Nu ką, jau kokią savaitę geriu cinariziną. Tik du kartus - ryte ir vakare. Nebesvaigstu Bet tik daugaiu pasinervuoju - ir taip kvapą užima, orą gaudau ir lyg vėl svaigt pradedu... Nervai, viskas per juos
Sakai prisiruošt nueit nėra kada? Oaš prisiruošt tai galiu greit, bet kaip išsireikalaut, kad padarytų tuos tyrimus? Man truputį neduoda ramybės toks dalykas. Betaserc, kuris spec.vaistas nuo galvos svaigimo nepadeda, o vaistas, kurio pagrindinė funkcija gerinti kraujotaką padeda. Dėl to man kyla labai daug bereikalingų klausimų.
Būtent. Aš manau, kad tie svaigimai, bent jau mano atveju - sutrikusios kraujotakos pasekmė. Nes prasidėjo viskas prieš du metus, kai pradėjau trūkt oro (smegenims trūksta deguonies) Dabar ir svaigimai prisidėjo... O sutrikusi kraujotaka, vėlgi nuo stresų, nervų, pervargimo... Viskas nuo nervų
Ale kaip tuos nervus uždaryti į konservus? Reiktų pasiieškot info ar yra kokia arbatėlė kuri veiksmingai gerintų kraujotaką? Nes aš jau ir taip visokių vaistukų geriu, net nutraukiau laikinai cinariziną,tai vėl svaiguliuoju
Ale kaip tuos nervus uždaryti į konservus?
Reiktų pasiieškot info ar yra kokia arbatėlė kuri veiksmingai gerintų kraujotaką? Nes aš jau ir taip visokių vaistukų geriu, net nutraukiau laikinai cinariziną,tai vėl svaiguliuoju
Aš gerdavau 3 betaserc 16 mg. Ar nors kiek padeda? Manęs jis visai neveikdavo, jau geriau homeopatiniai Vertigoheel. Man, sakyčiau jie geresni.
Ar tau nors kiek padeda tas betaserc?
Aš gerdavau 3 betaserc 16 mg. Ar nors kiek padeda? Manęs jis visai neveikdavo, jau geriau homeopatiniai Vertigoheel. Man, sakyčiau jie geresni.
Ar tau nors kiek padeda tas betaserc?
sveiki.prisijungiu ir as.man atrodo,kad daugeliu atveju kraujotakos sutrikimai pasireiskia del raumenu.jie nuo pervargimo uzspaudzia kraujagysles.pvz;sprando raumenys nuo itampos uzspaudzia kraujagysles,ko pasekoj galva svaigsta,skauda ir t.t.dar ir vandens trukumas.
keliu tema, nes matau jau metai kaip tylu. Kokios savijautos po metu? kokius vaistukus naudojat? Man uzvakar kaip susvaigo galva tai atsisedau kur stovejau, tai vos i ligonine neikiso, bet atsisakiau Vaikstau dabar kaip po karuseliu trecia diena.
ML tai idiopatinė endolimfos vandenė, sukelianti galvos svaigimo priepuolius ir sutrikdanti klausą. Literatūros duomenimis, sergančiųjų ML skaičius labai svyruoja: nuo 7,5 iki 160 sergančiųjų 100 000 gyventojų [10].
ML vystosi padidėjus endolimfos gamybai ar sutrikus reabsorbcijai. Išsivysto endolimfos vandenė. Tempiami plėviniai pusratiniai kanalai. Jie plyšta ir endolimfa susimaišo su perilimfa. Tuomet įvyksta galvos svaigimas, atsiranda kitų vestibulinių simptomų.
ML priežasčių gana daug: anatominės (kai kurie smilkinkaulio defektai), genetinės, imunologinės, virusinės, kraujagyslinės, metabolinės, psichologinės.
Liga prasideda staigiu galvos svaigimu, trunkančiu nuo kelių minučių iki kelių valandų. Kartu atsiranda klausos sutrikimo simptomų (cypimas, ūžimas ausyje, ausies užgulimo jausmas). Liga linkusi kartotis. Skiriamos trys ligos stadijos.
I stadijos metu vyrauja tik svaigimas, gali būti nedidelis pykinimas ar vėmimas, ūžimas ar spaudimo jausmas ausyje. Priepuolis trunka nuo 20 min. iki kelių valandų. Po priepuolio visi simptomai išnyksta.
II stadijos atveju svaigimas labai intensyvus. Prikurtimas yra sensoneuroninio pobūdžio, banguojantis. Ligos remisijos įvairios, bet dažniausiai trunka kelis mėnesius.
III stadijoje svaigimo priepuoliai silpni ar net jų nėra. Tačiau gali būti sutrikusi pusiausvyra. Klausa ne tik nesveika, bet ir kita ausimi po truputį blogėja.
ML diagnozę remia ne tik klinikiniai simptomai, bet ir atlikti tyrimai: audiometrija, elektrokochleografija, glicerolio dehidratacijos testas, MRT (magnetinio rezonanso tomografija) ar KT (kompiuterinė tomografija).
ML gydymas medikamentinis ir chirurginis. ML priepuolio metu siūloma suleisti diazepamo, metoklopramido, furozemido ir atropino. Sumažėjus pykinimui ir vėmimui, duoti išgerti betahistino. Po to skirti betahistino (pvz., Betaserc), po 16 mg 3 kartus per dieną, arba po 24 mg 2 kartus per dieną. Atlikti nauji tyrimai rodo, kad betahistinas gana veiksmingas didelėmis dozėmis po 48 mg 3 kartus per dieną [11]. Jis, kaip ir kiti vazodilatatoriai, gerina mikrocirkuliaciją striae vasculares baseine. Yra manoma, kad endolimfos perteklius pusratiniuose kanaluose spaudžia striae vasculares ir sukelia jų išemiją. Betahistinas ne tik panaikina svaigimą, bet gerina klausą, mažina ūžimą ir cypimą ausyse. Sergantiesiems patariama vartoti mažiau druskos, nevartoti kofeino, alkoholio ir tabako. Rekomenduojama skirti vazodilatatorių, gerinančių mikrocirkuliaciją striae vasculares baseine (jos maitina plėvinius pusratinius kanalus).
Chirurginis gydymas ML atveju taikomas retai. Skiriamos 2-jų rūšių operacijos: nedestrukcinės ir destrukcinės. Iš jų labiausiai paplitusios yra endolimfos maišelio dekompresija, vestibulinio nervo perpjovimas, labirintektomija, cochlea implantacija. Prognozuojami geri gydymo aminoglikozidų intratimpaninėmis injekcijomis rezultatai.
Mano mamyte turi sita liga. Tik jai Lietuvoj kai tyresi nieko nerado, o UK daktarai pasake kad tai Menieris. sugryzus i LT mamyte pasake savo diagnoze, tai gydytojai tik paguztelejo peciais- atseit pirma karta girdi dziaugiuosi kad jums anksciau nustate.. jai tfu tfu tfu jau kuris laikas priepuoliu nera. o liga gali atsirasti ir po galvos traumos, net ir praejus daug laiko. jai butent taip ir atsitiko is pradziu kai suzinojo tai pasaulis jai apsiverte, bet pasakiau kad laikui begant kiekvienas zmonus gauna po liga su kuria turi susigyvent, ir gerai kad tavoji dar ne pati baisiausia.. tai ji kitaip pradejo jaustis, susitaike, o kai nervai ramesni tai ir ligu maziau. o gydosi ji vaistukais Kapiliar ir Kavinton (turbut nesumaisiau nieko ). ju vaistinese jau nera bet dar gaunam ir i uk vezames tikiuosi kad nepaastres liga nei jai, nei Jums