Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Labos ,

Ingrida nepavydžiu tokio kiekio gėlių ... Jas ravėti , karpyti , tręšti reikia. O po kelių metų persodinti. Nes ima trūkti vietos. 

Norėjau ir aš melsves po  jaunomis obelimis pasodinti . Bet paskui pagalvojau - o kaip obuolius reiks surinkti , kai melsvės išsikeros ? Jos taigi dideli augalai . Gal gražu , bet nepraktiška. Aš jau imu galvoti , kaip  apsisodinti taip , kad nereiktų po kelerių metų vargti , kasti , persodinti. Bijūnai taigi gali augti 20 -50 metų toje pačioje vietoje. Ir ravėti jų nelabai reikia , kai išsikeroja jokios žolės patamsiuose neauga. 

Medėjančius bijūnus turiu 4.  Kvepia pasakiškai , bet trumpai žydi . Paprasti ilgiau žydi .  Man bijūnų ir jazmino kvapas svaiginantis... 

Anidanda, sakei Tau visokia vilna graužia. O kašmyrą bandei ?   Aš jautriaskūrė, bet jei yra kašmyro tai  paprastai mezginys būna kaip antra oda. Na žinoma mylimiausia yra šilkas. Tik išvaizdos neturi , nešioju kaip babos megztinį. O dar apsirengus ištįsta... Bet nusirengti  nesinori , o jei dar tikėti pasakomis , kad šilkas jaunina odą  :rolleyes:  :D 
Kvepia rudeniu. Ir man liūdna darosi ... aš vasaros vaikas :) Gyvenu tik kai +20  :D
Atsakyti

PS , Žolyte, jei skaitai ... Ar pardavei savo išpuoselėtą sodybą ?  Ar daug lietaus pas jus buvo? Kiek iškados vėtros pridarė Tavo krašte?

Atsakyti
Ir raviu,persodinėju,man dabar malonumas,džiaugtis kasdien vis žiedais. ax.gif

Vakar svečiai pareškė norą apeiti mano gėlynus,arbūzyną.Prašė parduoti arbūzą,na ,kad dar virkštys žalios ,pasiūliau atvažiuoti rudeniop,iš Telšių. mirksiukas.gif

Kepu obuolių pyragą,šimtas metų nekepiau,aptingau.Giminė įpratųsi,kad aš atsivežu pyragą,buvau paprašyta iškepti. ax.gif
Atsakyti

 

Labos ,

Ingrida nepavydžiu tokio kiekio gėlių ... Jas ravėti , karpyti , tręšti reikia. O po kelių metų persodinti. Nes ima trūkti vietos. 

Norėjau ir aš melsves po  jaunomis obelimis pasodinti . Bet paskui pagalvojau - o kaip obuolius reiks surinkti , kai melsvės išsikeros ? Jos taigi dideli augalai . Gal gražu , bet nepraktiška. Aš jau imu galvoti , kaip  apsisodinti taip , kad nereiktų po kelerių metų vargti , kasti , persodinti. Bijūnai taigi gali augti 20 -50 metų toje pačioje vietoje. Ir ravėti jų nelabai reikia , kai išsikeroja jokios žolės patamsiuose neauga. 

Medėjančius bijūnus turiu 4.  Kvepia pasakiškai , bet trumpai žydi . Paprasti ilgiau žydi .  Man bijūnų ir jazmino kvapas svaiginantis... 

Anidanda, sakei Tau visokia vilna graužia. O kašmyrą bandei ?   Aš jautriaskūrė, bet jei yra kašmyro tai  paprastai mezginys būna kaip antra oda. Na žinoma mylimiausia yra šilkas. Tik išvaizdos neturi , nešioju kaip babos megztinį. O dar apsirengus ištįsta... Bet nusirengti  nesinori , o jei dar tikėti pasakomis , kad šilkas jaunina odą  :rolleyes:  :D
Kvepia rudeniu. Ir man liūdna darosi ... aš vasaros vaikas :) Gyvenu tik kai +20  :D

 

Kasmyras kaip kada, matyt priklauso nuo kokybės. Turiu šaliką viena, kuris šiaip negraužia, bet jei suprakaituoja kaklas, tai ir tas ima graužti😂. Kepurę turiu su kasmyu, biski graužia, megztinį turiu iš šilko ir kasmyro, graužia, jei rankos nuogos po juo. Įtariu kad jokia vilna man netiktų. Ai, tiesa, pernai mama nupirko kažkokioj mugej šaliką, tik nepamena kokios vilnos, sako lyg ir merino kokios tai rūšies, megztas ripsu, sunkus toks, ir vat negraužia. Gaila nėra siūlų etiketės, stebuklas kažkoks, kad tiko man

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anidanda: 03 rugpjūčio 2024 - 11:26

Anidanda, būna šukuotiniai karštiniai  merinosų ir kašmyro  siūlai .  Vieni su pūku , kiti be pūko .  Tie kurie be pūko mažiau kandūs.

Merino vilna jei avys auginamos Latvijoje bus šiurkšti , jei Australijoje ar Naujojoje Zelandijoje švelni .

Kaip kašmyrinis megztinis parduotuvėje gali kainuoti pigiau negu siūlai ? Tai kiek ten to kašmyro ir kokios jis kokybės? Gal siūlai tik gulėjo prie kašmyro ? Anekdotas, kiniškas kašmyras . Nor net neabejoju , kad turi gero . Bet tada ir kaina atitinkama.

Jei turėčiau slyvų tikrai džiovinčiau . Ir kriaušes. Jatau kaip skanu !!! 

O teks džiovinti obuolius  :ax:  . Ir jei paukščiai nenules šermukšnius. Tris paras šaldiklyje palaikau ir džiovyklėn. Žiemą mažą saujelę skanu sugraužti. Truputis kartumo lieka. Ir manau nemenkai vitamino C.

Atsakyti

Pavasarį dar mama numezge liemene is merino, tai per maikute nors nekanda, galiu uzsimesti darbe. O paprasta vilna man net per rūbus kanda, net švarko su vilna nelabai galiu nešiot, tokį gražų ir šiltą turiu, nu bet tik trumpam kur jei reikia uzsimetu, nes tuoj pat kasytis pradedu 😆

Atsakyti

Nieko nedziovinu  ir nekonservuoju, tingiu. O ir kažkaip man skaniau švieži dalykai. Pernai obuolių džiovintų gavom iš MB kolegos, tai niekas ir nesuvalge, tik kelias skilteles į žolelių arbatų mišinius sunaudojau ir vsio. Ispindeje jau visi esam.

Šiandien prispaudžiau pomidorų sulčių atsigert, nu kaip skanu man naminės, gal litrą vienu you išgėriau 😁

Atsakyti
QUOTE(Anidanda @ 2024 08 03, 14:07)
<p>Pavasarį dar mama numezge liemene is merino, tai per maikute nors nekanda, galiu uzsimesti darbe. O paprasta vilna man net per rūbus kanda, net švarko su vilna nelabai galiu nešiot, tokį gražų ir šiltą turiu, nu bet tik trumpam kur jei reikia uzsimetu, nes tuoj pat kasytis pradedu 😆</p>

Tau psichosomatika.Viena kart iskentetum iki kol nustoja,paskui nebekastu.Ir cia patarimas is labai brangios terapijos nuo bronchines astmos.
As irgi kai perku augala,visas algoritmas kas su juo bus ir ka reiks daryt iskart galvoje atsispausdina biggrin.gif ,todel pirkiniai itin apgalvoti.Ne jaunyste jau tiek tasytis.
O Ingrida,tu nenori truputi agronomijos pasimokyt,nes tie augalai jau is olandijos atvezti ir uzprogramuoti trumpam gyvenimui.Juos galima issaugoti ir padauginti,zinant technologijas.
Misko miko substratai irgi viena tu spec.ziniu.
Atsakyti

Oi ne, tikrai ne psichosomatika, nuo kūdikystės taip yra. Aš apskritai jautraode viskam, ne tik vilnai

Atsakyti

Merinas merinui nelygu. Yra kandantis, yra ne. Vilną reikia nešioti kai vėsu. Jei patalpoje minusas jokia vilna nesikandžios. Kai patalpoje +23 vilna netinka. Nebent gydymo tikslais, pasikankinti.

Apie pirkimus... Mergelė vis mane moko, tu kainą perki, ar tau reikia ? Nes jei perki kainą, tai vis tiek pinigai į balą, nereikės tau to pirkinio.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 03 rugpjūčio 2024 - 14:22

Na tai suprantama, kad ne vasara Nešioju, nu bet kanda 🫢

Atsakyti

Ingridos įkvėpta Iskepiau pyragą su Audros nukratytaiis neprinokusiais obuoliais. Kaip skanu, pasaka

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anidanda: 03 rugpjūčio 2024 - 15:11