Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Dusia, Varėnos raj., bet reik vietas užtaikyt. Vienoj kelio pusėj sausa, o kitoj - grupelėm sutūpusios. Daugiausiai apie kadagius - labai patinka joms jų draugija. Manau, kad šią savaitę pasipils gausiau, nes savaitgalį naktimis miškus gražiai lietus laistė.

Mano morkų lapus stirna gražiai jau kelintą kartą nuskabo. Tiek gerai, kad už tų lapų neišpeša visos morkos, kaip kad su burokėliais darydavo. Svogūnus praspardė gerai, bet tuos jau patvarkius svogūninė musė. Išmetu kaskart nuvažiavus nemenkai. Per vėlai druskos tirpalu palaisčiau. Ot.

Atsakyti
Saintlina, dėl rutino man reikia morkų lapų. Liepą rugpjūtį patys tie. Mano kraujagyslės yra "netvirtos" , truputi užsigaunu ir iš karto mėlynės. Ir kraują paimti būna kartais bėda- trūksta ir paskui mėlynė per pusę rankos. Morkų lapus džiovinu , malu ir naudoju prieskoniams . Nes arbatą man neskani , ko ten vargti . O prieskoniai mano jau daug metų daromi , maltos žolės + visa kita.
Kažkada gavau komplimentą , kad su mano žolėmis bet koks nevalgomas patiekalas patampa delikatesu smile.gif Kaip basas angelas per širdį .

Savaitgalį ten kur aš buvau lietus nelaistė nei miškų nei laukų. Sekmadienio ryte "pakrapijo" , lietumi nepavadinčiau .
Kaip mano kaime nežinau . Nuvažiuosiu patikrinsiu . Abejoju ... Vilniuje lyja , Kaune lyja o pas mus sausra.
Atsakyti

Saintlina, dėl rutino man reikia morkų lapų. Liepą rugpjūtį patys tie. Mano kraujagyslės yra "netvirtos" , truputi užsigaunu ir iš karto mėlynės. Ir kraują paimti būna kartais bėda- trūksta ir paskui mėlynė per pusę rankos. Morkų lapus džiovinu , malu ir naudoju prieskoniams . Nes arbatą man neskani , ko ten vargti . O prieskoniai mano jau daug metų daromi , maltos žolės + visa kita.
Kažkada gavau komplimentą , kad su mano žolėmis bet koks nevalgomas patiekalas patampa delikatesu smile.gifKaip basas angelas per širdį .

Savaitgalį ten kur aš buvau lietus nelaistė nei miškų nei laukų. Sekmadienio ryte "pakrapijo" , lietumi nepavadinčiau .
Kaip mano kaime nežinau . Nuvažiuosiu patikrinsiu . Abejoju ... Vilniuje lyja , Kaune lyja o pas mus sausra.

O geras😃 tada man irgi morkų lapus reik vartot... esu darius su jais džiovintų prieskonių mišinį ir galima dėti į konservuojsmas mišraines vietoj petražolių.

Atsakyti
Pilnas turgus morkų su lapais smile.gif bet nežinau kiek kartų purkštos , kuo tręštos ...
Atsakyti

Ten kur aš buvau, tai visą naktį lijo iš penktadienio į šeštadienį ir sekmadienio rytą. Ne pliaupė, o lijo ramiu, šiltu lietumi - pats gerumas. Puiku miegot, kai taip barbena.

Aš sau po pušynus kasdien kojomis kilometražą sukau. Tik va, sakė, kad angių yr, tai jau reikia su botais po samanynus vaikščiot, o takeliais - su lengvesne avalyne.

Matyt "mano" stirnai taip pat rutino reikia :) Vakar MB, kuris yr agurkinis, kaip kad ir Dusinas, kapsėjo pomidorus gardžiuodamasis, kokie skanūs - pasiilgo naminio skonio.

Atsakyti
Labas rytas,
lijo vakar visa diena,visa nakti ir lyja dabar,o man reikia eit i pasta.Dar vejas gusinis is pietryciu,nors 17 lauke.Matyt slegis zemas,spaudzia prie zemes,net kava nepadeda.
Kojai labai padeda kompresines kojines,neliko tu guziuku,bet spalva liko raudonai melyna ir nesikeicia,net sakyciau paintensyveja,palyginus su spalva po nakties.Nebe tokia jautri.
Morkas sejau pradzioj liepos turbut,o gal gale birzelio??Tada,kai ziurkes bulves nuede,tai jau yra ka valgyt,o lapai labai grazus.Bet neturiu kitu priedu tiem prieskoniam.Apsieisiu.Dar reikia paset is naujo salotu,patrazoliu gal,nes pernykscios isejo i ziedus,ner ka skint.Bet gal pavasari,gal ataugs ir is seklu.Pastarnoku lapai kazkokie su liga,dziusta,negrazus,skabau skabau,bet nemazeja.Jei neatsils daugiau,jau ir rudeniui ridiku galeciau paset.Taip graziai palyta,viskas auga ,bujoja,na ir zoles taip pat,o pjaut nera kada,nes lyja,vel zolynas bus kuokstais.Iki siol buvo nugeltes,nes neleido laistyt.
Nauja obelyte dave 11 obuoliuku,nukritusius radau du ir viena jau kazkokio paukscio isknebinta,uzdengiau su tinkleliu,tai liko 6 ,graziai auga,jau ne mazi.Ragausim siemet.
Darbo sode mase.Reikia serbentus ir agrasta isgenet,patrest.Svogunus nutraukiau kotus,dregna,eme gest,nuvaliau sudejau i dezutes po 1 sluoksni,palikau lauke ,pastodej,uzdengta tinklu.Siemet tokie metai,kad viskas genda,puva,ziurkes nueda,pauksciai isskabo,zodziu amzina kova.Atsiranda jau geruogiu,o ju pas mus aplink soda siaubingai daug.Noriu sau kazkiek i saldikli pasidet,tai turi jau taip stebet,vos tik issirpsta,jau nulesta.
Ziurkes kol kas nesimato siltnamyje,nei kitur,kurmis irgi aprimo,bijau ,kad ziurkes negryztu i mano antrines bulves,grazios tokios.Jau du kart kauptos.
Tai va,ir visi sodo dziaugsmai.
Savaitgalis tinginiu,nes lietus,norejosi tik gulinet.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 31 liepos 2023 - 10:06
Luety su tavo venų bėdom tai morkų lapus saujom reiktų vartoti .Džiovink , malk ir barstyk ant visokio valgio . Šaukštas sriubon baigiant virti . Šaukštas ant salotų ir tt...
Arba arbatas gydomaisiais tikslai pagerk 3 mėn .
Aš nesu mėgėja arbatų , man geriau vanduo . Tai vartoju kaip prieskonį .



Labai gaila, kad pamiršta morkų lapų savybė tonizuoti kraujagysles ir padėti joms išsivaduoti iš trombų. Šiai dienai tai pati saugiausia ir pigiausia priemonė gydant tromboflebitą ir hemorojų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt...itetui-65443914

Pou , galvoju , kad manęs lietus nemyli biggrin.gif Ten kur aš niekada nelyja tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 31, 09:18)
Luety su tavo venų bėdom tai morkų lapus saujom reiktų vartoti .Džiovink , malk ir barstyk ant visokio valgio . Šaukštas sriubon baigiant virti . Šaukštas ant salotų ir tt...
Arba arbatas gydomaisiais tikslai pagerk 3 mėn .
Aš nesu mėgėja arbatų , man geriau vanduo . Tai vartoju kaip prieskonį .
Labai gaila, kad pamiršta morkų lapų savybė tonizuoti kraujagysles ir padėti joms išsivaduoti iš trombų. Šiai dienai tai pati saugiausia ir pigiausia priemonė gydant tromboflebitą ir hemorojų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt...itetui-65443914

Pou , galvoju , kad manęs lietus nemyli  biggrin.gif  Ten kur aš niekada nelyja  tongue.gif


Skint tik galiukus?Ar pasirinktinai pilnai lapa iki kietos dalies,kad nepakenkt morku derliui?
Atsakyti

Pou, angys tik kai labai sausa lenda artyn žmonių gyvenamų vietų. Nors ten jūs šalia ežero, drėgmės užtenka,  tai gal jos ten ir gyvena.. Aš savo apylinkėse nesu jų mačiusi, bet girdėjau, kad per sausrą buvo mačiusių netoliese. Ir vienam pačiame kaime gandras ant mašinos užmetė - pametė skrisdamas  :blink:​ 

Atsakyti
QUOTE(Luety @ 2023 07 31, 11:35)
Skint tik galiukus?Ar pasirinktinai pilnai lapa iki kietos dalies,kad nepakenkt morku derliui?


Luety , aš tai lapų neskinu atskirai . Morkos paaugę jau pas mane. Kai raunu valgymui vasara lapus džiovinu , o kotus išmetu ... Rugsėjo mėn jau ne tiek gerų medžiagų lapuose.
10 metų apie tai kalbu ir keliu straipsius smile.gif Naudingiausia morkų dalis - lapai . Nepurkšti ...
Atsakyti

Pou , galvoju , kad manęs lietus nemyli biggrin.gifTen kur aš niekada nelyja tongue.gif

Ne, ten ta zona tokia, anomalinė kažkokia. Mano Močiutė kilus iš ten, tik padegėliai buvo, tad išsikraustė jų visa šeimyna kitur.

Pou, angys tik kai labai sausa lenda artyn žmonių gyvenamų vietų. Nors ten jūs šalia ežero, drėgmės užtenka,  tai gal jos ten ir gyvena.. Aš savo apylinkėse nesu jų mačiusi, bet girdėjau, kad per sausrą buvo mačiusių netoliese. Ir vienam pačiame kaime gandras ant mašinos užmetė - pametė skrisdamas  :blink:​ 

Kiti stovyklautojai sakė, kad matė. Aš tik žalčius mačiau, vienas ežere kartu plaukiojo.

Ten yra nedidukė pelkė už km ir didesnė už kelių km. Ir ežeras. Na, žodžiu, kol nežinojau, tol buvau drąsi.

Draugės močiutės sodyba yra Veisiejuose, tai sakė, kad pilna angių.

Atsakyti

Pou aš buvau savaitgalį Kaune ir Šiaurės Lietuvoj... krapijo, o ne lijo. 

Mamas lankėm tai kapus teko gerai palieti, žemė sausa. 

Atsakyti