darbo, is profsajungos, alga ir atostoginiai. Kaip pagalvojus, tai kaip ir pilnai atsiskaite. Aisku nepadenge laidojimo islaidu, bet cia velgi- pasalpa buvo.

Patarkite ir nusvieskite.

Dekoju
Atsakyti
QUOTE(cimbria @ 2008 05 01, 18:45)
sveiki,

iskilo ir pas mus beda:

mire tetis tai siek tiek informacijos reiketu:

buvo dirbantis, mire darbe sava mirtimi, bet yra firmos draudimas, nes kaip suprantu visi darbuotojai buna apdrausti net ir is ir i darba. Tai kaip ten su juo. Taip pat ar imanoma prisiteisti kazkokia materialine, moraline zala is jos, na pvz kelesdiasimt, tukstanciu- nes gyventi tai reikia toliau. Be to sveikata buvo praejes darbe ta pati menesi pradzioje, o mire menesio gale. Parasyta aisku, kad tinkamas dirbti. Na darant kardiograma gal ir nemate tuo metu nieko blogo.
Bet ar iseitu kas nors?? Na aisku advokatai, teismai ir t.t. Tiesa, buvo pasalpa is darbo, is profsajungos, alga ir atostoginiai. Kaip pagalvojus, tai kaip ir pilnai atsiskaite. Aisku nepadenge laidojimo islaidu, bet cia velgi- pasalpa buvo.

Patarkite ir nusvieskite.

  Dekoju


Atsiprasau, bet visa gyvenima is tu pasalpu negyvensit schmoll.gif Nezinau, kas ten priklauso ar ne. Bet kazkodel man atrodo, kad sitoj situacijoj ne, tik labai jau neaiskiai nupasakota mirties priezastis. Zinai, kad dare kardiograma ir parase tinkamas dirbti, dar nieko nereiskia. Zmogu sgali numirti bet kur ir bet kada, tuo labiau sakei, kad savo mirtimi. Tuomet is kiekvieno gydytojo, kuris daro kardiograma ir paraso, kad viskas tvarkoje reikia prisiteisti. Nes o vdrug numirsi ant rytojaus. doh.gif Zmogus turi tokia bjauria savybe MIRTI.
Ir dar-kokia moraline zala? blink.gif O jei namie mires butu? Malonu butu, kad tave apkaltintu artimieji? schmoll.gif cool.gif
Atsakyti
QUOTE(cimbria @ 2008 05 01, 19:45)
sveiki,

iskilo ir pas mus beda:

mire tetis tai siek tiek informacijos reiketu:

buvo dirbantis, mire darbe sava mirtimi, bet yra firmos draudimas, nes kaip suprantu visi darbuotojai buna apdrausti net ir is ir i darba. Tai kaip ten su juo. Taip pat ar imanoma prisiteisti kazkokia materialine, moraline zala is jos, na pvz kelesdiasimt, tukstanciu- nes gyventi tai reikia toliau. Be to sveikata buvo praejes darbe ta pati menesi pradzioje, o mire menesio gale. Parasyta aisku, kad tinkamas dirbti. Na darant kardiograma gal ir nemate tuo metu nieko blogo.
Bet ar iseitu kas nors?? Na aisku advokatai, teismai ir t.t. Tiesa, buvo pasalpa is darbo, is profsajungos, alga ir atostoginiai. Kaip pagalvojus, tai kaip ir pilnai atsiskaite. Aisku nepadenge laidojimo islaidu, bet cia velgi- pasalpa buvo.

Patarkite ir nusvieskite.

  Dekoju



??????????? kokia matrialine ar moraline zala nori prisiteisti???? doh.gif
Del moralines ar materialines zalos - net neprasideti neverta, ir nera del ko. Neturit visiskai jokiu argumentu kodel ji jum turetu priklausyti.
Kas del draudimo, tai reikia ziureti kaip jis ten buvo apdraustas, kokios salygos, bet manau kad jis priklauso rolleyes.gif
Bet siaip paemus - kur zmones nusirito. Is mirties nori padryti bizni.
mad.gif Zmones mirtingi, ir numirus kiekvienam kompensaciju nemokes. Supraskit tai pagaliau. Net gydytojai negali padaryti nemirtingu, nekalbant jau apie dabdavius.
Atsakyti
QUOTE(mylinemyli??? @ 2008 04 14, 11:10)
Senelis yra parašęs testamenta, kuriuo po mirties turtą (vienkemį) palieka man. Senelis jau senas, norėtumėm pradėti sodybą renovuoti, o gal net naują namą statyti. Ar galima ką nors daryti kol nepriimtas palikimas?

AŠ MANAU, KAD GALIMA
QUOTE(iingri @ 2008 04 16, 21:38)
Turiu klausimu irgi dėl įgaliojimu . Mano mama buvo pasirašius įgaliojima kad gali tvarkyti visus savo tėvo ( tai yra mano deduko ) reikalus , iskaitant ir bankinius.  Dabar mano mama mirė , dedukas apsigyveno pas mane .  Kaip man dabar daryti , ar reikia persirašyt kita įgaliojima savo vardu , ar galiu su tuo įgaliojimu ir notaro išduota pažyma dėl paveldimumo ( esu vienintelė paveldėtoja ) imti deduko pinigus .
Na o jeigu reikia naujo įgaliojimo , tai tada kokiu popierių man reikia kad išsiimti ta įgaliojimą .

MANAU, KAD TAU REIKAI NAUJO IGALIOJIMO
Atsakyti
QUOTE(iingri @ 2008 04 16, 20:38)
Turiu klausimu irgi dėl įgaliojimu . Mano mama buvo pasirašius įgaliojima kad gali tvarkyti visus savo tėvo ( tai yra mano deduko ) reikalus , iskaitant ir bankinius.  Dabar mano mama mirė , dedukas apsigyveno pas mane .  Kaip man dabar daryti , ar reikia persirašyt kita įgaliojima savo vardu , ar galiu su tuo įgaliojimu ir notaro išduota pažyma dėl paveldimumo ( esu vienintelė paveldėtoja ) imti deduko pinigus .
Na o jeigu reikia naujo įgaliojimo , tai tada kokiu popierių man reikia kad išsiimti ta įgaliojimą .

kadangi igaliojimas sudaromas konkreciam asmeniui, Jums reikes kito igaliojimo.Pas notara reikalingas Jusu diedukas su savo asmens dokumentu ir viskas. Jusu net nereikia, taciau asmenui, kuris galioja (diedukui) reikia zinoti Jusu asmens duomenis, kadangi jie bus irasomi igaliojima.
Atsakyti
Neseniai mirė draugės mama ir jos tėtis tvarko paveldėjimą, tačiau jos supratimu kažką nutyli. Gal galite padėti atsakyt į tokius klausimus:
Po mirties liko 2 pilnamečiai vaikai ir vyras. Palikimo nėra.
Mama turėjo butą, tai pagal įstatyma supratau, kad 1/4 buto priklauso sutuoktiniui, o likusi dalis (3/4) vel dalijamos į 3dalis visiems po lygiai. Ar gerai supratau?
Taip pat mama buvo prieš keletą metų paveldėjus žemę iš savo mamos. Kaip dalinamas šis turtas? Ar taip pat kaip ir butas, ar šis turtas padalijamas tik vaikams?
Atsakyti
QUOTE(Užsispyrėlė @ 2008 06 06, 10:12)
Neseniai mirė draugės mama ir jos tėtis tvarko paveldėjimą, tačiau jos supratimu kažką nutyli. Gal galite padėti atsakyt į tokius klausimus:
Po mirties liko 2 pilnamečiai vaikai ir vyras. Palikimo nėra.
Mama turėjo butą, tai pagal įstatyma supratau, kad 1/4 buto priklauso sutuoktiniui, o likusi dalis (3/4) vel dalijamos į 3dalis visiems po lygiai. Ar gerai supratau?
Taip pat mama buvo prieš keletą metų paveldėjus žemę iš savo mamos. Kaip dalinamas šis turtas? Ar taip pat kaip ir butas, ar šis turtas padalijamas tik vaikams?

ar butas buvo igytas santuokos metu?
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2008 06 06, 10:29)
ar butas buvo igytas santuokos metu?

taip, santuokos metu.

Ir dar paaiškėjo vienas dalykas. Pasirodo jos mama dar turi pinigėlių sąskaitoj. Jie atsirado pardavus dalį paveldėtos žemės. Bet kaip supratau, vienu metu pinigėliai buvo nuimti nuo sąskaitos, o po kiek laiko vėl padėjo į sąskaitą. Kaip bus su šių pinigų dalyba?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Užsispyrėlė: 06 birželio 2008 - 10:06
QUOTE(Užsispyrėlė @ 2008 06 06, 10:12)
QUOTE
Neseniai mirė draugės mama ir jos tėtis tvarko paveldėjimą, tačiau jos supratimu kažką nutyli. Gal galite padėti atsakyt į tokius klausimus:

Notaras i visus klausimus atsakys kai priims paveldejima.
QUOTE
Po mirties liko 2 pilnamečiai vaikai ir vyras. Palikimo nėra.

Gal testamento nera? g.gif
QUOTE
Mama turėjo butą, tai pagal įstatyma supratau, kad 1/4 buto priklauso sutuoktiniui, o likusi dalis (3/4) vel dalijamos į 3dalis visiems po lygiai. Ar gerai supratau?

Ne visai. Sutuoktiniui priklauso 1/2 buto, o likusi 1/2 bus dalijama i tris dalis - sutuoktiniui 1/4 (nuo to 1/2), o 3/4 ( nuo tos paveldimos 1/2) dviem vaikam.
QUOTE
Taip pat mama buvo prieš keletą metų paveldėjus žemę iš savo mamos. Kaip dalinamas šis turtas? Ar taip pat kaip ir butas, ar šis turtas padalijamas tik vaikams?

Manau kad bus dalijamas taip pat kaip ir butas, nes cia gi ne skyrybos, o paveldejimas...


Papildyta:
QUOTE(Užsispyrėlė @ 2008 06 06, 11:06)
taip, santuokos metu.

Ir dar paaiškėjo vienas dalykas. Pasirodo jos mama dar turi pinigėlių sąskaitoj. Jie atsirado pardavus dalį paveldėtos žemės. Bet kaip supratau, vienu metu pinigėliai buvo nuimti nuo sąskaitos, o po kiek laiko vėl padėjo į sąskaitą. Kaip bus su šių pinigų dalyba?



Su pinigeliais bus taip pat kaip ir su visu turtu... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Užsispyrėlė @ 2008 06 06, 11:06)
taip, santuokos metu.

santuokos metu igytas butas bus dalijamas taip:
puse prieklauso tevui, puse motinai. motinos dalis dalijama: 1/4 vyrui, likusi vzaikams lygiomis dalimis, tai gaunasi, kad vyrui 4/8 jo+1/8 paveldima zmonos dalis. vaikams po lygiai per puse dalins 3/8 buto.

paveldeta zeme ir visi pinigai visuose bankuose, antros ir trecios pakopos pensijos pinigai dalijami taip:
1/4 vyrui, 3/4 vaikams.
paveldetas turtas yra tik motinos, todel vyrui puse jo nepriklauso.
Atsakyti