Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

QUOTE(brunera @ 2009 12 26, 10:07)
mano grupe 3neigiama, noriu duoti kam to reik, bet kraujo centras nenori is manes imt.. unsure.gif  sako del mano 46kg... bet jei ateis mergina 170 ir svers 50kg, kuriu jiem reik, tai jie paims ane? tai kodel negali is mane su 1.63 ugiu paimti? juk proporcijos butu panasios

Ir 50 kg. nelabai nori dar imt....nuo kūno svorio priklauso kraujo kiekis.O ima standartinę dozę,kurią paėmus iš 50kg nesveriančio žmogaus,jam tai gali būti nelabai į seikatą.
Atsakyti
Mano kolegos eina kraujo duoti grupėmis ir iš anksto tariasi. Dažniausiai kraujo duoti eina vakarais, nes tik tada gali susirinkti grupė. Tada centro darbuotojoms tenka pasilikti po darbo ir jų laukti.
Vienas kartas buvo labai nemalonus. Seselės buvo grubios, varinėjo juos ir t..t.. žinoma vadovybė buvo informuota
Atsakyti
QUOTE((ne)eiline @ 2010 01 03, 06:57)
Mano kolegos eina kraujo duoti grupėmis ir iš anksto tariasi. Dažniausiai kraujo duoti eina vakarais, nes tik tada gali susirinkti grupė. Tada centro darbuotojoms tenka pasilikti po darbo ir jų laukti.
Vienas kartas buvo labai nemalonus. Seselės buvo grubios, varinėjo juos ir t..t.. žinoma vadovybė buvo informuota

Čia kur? Žolyne?

Paskutinįkart ten buvau gruodžio 29 vakare. Buvo gana juokinga situacija: praėjau iki procedūrinio, įsipyliau arbatos, sėdžiu, siurbčioju, gydytoja su seselėm plepasi, dar kartas nuo karto ir aš įsiterpiu (šnekėjom apie compus, o tai mano duona, taigi, kartais pakomentuodavau)... Nieko nesakau, laukiu, kada gi pakvies "atsiurbimui"... Taip praėjo apie pusvalandį. Tik staiga gydytoja atsikvošėjo: "ei, o ko gi jūs laukiat? Žmogus gi atėjo kraujo duot!" Pasirodo, viena iš seselių galvojo, kad aš jau "post factum", atsigaudinėju, kita - kad procedūrinis pilnas donorų... Taip ir užtempė.

Tiesa, po to per visus tuos skubėjimus namo šokoladą palikau ant staliuko prie rūbinės sad.gif
Atsakyti
Ta dozė yra optimali žmogui sveriančiam 50 ir daugiau. Jei sversi mažiau reiškia, kad prarasi didesnį kraujo kiekį lyginant santykinai, taigi tai gali būti kokių nors sveikatos sutrikdymų, nusilps pats organizmas... O kraujo donorystės viena iš kaip čia išsireiškus funkcijų padėti kitams nekenkiant savo sveikatai.

Mano kraujo grupė B - , tik deja už mėnesiuko jau nebūsiu Lietuvoje sad.gif
Atsakyti
Aš jau 9 kartus (greit eisiu ir 10) daviau kraują Kaune. Kadangi esu neatlygintina donorė, tai gal dėl to nusiskundimų dėl elgesio personalo neturiu.. Nors ir šiaip jie ten visi gan malonūs , ypač jei pats šypsaisi, palinki geros dienos (tas ypač gerai veikia), aišku būna karts nuo karto kur moterelė paburba, bet puikiai suprantu visi žmonės, visi pavargstam.. Po kraujo davimo visad rūpinasi, kad nenugriūtum kur šone biggrin.gif Viena kartą vos nepriverstinai buvau paguldytą su kakavos puodu, nes pasirodžiau per daug išblyškusi.. Kas liečia procedūras, tai labiausiai skauda kai ima iš piršto kraują biggrin.gif Rankoj didelių mėlynių niekad neturėjau (pas daktarus duodant tyrimams kažkaip visad sugeba pridirbti biggrin.gif ), aišku svarbu ir pačiam pirštuką prispaudus palaikyti, kol užriš.. Aplinka maloni:kavutė, žurnalai, televizorius, kad nenuobodžiautum.. Plius labai džiugina tos mielos dovanėlės, aišku imu jas ne dėl godumo biggrin.gif o tiesiog kad turėdama kažką su donorystės simbolika galiu "pareklamuoti" tai kitiems smile.gif
Blogiausias dalykas man ten, tai pasipelnytojai.. Pastoviai burbantys, kad reikia laukti eilėse, su pamažintu vignių kiekiu smegenyse.. Dieve pardavinėji savo kūną, tai sėdėk ir tylėk.. Man asmeniškai atlygio ėmimas už kraują yra prostitucija..
Atsakyti
Sveikos, pries kokius 10 metu ir seniau duodavau kraują, bet paskutinį kartą apalpau, tai daugiau ir nebedaviau blush2.gif . Dabar vienas giminaitis susirgo kraujo vėžiu ir jam reikalingas kraujo čiulpų donoras ir labai sunku rast jį kad atitiktų viskas, lyg dabar atsirado donoras vokietijoje, galvoju gal ir mano kraujo čiulpai kam tiktų, gal galėčiau kokio žmogaus gyvybę išgelbėt. Gal žinot kur ar kraujo centre reikia reikia užsiregistruot ar kur kitur g.gif
Atsakyti
QUOTE(Maja Di @ 2010 01 20, 23:35)
Sveikos, pries kokius 10 metu ir seniau duodavau kraują, bet paskutinį kartą apalpau, tai daugiau ir nebedaviau blush2.gif . Dabar vienas giminaitis susirgo kraujo vėžiu ir jam reikalingas kraujo čiulpų donoras ir labai sunku rast jį kad atitiktų viskas, lyg dabar atsirado donoras vokietijoje, galvoju gal ir mano kraujo čiulpai kam tiktų, gal galėčiau kokio žmogaus gyvybę išgelbėt. Gal žinot kur ar kraujo centre reikia reikia užsiregistruot ar kur kitur g.gif

del kaulu ciulpu donorystes, tai kaip supratau tyrimai imami tik keliose vietose - vln berods santarose o kaune A klinika, jei neklystu. o siaip skaitinejau www.begood.lt - radau gan daug info ta tema 4u.gif
ir pati planuoju su mb apsilankyti bigsmile.gif turbut negaletu buti nieko nerealiau kaip apdeti kitam zmogui tokiu budu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(elifė @ 2010 01 21, 10:57)
del kaulu ciulpu donorystes, tai kaip supratau tyrimai imami tik keliose vietose - vln berods santarose o kaune A klinika, jei neklystu. o siaip skaitinejau www.begood.lt - radau gan daug info ta tema 4u.gif
ir pati planuoju su mb apsilankyti  bigsmile.gif turbut negaletu buti nieko nerealiau kaip apdeti kitam zmogui tokiu budu thumbup.gif

Ačiū už informaciją, radau Šiauliuose adresą
Šiaulių apskrities ligoninės Kraujo bankas (2 korpusas, 2 aukštas)

V. Kudirkos g. 99, LT - 76231, Šiauliai

Tel. (8 41) 524223

Peržiūrėjau anketą, turėčiau tikti, kaip suprantu procedūra nesudėtinga
Atsakyti
QUOTE(Maja Di @ 2010 01 20, 23:35)
Sveikos, pries kokius 10 metu ir seniau duodavau kraują, bet paskutinį kartą apalpau, tai daugiau ir nebedaviau blush2.gif

Šiaip alpimas nėra ką nors blogą reiškiantis dalykas. Tiesiog gal buvote nepavalgiusi, spaudimas žemesnis, negėrėt siūlomos kavutės ar po procedūros labai veržėtės namo smile.gif Pati esu kartą nualpusi, ir dar vidury gatves biggrin.gif buvo ir juokinga ir baisu smile.gif
Atsakyti
as tai jau seniai esu kraujo donore , tik pradzioj duodavau mokamai , bet kazkaip persiverciau ir jau mazdaug 5 m kaip duodu nemokamai , labai gerai jauciuosi po donoryste ax.gif
Atsakyti
Siandiena kaip tik isgirdau per m-1 plius tokia diskusija "Ar donoryste turetu buti atlygintina ar ne?" Tiesa sakant tai manu, kad vien zinojimas , kad padedi kitam zmogui, o gal net isgelbsti gyvybe tai jau yra pati didziausias atlygis. Suprantu, kad siais laikais kai zmonems sunku, didele bedarbyste, truksta pinigu, zmones ryztasi tokiam "kilniam tikslui" uz pinigus. Is dalies pateisinu - tai geriau nei vogti. Taciau kita vertus, gal kaip tik tokiu sunkiu visuomenej periodu butu gera padeti neprasant atlygio. Tiesa, juk vienaip ar kitaip dazniausiai uz donoryste gauname sokolada smile.gif
Pati labai gailiuosi , kad negaliu buti donore, ta man pasake kraujo centre. Kadangi man yra atliktas kraujo perpylimas ir turiu neigalumo grupe. Tepasake, kad esu potencialus "klientas" gauti kraujo verysad.gif Visada galvoju, po mirties savo organus noreciau padovanoti tam kam ju reiks,geriau tegul buna isgelbeta kito zmogaus gyvybe nei pamaitinti zemes kirminai blush2.gif
Atsakyti
aš esu davus tik vieną kartą,bet po jo jaučiausi puikiai ir noriu kuo greičiau vėl duoti smile.gif nes tikrai pamalonina savimeilę,kai kažką gero padarai,plius gavau dovanėlę,tušinuką su užrašu "aš išgelbėjau gyvybę" blush2.gif būtent dėl to ir verta duoti kraujo
beje,norėčiau paklausti kauniečių,kai duoti kauno kraujo centre sakykim antrą kartą,tai tada tiesiogiai eini ten,kur iš piršto ima kraują,nebereikia vėl eiti ten,kur registruoja? smile.gif
Atsakyti