Įkraunama...
Įkraunama...

Šilauogės

uogutės labai ankstyvos thumbup.gif , bet aš neišlaukiau ir suvalgiau neprinokusias doh.gif , o kai patrešiau tai maniau jau po sausmedžių, lapai pradėjo gelsti ir kristi , bet po mėnesiuko atsigavo ax.gif po nesėkmingo trešimo nenaudoju pirktinių trašų, dabar naudoju dilgėlytes ir sausmedžiam tai tiko bigsmile.gif
Atsakyti
Na ir as pasisodinau net trys krumelius silauoguiu sode wub.gif Vienas krumelis jau keturmetis (Darrow) o du dvimeciiai (Bliuecrop ir Patriot). Jau beveik menuo, kaip auga rolleyes.gif Tik kadangi as apie jas beveik nikeo nenusimanau, tai noreciau suzinoti, kaip jas reikia priziureti blush2.gif Ar ziemai galima taip paprastai palikti, ar reikia apviniuoti kokia agroplevele ar dar kazka. O kaip pavasari? Girdejau reikia kazkuom tresti g.gif
Atsakyti
O kur butu galima isigyti silauogiu krumuku Kaune ax.gif
Atsakyti
O mano silauoges nelaimingos, lapai raudoni ir aprude. Pavasari tresiau spec trasom silauogem. O vistiek jos raudonos, nors keleta uogyciu buvo. Kazi ka daryti ? turbut laukti pavasario?
Atsakyti
QUOTE(jurg_ili @ 2008 10 07, 17:53)
O mano silauoges nelaimingos, lapai raudoni ir aprude. Pavasari tresiau spec trasom silauogem. O vistiek jos raudonos, nors keleta uogyciu buvo. Kazi ka daryti ? turbut laukti pavasario?

g.gif as savo pasodinau rugsejo pradzioi, tai zali buvo, o dabar irgi tokie i raudonuma, gal net bordiniai darosi, bet cia gal del to kad ruduo ir spalva keiciasi, ar cia reiksia, kad kazkas negerai? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(jurg_ili @ 2008 10 07, 17:53)
O mano silauoges nelaimingos, lapai raudoni ir aprude. Pavasari tresiau spec trasom silauogem. O vistiek jos raudonos, nors keleta uogyciu buvo. Kazi ka daryti ? turbut laukti pavasario?

Tai kad tokios ir turi būt mirksiukas.gif Jos gi rudenį bordinės pasidaro wub.gif man gražu wub.gif Žodžiu, visapusiškai geras augaliukas: vasarą naudingas (uogytės daug visokių vitaminų turi), rudenį aplinką puošia wub.gif thumbup.gif

user posted image

user posted image

Svarbu, kad nebūtų taškuoti lapeliai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2008 10 10, 09:32)
Tai kad tokios ir turi būt mirksiukas.gif Jos gi rudenį bordinės pasidaro wub.gif man gražu wub.gif Žodžiu, visapusiškai geras augaliukas: vasarą naudingas (uogytės daug visokių vitaminų turi), rudenį aplinką puošia wub.gif  thumbup.gif

user posted image

user posted image

Svarbu, kad nebūtų taškuoti lapeliai 4u.gif

aš taip pat nusipirkau parodoje 4 krūmelius šių uogų, bet dar taip ir nepasodinau į žemę... stovi jos pas mane vazonėlyje...
Nusipirkau rūgščios žemės (sakė gera, kur azalijoms ir rododendrams paruošta). Žadu sodinti į saulėtą vietą. O ant viršaus ar reikia pjuvenom apibarstyti/ Nuotraukoje lygtais čia jos matos, ar klystu? g.gif Ir kaip jas apvynioti su ta agro plėvele? Kiekvieną krūmą?
Būtų didelis dėkui už atsakymus, nes gaila krūmelių, jei neprigytų...
Papildyta:
QUOTE(lapute33 @ 2008 09 30, 11:52)
O kur butu galima isigyti silauogiu krumuku Kaune  ax.gif

10.11-12 dienomis Megoj bus sodinukų mugė. Tai turėtų gal ir ten būti..
Atsakyti
QUOTE(dista @ 2008 10 10, 10:54)
aš taip pat nusipirkau parodoje 4 krūmelius šių uogų, bet dar taip ir nepasodinau į žemę... stovi jos pas mane vazonėlyje...
Nusipirkau rūgščios žemės (sakė gera, kur azalijoms ir rododendrams paruošta). Žadu sodinti į saulėtą vietą. O ant viršaus ar reikia pjuvenom apibarstyti/ Nuotraukoje lygtais čia jos matos, ar klystu?  g.gif  Ir kaip jas apvynioti su ta agro plėvele? Kiekvieną krūmą?
Būtų didelis dėkui už atsakymus, nes gaila krūmelių, jei neprigytų...


Internete rašo, kad jei krūmelį nusipirksite vėlai rudenį, geriau jį prikasti, uždengti lapais, pjuvenomis ir taip palikti žiemoti, o pasodinti pavasarį g.gif Bet jei nori dabar sodint, tai sodink kuo greičiau į žemę - juk svarbiausia, kad dar iki žiemos spėtų gerai įsišaknyt ir pasiruošt žiemai; o kad šaknys per žiemą nenušaltų, galima kokiu mulčium. Mulčiavimui tinka durpės, pjuvenos, šiaudai, visai netinka kompostas, nes jis šarmina dirvą. Dėl mulčio žemė ilgiau neperdžiūva, bet ir neužmirksta, net jeigu ilgai lyga, pagerėja dirvos struktūra. Mulčiuotų šilauogių šaknys mažiau kenčia nuo didelių temperatūros svyravimų. Sausą ir karštą vasarą mulčiuotuoje žemėje palyginti vėsu, o šaltą žiemą - šilta. Be to, mažiau auga piktžolės. Geriausiai mulčiuoti spygliuočių pjuvenomis. Tačiau šviežiose pjuvenose sparčiai dauginasi mikroorganizmai, kurie savo gyvybinei veiklai sunaudoja azotą. Todėl pjuvenomis mulčiuotoms šilauogėms azoto trąšų reikia daugiau.

.
Atsakyti
QUOTE(tikurila @ 2008 09 24, 16:17)
Na ir as pasisodinau net trys krumelius silauoguiu sode  wub.gif  Vienas krumelis jau keturmetis (Darrow) o du dvimeciiai (Bliuecrop ir Patriot). Jau beveik menuo, kaip auga  rolleyes.gif  Tik kadangi as apie jas beveik nikeo nenusimanau, tai noreciau suzinoti, kaip jas reikia priziureti  blush2.gif  Ar ziemai galima taip paprastai palikti, ar reikia apviniuoti kokia agroplevele ar dar kazka. O kaip pavasari? Girdejau reikia kazkuom tresti  g.gif



silauogem buna spec trasos....taciau ju reikia gerai paieskot-nevisur buna
Atsakyti
Ar galima silauoges auginti balkone vazonelyje?
Atsakyti
QUOTE(Zivivi @ 2009 02 04, 12:26)
Ar galima silauoges auginti balkone vazonelyje?



na augint gal ir galima dideliame vazone...bet manau labai daug vietos uzims, nes berods jos nuo ~1.30 iki ~2metru uzauga blush2.gif

Atsakyti
QUOTE(aurytea @ 2009 02 05, 19:38)
na augint gal ir galima dideliame vazone...bet manau labai daug vietos uzims, nes berods jos nuo ~1.30 iki ~2metru uzauga blush2.gif


Aaaa, as maniau jos kaip melynes, panasus nedideli krumukai blush2.gif
Atsakyti