QUOTE(Joliuke @ 2006 10 21, 22:25)
Kalcigraną geriu, nes buvo pradėjusios rankosd ir kojos tirpt labai, tai gydytojas liepė pagert. Dabar jau stengiuos kuo mažiau, kol netirpsta, tol negeriu, lyg tais gerėja. Mano TTh tyrimai geriant tyroxiną buvo 0,26 čia jau ant ribos, bet paliko. Kokie dabar bus sužinosiu tik trečiadienį. O tiroglobuliną irgi dariaus. Iš pradžių buvo 6,9, paskui 1,23, o dabar matysim.
RUSNE sveikinu įsigyjus teises
va, noredama kompensuoti isgasdinima, idedu 'teorijos' apie Tg (merginos, atsiprasau, jeigu skaitet), matai, tau viskas eina geryn. dziugu
Norma
· sveiki asmenys 3 - 25 ng/ml
· pašalinus skydliaukę 0 - 5 ng/ml
Tireoglobulino (TG) matavimas taikomas diferencijuoto skydliaukės vėžio (papiliarinė-folikulinė karcinoma) ir kitų skydliaukės ligų diagnostikoje. Po pilno chirurginio skydliaukės pašalinimo tireoglobulino koncentracija serume turėtų nukristi iki reikšmių, artimų nuliui. Jeigu tireoglobulino kiekis po operacijos nesumažėja, tuomet galima įtarti esant nepilną naviko pašalinimą arba metastazes. Tireoglobulino koncentracija turi būti sekama nustatant pakaitinį tiroksino preparatų gydymą pooperaciniame skydliaukės vėžio periode. Pooperaciniame periode sekant ligonį rekomenduojama tireoglobulino tyrimą atlikti kas mėnesį, vėliau kas trys mėnesiai. Jeigu, praėjus kuriam laikui po chirurginio naviko pašalinimo, TG koncentracija padidėja virš 5 ng/ml pirmiausia reikėtų patikrinti ar nėra skydliaukės vietoje lokalių recidyvo židinių. Tačiau TG padidėjimas net ir nesant radioaktyvaus jodo kaupimo, yra pavojingas ligos progresavimo požymis. TG padidėjimas gali būti ir metastazinio išplitimo požymis. TG rodiklio jautrumas ankstyvai recidyvų ir metastazių diagnostikai 90 % (tačiau apie 80% metastazavusių navikų randama aukštos TG reikšmės paprastai aukštesnės, nei 200 ng/ml). Tireoglobulino koncentracija gali padidėti ir kitų skydliaukės ligų metu. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad TG padidėjimas charakteringas ne visiems skydliaukės vėžiams, o tik diferencijuotiems papiliarinei-folikulinei karcinomai.
TG rodiklis nepakeičiamas sekant skydliaukės vėžio pooperacinį gydymą ir jo eigą. Tačiau šis rodiklis negali būti naudojamas pirminei skydliaukės vėžio diagnostikai. Labai sumažėjusios (kartais iki 0 ng/ml) reikšmės gali būti įgimtos atireozės atvejais. Tireoglobulinas yra skydliaukės folikulinių epitelinių ląstelių sekrecijos produktas (didelio molekulinio svorio glikoproteinas). Šį baltymą organizmas naudoja T4 ir T3 hormonų deponavimui. Tireoglobulinas vienas geriausių testų įrodant thyrotoxicosis factitia (būklė, kuomet tyčia arba netyčia naudojami tiroksino preparatai, pvz. psichiatrinės patologijos metu, simuliuojant skydliaukės ligą, dirbtinai siekiant sukelti tachikardiją ir t.t.). Tikrosios hipertireozės metu tireoglobulino koncentracija būna normoje arba padidėjusi. Thyrotoxicosis factitia metu tireoglobulino koncentracija sumažėja. Kiti laboratoriniai testai thyrotoxicosis factitia atveju yra identiški hipertireozei (TSH sumažėjimas ir FT4 bei FT3 padidėjimas). Tireoglobulino nustatymo negalima naudoti sekant anaplastinės ar meduliarinės karcinomos eigą. Tačiau TG nustatymas yra naudingas norint paremti poūmio tiroidito diagnozę ar sekti gūžio gydymo dinamiką. Jeigu naujagimių kraujyje nerandama tireoglobulino, tuomet irgi galima įtarti skydliaukės sklaidos trūkumus.
Padidėjimas
· Diferencijuotas skydliaukės vėžys,
· Nepakankamas chirurginis vėžio pašalinimas arba metastazės,
· Graves liga (apie 20 50 %) atvejų,
· Toksinis gužys, ūmus arba poūmis tiroiditas,
· Visi hipertireozės atvejai.
Sumažėjimas
· Įgimta atireozė,
· Thytotoxicosis factitia,
· Gydymas skydliaukės hormonais, L-tiroksinu,
· Badavimas,
· Skydliaukės vėžys; jeigu atsiranda buvusio padidėjimo fone geras atsakas į gydymą, naviko masė sumažėjo. Pokyčiai (ankstesnio lygio atžvilgiu) svarbūs ir normos ribose. Kritine riba laikoma 5 ng/ml koncentracija. Onkologijoje svarbu remtis geriausiomis, jautriausiomis TG matavimo technologijomis.
Kur atliekamas šis tyrimas galite rasti čia.