Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė serga

Mums iškilo šiokių tokių nesutarimų su aukle. Tardamiesi su ja dėl darbo sutarėm, kad apmokam atostoginius, bet nemokam jos ligos atveju (juk mums reikia samdyti kitą žmogų). Taip ir nutiko - ji savaitę sirgo. Kadangi buvo pasigavus bakterinę žarnyno infekciją, prašėm iki galo nepasveikus neskubėti į darbą, kad neapkrėstų vaiko. Tačiau vyras nusprendė jai nemokėti ne už visą savaitę, o tik už 3 dienas. Bet ir tai sukėlė didelį pasipiktinimą. Pasak jos, niekur nebuvo susidūrus su tuo, kad auklėms nemokama už ligos dienas. Mūsų susitarimo ji, žinoma, jau neprisimena. (Deja, sutarties nepasirašėm).

Norėjau pasiklausti, kaip jūs tokiais atvejais darot? Ar mokat?


P.S. Nemanau, kad savo auklę mes skriaudžiam: alga - virš tūkstančio, apmokam nuolatinį bilietą, ryte vyras ją atsiveža, apmokam atostoginius, matinam. Jos darbas - tik prižiūrėti vaiką (namus tvarko kitas žmogus).
Atsakyti
Islepinot jus savo aukle, na visai suizulejo moteriske g.gif
Atsakyti
Tai, kaip suprantu, turbut nėra paplitus praktika mokėti 100 proc. auklei už prasirgtas dienas? Tiesiog reikės su ja kalbėtis dėl ateities ir yra įdomu, kaip iš tiesų dauguma tokiais atvejais susitaria.
Atsakyti
jeigu apie nemokejima ligos atveju kalbejote is karto - ir ji sutiko, tai ir priminkite jai. mano aukle kazkaip nei karto nesirgo (tfu tfu tfu) tai net ir nezinau, turbut sumokeciau koki 30 proc., reiketu ziuret i situacija..
Atsakyti
Pačiai susirgus ir neatvykus į darbą, niekas nemoka 100% atlyginimo, o 85... O eidama dirbti aukle ir nemokėdama jokių mokesčių, puikiai supranti kuo rizikuoji įvairiais atvejais.

Mano auklė pora kartų sirgo, tai pati pasakė, kad ji puikiai žino, kad nieko nepriklauso. Net kai atostogų ėjo ir aš jai mokėjau, labai nustebo - sako žinau, kad nepriklauso smile.gif
Atsakyti
Bėda ta, kad ji jau "neprisimena", kad mes taip tarėmės. O sutarties, deja, nepasirašėm. Atrodė - viską aiškiai žodžiu aptarėm ir nesinorėjo tikėti, kad žmogus tuo piktnaudžiaus. Patys kalti, žinoma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ma_ja: 10 spalio 2006 - 11:50
na as ir negirdejus, kad auklei moketu ligos atveju blink.gif uz ka? uz tai, kad serga? lotuliukas.gif man niekad nemokejo, nei ligos atveju [ nors ir sirgdavau retai ] nei uz atostoginius g.gif manau auklei ir nepriklauso schmoll.gif galbut turetu kazka seimininkai apmoket iseidami atostogu, o aukle palikdami be jokio pragyvenimo saltinio g.gif bet ligos atveju tai jau ne schmoll.gif kazkokia isnaglejusi ta tavo aukle tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aziza: 10 spalio 2006 - 13:06
o gal jus savo auklei priminkite, kad dirbant darbdavys apmoka tik pirmas tris ligos dienas, ismokedamas 85% vidutinio 3 men atlyginimo. Visa kita laika 85% vidutinio 3 men atlyginimo moka sodra, kuriai dirbantys pagal darbo sutartis kas menesi sumoka procentus nuo savo atlyginimo
Atsakyti
Dirbant pagal verslo liudijimą (o taip ir turėtų būti) niekas nei už atostogas, nei už ligą nemoka.
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2006 10 10, 17:35)
o gal jus savo auklei priminkite, kad  dirbant darbdavys apmoka tik pirmas tris ligos dienas, ismokedamas 85% vidutinio 3 men atlyginimo. Visa kita laika 85% vidutinio 3 men atlyginimo moka sodra, kuriai dirbantys pagal darbo sutartis kas menesi sumoka  procentus nuo savo atlyginimo


thumbup.gif geras patarimas,
Atsakyti
na ir nagla jusu aukle doh.gif Kai as dirbau aukle, tai man net i galva neateidavo mintis, kad man turi moketi uz tas dienas, kuriais as nedirbau( na as pati nesirgau, o mano vaikas sirgo) . As tai jusu vietoj nemokeciau auklei schmoll.gif
Atsakyti
Aš irgi nemokėčiau schmoll.gif dabar sumokėsit, tai kitą kartą ji apsimes serganti, sėdės namie ir ims iš jūsų pinigus?
Čia biškį ne į temą biggrin.gif o jeigu jūsų auklė jauna ir staiga ji patampa nestuke.gif - gal pareikalaus, kad dekretines apmokėtumėt? lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jovvita: 12 spalio 2006 - 20:05