Įkraunama...
Įkraunama...

Socialinis (savivaldybės) būstas

QUOTE(Sidabrinė @ 2009 07 12, 16:29)
o gal kas žinote kas kiek laiko peržiuri eiles del busto nuomai?kažkaip labai jau ilgai viskas stovi savo vietose  doh.gif
Dar va idomu jei sakykim gavom laiska su pasiulymu del bendrabucio kambario tai jei mes sutinkame jau nebelieka galimybes mums sulukti buto?t.y jis skiriamas laikinai iki kol musu seimai skirs busta ar kai?pas mus 4asmenu seima ir kaip supratau skirs kambariuka su bendra virtuve ir wc unsure.gif

jei neklystu(kaune) perziuri vasari ir rugseji(nors dabar man sake, kai buvau, kad liepa ateiciau paziureti, turi but sarasai pakeisti g.gif )
o jus kreipetes ir del bendrabucio, ir del buto? ar tik del buto?
bendrabutis, kiek zinau laikinas bustas g.gif
Atsakyti
QUOTE(zitukas24 @ 2009 07 12, 17:08)
jei neklystu(kaune) perziuri vasari ir rugseji(nors dabar man sake, kai buvau, kad liepa ateiciau paziureti, turi but sarasai pakeisti g.gif )
o jus kreipetes ir del bendrabucio, ir del buto? ar tik del buto?
bendrabutis, kiek zinau laikinas bustas  g.gif

Mes paraiskas padaveme del BUSTO.Bet kadangi eile stovi vietoje tai as laiskais kreipiausi i ministerijas ax.gif vieni atejo apziurejo ,kiti atrase,kad laukite,o dar kiti pasiule bendrabucio kambariuka.16diena eisim i pokalbi.Esaam irasyti i JAUNU SEIMU SARASA ax.gif
Atsakyti
Tai vadinasi jei po triju metu pajamos pasikeite ir siek tiek soktelejo gali laisvai paprasyti iseiti is to buto?o tai kur tada seimai pasideti?
Atsakyti
QUOTE(dangausvaivorykste @ 2009 07 12, 17:59)
Tai vadinasi jei po triju metu pajamos pasikeite ir siek tiek soktelejo gali laisvai paprasyti iseiti is to buto?o tai kur tada seimai pasideti?

cia jau ne savivaldybes kompetensija.Gal pasiulyti imti kredita bustui, lengvatinemis salygomis, kur 10proc.busto sumos padengia savivaldybe, arba imti paskola tiesiog is banko, kaip tai daro daugelis LT gyventoju.

Sidabrine--jums bendrabutis tikrai manau butu laikina pastoge, nes jus 4 asmenys seimoje, ir bendrabucio kamb.su bendra virtuve, tai tiesiog per mazai jums vietos,o vienam zmogui turi buti ne maziau kaip 14kvm.
Atsakyti
QUOTE(bialetti @ 2009 07 12, 18:08)

Sidabrine--jums bendrabutis tikrai manau butu laikina pastoge, nes jus 4 asmenys seimoje, ir bendrabucio kamb.su bendra virtuve, tai tiesiog per mazai jums vietos,o vienam zmogui turi buti ne maziau kaip 14kvm.

mes visi keturi prisiregistravome i vilniaus savivaldybe.dabar gyvename pas vyro mama 35kv 1kamb bute penkiese verysad.gif
čia kažkur temoje skaičiau,kad viena mama gavo bendrabučio kambari tai gyvenimo salygos baisios.O man baisu tik del dukrytes,nes ji serga Astma verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Sidabrinė @ 2009 07 12, 20:10)
mes visi keturi prisiregistravome i vilniaus savivaldybe.dabar gyvename pas vyro mama 35kv 1kamb bute penkiese verysad.gif
čia kažkur temoje skaičiau,kad viena mama gavo bendrabučio kambari tai gyvenimo salygos baisios.O man baisu tik del dukrytes,nes ji serga Astma verysad.gif

tai va savivaldybe turi atsizvelgti i visus jusu kriterijus ir ji turi zinoti, kad dukryte serga astma.As manau, kad jums skirs normalu buta.
Atsakyti
QUOTE(bialetti @ 2009 07 12, 20:13)
tai va savivaldybe turi atsizvelgti i visus jusu kriterijus ir ji turi zinoti, kad dukryte serga astma.As manau, kad jums skirs normalu buta.

Žinokit mes gavome tik tokius atsakymus,kad nera galimybiu mums skirti busto.Net pagal isskirtine tvarka verysad.gif deja,bt panašius atsakymus gavome iš Mero/pas ji net pokalbiui buvome ir laiska jam rasiau/Energetikos ministerijai rašiau,nes vyro mama kažkada stovejo eilėje del busto paskolos ir dar kazkokioj eilej.Pasak ju ta eile dingo ,nes mes pavelavome kelis metus doh.gif
Rašiau ir ponui Žilinskui/mums patare vienas asmuo/tai iš jo puses buvo atsiustas kažkoks asmuo kuris pas mus atvažiavo apžiurejo kaip gyvenam ir paklause ar aš galesiu kažkokia pažyma gauti,kad 2m dukryte su Astma.Pasakiau,kad galiu gauti is mediku pazyma,bet jie turi duoti uzklausa poliklinikai del dukros.Ir viskas...gavome iš ju laiška po keliu savaičiu,kad deja jie negali niekuo padeti...
O kai pas mera buvome tai buvo pazadeta,kad po triju menesiu eiles tikrai pajudes,bet niekas nesikeicia verysad.gif
Papildyta:
Rdau idomu straipsniuka
http://www.viskas.lt.../1/article/4464
Papildyta:
Dar toki straipsni idomu paskaityti galite
ArchyvasNr. 10 (482), 2009-03-20
Socialinis būstas: naujakurių kartėlis ir savivaldybių nuostoliai Atgal
Versija spausdinti
Komentarai (0)



Edmundas GRINYS

2003 m. sausio 1 d. įsigaliojusi Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nauja redakcija nustatė valstybės paramos, teikiamos fiziniams asmenims (šeimoms), formas, sąlygas ir tvarką, taip pat savivaldybių socialinio būsto nuomos sąlygas ir tvarką. 2008 m. pagal šį įstatymą valstybė skyrė 70 mln. litų, 2009 m. planuojama skirti 100 mln. litų, o 2010 m. ši parama gali siekti 125 mln. litų. Už šiuos pinigus bus užbaigtos šiuo metu jau vykstančios statybos ir įgyvendinami techniniai projektai. Dauguma savivaldybių socialinėms reikmėms stato naujus daugiabučius arba gyvenimui pritaiko kitas nenaudojamas patalpas. Pavyzdžiui, Panevėžio m. savivaldybė pertvarkė bendrabučio kambarius į atskirus butus ir pritaikė neįgaliesiems. O butus, kaip rodo statistika, perka vos kelios šalies savivaldybės. Štai, pavyzdžiui, Kauno m. savivaldybės atstovų nuomone, dabartinė padėtis rinkoje parodė, kad dabar butus pirkti yra pigiau nei statyti naujus.

Nors savivaldybių socialinio būsto fondas kiekvienais metais papildomas naujais butais, tačiau asmenų, laukiančių socialinio būsto, vis daugėja. Statistikos departamento duomenimis, 2008 m. socialinio būsto Lietuvoje laukė 20 405 asmenys, ir jiems išnuomotas 821 butas (2009 m. sausio 1 d. tokių asmenų jau buvo 23 761). Tačiau nereikia pamiršti, kad, nors ir po truputį, bet socialinio būsto eilės juda. Jos gal galėtų judėti sparčiau, ir žmonės, socialinio būsto laukiantys po dešimt ir daugiau metų, galėtų greičiau džiaugtis naujakuryste, jeigu… Kaip parodė asmeninė patirtis, savivaldybėse (galbūt ne visose) vis dar nėra tinkamai pasirengiama įteikti naujakuriams socialinio būsto raktus. Dėl to nemažai nepatogumų patiria ne tik naujakuriai, bet tai nenaudinga nė pačioms savivaldybėms. Štai, pavyzdžiui, Vilniuje 2008 m. rugsėjį buvo baigtas ir savivaldybei perduotas daugiabutis namas, kuriame įrengti 45 3–4 kambarių butai. Namo statyba vyko vienus metus, ir namo projektavimui, aplinkos sutvarkymui ir inžinerinių tinklų įrengimo darbams savivaldybė skyrė arti milijono litų (įskaitant ir tai, kad artimiausiu metu šalia bus baigtas įrengti ir atiduotas antrasis – 80 butų namas). Tačiau apie tai, kad ilgai socialinio būsto eilėse laukiantiems žmonėms paskirti butai, sužinota tik beveik po trijų mėnesių…

Kodėl taip delsta? Pasidomėjus paaiškėjo, kad pretenduojančiųjų nuomotis butus jau atiduotame naudoti name eilė yra sudaryta, bet miesto taryboje nepatvirtinta. Bet dėl to gal ne taryba kalta? Pasirodo, kad ši eilė jau turėjo būti žinoma metų pradžioje, bet buvo kalbama, kad laiku tai padaryti neva nebuvo galima dėl techninių kliūčių. Vėliau paaiškėjo, kad tos kliūtys – tam tikra kompiuterinė programa visai ir nebūtina eilėms sudaryti… Dar vėliau paaiškėjo, kad tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas socialinio būsto skyrimo klausimas, vyks, kai į posėdį susirinks kvorumas. O jo niekaip neįmanoma surinkti, nes kai kurie iš tarybos narių užsiėmę rinkimų į Seimą reikalais... Taigi daug metų apie socialinį būstą svajojantys vilniečiai buvo priversti laukti, kol sostinės savivaldybės valdininkams praėjo rinkimų karštligė... Kai pagaliau taryboje buvo patvirtintos socialinio būsto eilės, rodės, kliūčių keltis į jau pastatytą ir atiduotą naudoti daugiabutį nebeliko. Bet...

Po to, kai savivaldybės direktoriaus įsakymu eilės tvarka buvo paskirti butai ir žmonėms išduoti tai liudijantys dokumentai, paaiškėjo, kad socialinį būstą administruojanti įmonė dar kartą patikrino daugiabutį ir jame rado nemažai statybininkų broko. Tačiau šis patikrinimas vyko jau 2009 m. sausio viduryje! Ir pagaliau vasario pradžioje tuometis sostinės meras, dalyvaujant nemenkam būriui žiniasklaidos atstovų, naujakuriams iškilmingai įteikė ilgai laukto būsto raktus. Tačiau naujakuriams ši iškilminga proga nebuvo džiaugsminga, nes ją temdė patirtas ilgo laukimo kartėlis. Mat iki būsto raktų įteikimo ceremonijos būsimieji naujakuriai, kuriems apie socialinio būsto paskyrimą buvo pranešta dar 2008 m. gruodžio viduryje, ne vienas sau mintyse keiksnojo valdininkus. Bet tuo pačiu metu guodėsi: laukėme dešimtmetį – palauksime dar mėnesiuką, juk butas jau paskirtas ir dokumentas su herbiniu antspaudu yra... Tačiau nė vienam savivaldybininkui, atsakingam už socialinį būstą, nekilo mintis, kad daugiabutis jau gerą pusmetį stovi neapgyvendintas ir tai nuostolinga savivaldybei.

Čia kiltų klausimas: tai kas kaltas, kad ir naujakuriams įkurtuvių džiaugsmas apkarsta, ir savivaldybės patiria nuostolių, nes negauna nuomos mokesčio? Manau, kad į šį klausimą galėtų atsakyti patys savivaldybių atstovai, kurie rūpinasi socialiniu būstu, ir jį administruojančios įmonės.
Atsakyti
merginos,o kaip panevezy su bustais? kiek kas laukiate? ar yra cia panevezieciu,kurios galetu informuoti 4u.gif ?
Atsakyti
QUOTE(zitukas24 @ 2009 07 12, 17:08)
jei neklystu(kaune) perziuri vasari ir rugseji(nors dabar man sake, kai buvau, kad liepa ateiciau paziureti, turi but sarasai pakeisti g.gif )
o jus kreipetes ir del bendrabucio, ir del buto? ar tik del buto?
bendrabutis, kiek zinau laikinas bustas  g.gif

Vilniuje sausio menesi sudarineja eiles.. (jei niekas nepasikeite)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lempute-: 14 liepos 2009 - 18:02
labutis, visai atsitiktinai radau čia parašyta ir apie save biggrin.gif iš tikrųjų nustebau bigsmile.gif ir norėčiau parašyti kaip yra iš tikrųjų.

2009 02 19, 11:57 (salotienė) rašė
sveikos,man labai idomus klausimas,gal jus ka zinotumete,as turiu bendrabucio kambari suteikta savivaldybes isnomavo.taciau tame kambaryje as nebegyvenu,ten labai prastos saligos mano vaikams,jie serga bronhine astma,ir tarkim mano sesuo kuri stovi eileje gauti busta,siuo metu visiskai neturi kur gyventi,ar as galiu jai leisti gyventi tam mano kambaryje.sutarti siaip rasoma kad gali gyventi seimos nariai tevai vaikai ir panasiai. tai gal ir sese gali gyventi.ka jus manot???
siuo metu mano bjauri kaimyne daro viska kad atimtu is manes ta kambari,siuncia rastus,kad as jame negyvenu ir panasiai.nenoriu as to kambario atsisakyti,galetu juk sese su dukryte gyventi,nes toj eilej dar daug metu ji lauks normalaus buto.
lauuksiu jusu pasisakymu,po to manau bandysiu eiti i savivaldybe su sese,gal neatims man to kambario,kad tam bendrabutu visokiems pijokams suteikia tuos kambarius tai ir mano ta kambari atiduos,o mano sese liks be nieko.
Papildyta:
labai laukiu jusu nuomones,kokios galimybes ir ka man patarumete daryti.)
įsivaizduokit aš esu ta pyktoji kaimynė apie kurią ji čia rašo smile.gif
[SIZE=7][COLOR=red]

Atsakyti
QUOTE(snieguoliuke_123 @ 2009 07 16, 20:20)
labai laukiu jusu nuomones,kokios galimybes ir ka man patarumete daryti.)
įsivaizduokit aš esu ta pyktoji kaimynė apie kurią ji čia rašo smile.gif

O ką jūs norite daryti?
Atsakyti
tai va jei kas nežino tai salotienė yra[SIZE=7][COLOR=red]romenax. iš tikrųjų labai supykau ant jos kai pamačiau ką ji čia prirašė. iš tiesų yra taip. prieš kokius 6 metus aš nusipirkau bendrabutį, apsigyvenau su draugu susilaukėme vaikiuko. gyvenome gerai kol maždaug prieš 5 metus apsigyveno romena su draugu. iš pradžių pamanėme, kad bus šaunu gyventi su tokiais kaimynais, bet aš stipriai klydau schmoll.gif . prasidėjo nuolatiniai išgerinėjimai, muštynės, rėkavimai ir panašiai. galbūt būtų ir nieko tokio bet per plonas sienas viskas girdisi, o dar ir sūnelis buvo labai mažas. kai ji pradėjo lauktis pirmo vaiko, manėm kad apsiramins, bet kur tau, buvo taip ir toliau, šia šeima baisėjosi beveik visi kaimynai schmoll.gif , netrukus susilaukė antro. už sienos nuolat girdėdavosi kaip buvo rėkiama ant vaikų, bet niekas nesikišome. bet jie nuolat mums pavydėjo, gal gerų santykių net nežinau. iš to pavydo net mūsų katytę išmetė pro balkoną, nešneku apie kitokias nesamones schmoll.gif bet gyvenom sau ramiai ir tiek.prieš pora metų jų šeimoje prasidėjo dar didesni nesutarimai, vyras išėjo ir ją palik. prasidėjo baliai biggrin.gif , kiek vėliau ji iš bendrabučio išėjo. visi kaimynai tarp jų ir mes labai džiaugiamės. biggrin.gif biggrin.gif kurį laiką bendrabutyje niekas negyveno, prisirinko skolų. ji išėjo nuomuotis. biggrin.gif netrukus ta pati[COLOR=red][SIZE=7]romena įleido gyventi ne seserį su vaiku, bet vieną merginą. labai džiaugiamės tokia gera kaimyne,nei balių, nei riksmų smile.gif . bet netrukus romena nuomininkę pradėjo terorizuoti, prašė nuomą mokėti ir pan, nuolat gąsdino, kad ją išvarys ir pan. jai truko kantrybė ir ji paliko jai tą bendrabutį išėjo nuomuotis kitur. ir vat visai neseniai ji sužinojo, kad niekas čia negyvena. ji pradėjo tvarkytis popierius. visi jai sakė, kad neatsisakytų, jug nuolat pykstasi su vyru, kur ji eis jei ją išvys? bet ne jai tipo barako nereikia biggrin.gif
tik nelabai supratau, ką ji ten paistė apie pelėsius. mes gyvenam, nei pelėsio, nei vaikas serga. tik reikia tvarkytis, ir remontus retkarčiais pasidaryti, pamatytumėte tarp kokio pelėsio ji gyveno, ir nuolat verstavo vaikų ligas tam pelėsiui, bet kiek pamenu visi kaimynai jai siūlė naikinti tą pelėsi, bet jai geriau atsigerti, nei remontuoti. Kadangi labai nemėgstu neteisybės tai pamačius ką ji čia čia paistosi, man net juokas neima. bet tas kas ją žino tai žino. tad norėčiau jos paklausti - ką dabar į tai atsakysi?
Atsakyti