Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

Trejetą kartu daviau kraujo, kai tą suorganizavo darbovietė (kraujo centro darbuotojai atvyko į vietą) ir vieną kartą važiavau i Žolyno gatvę Vilniuje. Ne pati maloniausia procedūra (ypač nepernešu, kai ima kelis lašus iš piršto pradžioje - man jau geriau tris kartus iš venos duoti blush2.gif ), bet kai jau pasiryžti, pakenti ir tiek. Darbuotojoms pastabų neturiu, nors turėjau analogišką situaciją, kai bijojau nualpt, o sesutė davė suprasti, kad tada kokio velnio tada čia didvyrę vaizduoju, bijau ir nereikia doh.gif na ūkiškai taip smile.gif bet gal tyčia (na jos gi baigę psichologijos kursus turėtų būt), nes tada kaip tik supykau, ko ji man čia aiškina, ir apsiraminau. dar vieną kartą gaudžiau bekrentanti kateterį iš venos, bet viskas baigėsi gerai. Man labai svarbu be galo daug gerti prieš davima, nes kitaip pasidaro bloga. Kraujo centro aplinka normali, neslegia. Važiuočiau ir dar, bet turiu rūpestį dėl savo regėjimo... Girdėjau, kad žmonės, kurie turi stiprią trumparegystę, negali būt donorais. Kol neišsiaiškinau, savo "donoriavimą" sustabdžiau.
Tai tiek įspūdžių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Katrinux @ 2009 06 29, 15:59)
Trejetą kartu daviau kraujo, kai tą suorganizavo darbovietė (kraujo centro darbuotojai atvyko į vietą) ir vieną kartą važiavau i Žolyno gatvę Vilniuje. Ne pati maloniausia procedūra (ypač nepernešu, kai ima kelis lašus iš piršto pradžioje - man jau geriau tris kartus iš venos duoti blush2.gif ), bet kai jau pasiryžti, pakenti ir tiek. Darbuotojoms pastabų neturiu, nors turėjau analogišką situaciją, kai bijojau nualpt, o sesutė davė suprasti, kad tada kokio velnio tada čia didvyrę vaizduoju, bijau ir nereikia doh.gif  na ūkiškai taip smile.gif  bet gal tyčia (na jos gi baigę psichologijos kursus turėtų būt), nes tada kaip tik supykau, ko ji man čia aiškina, ir apsiraminau. dar vieną kartą gaudžiau bekrentanti kateterį iš venos, bet viskas baigėsi gerai. Man labai svarbu be galo daug gerti prieš davima, nes kitaip pasidaro bloga. Kraujo centro aplinka normali, neslegia. Važiuočiau ir dar, bet turiu rūpestį dėl savo regėjimo... Girdėjau, kad žmonės, kurie turi stiprią trumparegystę, negali būt donorais. Kol neišsiaiškinau,  savo "donoriavimą" sustabdžiau.
Tai tiek įspūdžių 4u.gif

idomu kokia ta stipri truparegyste nes as donore esu jau 8m ir del akiu nesykio neatsisake imti smile.gif
Atsakyti
-7,5 ir -6,5. Manęs neklausė, ar turiu trumparegystę, tik kažkur vėliau perskaičiau, kad nerekomenduojama būti kraujo donoru. Manau, kad atsisako imti tik jei kraujas "blogas", o jei geras, tikrai neatsisakys. O ant kiek tai kenkia tau pačiam - tavo reikalas išsiaiškint. Vat ką tik ir išsiaiškinau - iš kraujo centro forumo:

Iš dažnai užduodamų klausimų skyrelio: "K: ar tiesa, kad kraujo negalima duoti jeigu yra trumparegyste. Pvz. -6 dioptrijos? A: Nerekomenduojama būti kraujo donoru, kai trumparegystė daugiau nei 6 dioptrijos. Tokio laipsnio trumparegystė gali pakenkti donorui. K: ar nėra apribojikų donorystei trumparegiams? A: Taip, turintys regėjimo problemų negali būti kraujo donorais, ypač nerekomenduojama, kai trumparegystė daugiau nei 6 dioptrijos.

Vadinas aš niekad ir negalėjau būti donore, bet to nežinojau, nes "nedasigalvojau" paklaust, ar galiu duoti dėl silpnu akių (žinojau tik kad dėl per mažo svorio neima). Ai bet nesigailiu, gal labai nepakenkė, o šiaip po davimo jaučiausi labai gerai.
Atsakyti
savotiškai didžiuojuosi savo dukra...vos prieš 3dienas ji sulaukė pilnametystės ir šiandien padovanojo savo kraujo.O kokiom spindinčiom akim grįžo...sako,aš laiminga,gal kažkam gyvenimą padovanosiu iš naujo,negalėčiau už tai imti pinigus.Beto gavo knygą(labai jas mėgsta skaityti) ir 2šokoladus.Gavosi dovanų mainai.Bet ji labai laiminga.
Atsakyti
Ar gali donoru būti rūkantis žmogus? Noriu kaujo duot, bet nežinau kaip dėl rūkymo. Daug nerūkau, kelias cigaretes per dieną...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cinikė: 08 liepos 2009 - 16:00
QUOTE(cinikė @ 2009 07 08, 17:00)
Ar gali donoru būti rūkantis žmogus? Noriu kaujo duot, bet nežinau kaip dėl rūkymo. Daug nerūkau, kelias cigaretes per dieną...

aisku geriau kad nerukytum ir nedel donorystes bet del saves biggrin.gif , o seip gali tik tadiena kai eini duoti kraujo siuloma ir prasoma nerukyti smile.gif
Atsakyti
Kraujo daviau kokius 5 kartus, Vilniuje. Nusiskundimu kaip ir jokiu neturiu, tik kad paskutini karta duodant vena suplese. Melyne per visa rankos vidine puse buvo, nuo rieso iki pazasties beveik Daugiau nebeduodu

Zolyno centre duoti krauja patiko, be ekscesu. o Antakalnio poliklinikoje susimaniau karta MOKAMA (sumokejau as, 35 lt) kraujo tyrima pasidaryti - vot cia tai ir buvo ta pati istorjia-ant dilbio atsispaude visi seseles pirstai, dar ir kabineto nespejau iseiti, o man ranka nuo peties iki pirstu istino. ir taip vos ne menesi isvaiksciojau. poliklinikoje pasake "nu nieko, buna, praeis". o kaimynai susirupine buvo kas cia mane taip sumuse biggrin.gif

dabar duodu Santariskiese-mano dukterecia susirgo veziu. kraujas mano tinka tik trombocitams, kadangi grupe neatitinka. Lidutes kraujo grupe reta, tokia turi tik jos tevas. o jo sese mire nuo sarkomos, taigi kaip donoras jis netinka.
Gal kas turi tokia kraujo grupe 1 plius silpnai teigiama D. priduodant krauja nurodyti, kad tai skirta Lidijai Aleksejevai. priima KRAUJO CENTRAS, SANTARISKIU 2, TEL 85 2365160 .ACIU

tarp kitko, mano regejimas jau virs 10 metu yra -8.5. bet ir gimdziau, ir dirbu fiziskai (bandau ukininkauti po darbo mokykloje) ir kraujo donoru buvau... ir niekas nesikeicia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nattaliuke: 09 liepos 2009 - 15:16
Na va, ka tik grizau is Kraujo centro Santariskese... ka galiu pasakyti? pridavineti ten LIUX. bet kas darosi...baisu... DAKTARAI PLUSA UZ MIZERINI ATLYGINIMA< EINA NEAPMOKAMU ATOSTOGU IR DAR PATYS KRAUJA PRIDUODA-nes donorams nera pinigu moketi, o nemokamai tik giminaiciai eina priduoti... patys daktarai ir begioja paeiliui pridavineti!...baisu...
Atsakyti
Norėčiau paprašyti vilniečių: jei norite padėti vaikams, geriau važiuokite ne į Žolyno gatvę, bet į Santariškėse esantį Kraujo centrą (jis ten už poliklinikos užlindęs). Jie dabar turi labai modernią įrangą ir gamina ypač kokybiškus kraujo preparatus (pirmiausia trombocitų masę), kurie ir naudojami vaikams. Užtruks kiek ilgiau (kartu su tyrimais - 3-4 val), nei paprastas kraujo "nuleidimas", bet padovanosite mažiesiems ligoniams itin gerą dovaną.

Mes patys neseniai įsirašėme į onkologinių ligonių gretas (visada galvojau, kad tai nutinka tik kitiems doh.gif ), tai galiu paliudyti, kad kraujo elementų perpylimo sergantiems leukemija reikia dažnai. Dėl ligos ir dėl vėžines ląsteles naikinančių vaistų pas ligoniukus nuosavo kraujo gamyba būna užslopinta. Dėl to tenka "įdarbinti" donorų kraują. Šiais laikais viso kraujo niekas nepila, pila atskirtus eritrocitus ir trombocitus. Donoro eritrocitai organizme "dirba" kiek ilgiau, o trombocitai suyra maždaug per 4 paras. O be trombocitų vaikams prasideda kraujavimai (ypač pavojingi yra vidiniai), negyja žaizdos. Todėl trombocitų reikia žymiai dažniau.

Pora straipsnelių apie šią donorystę:
http://www.atvirai.l...oryste-kas-tai/
http://www.kraujas.l...l...&pageId=174

Užsiregistruoti galima telefonu 8 688 62707

Savo mažylio ir kitų ligoniukų vardu sakau AČIŪ 4u.gif
Atsakyti
Pridedu dar kitą telefoną registracijai:
(8-5) 2365160
Atsakyti
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 07 25, 20:45)
Aš greičiausiai ateinančią savaitę eisiu duoti kraujo  smile.gif  Jau seniai norėjau,bet dižiausia kliūtis būdavo amžius.Dabar labai tikiuosi,kad hemoglobinas bus geras ir galėsiu būt donore  wub.gif  rolleyes.gif

Tai kad tik nuo 18 metų galima rolleyes.gif

QUOTE(Lapyna @ 2009 07 26, 01:14)
Norėčiau paprašyti vilniečių: jei norite padėti vaikams, geriau važiuokite ne į Žolyno gatvę, bet į Santariškėse esantį Kraujo centrą (jis ten už poliklinikos užlindęs). Jie dabar turi labai modernią įrangą ir gamina ypač kokybiškus kraujo preparatus (pirmiausia trombocitų masę), kurie ir naudojami vaikams. Užtruks kiek ilgiau (kartu su tyrimais - 3-4 val), nei paprastas kraujo "nuleidimas", bet padovanosite mažiesiems ligoniams itin gerą dovaną.


O tai NKC neima trombocitų ir kt. ar kaip? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2009 07 27, 17:36)
Tai kad tik nuo 18 metų galima  rolleyes.gif
O tai NKC neima trombocitų ir kt. ar kaip?  g.gif

Su tėvų sutikimu nuo 17.O kadangi mano tėveliai irgi yra donorai,tai tam neprieštarauja rolleyes.gif
Atsakyti