QUOTE(Lacoste2 @ 2012 02 21, 08:06)
Vienas is pidesniu budu-pirkti is Latvijos
O gal galėtumėt numesti nuorodą(as) kas Latvijoje pardavinėja? Nes atsimenu kažkada vargau su paieškomis...
Papildyta:
QUOTE(maidala @ 2011 10 17, 06:23)
Sveiki,
yra galimybė sudalyvauti prof. Rimvydo Jasinavičiaus 150 litų vertės seminare ""Kuo kompensuoti pinigų nuvertėjimą, augančias kainas bei įveikti artėjančių krizių grėsmes?"?" tik už 25 litus!
Šio lektoriaus seminaruose dalyvavau, todėl rekomenduoju ir kitiems.
Daugiau informacijos ir registracija ČIA
yra galimybė sudalyvauti prof. Rimvydo Jasinavičiaus 150 litų vertės seminare ""Kuo kompensuoti pinigų nuvertėjimą, augančias kainas bei įveikti artėjančių krizių grėsmes?"?" tik už 25 litus!
Šio lektoriaus seminaruose dalyvavau, todėl rekomenduoju ir kitiems.
Daugiau informacijos ir registracija ČIA
Peržiūrėjau jo paskaitos video įrašo pirmą dalį.
Džiugu, kad ir Lietuvoje imti nagrinėti šioje paskaitoje aptariami klausimai.
Išgirdau neblogų minčių, tačiau turiu kelias pastabas, kurias norėčiau išdėstyti:
Lektorius teigia, kad krizė užmokestis už padarytas klaidas. Visiškai sutinku, tačiau reikėtų pabrėžti, kad klaidas daro vieni subjektai, tačiau kainą sumoka kiti. Be to, dažnai darančiųjų klaidas subjektų veiksmai jų pačių net nėra traktuojami kaip klaidos.
Teigiama, kad kai biudžeto išlaidos 30-40 proc. nuo BVP tai yra blogai. Kodėl? Argumentas, kad buvęs FEDo vadovas, kurio dėka kilo dotcomo burbulas bei buvo padėti pamatai NT burbului, savo knygoje parašė, kad gera norma 20 proc., manęs neįtikina.
Lektorius teigia, kad Graikijoje vykstantys streikai yra blogis ekonominiu požiūriu, nes jie nesukuria jokios ekonominės vertės. Sutinku, kad streikas pats kaip įvykis nesukuria jokios vertės. Tačiau gal reikėtų panagrinėti kodėl ir prieš ką streikuojama? Gal graikai šiais streikais paprasčiausiai bando pasakyti tiek savo valdžiai tiek visam likusiam pasauliu, kad jie nenori imti dar N milijardų eurų paskolos ir klimpti dar giliau į skolos liūną?
Teiginys, kad į skolų liūną jau visa galva panirusios šalys jokiu būdu neišvengs defolto nėra teisingas. Šalys, turinčios savo atskirą valiutą be jokių problemų gali išvengti defolto, prisispausdinusios tapetų ir juos išdalinusios savo kreditoriams. Puikus pavyzdys galėtų būti tiek Japonija tiek JAV.
Lektoriaus pastaba apie Graikijos premjero fokusą (referendumą) man pasirodė nepriimtina ir subjektyvi. Kaip jaustumėtės Jūs, jeigu A. Kubilius nuspręstų dar per pusę sumažinti visas socialines garantijas, pasiskolinti keliasdešimt milijardų ir nė neklaustų Jūsų nuomonės apie šiuos savo žingsnius???
Lektorius teigia, kad po defolto automatiškai įvyksta valiutos devalvacija bei turto nuvertėjimas. Sutinku, kad daugeliu atvejų šalies valiuta praranda dalį savo vertės, tačiau man keistas teiginys, kad turtas nuvertėja. Čia jau priklauso nuo matavimo vieneto. Tarkim Lietuva patiria defoltą. Litas nukrenta 90 proc. Tačiau tai nereiškia, kad rusų automobilių prekeiviai atvažiavę į Lietuvą galės nusipirkti 2008 metų Audi A6 už 1500 usd.
Palyginimas su bulvių-notais buvo šaunus, vaizdingas ir labai suprantamas, tačiau, mano supratimu, pūvančios bulvės, t.y. prekių stygius, dabartiniame pasaulyje toli gražu nėra infliacijos priežastis.
Džiugu, kad buvo paliestos dolerio ir aukso temos. Tačiau, teiginys, kad doleris laikysis panašiame lygyje kaip dabar, jeigu nebus papildomų emisijų, klausytojams leidžia susidaryti tokia pusiau ramią būseną. Situacija yra daugiau negu akivaizdi be papildomų emisijų JAV nė pro kur. Pas juos vien metiniai deficitai skaičiuojami trilijonais dolerių, ką jau kalbėti apie bendrą skolą bei socialinius įsipareigojimus. JAV dolerio kursas gali išsilaikyti apie 1,3 lyginant su euru tik dėl to, kad eurai yra lygiai tokie patys tapetai kaip ir doleriai (na gal truputi mažesni). Jeigu lyginsime su tikrais pinigais, t.y. auksu bei sidabru, dolerio vertė tik kris ir kuo toliau tuo stipriau!