QUOTE(GAPO @ 2008 07 04, 23:15)
Iš senesnių krūmų fliancai imti rudenį, o iš sesers ėmiau nuo jaunų(na gal ne pirmamečių, bet antramečių) krūmų pavasarį. Su abiem tas pats. Žiedų nemažai buvo, o uogų pišš... Kas dėl dydžio, pas sesę didelės. O pas mane ant senųjų krūmų įvairiai, vieno krūmo uogos didelės, kito ir mažos. Greičiausiai būs sugadinęs patręšimas. Dabar žinosiu, kad, jei tręšti, tai tik iš rudens.
Tai ką darysi, rausi, ar ne? Aš vis neapsisprendžiu, bet žiūriu kurklys greit už mane nuspręs, ką daryt. Ravi juodai.
Aš kaip suprantu, braškės mėgsta molį. Nemėgsta, kad jas judintų, ravėtų
.
O ūsų leidžia, užpraeitą savaitgalį praėjau, nukarpiau, o šiandien, vėl...
Bet neskubėk mest.
Kas gali atsakingai pasakyti, ar pirmais metais braškių turi būti daugiausiai, ar kitais? Čia vėl susikerta dviejų nuomonė ir nežinau, kuria tikėt.
Aš pati esu skaičiusi, kad braškių tarpueilius reikia kuo dažniau purenti, nes braškių šaknys geriau aprūpinamos deguonimi. (Sodo spalvos, 2004 m. liepa)
Papildyta:
QUOTE(Daivike. @ 2008 07 05, 16:57)
Nieko specialiai ruošt nereikia
Imi mėšlą ir apdedi nestorai apie kiekvieną daigą, o ant viršau dar pjuvenu ar šiaudu sluoksniuką uždedu ir atrodo gražiau ir uogos švarios buna.
Prieš savaitę ar dvi (nepamenu) per radiją kalbėjo apie braškes ir ten sakė, kad jeigu norite sulaukti gero derliaus jokiu būdu negalima barstyti pjuvenomis
, nes jos iš dirvožemio ištraukia braškėms reikalingas medžiagas. O jeigu kas barsto, tai būtina braškes papildomai tręšti.