Sveikute
Galiu tiktai pasidalinti patirtimi - mano dickis irgi, kaip is giedro dangaus, buvo pradejes mikcioti. Tiesiog viena ryta atsikele, ir nei vieno zodzio nesugebejo pasakyti. Stresas buvo didelis visiems, ir ypatingai paciam vaikui, nes nesuprato, kas atsitiko. Tiesiog su fizinemis pastangomis bandydavo is saves "isspausti" kiekviena zodi.
Internete, manyciau, jau prisiskaitet pakankamai patarimu. Gaila, bet Vilniuje specialistu nezinau. Musu logopede (kuri specializuojasi dirbdama su mikciojanciaisiais) rekomendavo tokius pagrindinius dalykus:
- kalbeti letai ir aiskiai
- kai vaikas pasako ka nors uzsikirsdamas, letai ir aiskiai pakartoti (tarsi pasitikslinant, kaip aidas)
- nepertraukineti vaiko ir islaukti, kol jis pasakys
- islaikyti gyvenimo ritma leta ir aisku
- esant uminei fazei (kaip jums dabar), patartina vaikui leisti buti tyloje (mes klausydavome daug pasakeliu per kompaktus).
- vengti tiek teigiamu, tiek neigiamu stipriu emociju
- stengtis neakcentuoti tokio vaiko kalbejimo budo
Berods, tokios pagrindines rekomendacijos.
Manyciau, jeigu vaikas jautrus, galejo tureti ir pasikeitimas, kad mama isejo i darba. Maniskiui uzteko to, kad turejo progos sudalyvauti echoskopijoje (tuo metu laukiausi broliuko)...
Tik nekaltinkite saves - sitas dalykas butu isaiskejes anksciau ar veliau. Tiesiog tokia yra silpnoji zmogucio vieta, kuri yra jo smegenyse (kalbiniuose centruose).
Mes laikemes visu rekomendaciju (bent iki maziaus gimimo) ir dar bendravome su homeopatu, kuris parinko raminanti poveiki turincius zirniukus. Siuo metu faktiskai nemikcioja (isskyrus tuos atvejus, kai smarkiai susijaudina, nors ir tuomet ne visada). Logopede tai vertina beveik kaip stebukla, nors visi sako, kad mikciojimas yra neisgydomas, tiktai suvaldomas. As labai tikiuosi, kad mes sita etapa iveikeme
![ax.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/ax.gif)
. To linkiu ir jums - daug kantrybes ir stiprybes.