Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Ant savo kaktuso aptikau smulkių voratinkliukų ir kažkokių mažulyčių baltų "dulkelių". Jaučiu, čia bus ta voratinklinė erkutė g.gif . Nupurškiau jį česnako antpilu, kaip kažkas čia forume patarė, gal padės... Chemikalų purkšt nenoriu, nes namie 2.gif . Šalia stovi skydmarių apniktas fikusas doh.gif , laukia aktaros atakos. Kažkaip pradėjo nesisekt, o dar perku naujas gėles, ir dar tokias lepias, kaip gardenija blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 03 03, 23:32)
Ant savo kaktuso aptikau smulkių voratinkliukų ir kažkokių mažulyčių baltų "dulkelių". Jaučiu, čia bus ta voratinklinė erkutė  g.gif . Nupurškiau jį česnako antpilu, kaip kažkas čia forume patarė, gal padės... Chemikalų purkšt nenoriu, nes namie  2.gif . Šalia stovi skydmarių apniktas fikusas  doh.gif , laukia aktaros atakos. Kažkaip pradėjo nesisekt, o dar perku naujas gėles, ir dar tokias lepias, kaip gardenija  blink.gif


Ir skydamarius galima bandyt naikinti be chemikalų. Ausų krapštuką suvilgyti degtnėje ir kasdien juos nuvalyti, su "fairy" atskiedus vandeniu irgi galima. O voratinklines erkes geriausiai vis nuplauti po tekanžiu vandeniu.
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 03 04, 16:52)
Ir skydamarius galima bandyt naikinti be chemikalų. Ausų krapštuką suvilgyti degtnėje ir kasdien juos nuvalyti, su "fairy" atskiedus vandeniu irgi galima. O voratinklines erkes geriausiai vis nuplauti po tekanžiu vandeniu.


Aš taip bandžiau skydamarius naikinti - jie po to vėl atsiranda schmoll.gif Kol nenusipirkau kažkokio purškalo, kur čia merginos pasiūlė (nepamenu deja pavadinimo, vokiškas kažkoks), tol neišnyko man tos zarazos dry.gif
Atsakyti
Valiau fikuso lapelius su spiritu, bet tai Pelenės vertas darbas doh.gif , nes lapų labai daug - mano fikusas smulkiais lapukais. Vis tiek, manau, šiuo atveju be chemikalų neapsieisiu, tik aš jais nepurkšiu, o palaistysiu, gal nepakenks mano 2.gif .
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 03 06, 14:22)
Valiau fikuso lapelius su spiritu, bet tai Pelenės vertas darbas  doh.gif , nes lapų labai daug - mano fikusas smulkiais lapukais. Vis tiek, manau, šiuo atveju be chemikalų neapsieisiu, tik aš jais nepurkšiu, o palaistysiu, gal nepakenks mano  2.gif .


Reikia ir lapus purkšt, nes ant lapų jų irgi yra. Aš ir žemę purškiau ir lapus. Bet tie skydamariai kaip sunkiai naikinasi doh.gif Kelis kartus purškiau, kol išnyko iki galo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2007 03 07, 12:47)
Reikia ir lapus purkšt, nes ant lapų jų irgi yra. Aš ir žemę purškiau ir lapus. Bet tie skydamariai kaip sunkiai naikinasi  doh.gif Kelis kartus purškiau, kol išnyko iki galo  g.gif


g.gif Aš tai tokią teopriją žinau: jie juk minta augalo sultimis, kai palaistai, tai skydmariai, misdami sultimis su chemikalais, nusinuodija. Tai turėtų užtekti palaistyti keletą kartų.
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 03 07, 12:54)
g.gif  Aš tai tokią teopriją žinau: jie juk minta augalo sultimis, kai palaistai, tai skydmariai, misdami sultimis su chemikalais, nusinuodija. Tai turėtų užtekti palaistyti keletą kartų.


Gal g.gif As ne Actara naudojau, kazkoki purskala, tai matyt ten per sultis nelabai ka pripurksi, tai purskiau lapus.
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 03 07, 11:54)
g.gif  Aš tai tokią teopriją žinau: jie juk minta augalo sultimis, kai palaistai, tai skydmariai, misdami sultimis su chemikalais, nusinuodija. Tai turėtų užtekti palaistyti keletą kartų.


Tik aktara skydamarių neveikia. Norint juos išnaikinti, reikia purkšti deciu arba fastaku kas 2-3 savaites.
Papildyta:
QUOTE(Monique @ 2007 03 06, 13:22)
Valiau fikuso lapelius su spiritu, bet tai Pelenės vertas darbas  doh.gif , nes lapų labai daug - mano fikusas smulkiais lapukais. Vis tiek, manau, šiuo atveju be chemikalų neapsieisiu, tik aš jais nepurkšiu, o palaistysiu, gal nepakenks mano  2.gif .


Jei augalo lapeliai smulkūs, tai reikia augalą nupurkšti, o ne valyti mirksiukas.gif
Papildyta:
Ir dar literatūroj rašo, kad skydamarius galima naikinti augalą purškiant indų plovikliu, atskiestu nedideliu kiekiu vandens.
Atsakyti
Oi, klastūnai tie skydamariai smile.gif , kiek diskusijų sukelia... Bet man atrodo, aktara neveikia voratinklinių erkių g.gif . Gal reiks tą indų ploviklį panaudoti? Kažin, ar apipurškus, po kažkiek laiko, nereikia jo nuplauti?
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 03 09, 14:16)
Bet man atrodo, aktara neveikia voratinklinių erkių  g.gif . Gal reiks tą indų ploviklį panaudoti? Kažin, ar apipurškus, po kažkiek laiko, nereikia jo nuplauti?


Voratinklines erkes tap galima ir išnaikinti augalą vis nuplaunant tekančiu vandeniu (jei augalas nėra labai didelis), tik reikia nepamiršti, kad pagrinde erkės būna apatinėje lapo pusėje ax.gif O chemikalai erkes naikina šie: pegasas, aktelikas, fitovermas, karate, decis, chinmix 5EC.
Atsakyti
Dar noriu paklaust - ar Senukuose ar Florisimoj Akropolyje Actaros rasiu? g.gif
Atsakyti
Vakar pirkau actaros 2g Senukuose.
Atsakyti