Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

reikia kaktusu augintoju patarimo

Turiu stai toki nemaza kaktusiuk, isleido net tris "vaikucius", o dabar pastebejau, kad visos trys viršūne nurudavę... blink.gif Gal reiktų jas nupjauti g.gif O kaip paskui elgtis su žaizdele g.gif
user posted image

Beje, nuotraukoje jis dar sveikas... O virvutes neisispaude, jos tik vos vos prilaiko kaktusa prie lazdelės
Atsakyti
laba, mano japonišką Aukubą (taškuota) puola amarai sad.gif tokie balti maži šokinėjantys vabaliukai ant vazone žemės aplink augalą... nu kas čia galėtų būti... ir matyt nuo to lapai juoduoja ir krenta sad.gif
man jos labai gaila, patarkite prašau, ką daryt ???
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2007 02 12, 15:42)
laba, mano japonišką Aukubą (taškuota) puola amarai sad.gif tokie balti maži šokinėjantys vabaliukai ant vazone žemės aplink augalą... nu kas čia galėtų būti... ir matyt nuo to lapai juoduoja ir krenta sad.gif
man jos labai gaila, patarkite prašau, ką daryt ???

Manau,kad čia kolembolos bus.Jos atsiranda nuo per dažno laistymo,jei jų daug-apgraužia jaunas šakneles.Naikinimo būdai yra keli:
1.Vieną kartą gerai išdžiovinti žemę(bet abejoju ar aukubai bus gerai) ir tada palaistyti,
2.Kasdien žemės paviršių apdėti šviežios bulvės supjaustytais griežinėliais,tai daryti keletą dienų(4-5dienas),
3.Panardinti vazoną į vandenį,tada jos iškils į viršutinį žemės sluosnį,pilti daug vandens ant viršaus ir vandenį nupilti-su vandeniu jos nubėgs,
4.Cheminės medžiagos-yra pirkt specialių cheminių medžiagų lazdelių į žemę.
Siūlau pradėt 2 būdą,po to-laistyti saikingai,ir tik tada,jei vis tiek jų bus labai daug-imtis cheminių medžiagų.
Atsakyti
QUOTE(campanula @ 2007 02 12, 15:12)
Manau,kad čia kolembolos bus.Jos atsiranda nuo per dažno laistymo,jei jų daug-apgraužia jaunas šakneles.Naikinimo būdai yra keli:
1.Vieną kartą gerai išdžiovinti žemę(bet abejoju ar aukubai bus gerai) ir tada palaistyti,
2.Kasdien žemės paviršių apdėti šviežios bulvės supjaustytais griežinėliais,tai daryti keletą dienų(4-5dienas),
3.Panardinti vazoną  į vandenį,tada jos iškils į viršutinį žemės sluosnį,pilti daug vandens ant viršaus ir vandenį nupilti-su vandeniu jos nubėgs,
4.Cheminės medžiagos-yra pirkt specialių cheminių medžiagų lazdelių į žemę.
Siūlau pradėt 2 būdą,po to-laistyti saikingai,ir tik tada,jei vis tiek jų bus labai daug-imtis cheminių medžiagų.



labai ačiū, mėginsiu gaivint
Atsakyti
O aš kolembolas išnaikinau žemės paviršių apibarsčiusi medžio pelenais ir, žinoma, pradžiovinusi žemę.
Atsakyti
Merginoms, kurios ieškojo "Aktaros"
Kaune pre Zanavykų turgaus Žalioje stotelėje yra Aktaros, supakuotos po 2 gramus, kaina 3.99 lt.
4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Actara yra ir Kaune urmo bazėj 14sandėlyje.Supokuota po 2g,kaina 3,5lt.
Atsakyti
Sveikos, perskaičiau visą temą, bet atsakymo neradau ax.gif . Problema tokia: pastebėjau, kad mano smulkialapio fikuso kai kurie lapeliai tapo dėmėti. Apžiūrėjau kitą pusę ir pamačiau tokias peršviečiamas, šviesiai rudas, prilipusias, sunkiai nukrapštomas smulkias apie 1mm skersmens pūsleles, kurios, manau, ir pažeidė lapus. Jokių judančių parazitų lyg ir nėra. Kažkada buvo įsiveisę muselės bet jau seniai išnyko. Labiausiai pažeistus lapus nukirpau ir nežinau ką daryti toliau, gal patarsit?
Atsakyti
QUOTE(Monique @ 2007 02 22, 16:23)
Sveikos, perskaičiau visą temą, bet atsakymo neradau  ax.gif . Problema tokia: pastebėjau, kad mano smulkialapio fikuso kai kurie lapeliai tapo dėmėti. Apžiūrėjau kitą pusę ir pamačiau tokias peršviečiamas, šviesiai rudas, prilipusias, sunkiai nukrapštomas smulkias apie 1mm skersmens pūsleles, kurios, manau, ir pažeidė lapus. Jokių judančių parazitų lyg ir nėra. Kažkada buvo įsiveisę muselės bet jau seniai išnyko. Labiausiai pažeistus lapus nukirpau ir nežinau ką daryti toliau, gal patarsit?

Man vis tiek tai panašu į skydmarius-jie nedideli,nejuda(kai suaugę,o mažyčių nelabai įžiūrėsi plika akimi),gali būt šviesiai rudi,mėgsta apatinę lapo pusę,čiulpia sultis.Reikia pažiūrėt ar palei gyslas išsidėstę-skydmariai mėgsta būt palei pagrindines lapo gyslas.
Gydymas:nuvalom su spiritu suvilgytu skudurėliu ir po kiek laiko kartojam.Arba palaistom Actara.
Atsakyti
Apie augalų ligas labai nemažai galima rasti čia ir čia
Atsakyti
QUOTE(campanula @ 2007 02 22, 22:49)
Man vis tiek tai panašu į skydmarius-jie nedideli,nejuda(kai suaugę,o mažyčių nelabai įžiūrėsi plika akimi),gali būt šviesiai rudi,mėgsta apatinę lapo pusę,čiulpia sultis.Reikia pažiūrėt ar palei gyslas išsidėstę-skydmariai mėgsta būt palei pagrindines lapo gyslas.
Gydymas:nuvalom su spiritu suvilgytu skudurėliu ir po kiek laiko kartojam.Arba palaistom Actara.

Ir dar skydamarius pažinsi iš skaidrių lipnių išskyrų kurių būna pilna ant lapų ir ant palangių (skaidrūs lipnūs lašiukai).
Atsakyti
QUOTE(campanula @ 2007 02 22, 22:49)
Man vis tiek tai panašu į skydmarius-jie nedideli,nejuda(kai suaugę,o mažyčių nelabai įžiūrėsi plika akimi),gali būt šviesiai rudi,mėgsta apatinę lapo pusę,čiulpia sultis.Reikia pažiūrėt ar palei gyslas išsidėstę-skydmariai mėgsta būt palei pagrindines lapo gyslas.
Gydymas:nuvalom su spiritu suvilgytu skudurėliu ir po kiek laiko kartojam.Arba palaistom Actara.


O pas mane ant nudžiuvusios lapų kitos pusės, ties pagrindine gysla matosi toks baltas, kaip grūdelis, čia taip turi būti, ar gal koks kenkėjas? blush2.gif 4u.gif
Atsakyti