Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(Lina @ 2007 02 23, 11:05)
O pas mane ant nudžiuvusios lapų kitos pusės, ties pagrindine gysla matosi toks baltas, kaip grūdelis, čia taip turi būti, ar gal koks kenkėjas? blush2.gif  4u.gif

man panasu i skydamarius blink.gif , nors nesu as didele zinove, tai galiu ir suklysti, nes tik viena karta teko su jais susidurti gun_rifle.gif (tfu tfu tfu tongue.gif ), tai dabar lens.gif lens.gif lens.gif visas geles
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2007 02 12, 15:42)
laba, mano japonišką Aukubą (taškuota) puola amarai sad.gif tokie balti maži šokinėjantys vabaliukai ant vazone žemės aplink augalą... nu kas čia galėtų būti... ir matyt nuo to lapai juoduoja ir krenta sad.gif
man jos labai gaila, patarkite prašau, ką daryt ???

Ir maniske lapai juoduoja ir krenta, bet nera jokiu parazitu. Idomu, del ko gali dar juoduoti lapai? Gal perlaistyta?
Atsakyti
QUOTE(Lina @ 2007 02 23, 11:05)
O pas mane ant nudžiuvusios lapų kitos pusės, ties pagrindine gysla matosi toks baltas, kaip grūdelis, čia taip turi būti, ar gal koks kenkėjas? blush2.gif  4u.gif

Manau miltuotasis skydamaris bus g.gif
Papildyta:
QUOTE(nenuorama82 @ 2007 02 23, 14:25)
Ir maniske lapai juoduoja ir krenta, bet nera jokiu parazitu. Idomu, del ko gali dar juoduoti lapai? Gal perlaistyta?

arba per šlapia,arba per sausas kambario oras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo campanula: 23 vasario 2007 - 14:30
Labai ačiū visoms už patarimus ir nuorodas good.gif , einu į kovą gun_bandana.gif .
Atsakyti
Sveikutės. Jau vieną kartą su jūsų pagalba notworthy.gif išgelbėjau savo augaliukus nuo skydamarių, dabar turių kitą bėdą:
Mano fikuso lapukus kažkas graužia iš vidaus. Toks atsiranda permatomas taškiukas, po to tas "taškiukas" pradeda "šliaužioti" po lapą blink.gif Iš kitos pusės atrodo kaip parudavimas, toks kaip vaškas, bet nenusikrapšto. Kuo gydyt? kaip naikint?
Ir dar - viename vazone kažkokie maži kirmeliukai, visai mažučiai - čia kas??? iš pradžių galvojau, kad musytės, bet kažkaip tų musyčių nelabai yra pas mane g.gif Bandžiau su kalio permanaganatu laistyt, bet atrodo jiems visai netgi patiko blink.gif

nežinau, ką daryt help.gif
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2007 02 24, 17:59)
Sveikutės. Jau vieną kartą su jūsų pagalba notworthy.gif išgelbėjau savo augaliukus nuo skydamarių, dabar turių kitą bėdą:
Mano fikuso lapukus kažkas graužia iš vidaus. Toks atsiranda permatomas taškiukas, po to tas "taškiukas" pradeda "šliaužioti" po lapą  blink.gif Iš kitos pusės atrodo kaip parudavimas, toks kaip vaškas, bet nenusikrapšto. Kuo gydyt? kaip naikint?
Ir dar - viename vazone kažkokie maži kirmeliukai, visai mažučiai - čia kas??? iš pradžių galvojau, kad musytės, bet kažkaip tų musyčių nelabai yra pas mane  g.gif  Bandžiau su kalio permanaganatu laistyt, bet atrodo jiems visai netgi patiko  blink.gif

nežinau, ką daryt help.gif

Kalio permanganatas nuo ligu, nuo kenkeju jis nepades 4u.gif O nuo kirmeliuku zemeje nusipirk fastako, decio arba aktaros ir praskiedusi paliek zeme taip kad kiaurai perbegtu. Nupurksk ir lapus is abieju pusiu. Turetu padeti. O dar galima vazona pamerkti i vandeni ir tavo vabaliukai isplauks, taip kartoti karta i savaite, tik atsargiai nepaskandink geles lotuliukas.gif ( as cia rimtai, nemerk per daznai supus saknys )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Knifofija: 24 vasario 2007 - 18:11
QUOTE(Knifofija @ 2007 02 24, 19:10)
Kalio permanganatas nuo ligu, nuo kenkeju jis nepades 4u.gif  O nuo kirmeliuku zemeje nusipirk fastako, decio arba aktaros ir praskiedusi paliek zeme taip kad kiaurai perbegtu. Nupurksk ir lapus is abieju pusiu. Turetu padeti. O dar galima vazona pamerkti i vandeni ir tavo vabaliukai isplauks, taip kartoti karta i savaite, tik atsargiai nepaskandink geles  lotuliukas.gif ( as cia rimtai, nemerk per daznai supus saknys )


O tai čia tie patys kirmėliukai ir žemėje ir lapuose? blink.gif Ot zarazos! dry.gif
Net nežinau, kurį variantą pasirinkt, pas mane vazonai kai kurie yra be skylių doh.gif Dabar kažkaip su skylėm jų vis mažiau ir mažiau g.gif
Jaučiu reikia visas gėles gydyt, ar ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2007 02 24, 17:59)
Sveikutės. Jau vieną kartą su jūsų pagalba notworthy.gif išgelbėjau savo augaliukus nuo skydamarių, dabar turių kitą bėdą:
Mano fikuso lapukus kažkas graužia iš vidaus. Toks atsiranda permatomas taškiukas, po to tas "taškiukas" pradeda "šliaužioti" po lapą  blink.gif Iš kitos pusės atrodo kaip parudavimas, toks kaip vaškas, bet nenusikrapšto. Kuo gydyt? kaip naikint?

Aš galvoju,o negali čia būt pvz.:muselė minuotoja-bet ji labiau mėgsta pūkuotalapius augalus-pvz.:raktažolės,sanpaulijas.Šiaip irgi panašiai atrodo-šviesi dėmė,kuri vinguriuoja po lapą.Tai gydymas būtų nuskinti tuos pažeistus lapus.Arba pvz.nematodai:irgi susidaro šviesi dėmė,kuri plečiasi,paskui paruduoja,pradžioj dažniau būna apatiniuose lapuose,paskui kyla į viršų.Gydymas:įkišt augalo antžeminę dalį į 55C vandenį kelioms minutėms.
Bet galiu ir labai klysti,reiktų tuos lapus pamatyt.
Atsakyti
QUOTE(Frosted @ 2007 02 25, 12:34)
O tai čia tie patys kirmėliukai ir žemėje ir lapuose?  blink.gif Ot zarazos! dry.gif
Net nežinau, kurį variantą pasirinkt, pas mane vazonai kai kurie yra be skylių  doh.gif Dabar kažkaip su skylėm jų vis mažiau ir mažiau  g.gif
Jaučiu reikia visas gėles gydyt, ar ne?  g.gif

Skirtingi kirmeliukai, tu cia ju visa komplekta turi.
Atsakyti
QUOTE(campanula @ 2007 02 25, 13:29)
Bet galiu ir labai klysti,reiktų tuos lapus pamatyt.


Tuoj nufotkinsiu bigsmile.gif

QUOTE(Knifofija @ 2007 02 25, 14:28)
Skirtingi kirmeliukai, tu cia ju visa komplekta turi.


g.gif Jooo, nesiseka man su tom gėlėm doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Nu va, visas "grožis" iš visų pusių:
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
user posted image
Jei nerodys nuotraukų, tai jos čia smile.gif

Padėkite atsikratyti šių bjaurybių! Ačiū iš anksto!!! notworthy.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Frosted: 25 vasario 2007 - 14:40
Mano krotonas lygiai taip pat atrodė,kai pradėjo ėsti skydmariai:kol jie mažiukai-nesimato jų pačių,tik tokios dėmės.
Nupurkšk ACTARA ir paliek,manau bus gerai.
Bet tie lapai,jau kur buvo su dėmelėm,tai ir liks,tik nauji sveiki augs.
Atsakyti