čia dar info apie antibiotikus:
Besivystančiose šalyse antibiotikai kartu su kitomis sveikatos apsaugos priemonėmis yra svarbiausi ligų profilaktikai. Ir iš tikrųjų, šiose šalyse 25-50% viso farmacijai skirto biudžeto lėšų yra išleidžiama antibiotikams įsigyti.
Vartojant antibiotikus, naikinančius infekciją, atsiranda jiems rezistentiškų bakterijų. Panašu, jog ši "nauja nelaimė" greičiau kils besivystančiose šalyse, o ne industrinėse valstybėse (nors ir išsivysčiusiose šalyse sveikatos apsaugos įstaigos taip pat yra didelis rezistentiškų bakterijų šaltinis). Nuo 1970 metų buvo kilusios kelios pavojingos multirezistentinių bakterijų štamų sukeltos infekcijos, kurios nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje.
Yra aiškus ryšys tarp rezistentiškų bakterijų paplitimo ir piktnaudžiavimo antibiotikais. Nėra įstatymų, reguliuojančių antibiotikų pardavimą ir vartojimą arba ir esantys daugelyje besivystančių šalių nevykdomi. Antibiotikai, kaip ir daugelis kitų vaistų, laisvai parduodami be gydytojo recepto. Savęs gydymas jau tapo įprastu, tačiau dažnai vartojamos pernelyg mažos dozės terapiniam efektui pasiekti arba pasirenkamas netinkamas antibiotikas. Egzistuoja populiari mintis, jos antibiotikais galima išgydyti daugelį ligų, bet juos turėtume vartoti atsargiai.
Net gydytojo paskirtas antibiotikas gali būti netinkamas. Jų skyrimui milžinišką poveikį daro informacijos pramonės peršama reklama. Dažnai antibiotikas reklamuojamas kaip "stebuklingas-o-mycinas" iliuzinis idealaus plataus veikimo spektro antibiotikas, kuris sumažina gydytojo atsakomybę, nustatant tikrąją diagnozę.
Yra visuotinė nuomonė, jog tokią situaciją reikia keisti.
REKOMENDUOJAMA:
Piktnaudžiavimą antibiotikais priskirti 10-iai probleminių ligų, kurias kontroliuoja tarptautinės agentūros. Galimos kontrolinės priemonės:
Remtis Pasaulinės Sveikatos Organizacijos patarimais ir sudaryti antibiotikų "rezervinį sąrašą" tam, kad neplistų rezidentiškumas naujiems antibiotikams.
Parengti nacionalinius ir vidaus formuliarus, vadovus, kad gydytojai ir farmacininkai žinotų, kada, kiek laiko ir kokį antibiotiką skirti.
Siekti, jos nepriklausoma informacija apie tinkamą antibiotikų vartojimą pasiektų ir gydytojus, ir ligonius.
http://www.prizme.lt...on=top_articles
... Gyvenimas yra ne tai, KAS su mumis vyksta, bet tai, KAIP mes į įvykius žiūrime!