Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

- III B Panevezys 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo belisima: 02 vasario 2011 - 09:49
Sveiki smile.gif
galvoju duoti kraujo, bet vis del padariniu neramu... Ar tiesa,kad gali svoris krist? g.gif
Atsakyti
Aš taip pat jau kuris laikas galvoju apie kraujo donorystę, ne tik kraujo vėžiu sergantiem, bet ir kraujo duoti į kraujo banką... Tik šiuo metu truputį nusilpęs kraujukas, tai tik jį pastiprinsiu ir keliausiu į tam skirtas įstaigas.
Kodėl apie tai pagalvojau? Todėl, kad noriu gyvenime kažkam padėti. Aš gyvenu tokiu mąstymu, kad "kaip šauksi - taip atsilieps". Noriu padėti kitiem tam, kad manau jog man prireikus pagalbos - jos tikrai sulauksiu. Su žmonėmis, aplinkiniais elgiuos taip, kaip noriu, kad elgtųsi su manimi...
O ir matyti sergančius vaikus - manau nėra lengva tiek tėvam, tiek aplinkiniam. Žinoma tai priklauso ir nuo žmogaus.
Kai skaičiausi info apie donorystę ir kai sužinojau Lietuvos donorų skaičių - palyginus su gyventojų - tai laaaabai mažai. Kodėl mes nesirįžtam padėti saviems? Padėti lietuviams, kaimynams, giminėms, kad ir nepažįstamui? Kodėl mūsų gyvybės būna išgelbėtos kitataučių dėka?
Padėkim savo tautai. Juk manau nuostabus jausmas būna žinant, kad tavo kraujas ar koks organas išgelbėjo gyvybę vienam, o gal ir keliem žmonėm...
Aš tik už donorystę. Po truputį apie tai kalbu vis garsiau ir visiem sakau kokia tai nauda ir jokios žalos...
Atsakyti
Esu davusi du kartus bigsmile.gif Ir donorystės kortelę norėčiau pasirašyti, kad po mano mirties galėtų imti mano organus, kurie galėtų kažkam išgelbėti gyvybę. bigsmile.gif Šiaip pirmą kartą ėjau savo noru, o antrą kartą jau man skambino net iš kraujo centro, ir prašė, kad ateičiau duoti kraujo rolleyes.gif Tai ėjau ir antrą bigsmile.gif blush2.gif
Atsakyti
Labuka.

Kraujo dar nesu nei karto davusi ir net neisivaizduoju kokia mano kraujo grupe. Kiek pamenu ta populiariausia.

Lietuvoje kartais pagalvodavau apie buvima donore, bet taip to ir nepadariau.

Ir dabar gal pres menesiuka vel apie tai sumasciau. Tik iskilo keletas klausimuku, gal kas zinosite atsakyma ax.gif

As esu sirgusi tb pries penkiolika meteliu, kazin ar mano kraujas tiktu?

Ir antras klausimukas. Pas mane venu trukumas rankose. Man kai ima krauja visada ima is rankos virsutines dalies(t.y. kur delnas tik is kitos puses). Vat ir vakar eme krauja tyrimams, tai gan ilgokai uztruko kol privarvino, nes naudojo plona adata. Tad idomu kiek uztruktu paimti visus 400 gr ir ar tai imanoma imant is tos rankos dalies g.gif Tikiuos kad supratot ko klausiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kwon Ya Mang @ 2011 02 15, 16:40)
Sveiki  smile.gif
galvoju duoti kraujo, bet vis del padariniu neramu... Ar tiesa,kad gali svoris krist? g.gif

pirmą kartą girdžiu ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Me-Boho ♥ @ 2011 03 09, 02:22)
As esu sirgusi tb pries penkiolika meteliu, kazin ar mano kraujas tiktu?

Ir antras klausimukas. Pas mane venu trukumas rankose. Man kai ima krauja visada ima is rankos virsutines dalies(t.y. kur delnas tik is kitos puses). Vat ir vakar eme krauja tyrimams, tai gan ilgokai uztruko kol privarvino, nes naudojo plona adata. Tad idomu kiek uztruktu paimti visus 400 gr ir ar tai imanoma imant is tos rankos dalies  g.gif  Tikiuos kad supratot ko klausiu  ax.gif

Pasiskambink arba parašyk į kraujo centrą ir tikrai gausi visus atsakymus smile.gif
O procedūra trunka kažkur apie 45-20 min wink.gif

Atsakyti
QUOTE(Spurgitta @ 2011 04 06, 11:00)
pirmą kartą girdžiu  ax.gif
Papildyta:

Pasiskambink arba parašyk į kraujo centrą ir tikrai gausi visus atsakymus smile.gif
O procedūra trunka kažkur apie 45-20 min wink.gif

Jei duodant visą kraują,ne jo komponentus,tai kaip galima užtrukt tiek laiko? blink.gif
Kiek kartų jau daviau-užtrunku apie 2-4min. blink.gif
Jei kalbant apie trombocitus,eritrocitus ar plazmą-jau kitas reikalas,nes aferezė užtrunka.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2011 04 08, 00:21)
Jei duodant visą kraują,ne jo komponentus,tai kaip galima užtrukt tiek laiko?  blink.gif
Kiek kartų jau daviau-užtrunku apie 2-4min. blink.gif
Jei kalbant apie trombocitus,eritrocitus ar plazmą-jau kitas reikalas,nes aferezė užtrunka.

Ima megini is pirsto, einat tada pas bendra gydytoja, tada pildot anketa ir tik tada jei tinkat priduodat krauja. Cia jus gal apie pacia paemima o Spurgitta apie visa procedura kalbejo, na as taip supratau. Nes pati reguliariai priduodu tai man taip ir gaunasi. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2011 04 07, 23:21)
Jei duodant visą kraują,ne jo komponentus,tai kaip galima užtrukt tiek laiko?  blink.gif
Kiek kartų jau daviau-užtrunku apie 2-4min. blink.gif
Jei kalbant apie trombocitus,eritrocitus ar plazmą-jau kitas reikalas,nes aferezė užtrunka.

pamačiau, kad klaidą padariau. ten turėjo būti parašyti 15-20 min smile.gif
Bet tikrai ne 2-4 minutes. Per tiek laiko jūs net prie geriausių pastangų 0.5 litro kraujo nenuleistumėt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Spurgitta @ 2011 04 08, 09:02)
pamačiau, kad klaidą padariau. ten turėjo būti parašyti 15-20 min  smile.gif
Bet tikrai ne 2-4 minutes. Per tiek laiko jūs net prie geriausių pastangų 0.5 litro kraujo nenuleistumėt  mirksiukas.gif

Norit gal su manim į kraujo centrą nueit? lotuliukas.gif
Esu davus 4 kartus.Pirmą kartą užtrukau 2min.48sek.dar tiksliai pamenu.Ir visada trunka nuo 2 iki 4 min.O ir pastangų jokių nededu,kad taip gautųsi. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2011 04 08, 14:56)
Norit gal su manim į kraujo centrą nueit?  lotuliukas.gif
Esu davus 4 kartus.Pirmą kartą užtrukau 2min.48sek.dar tiksliai pamenu.Ir visada trunka nuo 2 iki 4 min.O ir pastangų jokių nededu,kad taip gautųsi. mirksiukas.gif

Galim nueit. Aš esu davusi 6 kartus mirksiukas.gif Turbūt pas Jus geras spaudimas rolleyes.gif Na ir aš skaičiuoju laiką nuo tada kai padedi užpakalį ant gulto iki tada kai jį nukeli lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spurgitta: 08 balandžio 2011 - 14:28
QUOTE(Spurgitta @ 2011 04 08, 14:28)
Galim nueit. Aš esu davusi 6 kartus  mirksiukas.gif Turbūt pas Jus geras spaudimas  rolleyes.gif Na ir aš skaičiuoju laiką nuo tada kai padedi užpakalį ant gulto iki tada kai jį nukeli  lotuliukas.gif

Pas mane aukštokas spaudimas lotuliukas.gif Aš neskaičiuoju,bet aparatas ant kurio būna maišelis kraujui,skaičiuoja ne tik kraujo svorį,bet ir laiką,kol jis visas subėga.
Atsakyti