Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Pas Anyta kai kur skarda įkasta anksčiau buvo. Dabar jau viską keisti reiktų.

Tas popierius, kiek mačiau video, įdomus toks, storas, sidabririnis. Kažkoks specialus.

Varputis bjaurastis. Šįmet kažkaip išbujojo labai. Visą pavasarį perkasinėjom, rinkom šaknis, žiūriu, vėl pilna. O darže užsisėjo kažkokia miežiažolė ar panašiai. Tai ten ši žolė, dirbinė pienė, o vėliau bus amerikonka ir balandos - bet šios man visai patinka, jas lengva ravėt. Dar žliūgės yr. O varputis - eina jis šikt, dratinė žolė.

Atsakyti

O aš supykau... noriu plačių vasarinių kelnių. Neradau, kurių lenkti nereikėtų. Kodėl jos visos tokios ilgos? Negi jas gali nešioti tik tos , kurių ūgis 178+?

Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2024 06 04, 10:08)
<p>Luety, o tavo avietės pas jį nelenda? Nes pas mus aviečių šaknys numigruoja daug kur smile.gif Vienas paukštelis prisilesė avietyne, šiktelėjo malkinėj, tai dabar niekaip iškrapštyt aviečių negalim smile.gif, - vis kur nors išlenda atžala.</p><p></p><p>Yra kažkokie specialūs popieriai, kuriuos galima įkasti, per kuriuos šaknys nemigruoja. Rekomenduojama kažkuriems miskantams, mėtoms ir t.t. Tai ten sodinant į duobę tas ritinys įleidžiamas, kad šaknys formuotųsi tik tam tikram tūryje ir neitų pas kaimyną už tvoros. Gal tavo atveju tiktų įkasti kaip barjerą, jei kaimynui neaktualu.</p>



Ne ,musu avietes nelenda,nes jos yra pakeltoj lysvej,o jo takas daug zemiau.Isvis,is tos lysves avietes niekur nemigruoja,nezinau kodel,bet randu is dygusiu is seklu braskese,kitose sodo vietose,matyt pauksciai paseja,kur nori.O is saknu nesu pastebejus,kad islystu kur.Nors nesam nieko deje,tik lentos.
Pas mane varputis tik patvoriuose,o visur kitus esu ji nugalejusi jau.Is kaimynu pusiu,nes yra tvora ,ilenda i paletes,nebeisplesi saknu,tai ir atzelia vis.
Atsakyti

Varputis bjaurastis. Šįmet kažkaip išbujojo labai. Visą pavasarį perkasinėjom, rinkom šaknis, žiūriu, vėl pilna. O darže užsisėjo kažkokia miežiažolė ar panašiai. Tai ten ši žolė, dirbinė pienė, o vėliau bus amerikonka ir balandos - bet šios man visai patinka, jas lengva ravėt. Dar žliūgės yr. O varputis - eina jis šikt, dratinė žolė.

pas mus vos ne pusėj daržo šiemet varputis subujojo. Užpernai buvo truputį, pernai daugiau, šiemet ūūūū... Dabar jau pasakiau, kad beviltiška traktorium su juo kovot, bandysim purkšt herbicidais. Ten nieko nesodinta, plotas - gal kokie 5 arai bus? Rankytėm neišrinksi, o ir beviltiškas darbas. Du metus bandžiau. 

Iš naujai atsiradusių bjaurių piktžolių - usnys. Siaubas irgi. Šaknys iš kaži kur ateina, o kiek daug.. O dar mano mamikė turi įprotį išraut ir numest tarplysvyje. Kai išdžiūna tos usnys, vienos adatėlės. A aš basa vaikštau.. Kai atsistoji, nežinai kur pasidėt. Tenka autis, bet ir šuns tuomet negaliu leist ten įeit..  vargo vakarienė.

Už kaimynų apleistas sklypas, ten žiauriai apaugęs daržas, visas brudas ir plinta. 

O sode tai vien tik varputis (pas mus sodas tai  plotas su vaismedžiais/vaiskrūmiais, o daržas tai tik daržas :)  ). Visos mano šilauogės tik skarda įrėmintos. Bandžiau storą šiltnaminę plėvelę kažkada įkast, tai per ją kiaurai varpučio šaknys eina. 

Atsakyti

Nu, Mergikės, po metų mano sodas bus kitoj vietoj. Arba po kokių trijų, jei sumąstysim kokį namioką statyt.

Tai ten varpučio, dilgėlių bile kiek. Ir garšvų gabaliokas yr. Jei galvot apie sodą, t. y. vasarnamį ir sodą, daržą, tikriausiai reiks purkšt nuo varpučio, tada sutvarkyt visą plotą, vėliau juodžemio užsivežt. Bet taip nenoriu tų herbicidų :( Tik išeities nematau. Dabar visokios floros iki juosmens ir aukščiau. Po apačia molis ir kažkiek augalinio sluoksnio viršuje.

Neturėjo boba problemų.

Atsakyti

Nu, Mergikės, po metų mano sodas bus kitoj vietoj. Arba po kokių trijų, jei sumąstysim kokį namioką statyt.

Tai ten varpučio, dilgėlių bile kiek. Ir garšvų gabaliokas yr. Jei galvot apie sodą, t. y. vasarnamį ir sodą, daržą, tikriausiai reiks purkšt nuo varpučio, tada sutvarkyt visą plotą, vėliau juodžemio užsivežt. Bet taip nenoriu tų herbicidų :( Tik išeities nematau. Dabar visokios floros iki juosmens ir aukščiau. Po apačia molis ir kažkiek augalinio sluoksnio viršuje.

Neturėjo boba problemų.

Pou, sveikinu  :wub:  :4u:  :4u:  :4u: 

Ir užuojauta, darbo laukia daug.

 Mes nupirkom 5 metus nešienautą. Buvo visko, šiukšlių, šakų , dilgėlių , varnalėšų . Nepurškėm. Nevežėm žemės . Daržą pamažu mulčiavimu atsigerinau. Varnalėšas MB mečete iškapojo. Dilgeles šienavom sunyko . Herbicidą naudojau tik krienus iš kiemo išvyti . Nes negali nupjauti net trimeriu. Traukia siūlą jo kieti lapai . Varputį mulčiavimas žudo . Bet turiu dvi žoles kurių mulčas nežudo. Tai asiūklis ir rožytė. Ir herbicidas jų neįma.  Dinozaurus menantys augalai .

Atsakyti

Žiauriai daug varpučio, pasiliks gėlynuose, neišvysiu jo iš ten :(  Nebeturiu tiek sveikatos knist tokį plotą. 20 arų nemažai.

Asiūkliui šarmink dirvą. Pilu pelenus, tikrai geresnis vaizdelis sode vienam darže. Patarė man taip ir tikrai veikia. Per porą metų, sako, išnyksta. Aš rudenį ir pavasarį papyliau, kol kas tik viena "eglutė" išdygo.

Blogiausiai, kad labai nelygus sklypas, pagal dokumentus arimų būta. Nešienauta stipriai daugiau nei 5 metus. 20 metų tikrai, o greičiausiai ir daugiau. Lyginant sklypą, visas varputis ir garšva susismulkins ir pasidaugins iki begalybės.

Kol kas ten tuščia, tik komunikacijos šalia ir elektros dėžutė sklype. Aplink statosi žmonės arba jau pasistatę. O mes galvosim, kai gyvenime mozaika susidėlios. Metus nieko nedarysim. Po metų arba vasarnamį statysim - modulinį ar karkasinį arba jei rimčiau galvosim, tada viską versim aukštyn kojom ir namiuką statysim.

Atsakyti

Dolomitmilčių ne vienas maišas supiltas . O pelenų net neskaičiuoju . Pas mane neveikia matyt ...

Pou  :4u: . Smagios naujienos pas Tave  :wub:​ 

Atsakyti

Varputį mulčiavimas žudo . 

Norėtum ) jis po mulču nuostabiai jaučiasi. Šaknų knibždėlynas būna. Kas jį žudo iš mano praktikos - tai tik kruopštus išrinkimas kiekvieno šaknų centimetro (kas labai sunku) arba pusmetis po dirbtine žole (šitas labai efektyvu). 

Atsakyti

20 arų nemažai.
Sveikinimai įsigijus :) 20 arų baika, viens du ir sutvarkyta. Gi visuose tuose aruose neknisit žemės.  Bus pastatas, pievelė, įvažiavimas, vaismedžiai kokie nors. O daržiukui ir gėlynams po truputį įveiksit. 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 04 birželio 2024 - 17:19
QUOTE(Dusia37 @ 2024 06 04, 16:17)
<p>Dolomitmilčių ne vienas maišas supiltas . O pelenų net neskaičiuoju . Pas mane neveikia matyt ...</p><p>Pou  4u.gif . Smagios naujienos pas Tave  wub.gif​ </p>

Visą žiemą pylau pelenus,kur arbūzus ruošiausi sodinti,nė velnio asiūklio neveikia.Dusia,pas mane tas pats.Kas antrą dieną einu ne ravėti,o kasti su kastuvu asiūklio ir rožytės.Šalia bendrovės laukas jokio asiūklio.Kaimynės paklausiau,pas tave yra asiūklis?Sako visą žiemą pyliau pelenus,išnyko.Pasakos.Vyras sargauja trašų sandėlyje garantuotai gavo herbicidų,nupurškė žemę.
Pou,puikus pirkinys,sveikinu.
Šiandien su mama kalbėjau telefonu,84 metai sako aš taip patenkinta,kad turiu sodą.Ką veikčiau per vasarą? mirksiukas.gif O įsigijo sodą tik išėjųsi į pensiją,turi dabar užsiėmimą. ax.gif
Atsakyti

Pou, nusipirkot sodybą?

Atsakyti