Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

Nu va,atidaviau ir as siektiek savo kraujuko.
ispudziai tokie :

automobiliui stovet gauni 30 min, nemokamai,per tiek laiko niekaip nesusisuki.
daviau kraujo nemokamai,eilse taip pat laukiau,gydytojai po n kartu tikslinos ar tikrai nemokamai ir buvo nustebe.
atsigerti gavau tik vandens,arbateles ar kakavos nebuvo.
ziurejo kaip i debile visi kad ejau nemokamai,kitiem mokejo po 60 lt,as gavau juodo sokolado smile.gif o taip norejau tusinuko ar kokio puodelio,bet etc smile.gif
apacioj gydytoja labai faina,taciau tos,kurios ima krauja-bjaurios,nepatiko.
Kita kart labai pagalvosiu ar eiti mokamai ar nemokamai,visgi gaisau laika,mokejau pati uz parkinga,o elgesi ne per maloniausiai,nors ir sypsojausi ir t..t smile.gif
tai gi smile.gif
Atsakyti
Prieš kelis metus vasarą per radiją išgirdau, kad Vln Žolyno g. reikalingas mano grupės kraujas ir visa tokia pilietiška nuvažiavau duoti nemokamai. Aišku, stebėjosi medikės, kad nemokamai, jų nesvetinga reakcija privertė pasijusti lb nemaloniai, kaip durnelei, tarsi turiu kažkaip lb rimtai argumentuoti, kodėl neimsiu pinigų g.gif Manęs paprašė palaukti TV salėj, įėjau ir vos nesusivėmiau nuo bomžų smarvės, iškart nuėjau laukti kažkur kitur. Mane pasikvietė kažkokia medikė, ji turėjo užpildyti anketą, paklausė, ar man buvo leidžiami kokie nors vaistai metų bėgyje, pvz., pas stomatologą ir pan., prieš pusmetį tikrai buvau pas stomatologą, tai dabar sąžiningai atsakiau, kad leido nuskausminamuosius. Tuo mano apsilankymas kraujo centre ir baigėsi, nes atseit vaistai dar gali būti neišsivaikščioję iš organizmo, todėl kraujo iš manęs neims. Labai nusivyliau, kad mano geri norai niekam nereikalingi, ir labai pasipiktinau, kad koks apsimyžęs bomžas gali į akis joms pameluoti, kad nieko nevartojo, jo kraujas švarus, ir iš jo bus paimtas kraujas - ir kažkam perpiltas! Ta anketa toooks formalumas, praktiškai tu gali pasakyti ką nori, nutylėti, kad tau prieš mėnesį buvo daryta operacija, ir pan. Ten sukiojosi smirdančios valkatėlės, kaip supratau, nebe pirmą kartą, kai kurie buvo ką tik davę kraujo. Pasišlykštėjau tvarka - pradedant nedraugišku sutikimu, maždaug, atvažiavo kažkokia nenormali (nes per radiją buvo pranešinėjama taip, kad negalėjau neatvažiuoti, maniau, čia tikrai svarbu, lb lb reikia), baigiant klaikia smarve koridoriuose ir tuo, kad mano kraujas netinka, o jau bomžų - netgi labai tinka. Kai pagalvoji, kad jų kraujas gali būti perpiltas tavo artimiesiems... g.gif Daugiau nekyla mintis ten važiuoti. Na ir šiaip visokių kalbų teko girdėti - kad tas kraujas ne LT ligoniams skiriamas, o vežamas į užsienį, tai lb pelninga ir t.t. Taip, sutinku, tai labai pilietiška ir reikalinga, bet tikrai ne taip, kaip mus įtikinėja...
Atsakyti
Mano I (0) minusinė.
Atsakyti

Mano kraujo grupė B(III) Rh+ Kaunas, Panevėžys
rašykite gretekairyte@yahoo.com smile.gif
Atsakyti
Mano B(III) Rh+ Kaunas
Atsakyti
QUOTE(niurna @ 2009 11 22, 00:45)
Jau daugiau nei metus Nacionaliniame kraujo centre imamas kraujas ir iš KELL antigeną turinčių žmonių:
http://www.kraujodon...ex.php?cid=3243


Niekur neradau info, Kell antigenas nustatomas tik donorams ar ir gavejams?
Dar, gal kas zinote, koki kieki 0 grupes kraujo galima perpilti B grupei. Radau info, kad tik 'tam tikra kieki'. Neradau konkreciau.
Gal kas zino, ar yra galimybe esant neekstremaliai situacijai, duoti/gauti krauja? Noreciau duoti krauja savo serganciam tevui. Jam dave maziau nei reikia, nes nebuvo pakankamai. Tuo metu nebuvau LT, dabar planuoju vaziuoti atostogu. Todel domina ar imanoma tai padaryti.
Atsakyti
Noriu_padovanoti, paėmus kraują atliekami nuodugnūs tyrimai ir jeigu randama kažkas netinkamo,kraujas nenaudojamas, jeigu jis tinkamas, tai jis toks pats,nesvarbus ar tavo kūne ar kažkokio smirdančio žmogaus kūne.
o tos anketos dėl pačių pacientų,tu gali meluoti,kad tau nieko nėra, kad jautiesi puikiai,bet paėmus kraują tau pačiai bus blogai...
Atsakyti
QUOTE(Freedom @ 2010 06 12, 19:34)
Noriu_padovanoti, paėmus kraują atliekami nuodugnūs tyrimai ir jeigu randama kažkas netinkamo,kraujas nenaudojamas, jeigu jis tinkamas, tai jis toks pats,nesvarbus ar tavo kūne ar kažkokio smirdančio žmogaus kūne.
o tos anketos dėl pačių pacientų,tu gali meluoti,kad tau nieko nėra, kad jautiesi puikiai,bet paėmus kraują tau pačiai bus blogai...

Na nemanau kad anketos dėl pačio donoro - kas man turėtų nutikti jei per paskutinį mėnesį buvau užsienį ar turėjau kokią nors intervenciją ar pan ir dabar duosiu kraują? čia tik dėl tų, kuriems kraujas bus perpilamas.

o dėl smirdančių žmonių...nemanau kad paėmus kraują jis tiriamas dėl alkoholio (ir jo surogatų) buvimo jame ar rūkalų koncentracija smile.gif juk sąmoningų žmonių prašoma netgi nevalgyti aštrių produktų keletą dienų ir pan, nevartoti alkoholio, be to, manau, žmogus turėtų normaliai maitintis, o kas ten žino kuo minta tie žmogeliai ir kada paskutinį kartą valgę...
kraujas jų gal raudonas kaip ir visų, na bet nenorėčiau kad būtų perpiltas man ar kam nors iš artimųjų...
kartą paskelbė per radiją kad labai reikia tam tikro kraujo grupės - pas mane kaip tik viešėjo draugas užsienietis, kurio kruajo grupė irgi tiko. nulėkėm abu. iš manęs paėmė, iš jo - ne. sako, ai...užsienietis....mums savų užtenka blink.gif

o kitą kart dar prie rūbinės mus su vyru apšvirė rūbininkas - kad kraujo nereikia, tik plazmos. tai ir išėjom apsisukę. kitą kart registratorei užsiminiau sako nesąmonė - neatlygintinai reikia visada cool.gif
Atsakyti
Kiek žinau vaikams perpila trombcitus tik tos pačios kraujo grupės trombocitus. Pati kelis kartus dovanojau. Nieko baisaus, tik ilgesnė procedūra, nei kraujo davimas, tad drąsiai darykite gerą darbą.
Atsakyti
mano 2 minusas smile.gif
Atsakyti
Mielai sutikčiau duoti kraujo. I (-)
Atsakyti
Laba diena.
Norėjau paklausti gal kas žino, kaip yra atrenkami donorai odos transplantacijai? Tiek visko perskaičiau, o apie odos transplantaciją informacijos beveik nėra.
Gal kas bent kokį straipsnį skaitė ar susidūręs buvo? Gal bent nuoroda kokia galėtumėte pasidalinti?
Atsakyti