Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Pasirodo, už 10 km nuo kaimo rožių ūkis yra  :wub:  kadangi su mergele nuvažiavom, tai tik keturias paėmiau :) bet kai žinau vietą ir ji šalia, tai turbūt pasidaugins jų pas mane ))

Atsakyti
As tai tresiu visa darza,meslu,siaudais,kompostu ir superfosfatu ,siera,gelezim ir kalkem.Tik kam kalio truksta tenka papildomai duot.
Atsakyti

Kad daznai numarina tonas augalu,tikisi rezultatu,bando permesti atsakomybe. biggrin.gif

Nu ir kas kad numarina? Juk ne is bado augina 😄. Ir nemanau kad lb ten jau tikisi rezultatu. Bent aš tai nesitikiu, kiek užaugs, tiek. Neuzaugs, tai ir nereiks. Kol kas dar galima nusipirkt visko, ko tik užsimanom. O atsakomybę permesti tai iš vis nėra logikos 🤣

Atsakyti

Dar 30 metų būdama sakiau , kad rankų į žemę aš nekišiu. Kaimo vaikas... viską teko daryti. Nes reikėjo. Pamokų nepamenu. Reikia ir darai.

Apie 40 vis tiek išlindo mergoj kaimas. 

Numarinę sodyboj dau visko esam. Pradžioj nesupratom,  kad tręšti reikia. Paskui buvo kelios nenormaliai karštos vasaros be lietaus. Šulinys negelbėjo. Dabar jau mokam pasodinti, turim gręžinį tai galim paskandinti. Nes pas mane palaistyti neužtenka.

O dėl kitų dalykų, tai man nesaugu nuo kažko priklausyti. Su tarbele kad išeis tai dar nieko, bet būna netikėtai ir skaudžiai... viskas laikina ir trapu.

Atsakyti

Mes aną savaitę organinėm skystom patręšėm tik pomidorus ir agurkus. Likusieji turi patys susigauti.

Rudenį pasėjam sideratus, anksčiau ką galėdavau, pamulčiuodavau. Dabar mulčas tik šiltnamy ir tai stebiu dėl šliužų..

Ką tręšiu, tai gėles.

AA, klaidos yra geriausias mokytojas, na ir kas kad numarina - gi savo augalus ir savo darbą. Jei turi patarimų, pasidalini, o kam nervuotis?

Tiesa pasakius, ir nuo vaikystės auginančios daržoves, kituose arimuose augindamos, turi daug ko iš naujo išmokti.

Atsakyti
Nevertėme,bent vaikams pirmiems dviems viskas buvo įdomu.Moka ir dalgiu žolę pjauti,aš nemoku. biggrin.gif Mažoji ne žemės vaikas,jai neįdomu na ir nereikia versti.Mažasis ir žirnius užsiauginti ir parduoti,pinigo skonį žino.
Neturėjau pavyzdžio žemės ūkiui,savamokslė. ax.gif
Vaikai,aiškina,nieko nereikia,nevarkite,bet vakar kai nuvežėme gėrio,vertina,kaip marti sako oi oi ekloginis maistas. wub.gif
Atsakyti

Aš tai biski verčiu vaikus dirbt prie ūkio 😁. Ir čia ne dėl ugdymo, o dėl asmeninės naudos 🤣.

Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2024 06 21, 11:09)
Nevertėme,bent vaikams pirmiems dviems viskas buvo įdomu.Moka ir dalgiu žolę pjauti,aš nemoku. biggrin.gif Mažoji ne žemės vaikas,jai neįdomu na ir nereikia versti.Mažasis ir žirnius užsiauginti ir parduoti,pinigo skonį žino.
Neturėjau pavyzdžio žemės ūkiui,savamokslė. ax.gif
Vaikai,aiškina,nieko nereikia,nevarkite,bet vakar kai nuvežėme gėrio,vertina,kaip marti sako oi oi ekloginis maistas. wub.gif



Tai va,mano irgi toks poziuris,domisi,pamokyk,nesidomi,jei reiks pats ismoks.As atsimenu save,-darzu hektarai,kiauliu ferma,mama viena nespeja ir darbas ir ukis ir darzai,kam kliuna daugiausiai-vyriausiam vaikui.Pietus virt,trobas tvarkyt,kiaulem bulviu isvirt,sukapot,kol karstos,pasert,darzus ravet.Vaikystes kaip ir nebuvo.Nesigailiu,bet budavo pikta.Nieko neklausinejau,nesidomejau,dirbau todel,kad budavi isakyta dirbt ir visada auginau kazkoki savotiska pykti savyje zemes ukiui,gyvulininkystei.Bet,jei reiktu,nenumarinciau,uzauginciau kiaule.Taip,kad tie mokslai per prievarta -ne kazka.Nores ismoks,mano toks matymas.
Viena karta numarins,kita klaus patarimo,bet isimins amzinai,kas ir kaip.O nemastanciu zmoniu daug.Dar yra pusiau mastantys,tokiu daug.Ir gerai-pasauly turi but ivairove.Ne visi gali dirbt zemes ukyje.O ir hobius pasirenkam visi skirtingai.
Atsakyti

Valgau Nykštuko ledus ir apie Ex galvoju. Atsiliepk, jei paskaitai kartais, Pasiilgau. Pasiilgom.

Atsakyti
Zinau situacija- vaikai kuriu nemoke,kuriems neaiskino ,kodel tai reikia daryt.Tesiog verte.Geriau salia tokiu nebut ir vengti.
Atsakyti

Zinau situacija- vaikai kuriu nemoke,kuriems neaiskino ,kodel tai reikia daryt.Tesiog verte.Geriau salia tokiu nebut ir vengti.
Bent jau mano vaikystėj jokių specialių aiškinimų ir mokymų nebuvo. Buvo savaime suprantama, kad reikia padėt tėvams, nes jie dirba. Kad reikia augint, jog būtų maisto namie. Aišku, užknisdavo, bet visi vaikai taip gyvenom, draugai padėdavom vieni kitiems daržuose. Kažkaip tiesiog buvo suvokimas, kad augalai patys nepasilaistys, nenusiraves 🤔. 

Is tiesų tai neturiu pretenzijų šeimai šiuo klausimu. Nepakenkė niekaip tie ūkio darbai. Geriau taip, nei kad db vaikų nuo kompo neina nukrapstyt 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anidanda: 21 birželio 2024 - 14:16
Augau kaip princesė.reikėjo ir karvę,ožkas pamelžiau ir kiaules dvi užauginau. mirksiukas.gif Anoks čia mokslas?Va programuoti tai jau neišmokčiau. blink.gif blink.gif Bet tai tie gyvūliai buvo sportinis azartas.Aš galiu,parodyti ir pabandyti.
Atsakyti