Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Atsodinti turi per du metus kiek žinau po kirtimo . Sunkus darbas, esu ne vieną tūkstantį pasodinus.

Na aš nemačiau iškirsto ir neatsodinto miško? Bet tikiu , kad ir tokių yra...

Jei patys neatsodina, urėdija atsodina ir pateikia savininkui sąskaitą. Taip turėtų būti . Paskutiniu metu kiek matau tai labai įdomiai sodina, daro vagas , gilias ir sodina į vagos dugną. Dėl drėgmės trūkumo matau. Prie mūsų tikrai nemažai iškirto, visur gražios vagos . Paskui  daro retinimus, ir viską ką iškerta palieka. Va tada nepraeisi .  

Nesakau , kad man negaila to miško, bet ... Ne ateiviai juos kerta. Tokius sprendimus priima miškų savininkai. Tie patys žmonės kurie šalia mūsų. 

Čia ne tie slapti ateiviai kurie lietų iššaukia ... Aš jais netikiu , va todėl mano kaime ir nelyja. 

O kam medžius reikėjo ant Gedimino kalno nukirsti - va ko nesuprantu ? Koks durnius meras tai padarė ? Va ten tai verslas lygioje vietoje .

Atsakyti

pasiekė jau :) miestuose lapių tikrai yra. Ir aš pati matau ankstyvais rytais.

Mes turėjome lapę darbe ... Mieste. Dabar nauji namai užsistatė nebeateina. Paupyje  gyveno. Graži , kailis blizga. Įtariu tingėjo medžioti , šiukšlines tikrindavo .

Atsakyti

Aš kažkaip su gamta nesipykstu ... Nei man ta lapė trukdo . Tegul medžioja laukines peles ir kirstukus . Kai pirkau sodyba ji jau gyveno čia. Mes atvažiavom pasižiūrėti , o ji sėdėjo ant kalniuko ir į mus žiūrėjo. Buvo ola mūsų žemėse, bet karvės užtrypė. Tyčia, protingi  gyvuliai. Galvojo, kad veršiukams plėšrūnas nesaugu . Dabar kitoje vietoje yra ola, žinau kur.

Pas mane dar barsukas gyvena, mačiau kažkada. Ir vakar radau širšių lizdą žemėje išdraskytą. Gamtoje turi būti natūrali pusiausvyra. 

 

 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 03 liepos 2024 - 09:32
Žalios girioje,labai akivaizdu,tai dar matau atsodinant,čia dievo užmirštame pasaulyje niekas nieko neatsodina.
Nu gražios laputaitės laksto,įtariame jaunikliai,nedidelės.Prieš porą metų valkiojosi niežų nuėsta uodega,labai jau negraži.Gal nustipo?Čia vienos uodega baltu galiuku,jau išsiskiria. ax.gif
Atsakyti

Labas rytas,

na laukinių gyvūnų niekas negaudydavo, kad paskiepyt, bet mėtydavo ir mėto vakcinas.

Dusia, man tas atsodinimas, kai šluotražius iškirstus palieka, šiaip sau, bet gali miškui iš to daugiau naudos.

Kad gyvenvietės užima gyvūnijos plotus, tai faktas, reikia susitaikyti, kad jie ten ir lieka gyventi, dalis traukiasi toliau. Lietuvos toks jau žmogus, kad jam reikia savo nekilnojamojo turto ir pageidautina savo žemės sklypo. Genai.

Atvėso, važiuosim vakarop gal į sodą, pažiūrėt, kas ten vyksta.

Atsakyti

Dusia, man tas atsodinimas, kai šluotražius iškirstus palieka, šiaip sau, bet gali miškui iš to daugiau naudos.

Kas tas yra ? 

Ps Lietuva labai labai retai apgyvendintas kraštas.  Lenkija   dvigubai tankiau ,  Vokietija dar ... o jau apie kokią Italiją ar Ispaniją nekalbam.

Ir miško daug turim.  

O Bulgarijoje kokie tai miškai yra ?

Pietų Italijoje miškų mažai :) Juokavau , kad MB darbo neturėtų.

  

Atsakyti
Bulgarijoje misku yra.Ir miskininku.Tik iejus i miska mikliai prisistato.Itariu kad turi priejima prie TOL .Labai faini brandaus amziaus reindzeriai.As daug po miskus bastausi ,tai jau mus su saturneliu pazysta.Jie cia turi naturalia apsauga- siaubingus draskancius krumus.
Ateiviu miskas STRANDZA.https://en.wikipedia.org/wiki/Strandzha_Nature_Park
Atsakyti

Dusia, kai retina tankiai pasodintą mišką, iškerta ūgtelėjusius medelius - juos vadinu šluotražiais. Pameni, senovėj tokios šluotos buvo rišamos - šluotkotis su iš šakų padaryta šluojamąja dalimi. Kai ji jau "nusišluodavo", nusitrindavo, tai ta šluota vadinama šluotražiu.

Tai tie menki medukai, šakos, kurie ne surenkami, bet paliekami miške - vadinu šluotražiais.

Atsakyti

Dusia, kai retina tankiai pasodintą mišką, iškerta ūgtelėjusius medelius - juos vadinu šluotražiais. Pameni, senovėj tokios šluotos buvo rišamos - šluotkotis su iš šakų padaryta šluojamąja dalimi. Kai ji jau "nusišluodavo", nusitrindavo, tai ta šluota vadinama šluotražiu.

Tai tie menki medukai, šakos, kurie ne surenkami, bet paliekami miške - vadinu šluotražiais.

O tu pagalvok , kaip visiems išskyrus grybautojus gerai . Pirmas dalykas, supus, patręš . Grybai auga ir dauginasi , niekas jų nesurenka. Kiškučiai gali pasislėpti lapė nepraeis. Kokia višta lizdą susukti. 

Ingrida, patikrink ar tikrai neatsodinta ? Kažkaip netikiu. Sodina labai mažus sodinukus, 20 cm.  Jei dviese, tai vienas kastuvu praskverbia, kitas meta į plyšį ir koja užmina. Tankiai . Vyrukai moka sodinti ir vieni, sunkus darbas, patikėkit.

Atsakyti

Bulgarijoje misku yra.Ir miskininku.Tik iejus i miska mikliai prisistato.Itariu kad turi priejima prie TOL .Labai faini brandaus amziaus reindzeriai.As daug po miskus bastausi ,tai jau mus su saturneliu pazysta.Jie cia turi naturalia apsauga- siaubingus draskancius krumus.
Ateiviu miskas STRANDZA.https://en.wikipedia...zha_Nature_Park

Gražu .

Atsakyti

O tu pagalvok , kaip visiems išskyrus grybautojus gerai . Pirmas dalykas, supus, patręš . Grybai auga ir dauginasi , niekas jų nesurenka. Kiškučiai gali pasislėpti lapė nepraeis. Kokia višta lizdą susukti. 

Ingrida, patikrink ar tikrai neatsodinta ? Kažkaip netikiu. Sodina labai mažus sodinukus, 20 cm.  Jei dviese, tai vienas kastuvu praskverbia, kitas meta į plyšį ir koja užmina. Tankiai . Vyrukai moka sodinti ir vieni, sunkus darbas, patikėkit.

Tai ir parašiau, kad man nepatinka, bet miškui iš to daugiau naudos.

Atsakyti

Tai ir parašiau, kad man nepatinka, bet miškui iš to daugiau naudos.

Mes anais metais prie Puvočių tokiam šabakštyne visą krepšą lepeškų pririnkom :)  Ne kaifas ir taip lepeškas rinkti , o dar šabakštyne , tai jokio  malonumo .

Atsakyti