Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Šokoladas brangus ir skanus. Tikras. Kg +- 50 pinigų. Pasirinkimas didelis.

Jūra žiema man irgi patinka. Buvusi prie Baltijos Palangoje ir Jumaloje... prie Viduržemio Barsoje, prie Juodosios Sočyje.  Šita Šiaurės,  tikrinau, lyg nebe Lamanšo sąsiauris?

Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2023 01 25, 18:36)
Nee, man tai pieniškos sriubos visad fek buvo. Ir dar tokią saldžią su džiovintais vaisiais ir razinkom daržely duodavo - ypatingo šlykštumo.
O bulves su spirgiukais kaime vis ruošdavo. Bulves valgiau, spirgiukų ne smile.gif

Pienišką sriubą mama virdavo, visai skani būdavo, nu bet cukraus niekad nedėdavo biggrin.gif
Ta saldi sriuba tai iš bėdos valgoma buvo, nors labai retai virdavo mama. Aš pati tai jau jos niekada neviriau.
Bulvių su spirgiukais mama neruošdavo. Nu ir aš ne.
Pagalvojau apskritai, ką valgydavau vaikystėj ir nusprendžiau, kad ne tokius jau blogus įgūdžius turėjau įgyt biggrin.gif. O gavosi kaip gavosi biggrin.gif
Atsakyti

Saintlina, man zacyrka labiausiai patikdavo, bet saldindavom tik su vermišeliais.

Atsakyti
Visos sriubos nulaistytos ašaromis buvo,kaip bausmė būdavo sriuba.Visa giminė žinojo,kad jau man sriubos jokios. biggrin.gif
Dirbtiną medų,kol nebuvo savų bičių medučiui tortui naudodavau. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2023 01 25, 18:52)
<p>Saintlina, man zacyrka labiausiai patikdavo, bet saldindavom tik su vermišeliais.</p>


Mano močiutė nuo Radviliškio zacyrką virdavo. O Dzūkijoj jokių zacyrkų girdėt negirdėję.

Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2023 01 25, 19:42)
Visos sriubos nulaistytos ašaromis buvo


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Juokingai nuskambėjo ))

Aš buvau įsikalbėjus, kad krapų nemėgstu. Ir sriubos su krapais - ni ni. Vienąkart močiutė supjaustė tuos krapus smulkiai smulkiai ir pasakė, kad čia jokie ne krapai, o aguonos sriuboj. Ir suvalgiau ))) Ot apmulkino vaiką. Užtat su svogūnais nepaėjo šitas bajeris biggrin.gif
Atsakyti

Močiutė kilusi iš Žaslių apylinkių, nutekėjo į Trakų raj. Tik nežinau, kokiam rajonui labiau būdinga ta zacyrka, bet skanią ruošdavo. Mano Mamos ne tokia, o dabar jau senai pieniškų nevalgau.

Mama, Močiutė nesaldindavo, čia tik mudvi su Sese, kai mažos buvom. Ūgtelėjusios druskindavo.

Bulvės su spirgučiais ir gausiai krapų, svogūnų laiškų būdavo vakare su rūgpieniu arba pietums su šaltibarščiais patiekiamos. Aš nužerdavau spirgiukus. Dabar man skanu, bet taip pat retą kartą su šaltibarščiais ar rūgpieniu.

Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2023 01 25, 20:56)

Aš buvau įsikalbėjus, kad krapų nemėgstu. Ir sriubos su krapais - ni ni. Vienąkart močiutė supjaustė tuos krapus smulkiai smulkiai ir pasakė, kad čia jokie ne krapai, o aguonos sriuboj. Ir suvalgiau ))) Ot apmulkino vaiką. Užtat su svogūnais nepaėjo šitas bajeris  biggrin.gif

Niekas neapgaudavo,dabar kaip pagalvoju,kaip išlepinta buvau su maistu.Babytė (tėvo mama),bandė apgauti su karvės pienu.Gavo iš kažkur stiklinį pieno butelį,supylė pamelžųsi pieną,nė velnio neapgavo.Negėriau nei pamelžto pieno,nei kaimško sviesto nei grietinės ir dabar turbūt negalėčiau?Klausdavo giminė tai iš kur parduotuvėje pienas atsiranda-iš vamzdžių,basta. rolleyes.gif
Kiek bandžiau dukrą apgauti su svogūnais,nė velnio,nuo gimimo.Aš ištekėjųsi pradėjau valgyti svogūnus tiktais. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2023 01 25, 20:34)
Aš ištekėjųsi pradėjau valgyti svogūnus tiktais. bigsmile.gif


Aš tai nepradėjau biggrin.gif
Atsakyti

Sriubos tai dar kaip sriubos. Gerai pamenu. Kad i pieniska sriuba druska dedavau kad suri butu o ne saldi. Bet jau man zirniu kose iki siol nuo minties nupurto. Galedavau i darzeli iejus uzuost kad ta kose puseyciam ir jau asaros upeliais begdavo  :blink:  :blink:​ 

Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2023 01 25, 20:56)
Mano močiutė nuo Radviliškio zacyrką virdavo. O Dzūkijoj jokių zacyrkų girdėt negirdėję.

Papildyta:
biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
Juokingai nuskambėjo ))

Aš buvau įsikalbėjus, kad krapų nemėgstu. Ir sriubos su krapais - ni ni. Vienąkart močiutė supjaustė tuos krapus smulkiai smulkiai ir pasakė, kad čia jokie ne krapai, o aguonos sriuboj. Ir suvalgiau ))) Ot apmulkino vaiką. Užtat su svogūnais nepaėjo šitas bajeris  biggrin.gif

Laba,
Suprantu Ingridą.
Pamenu vaikystę- pieniškos kleckučių sriubos lėkštė prieš nosį. Mama visa pikta šalia, kad valgyčiau. Ašaros į lėkštę krenta. Šaukštas sriubos- trys gurkšniai vandens. Šsukštas sriubos- trys gurkšniai vandens......
Dsugiau nebepamenu, gal nevirė....
Atsakyti
QUOTE(Merginasumezginiu @ 2023 01 25, 21:35)
Bet jau man zirniu kose iki siol nuo minties nupurto. Galedavau i darzeli iejus uzuost kad ta kose puseyciam ir jau asaros upeliais begdavo  blink.gif  blink.gif​ 


Kaip tik su drauge kalbėjom, kad ji darželio žirnių košę užuosdavo tik iš namų išėjus. Tėvas sakė, kad nėkart neapsiriko ))
Atsakyti
Dėl jokio maisto neteko vaikystėj verkt. Ėdri visą laiką buvau, viskas man tiko. Va, tik šaltiena nea. Bet jos retai būdavo. Užtai dabar kaip tinka šaltiena... Tik tingiu virt biggrin.gif
Atsakyti