Įkraunama...
Įkraunama...

Obuolių sultys

Sveikutės,

gal esate kuri konservavusi ,,naujovisku metodu" obuolių sultis t.y. į plastikinius maišelius? Man tai buvo labai patogu...obuoliukus nuvežiau, o pasiimiau iš karto konservuotas sultis maišeliuose... Bet savaitgalį šiomis sultimis sugalvojau draugę ir jos vaikutį pavaišinti. Tai ji gana skeptiškai apie tokį obuolių konservavimą t.y. į plastikinius maišelius atsiliepė. Atseit gali būti nesveikos sultys tokiuose maišeliuose...Ką jūs manot? Man tie obuolių spaudėjai, kurie iš karto į plastikinius maišelius sultis konservuoja, sakė, kad tai visiškai nekenksminga, jau daug metų kitose šalyse taip sultis konservuoja ir pan.
Tai jau dabar ir nežinau kuo čia tikėti ir ko paklausti...Šiaip tai labai patogus toks konservavimo būdas t.y. nereikia namuose vargti, o ir labai patogu paskui vartoti, nereikia laikyti šaldytuve, ilgai nesurūgsta, vaikai atsisuka kraniuką, įsipila sultyčių, bet jei jos nesveikos... g.gif Ką jūs manot? Gal daugiau kokios info apie tai turite? Na, nesinorėtų savo vaikų nuodyti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(knygenė @ 2012 04 02, 11:33)
Sveikutės,

gal esate kuri konservavusi ,,naujovisku metodu" obuolių sultis  t.y. į plastikinius maišelius? Man tai buvo labai patogu...obuoliukus nuvežiau, o pasiimiau iš karto konservuotas sultis maišeliuose... Bet savaitgalį šiomis sultimis sugalvojau draugę ir jos vaikutį pavaišinti. Tai ji gana skeptiškai apie tokį obuolių konservavimą t.y. į plastikinius maišelius atsiliepė. Atseit gali būti nesveikos sultys tokiuose maišeliuose...Ką jūs manot? Man tie obuolių spaudėjai, kurie iš karto į plastikinius maišelius sultis konservuoja, sakė, kad tai visiškai nekenksminga, jau daug metų kitose šalyse taip sultis konservuoja ir pan.
Tai jau dabar ir nežinau kuo čia tikėti ir ko paklausti...Šiaip tai labai patogus toks konservavimo būdas t.y. nereikia namuose vargti, o ir labai patogu paskui vartoti, nereikia laikyti šaldytuve, ilgai nesurūgsta, vaikai atsisuka kraniuką, įsipila sultyčių, bet jei jos nesveikos... g.gif Ką jūs manot? Gal daugiau kokios info apie tai turite? Na, nesinorėtų savo vaikų nuodyti schmoll.gif



Iš tiesų,man irgi įdomu. Pati idėja man labai patiko, nors šiemet nepėjom pasidaryti sulčių tokiu būdu, bet kitais metais planavau daryti. Nors irgi dabar perskaičiau informaciją kaip nesveika gerti vandenį iš plastikinių butelių, o čia juk irgi plastikas. Tik gal sudėtis kitokia? Kaži kur gauti informacijos.... O kad gamintojai sako, jog sveika, tai čia savaime suprantama. Sultys aišku kad sveika, bet va tara kaip?
Atsakyti
Tai, va, sakau, gal kuri daugiau info zino butent apie tokia pakuote (maišelius sultims pilti... g.gif Na, suprantu, dar ne obuolių spaudimo sezonas, bet gal yra, sakau, mamyciu, kurios jau nevienerius metus taip obuolių sultis koncervuoja ir turi tikros info apie tuos maišelius...Mes tai pabaigem sultytes is tu maiseliu gerti ir vaikai gailisi, kad daugiau obuoliuku nepririnko, tokios skanios jiems tos obuoliu sultys buvo...Mat is parduotuves tik kartais jiems sultyciu nuperku, nes naturalios brangios, o tos pirktines pakeliuose, manau, nesveikos...na, kartais dar pati namuose isspaudziu, bet retai, kada tam laiko turiu, o rudeni isvis darbais ypatingai uzsivertus esu, taip, kad apie dideli kieki obuoliu sulciu vakavima i stiklainius man mintis nekyla, o va, tas obuoliu spaudimas, pasterizavimas ir ispilstymas i spec. maiselius, man butu patogiausias...bet, va, rupi, ar nenuodingos sultys tokiuose maiseliuose g.gif Nes, manau, jau geriau gerti vandenuka is krano, negu nuodingas sultis...Labai tikiuosi, kad atsiras mamyciu, ka nors zinanciu apie tai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo knygenė: 05 balandžio 2012 - 10:43
Šiame straipsnyje yra šiek tiek apie plastiką:
http://sveikatossalt...ikatai-387.html

Ar buvo ant jūsų maišelių pažymėta koks tai plastikas?
Atsakyti
Aciu uz info mirksiukas.gif O as radau stai ka:
http://ula.ctf.ktu.l...kMeBendr05b.pdf
Cia daug parasyta, bet as ,,akim permeciau" ir radau parasyta ,,terminio konservavimo budams tinka PET/PE (konservavimo temperatura ne daugiau 105 laipsniu C)". Kiek zinau, tai sultys dazniausiai iki 70 laipsniu kaitinamos (mociute sake ax.gif ) O obuoliu spaudejas sake, kad tie maiseliai PE. Gaila, kad as tuos maiselius ismeciau ir ju gerai neapziurejau...Bet man truputi aiskiau ir ramiau pasidare...Supratau,kad reikia ziureti, koks tai plastikas, kai kuris visai nepavojingas, kai lieciasi su maistu thumbup.gif Ka manot jus?
Atsakyti
O, tame straipsnyje tiek info. Reikės vėliau perskaityti, kai ateis laikas konservuoti. ir iš tiesų, pasidomėti, koks tai plastikas. Aš dabar žiūrėjau parduotuvėje yra parduodamos irgi tokiu būdu konservuotos sultys, tai jokių užrašų apie plastiką neradau, betgi ir neardžiau tos kartoninės pakuotės, gal viduje kažkur ir yra parašyta.

Beje, o jūs obuolius pirkote ar iš savo sodo?
Atsakyti
NA ateinu su receptu:
naktis laukia bemiege siek tiek, turiu laiko, tad rasau;
Noriu, kad drumzles nusestu-
Iseiga-
6 maisai obuoliu;
2 moliugai po 10 kg;
4 kg apelsinu;
1,5 kg greifrutu;
10 kg morku.
Isejo 4 bidonai po 35 ltr. sulciu, skonis super, vyras sake motin pavarei, lauke naktele koncervavimo o sultis spaudem pas pazystama kur turi universalia technika, viska nuplove patys savo akim matem, iranga gera tiesiogpas senelius kokius nesinorejo vezti, kur plauna kone balijoj, reziume uz bidona mokejom 35 Lt. symt jau pabrange truputuka smile.gif
Praeitais metais dariau tik su obuoliais, morkom ir tik apelsinais, tain sakyciau, kas nemegsta moliugo gali ir nedeti; jis priduod smile.gif a savotisko skonio
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 08 rugsėjo 2012 - 15:33
QUOTE(JOLKA999 @ 2011 09 06, 13:24)
sveikutes,mes dazniausiai obuoliu sultis spaudziam su morkais ir apelsinais...sultys nerealios thumbup.gif 2 maisai uobuoliu,apie 10 kg morku ir kokie 5 apelsinu...sultis kaitinu iki uzvirimo ir i stiklainius,laikos i puikiai,jau kelinti metai taip darom thumbup.gif

O cukraus nereikia ne kiek deti? g.gif nebuna labai rugtu?
Atsakyti
Kur Vilniuje spaudžiate sultis? kokia kainytė?
Atsakyti
Šiais metais begalo daug obuolių,tai spaudžiant sultis maišiau su mėlynomis vynuogėmis,nes jose daug kauliukų ir jos tokios aitrokos,bet užderėjo irgi gausiai.Maišiau maišą obuolių ir kibirą vynuogių.Sultys gavosi gražios rausvos spalvos ir labai gero skonio.Pabandykit.Skanaus. smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
Gal kas darote ir galite parašyti receptuką obuolių sulčių su cinamonu ir imbieru
Atsakyti
Gal kas apsvies, kur Vilniuje (ir reiketu apie Klaipeda) spaudzia tuo naujovisku budu i plastikinius maiselius ir kur juos butu galima isigyti? ax.gif
Atsakyti