Įkraunama...
Įkraunama...

Obuolių sultys

QUOTE(zz_aiza @ 2014 09 24, 20:13)
o čia jūs dėl ekonomijos pačios pilstote?  blush2.gif nes aš bandžiau skaičiuoti, kad tik pravargsiu visą savaitgalį su tuo sulčių spaudimu, kaitinimu, puodų plovimu, aišku būtinai apsideginsiu, prinaudosiu elektros kol jas užkaitinsiu, paskui visą aptaškytą virtuvę šveisiu, kad sutaupyčiau kelis LT.


man irgi atrodo tas sulčių spaudimas-vakavimas namuose vien tik galvosopis. Nuvežiau ir parsivežiau, viskas. Būčiau begalę laiko praradusi. Koks skirtumas keliais litais daugiau ar mažiau. Yra brangesnių dalykų gyvenime nei litai.
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2014 09 25, 08:43)
man irgi atrodo tas sulčių spaudimas-vakavimas namuose vien tik galvosopis. Nuvežiau ir parsivežiau, viskas. Būčiau begalę laiko praradusi. Koks skirtumas keliais litais daugiau ar mažiau. Yra brangesnių dalykų gyvenime nei litai.

As tai galvoju, kad motulej maximoj is viso viska galima nusipirkti:ir konservuotu agurku, misrainius visokiu, isvirtu uogieniu, nusipirkti ir sulciu tetrapakuose be jokio galvosuopio biggrin.gif Ale juk kazkodel namuose savas makaloses verdam, savo agurkus marinuojam ir uogienes verdam, neskaiciuodami nei savo laiko, nei energijos sanaudu drinks_cheers.gif Nes savo pagaminta-skanu drinks_cheers.gif
Ir dziaugiuosi, kad simet namuose obuolius spaudziau ir pati i stiklainius vekavau, tai tooookiu skaniu mixu pasidariau(ir su avietem, ir su aronijom, ir su kriausem, apelsinais), o tie didieji spaudikai nesiterlioja su tokiais mazais kiekiais(pvz, kibiras avieciu "dingsta" kazkur ju masinose) biggrin.gif
Atsakyti
nu nesakykit, nesakykit smile.gif
mano morkos buvo saldžios, mano obuoliai buvo grapšteinai su trupučiu antaninių, ir apelsinų gerų pirkau. o jūs su maximos tetrapakais palyginot. mačiau spaudykloje, kokius kiti obuolius atveža, tai aš tokius į griovį verčiu. Reikia stovėt ir žiūrėt, kaip spaudžia. Rudenį tiek visko reikia privakuot, kad man ir viena diena labai brangi.
sutikčiau dar ir agurkų maišą į kokį uspaskicho fabrikėlį nuvežti, kad man juos per valandą į stiklainius sukištų pagal tą patį receptą, o ne savaitėmis vakuočiau.
Papildyta:
tikrai yra dalykų, kur stoviu ir darau, bet tai jau pagal tokius receptus, kokių niekas kitas nepadarys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 25 rugsėjo 2014 - 08:14
vakar idomumo delei ispilstem viena 3 l maisiuka- gavosi tik 2,5 litro g.gif ,
cia kazin visu taip??? na toks kiekis,
o skelbia,kad 3 litrai, ir moki uz tris litrus g.gif
Atsakyti
Gal jau ir zinot visos bet pasidalinsiu pernyksciu atradimu 4u.gif svieziai spaustas sultis pilam i plasmasinius bambalius tai vadinamus ax.gif ( nuo mineralinio) ir dedame i saldikli. Ir visa ziema turim svieziu nekaitintu sulciu. kai uzsimanom issitraukiam bambaliuka per nakti atsyla ir ryte jau sviezios sultytes. Mum pasiteisino siemet visai nevakavau sulciu nusipirkom didesni saldikli ir visas susidejau taip.
Atsakyti
QUOTE(zz_aiza @ 2014 09 24, 21:13)
o čia jūs dėl ekonomijos pačios pilstote?  blush2.gif nes aš bandžiau skaičiuoti, kad tik pravargsiu visą savaitgalį su tuo sulčių spaudimu, kaitinimu, puodų plovimu, aišku būtinai apsideginsiu, prinaudosiu elektros kol jas užkaitinsiu, paskui visą aptaškytą virtuvę šveisiu, kad sutaupyčiau kelis LT.


As tai pilstau todel, kad spaudzia kaimynas, kaimo gludumoj ir jis nefasuoja. Vaziuoti i miesta su viskuo, stoveti eilese (girdejau labai ilgos) nesinori. Todel viska darau beveik salia obels.
Aciu uz patarimus del naminio pilstymo.
Pasidareme jau savadarbi laikikli is lenteles. O parduoti spec. laikikli man pasiule - as kazkaip nesureagavau, galvojau dezuteje istaciusi supilsiu, paskui pergalvojau, kad per liauna kartono palaikymas...

Skaniu sulciu visoms, laikas kaisti puodus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(plyta @ 2014 09 25, 15:58)
Gal jau ir zinot visos bet pasidalinsiu pernyksciu atradimu  4u.gif  svieziai spaustas sultis pilam i plasmasinius bambalius tai vadinamus  ax.gif  ( nuo mineralinio) ir dedame i saldikli. Ir visa ziema turim svieziu nekaitintu sulciu. kai uzsimanom issitraukiam bambaliuka per nakti atsyla ir ryte jau sviezios sultytes. Mum pasiteisino siemet visai nevakavau sulciu nusipirkom didesni saldikli ir visas susidejau taip.

Bet minti jus auksine davet thumbup.gif thumbup.gif Pagalvojau ir del vekavimo, o jei atkaitinti sultis iki 80 laipsniu ir supylus i toki bambalini buteli, staigiai kamstuku uzsukti? g.gif Tai juk gaunasi analogiskas vekavimas, kaip ir i maiselius? g.gif
Atsakyti
Mes visada daromes i 5litrinius su kraneliu, paliekam ryte, vakare pasiimam ir laukt bereikia ir patogu labai
Atsakyti
QUOTE(plyta @ 2014 09 25, 14:58)
Gal jau ir zinot visos bet pasidalinsiu pernyksciu atradimu  4u.gif  svieziai spaustas sultis pilam i plasmasinius bambalius tai vadinamus  ax.gif  ( nuo mineralinio) ir dedame i saldikli. Ir visa ziema turim svieziu nekaitintu sulciu. kai uzsimanom issitraukiam bambaliuka per nakti atsyla ir ryte jau sviezios sultytes. Mum pasiteisino siemet visai nevakavau sulciu nusipirkom didesni saldikli ir visas susidejau taip.


mes taip irgi darom, tik gan nedideli kieki, nes nemazai vietos tie bambaliai uzima.
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 09 27, 13:21)
Bet minti jus auksine davet thumbup.gif  thumbup.gif Pagalvojau ir del vekavimo, o jei atkaitinti sultis iki 80 laipsniu ir supylus i toki bambalini buteli, staigiai kamstuku uzsukti? g.gif Tai juk gaunasi analogiskas vekavimas, kaip ir i maiselius? g.gif

maiseliai sterilus, o bambaliai ne, todel neisilaikys. Nebent.... kaip jus juos norit sterelizuot? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 09 28, 17:26)

maiseliai sterilus, o bambaliai ne, todel neisilaikys. Nebent.... kaip jus juos norit sterelizuot?  g.gif

Taip, kaip ir dabar sterilizuoju stiklainius: gerai isplaunu su fairy, gerai isskalauju. Nei virinu stiklainius, nei ju orkaitej statau, per eile metu pamaciau, kad verdancios sultys atlieka ir stiklainiu sterilizavimo funkcija. drinks_cheers.gif
Isbandysiu as si metoda, rytoj nusipirksiu koki mineralini, isgersim ji, sultis verdancias supilsiu, uzsuksiu. Ziuresiu, kiek laiko issilaiko kambario temperaturoj. Parasysiu, kaip sekesi 4u.gif MB bijo tik del butelio deformacijos, kai bus pilamos karstos sultys.
Atsakyti
pilant karstas sultis I plastikini buteli, reikia buteli istatyt I kibira su saltu vandeniu, ir pilt per piltuveli- kad ant uzsukimo nekliutu karstu sulciu, nes nebeuzsisuks sandariai,
esam taip dare, liuks laikesi
Atsakyti
QUOTE(bartukas @ 2014 09 28, 22:25)
pilant karstas sultis I plastikini buteli, reikia buteli istatyt I kibira su saltu vandeniu, ir pilt per piltuveli- kad ant uzsukimo nekliutu karstu sulciu, nes nebeuzsisuks sandariai,
esam taip dare, liuks laikesi


Tie bambaliai neskirti karstam vandeniui. Uzvirinkite arbatinuke paprasto vandens ir supilkite, ir pamatysite, kas atsitiks. O dar neaisku, kas ten issikiria ir tokio pasilydziusio plastiko.
Atsakyti