Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

AB (IV) RH - (neigiamas) kraujo grupes kraujas yra labai reikalingas vienai Santariskese gulinciai mergaitei, vardu Lukne. Susisiekite su Santariskiu Kraujo centru kuo skubiau, mergaite labai sunkios bukles.
Telefonai uzsiregistravimui (8 5) 2365160, 8 688 62707
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapyna: 14 spalio 2009 - 07:44
QUOTE(Keptuve @ 2008 10 05, 14:33)
[/B][SIZE=7][COLOR=purple]
Sveikos ir sveiki,

Iš jūsų gilių ir prasmingų pokalbių matau, kad esate labai susirūpinusios (-ę) kraujo donorystės klausimais. Vieni iš jūsų tik svarsto apie galimybę tapti kraujo donorais, kiti jau nuolatos dovanoja kraujo ir drąsiai dalinasi patirtimi.

Mano klausimas būtų tiems žmonėms, kurie jau lankėsi kraujo centre (nesvarbu - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, ar Panevėžyje). Norėčiau, kad jūs pasidalintumėte savo donorystės patirtimi. Įsivaizduokite, kad kraujo centras tai yra pardavėjas ( na, jis siūlo jums donorystės paslaugą ir yra atsakingas už tai, kad jūsų apsilankymas kraujo centre būtų kuo malonesnis. Centro tikslas - sulaukti jūsų čia ir kitą kartą), o jūs esate klientas.
Ar galėtumėte apibūdinti donorystės procedūrą kraujo centre (nuo įėjimo į vidų iki išėjimo iš jo). Kas jums patinka, kas nepatinka? Kaip manote, ką kraujo centrai galėtų patobulinti, kad sulauktų daugiau donorų?

Iš anskto dėkoju už jūsų atsakymus. Neabejoju jūsų įžvalgumu.


teko lankytis kaune. kadangi kraujo duodu "neatlygintinai" (neskaitant visų tų dovanų kurių vertė kartais didesnė už pinigėlių sumą, kurią kai kas renkasi), tai atsiliepimai tik kuo geriausi - nuo nemokamo automobilio parkavimo iki greito "aptarnavimo" - nes nereikia laukti bendroje eilėje thumbup.gif

Papildyta:
QUOTE(Nattaliuke @ 2009 07 14, 14:21)
Na va, ka tik grizau is Kraujo centro Santariskese... ka galiu pasakyti? pridavineti ten LIUX. bet kas darosi...baisu... DAKTARAI PLUSA UZ MIZERINI ATLYGINIMA< EINA NEAPMOKAMU ATOSTOGU IR DAR PATYS KRAUJA PRIDUODA-nes donorams nera pinigu moketi, o nemokamai tik giminaiciai eina priduoti... patys daktarai ir begioja paeiliui pridavineti!...baisu...

tai dar gerai kad nors jie duoda 4u.gif pati žinau vieną gerb kmu docentą, kuris pamatęs mano vyrą su užbintuota ranka po kraujo davimo buvo šokiruotas" tu duodi kraujo? už dyką? kas tau iš to". keista, kad pats būdamas medikas nesupranta tokio dalyko. be ttikiuosi, tokių vienetai doh.gif
Papildyta:
beje, girdėjau apie sistemą klaipėdoje. manau tai reiktų įvesti ir kituose miestuose kaip vln ar kaunas. del vln nežinau tiksliai, bet iš kitų pasisakymų manau situacija ne pati geriausia su krauju
o klp daro tai - jei esi pacientas ir tau reikia kraujo, susirandi BET KĄ iš giminaičių draugų ar pažystamų, kas duotų bet kokios grupės kraujo. tada jie gauna kažkokį raštą turbūt apie tai. tu jį pristatai ir tada gauni tau reikiamos grupės kraujo. žodžiu, nori gauti - turi duoti thumbup.gif
mana utada tikrai išsispręstų tas klausima skaip "nebeturi ligoninė kraujo"
ir iš viso nesuprantu kodėl artimieji nenori duoti. jiems geriau kad jų artimam žmogui perpiltų velniai žino kokio tipo kraują nei savo paties schmoll.gif
Atsakyti
as buvau donore 4 kartus (Vilniuje) zmones malonus, patinka man, dabar irgi noreciau duoti bet nz kiek laiko po gimdymo galima ta daryti.
Atsakyti
QUOTE(Milasa @ 2009 10 28, 12:37)
as buvau donore 4 kartus (Vilniuje) zmones malonus, patinka man, dabar irgi noreciau duoti bet nz kiek laiko po gimdymo galima ta daryti.

Priklauso nuo to,ar maitinat ar ne...Jei nemaitinat,rodos,kad po 9 mėn. nuo gimdymo galima eit duot,o jei maitinat,Jūsų atsakymas Žiogelio žinutėje.
Atsakyti
sveikos, noreciau ir as duot kraujuko, bet yra vienas klausimas g.gif ar is manes paims jei esu labai kuda? g.gif 164mazdaug ugio, 45kg...
Atsakyti
QUOTE(ELVYRA @ 2009 11 13, 10:13)
sveikos, noreciau ir as duot kraujuko, bet yra vienas klausimas g.gif  ar is manes paims jei esu labai kuda? g.gif  164mazdaug ugio, 45kg...

Neims.Ima tik nuo 50kg.
Atsakyti
B(III) Rh -
Kaunas

kiek pamenu turiu tą vadinamą Kell antigeną, bet nesu tuo tikra, nes nelabai atsimenu, nes prieš daug metų esu bandžius duoti kraują ir kraujo centre pasakė, kad neims nes "krenta kelas", tai nesuprantau, turbūt, kad turiu tokį "daiktą"

į AŽ
Atsakyti
QUOTE(Ruta1992 @ 2009 11 13, 12:28)
Neims.Ima tik nuo 50kg.

Santariškėse realiai ima tik nuo 60 kg. Sakė, kad aparatūra taip suprogramuota, kad nuo tam tikros ribos nustoja dirbt - nesurenka net minimalios "porcijos". Todėl jie rekomenduoja smulkiems ir liesiems žmonėms tiesiog negaišti laiko.


QUOTE(Plumeria @ 2009 11 16, 17:48)
kiek pamenu turiu tą vadinamą Kell antigeną, bet nesu tuo tikra, nes nelabai atsimenu,

Jei Kell antigenas yra, tai kraujas, deja, netinkamas. Nebent duotum konkrečiam žmogui, pas kurį jis irgi teigiamas. Kell antigeną turi tik nedidelis procentas žmonių, ir nustatant recipiento kraujo grupę dėl jo paprastai netiriama, dėl to priima tik donorų, kurių Kell neigiamas, kraują.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapyna: 20 lapkričio 2009 - 22:47
Jau daugiau nei metus Nacionaliniame kraujo centre imamas kraujas ir iš KELL antigeną turinčių žmonių:
http://www.kraujodon...ex.php?cid=3243
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo niurna: 21 lapkričio 2009 - 23:47
QUOTE(Lapyna @ 2009 11 20, 22:45)
Santariškėse realiai ima tik nuo 60 kg. Sakė, kad aparatūra taip suprogramuota, kad nuo tam tikros ribos nustoja dirbt - nesurenka net minimalios "porcijos". Todėl jie rekomenduoja smulkiems ir liesiems žmonėms tiesiog negaišti laiko.
Jei Kell antigenas yra, tai kraujas, deja, netinkamas. Nebent duotum konkrečiam žmogui, pas kurį jis irgi teigiamas. Kell antigeną turi tik nedidelis procentas žmonių, ir nustatant recipiento kraujo grupę dėl jo paprastai netiriama, dėl to priima tik donorų, kurių Kell neigiamas, kraują.

Gal Santariškėse ir neima,bet Nacionaliniame Kraujo Centre ima.
Atsakyti
Mano kraujo grupe 4+ Jei kam reiktu butinai rasykit Kaunas
Atsakyti
mano grupe 3neigiama, noriu duoti kam to reik, bet kraujo centras nenori is manes imt.. unsure.gif sako del mano 46kg... bet jei ateis mergina 170 ir svers 50kg, kuriu jiem reik, tai jie paims ane? tai kodel negali is mane su 1.63 ugiu paimti? juk proporcijos butu panasios
Atsakyti