Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Labas rytas

Muka nesu raugusi  PatisOnų žiemai .  Ir aktorius toks gražus flegma  :D  :D  :D 

Įtariu ir agurkų pas mane žiemai nebus ką raugti  ar marinuoti . Viskas kaip norėjau ...  Savaitgalį cukinijas , paprikas ir morkas užfermentavau greitam valgymui. Taigi reikia maitinti žarnyną, imunitetą stiprinti  :B Pagal SV receptą.

Dėl gyvenimo kitoje šalyje ...  nuvažiuoji ir jauti : kaip ten  jautiesi . Yra kur  patinka , yra kur nepatinka.  Vienur tik gražu , kitur ir jauku.   Žinoma turizmas nuo emigracijos skiriasi ... Kaip tame anekdote apie pragarą.

UK ir Norvegijoje susirgčiau depresija. 

Na ir dar Vokietija ne mano šalis... 

Bet tai aš , kuri prie daiktų , vietų , darbų ir  tt neprisirišu.

Jei dairytis vietos kur senatvėje žiemoti , tai pirmiausia reikia kelias žiemas tose vietose pakeliauti , pažiūrėti kas kaip ir tada galima pirkti būstą... Man tiktų Tenerifė, bet skrydis 6 val labai išvargina.

Atsakyti

Na pabandysiu paraugti, tuos mažuliukus, paliksiu sode rūsį, kaip agurkus laikau, mažu laikysis :)

Agurkų dar kiekio nežinau, nes MB renka, man alergija nuo agurkų lapų ... švelnaiskūrė tep sakant :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Muka: 23 liepos 2024 - 07:55
QUOTE(Dusia37 @ 2024 07 23, 08:51)
<p>Labas rytas</p><p>Muka nesu raugusi  PatisOnų žiemai .  Ir aktorius toks gražus flegma  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif </p><p>Įtariu ir agurkų pas mane žiemai nebus ką raugti  ar marinuoti . Viskas kaip norėjau ...  Savaitgalį cukinijas , paprikas ir morkas užfermentavau greitam valgymui. Taigi reikia maitinti žarnyną, imunitetą stiprinti  cool.gif Pagal SV receptą.</p><p></p><p>Dėl gyvenimo kitoje šalyje ...  nuvažiuoji ir jauti : kaip ten  jautiesi . Yra kur  patinka , yra kur nepatinka.  Vienur tik gražu , kitur ir jauku.   Žinoma turizmas nuo emigracijos skiriasi ... Kaip tame anekdote apie pragarą.</p><p>UK ir Norvegijoje susirgčiau depresija. </p><p>Na ir dar Vokietija ne mano šalis... </p><p>Bet tai aš , kuri prie daiktų , vietų , darbų ir  tt neprisirišu.</p><p>Jei dairytis vietos kur senatvėje žiemoti , tai pirmiausia reikia kelias žiemas tose vietose pakeliauti , pažiūrėti kas kaip ir tada galima pirkti būstą... Man tiktų Tenerifė, bet skrydis 6 val labai išvargina.</p><p></p><p></p><p></p>

Labas rytas,
Dusia, pasidalink daržovių fermentavimo receptu. Ačiū.
Atsakyti

Mukut turint gerą  rūsį manau viską galima raugti  :4u: 

Šiandien 23 , ir vėl "darbdavys"  pažadėto darbo nepadaręs. Aną mėnesį strigo , ši mėnesį visai nieko nėra...  Nesikeikiant , bet nervina. 

Atsakyti

Ate , buvau rašiusi daug kartų ... Šitam kompe tikslaus recepto neturiu . 

Gal kas išsisaugojo ?

Atsakyti

Dusia, kaip tu tas morkas fermentuoji?

Atsakyti

Parašysiu apie fermentaciją savais žodžiais :

Supjaustau cukiniją., paprikas, morkas, agurkus , ir kt dažoves, kurias noriu fermentuoti . Šparagines reikia pavirti , jei noriu fermentuoti.  Sumetu į stiklinį ar emaliuotą indą. Imu blederį. Litrui vandens apie šaukštas druskos, šaukštas cukraus. Krapai , kalendra, petražolė , česnakas ( galima svogūno dėti , galima ne ) , sumalu visus  prieskonius  ir užpilu . Truputi paslegiu. Cukiniją kitą dieną jau galima valgyti , paprikai reikia dvejų dienų . Dar kartais įmetu perpjautą   jalepeno pipirą, tada būna lengvo aštrumo. Sako kepenims gerai ? Cukrų fermentuojant suvalgo bakterijos. Per savaitę reiktų suvalgyti , paskui man jau neskanu . 

PS cukinijos jaunos, be sėklų skaniausios. Tos  iki 20 cm. Viską pjaustau stambiai .

Atsakyti

Ačiū, Dusiuk  :4u:  Pabandysiu.

Atsakyti

Parašysiu apie fermentaciją savais žodžiais :

Supjaustau cukiniją., paprikas, morkas, agurkus , ir kt dažoves, kurias noriu fermentuoti . Šparagines reikia pavirti , jei noriu fermentuoti.  Sumetu į stiklinį ar emaliuotą indą. Imu blederį. Litrui vandens apie šaukštas druskos, šaukštas cukraus. Krapai , kalendra, petražolė , česnakas ( galima svogūno dėti , galima ne ) , sumalu visus  prieskonius  ir užpilu . Truputi paslegiu. Cukiniją kitą dieną jau galima valgyti , paprikai reikia dvejų dienų . Dar kartais įmetu perpjautą   jalepeno pipirą, tada būna lengvo aštrumo. Sako kepenims gerai ? Cukrų fermentuojant suvalgo bakterijos. Per savaitę reiktų suvalgyti , paskui man jau neskanu . 

PS cukinijos jaunos, be sėklų skaniausios. Tos  iki 20 cm. Viską pjaustau stambiai .

Dusia, o jų skonis koks? Kaip lengvai marinuotų ar lengvai raugintų?

Atsakyti

 o jų skonis koks? Kaip lengvai marinuotų ar lengvai raugintų?

spėju, kad kaip raugintų :) rūgštis jokia nededama.

Atsakyti

Agurkai man skaniau lengvai raugti.

Šitam receptui skanu yra cukinijos. Ir morkos.  Bet čia man ...  

O skonis kas dieną keičiasi , rūgštėja. Pirmą dieną gal kaip marinuotų , tik traškesnės daržovės. Švelnios .  Paskui įgauna rūgštumo.  Jei bute - para ant palangės , paskui šaldytuvan. Kai nebeskanu  išmetu ir raugiu naujas.  

Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2024 07 23, 09:01)
<p>Agurkai man skaniau lengvai raugti.</p><p>Šitam receptui skanu yra cukinijos. Ir morkos.  Bet čia man ...  </p><p>O skonis kas dieną keičiasi , rūgštėja. Pirmą dieną gal kaip marinuotų , tik traškesnės daržovės. Švelnios .  Paskui įgauna rūgštumo.  Jei bute - para ant palangės , paskui šaldytuvan. Kai nebeskanu  išmetu ir raugiu naujas.  </p>

Cukinijų nebandžiau,bet man skanu taip fermentuoti brokolių,kalafiorų žiedynus. wub.gif Iš prieskonių užtenka krapų,česnako,vyšnių lapų. ax.gif
Atsakyti