Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

man buvo ta pati beda doh.gif , kai pavasari persodinau geles. tos museles atsirado nuo zemiu. gaila nepamenu kokio gamintojo tada pirkau, bet kiek pamenu tai buvo baltas maisas su zaliu uzrasu ar kazkas panasaus. tai visa vasara geles pralaikiau balkone doh.gif . tai gerai, kad ta vasara buvo silta, o tos museles dingo po laaabaaai ilgo laiko doh.gif , net kai rudeniop parnesiau visas geles i kambari, tai jos man dar pasirodydavo kartas nuo karto doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 12, 16:30)
man buvo ta pati beda doh.gif , kai pavasari persodinau geles. tos museles atsirado nuo zemiu. gaila nepamenu kokio gamintojo tada pirkau, bet kiek pamenu tai buvo baltas maisas su zaliu uzrasu ar kazkas panasaus.

Tikriausiai Juknevičiaus rolleyes.gif . Aš per jo žemes turėjau tų musių mad.gif .
Atsakyti
QUOTE(ilja @ 2006 12 12, 14:06)
Gal kas žinote kas užpuolė mano rožytes?
Atrodo lyg apipeliję, bet ne visi lapeliai, o tik keli g.gif
user posted image


Tavo roze serga tikraja miltlige, isgenek uzsikretusius lapus ir netgi stiebus, gerai dizinfekuok irankiu, nes tai grybine liga galinti uzkresti kitus augalus, tada liek pienuotu vandeniu ir dar truputi ipilk kalio permanganato, liek zeme, o taipogi ir apipurksk lapus. tik nepadaugink kalio permanganato, nes nudeginsi lapus. Skiedinys turi buti balzganai rausvas.
Atsakyti
Valio! Tegyvuoja rusiški internetiniai puslapiai! Juos vartydama atradau lotynišką mus visas kamuojančios muselės pavadinimą "Sciara" ir tada jau per google nesunkiai atradau tikslesnį biologinį jos aprašymą. Išverčiu tai kas yra svarbu:
“Suaugusios musės gyvena apie 10 dienų. Lervutės išsirita po 4-7 dienų. Lervos stadija tęsiasi 2-3 savaites, po to susiformuoja lėliukė iš kurios maždaug po 7 dienų išsirita suaugus musė.“
Museles įveikti (nunuodyti) galime tik lervučių stadijoje, taigi gerai paskaičiavus gaunasi, kad museles reikia nuodyti (pvz., laistant aktara) 3-4 kartus darant 14 dienų pertraukas. Kažkas forume sakė, kad užteko ir 2 kartų – pasisekė. Pati jau vieną kartą laisčiau visas užpultas gėles (tame tarpe ir phalaenorsius) aktara – panašu, kad augalams nepakenkė. Sukulentų nelaisčiau, nes jie lygtai neužpulti. Naudojau gana nestiprų tirpalą -- skaičiavau, kad mano pirkti 4 gramai aktaros būtų 15-kai litrų vandens.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ifigenija: 20 sausio 2007 - 16:44
Aš irgi šiandien actaros nusipirkau, bandysiu laistyti gėlytes, nes jau tos musytės tooookios įkyrios pasidarė doh.gif , visur jų pilna - ir prie gėlių, ir prie puodų cool.gif
Atsakyti
QUOTE(ifigenija @ 2007 01 20, 16:43)
Valio! Tegyvuoja rusiški internetiniai puslapiai! Juos vartydama atradau lotynišką mus visas kamuojančios muselės pavadinimą "Sciara" ir tada jau per google nesunkiai atradau tikslesnį biologinį jos aprašymą. Išverčiu tai kas yra svarbu:
“Suaugusios musės gyvena apie 10 dienų. Lervutės išsirita po 4-7 dienų. Lervos stadija tęsiasi 2-3 savaites, po to susiformuoja lėliukė iš kurios maždaug po 7 dienų išsirita suaugus musė.“
Museles įveikti (nunuodyti) galime tik lervučių stadijoje, taigi gerai paskaičiavus gaunasi, kad museles reikia nuodyti (pvz., laistant aktara) 3-4 kartus darant 14 dienų pertraukas. Kažkas forume sakė, kad užteko ir 2 kartų – pasisekė. Pati jau vieną kartą laisčiau visas užpultas gėles (tame tarpe ir phalaenorsius) aktara – panašu, kad augalams nepakenkė. Sukulentų nelaisčiau, nes jie lygtai neužpulti. Naudojau gana nestiprų tirpalą -- skaičiavau, kad mano pirkti 4 gramai aktaros būtų 15-kai litrų vandens.

tiesa, dar kartą perskaičiavus patikslinu: laistant kas 12-13 dienų turėtų užtekti 3 kartų.
Atsakyti
Tų musyčių kirminiukai būna skaidrūs balti ir gyvena dirvos paviršiuje. Mėgsta drėgną žemę, ypač durpes. Įdėmiai žiūrėdamos, dantų rapštuku pažarstykite dirvos paviršių. Gal pavyks pamatyti.
Atsakyti
kiek paskaiciau, tai labai geras daiktas ta ACTARA. gal kas zino kur klaipedoj jos galima isigyt? o ar galima geles profilaktiskai ja palaistyt, nes as pagalvojau, o jei vel nusipirksiu kokias uzkrestas zemes tu museliu lervomis, taigi viskas doh.gif . geriau apsidraust jei gelems nepakenks ir tik pasodinus imti ir palaistyt ta actara.
nes kai perkam zames tai nematom kas jose gyvena cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 24, 12:58)
kiek paskaiciau, tai labai geras daiktas ta ACTARA. gal kas zino kur klaipedoj jos galima isigyt? o ar galima geles profilaktiskai ja palaistyt, nes as pagalvojau, o jei vel nusipirksiu kokias uzkrestas zemes tu museliu lervomis, taigi viskas doh.gif . geriau apsidraust jei gelems nepakenks ir tik pasodinus imti ir palaistyt ta actara.
nes kai perkam zames tai nematom kas jose gyvena cool.gif


Aš tą Actarą pirkau "Senukuose", tai jei Klaipėdoj yra Senukai, tai turėtų būti, be to dar būna parduotuvėse"Žalia stotelė", o ir šiaip didesnėse sodo prekių parduotuvėse turėtų būti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gutyte @ 2007 01 24, 12:06)
Aš tą Actarą pirkau "Senukuose", tai jei Klaipėdoj yra Senukai, tai turėtų būti, be to dar būna parduotuvėse"Žalia stotelė", o ir šiaip didesnėse sodo prekių parduotuvėse turėtų būti mirksiukas.gif

4u.gif bandysim senukuose rast
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 24, 13:11)
4u.gif bandysim senukuose rast


Ieškok ten , kur augalai. Sėkmės. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 24, 11:58)
kiek paskaiciau, tai labai geras daiktas ta ACTARA. gal kas zino kur klaipedoj jos galima isigyt? o ar galima geles profilaktiskai ja palaistyt, nes as pagalvojau, o jei vel nusipirksiu kokias uzkrestas zemes tu museliu lervomis, taigi viskas doh.gif . geriau apsidraust jei gelems nepakenks ir tik pasodinus imti ir palaistyt ta actara.
nes kai perkam zames tai nematom kas jose gyvena cool.gif


galima, tik atmink, kad Actaros poveikis išlieka iki 4 savaičių mirksiukas.gif
Atsakyti