Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

QUOTE(Filomena @ 2009 02 28, 02:01)
Pasakykite kas nors, kiek laiko tęsiasi pati kraujo paėmimo procedūra  blush2.gif Aš pasiruošusi būti kraujo donore, mano kraujo grupė A Rh D neigiamas.

na, pirmiausia užpildai anketą, tuomet eini į laboratoriją, kurioje kraujas paimamas iš pirštelio. Tuomet eini pas gydytoją, kur kažkur apie 5 minutes papilsto iš tuščio į kiaurą wink.gif Paskui eini į priėmimo patalpą, kur paimamas kraujas - procedūros trukmė gali svyruoti, kaip patys darbuotojai teigia, nuo 6 iki 15 minučių (gal keista, gal ir ne, kad abu kartus prispaudžiau per 3 su trupučiu...) Taigi, manau, į pusvalandį sutilpt galima, bet skubėt nereikia - prieš procedūrą reiktų išgert arbatos ar šiaip vandens, po jos - pailsėt... Taigi, kažkur apie 40 minučių skirti reikėtų.
Atsakyti
Tiesiog pastabele gal butu tik del vieno dalyko. Paprastai nemokamai kraujo duodantys donorai priimami be eiles. Taciau o is kur zinoti kurie is ju duoda kraujo nemokamai?

Duodant krauja nemokamai, visu pirma to klausia registraturoje, ir po teigiamo atsakymo uzdeda ant korteles geltona lapeli su raidele N . Paprasciausiai atejus prie laukiancios eiles galima paklausti : kas paskutinis, duodantis neatlygintinai kraujo? Jei tokiu nera, vadinasi, tavo eile, nes neatlygintinai be eiles.
Papildyta:
QUOTE(nrimto @ 2008 11 19, 15:47)
Jau kelis kartus esu davusi kraujo. Kai sužinojau, kad esu  nestuke.gif , aišku, kurį laiką apie tai negalvojau. Dabar vaikui jau daugiau nei 1,5 metų. Labai dažnai pagalvoju, kad tikrai galėčiau vėl duoti, tik yra vienas bet... Dar maitinu, nors tas maitinimas tik dėl juoko: šiek tiek prieš miegą, šiek tiek rytą. Jeigu naktį dantys neramina ar pan., tai irgi tenka pasitelkti stebuklingąjį MP. Juk maitinant negalima kraujo duoti? Ar klystu? Man atrodo, kad mano kraujas nuo to MP nėra blogesnis nei buvo. Čia gal tik dėl paties donoro sveikatos tas draudimas. Taip knieti paskambinti į Kraujo centrą ir paklausti, bet kvailas išdidumas neleidžia (atrodo, kad siūlysiuos per prievartą). Aišku, galėčiau tiesiog pameluot, kad nebemaitinu. Negražu meluot, nenoriu. Gal iš šalies keistai atrodo toks mano atkaklus noras duoti kraujo. Nežinau, bet aš labai gerai jaučiuosi tą dieną ir dar kelias paskui. Visomis prasmėmis gerai. blush2.gif
O kraujo centre man patiko. Veiksmas vyko Šiauliuose. Gal kiek blogiau nuteikė viena šiek tiek pažįstama jo darbuotoja. Ji mane pamatė, pribėgo persigandusi ir paklausė, ar kas susirgo, kas atsitiko. Lyg be to nebūtų galima duoti kraujo unsure.gif

Geriau neskubek, palauk, kol maitini, nes maitinanciai mamai duoti kraujo nepatartina. Beje kad ramiau butu gali ir pasiskambinti, pasiteirauti, tikrai neatrodysi kvailai, nes donorai visada laukiami. Ir dar vienas patarimas, jokiais budais del nieko negalima meluoti, nei del kokios ligos, nei del kokiu iskylanciu klausimu, viska reikia issakyti ir aptarti su gydytoja, kuri priima kraujo centre pries duodant krauja, nes tai labai svarbu ne tik donoro sveikatai, bet ir tam asmeniui, kuriam bus dovanojamas jusu kraujas. Sekmes! thumbup.gif
Atsakyti
Man 16,5metų,turėjau raštišką tėvų sutikimą,bet neleido duoti kraujo.Teisingai čia padarė? Nes šiaip kiek klausiau tam centre,tai sakė,kad su tėvų raštu leidžia g.gif
Atsakyti
Mano B(III) Rh+ 4u.gif
Atsakyti
na siaip privaloma yra pamaitinti, taip kad arbatele su sausainuku yra maziausiai ka galima duoti smile.gif as daviau syki universitete, buvo akcija vykdoma. nei keliasdesimt gramu nenuleido o kad bloga pasidare doh.gif paniskai bijau adatu ale sumasciau, kad reikia pabuti gera, ir atlikti pareiga visuomenei. deja mano geri norai greit baiges, kai ausys uzkrito, akyse aptemo, galva eme suktis ..... tarpas..... guliu ant kedziu su stikline vandenuko..... doh.gif blush2.gif blush2.gif ale vistiek gavau sausainiu ir arbatos biggrin.gif pamenu grupioke labai juokes is manes, na zinot, smagu kad adatos issigandau, o kai atejo jos eile ir ta salia issitiese biggrin.gif dabar pagalvoju, kad noreciau duoti kraujo, bet bijau po to karto kad vel naudos is manes nebus verysad.gif
o kraujas mano visada budavo geras ir stiprus, visi tie skaiciukai, na zodziu del kraujo problemu neturejau. ir dar mano rh -, tai duodant sake labai gerai, tokio labai reikia...... verysad.gif
Atsakyti
Sveikos praejusia savaite daviau krauja siauliuose labai patiko ax.gif viskas ten labai faina kva sokoladas sesutes nu vikas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif pasijutau kaip svetys o po visu proceduru isejau kaip numetus svori savijauta thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif daviau nemokamai tai dar sokoladu parsitempiau net nebesuprantu sitiek visko prideda tai koks cia bnemokamai nu vienu zodziu siulau visoms nors po karteli ta pareiga atlikti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(l'emurė @ 2009 03 12, 14:24)
Man 16,5metų,turėjau raštišką tėvų sutikimą,bet neleido duoti kraujo.Teisingai čia padarė? Nes šiaip kiek klausiau tam centre,tai sakė,kad su tėvų raštu leidžia  g.gif

17-16,5=0,5, t.y. pusmetį reiks palaukt. Su tėvų sutikimu galima duot kraujo nuo 17 metų, savarankiškai - nuo 18.
Atsakyti
Kraujo daviau kokius 5 kartus, Vilniuje. Nusiskundimu kaip ir jokiu neturiu, tik kad paskutini karta duodant vena suplese. Melyne per visa rankos vidine puse buvo, nuo rieso iki pazasties beveik doh.gif Daugiau nebeduodu blush2.gif
Atsakyti
Daviau krauja Klaipedoje du kartus, abu kartus neatlygintinai, ligoniams. Aptarnavimas malonus, sesutes rupestingos. Tik viena karta teko ilgokai koridoriuje pasedeti, kol atsilaisvino gultas. Man tai nebuvo baisu, kraujo nei adatu nebijau. Po visko silpna irgi nebuvo, savijauta buvo iprasta. Tik va dabar kraujas pasilpes, nebegaleciau buti donore... g.gif
Atsakyti
Ar jau labai praturtėsit nuo to banknotėlio? Nemanau smile.gif


Gal žinot, ką reiktų daryti, kad labiau išryškėtų venos? Nes kraujo iš manęs būtent dėl jų nesimatymo neėmė. O duot norėtųsi, nes reta grupė A(II) Rh- g.gif
Atsakyti
mano II + , tinkamas visishkai. padonoraudavau darbe. reikia - bet kada galiu kam padet, rashykit i az.
Atsakyti
Daviau kraujo klaipedoje (miesto centre).Na kai jau atsiguliai duoti kraujo,labai jaudinausi,ir sakau seselei `Biski baisu man` ir syptelejau,o ji `tai kam einat duot kraujo jei bijot` Na pasijutau tikrai nelabai maloniai..Man tereikejo padrasinancio zodzio,o ne tokio grubaus atsakymo.Isties pasijutu nemaloniai. schmoll.gif
Papildyta:
Beje kai pridaviau kraujo,po to vos paejau ;D Ejau ir akyse pradejo baltuoti,tai seseles sako`mergaite,gal jus priseskit geriau` nes pradejau kaip girta eiti.Nesu is kuduju ir kraujas nera silpnas,tiesiog matyt kadangi pirma kart nuleidau krauja gal tokia reakcija ir buvo
Atsakyti