Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

QUOTE(Luety @ 2023 07 24, 13:33)
Nezinau,kas trukdo perrasyt.Ji lape-mot.gimine,gerbia vyriska matyt. bigsmile.gif

Luety, mus ta priemonė nepriimtina.
Paskutinį kartą šuo išbaidė. Kolkas daugiau nebematom. Kolkas....
Atsakyti
Nu jau ant mano daržų tai joks MB nemyš.
Jau geriau lapė pakapsto negu žiurkės, grambuoliai ar kurkliai suryja.
Atsakyti
QUOTE(ate42 @ 2023 07 24, 11:36)
Luety, mus ta priemonė nepriimtina.
Paskutinį kartą šuo išbaidė. Kolkas daugiau nebematom. Kolkas....


Kai gavau soda,kalbejau su bendradarbe angle,kuri turejo jau sodo sklypa.Kalbejom apie zveris,paukscius,kaip apsisaugot ir ji man pasake,kad UK visi sodus sodelius teritorijas,kur nenori,kad lapes lankytusi purskia MB sisiuku.Purskiant nesmirdi,bet lapem gana.Pora kartu i savaite ir nebeateina.


QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 24, 11:42)
Nu jau ant mano daržų tai joks MB nemyš.
Jau geriau lapė pakapsto negu žiurkės, grambuoliai ar kurkliai suryja.

Myzt nereikia,reikia purkst,kaip kokia priemone kad purkstum,tuom gana.Mes nepurskiam visos teritorijos,tik ten,kur ji nepageidaujama.Visada laikesi atstumo nuo purkstos teritorijos,bet,kai baigesi vistos,jos iskadu nebematem,nors lape matem daug kartu.Bet nekenkia mums,lai buna,negi gaila,gal koki pauksti pagaus,vis maziau liks mano gerybes mazas lest bigsmile.gif bigsmile.gif Jei ji ziurkes eme dabar gaudyt,bijau,kad suris kokia nuodu apsiedusia ir pastips,butu gaila,o siaip,ant lapes nepykstu,susitvarkiau tas braskes,atsodinsiu,jei reiks.Turejo but 70-80% lietaus siandien visa diena.tai ne,pasnargliavo ir viskas.O taip reikia lietaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 24 liepos 2023 - 12:55

Oi, prisikvatojau šiandie beskaitydama 🤣

Merginos, tai ir mano fotkės buvo didelės? Telefone normalios, neišsitampė nieks - tai sau ramutėlė. Aš jas tiesiai iš telefo kabinu. Ot, tylėjot.

Dusia, uhu, buvau prie ežero galvoje triukšmą nuramint. Daug visokių sprendimų reik padaryt, tai variau kojomis gerą kilometražą po pušynus.

Brangut, o kaip su medum šiais metais?

Šįmet išties daug vapsvų. Epipeną padėjau ir visiems parodžiau kur  kad žinotų, jei kas - prie ežero net daug zujo. Jos ne tik saldžiai mėgsta, bet mėsą kapoja pilnais žandais. Sode, tai vyšnias ir juodus serbentus patvarkė. Vynuogės bus sekančios. Reik bent dabar gaudykles padėliot.

Dusia, su kuo ten reik mušt? Keptuve? Petelne mes vadinam.

Remontuoju nugarą, tai kaip į darbą varau.

Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2023 07 24, 13:36)
lotuliukas.gif tai taip ir permyždinės ant viršaus, tai lapė, tai diedas.

,.....lapė tokio ploto nepermyš



aha, turės ką veikt, nebus kada vienam škadų daryt, kitam bumbėt )))

lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Pou @ 2023 07 24, 13:55)
Dusia, su kuo ten reik mušt? Keptuve? Petelne mes vadinam.


biggrin.gif
Įsivesk į google 'muštukas musėms' ))) nors man ten ir metalinį plaktuką mėsai mušti parodė ))))
Atsakyti
Pou PLETNIKAS , tarmiškas šiaurės Lietuvos žodis:
vartotojo įkelta nuotrauka
Elemetarus pletnikas - sulankstai žurnalą ir muši muses .

Luety , labai didelis badas jei katė ar lapė ėstų negyvą , nesumedžiotą pelę.
Nuodai yra paskaičiuoti pelės masei , bent jau tie kuriuos aš naudoju nenužudys nei lapės nei katės . Klausiau sesės, sakė būk rami . Žinoma yra stipresnių . O perdirbti - jau žurkės suėsti tai tikrai nekenksmingi . Man taip sakė vet. daktarė, pas kurią dažnai atveža tų prisirijusių nuodų gyvulių . Sakė kai vilkšunis surijo visą maišelį tada jau plovė skrandį ...
Ps lapė kasa ten kur yra baltyminio maisto žiurkė , pelė , grambuolis ar koks kitas baltymas... Taigi surenka kenkėjus .

Jei reiktų puršti - savo daržovių nebevalgyčiau ... Yra dalykų kurie man britkūs .

O mirtimi besigaluojančią žiurkę galėčiau pribaigti , jei MB nepadarytų . Aš kaimietė , tokios nuostatos įkaltos - negalima palikti kankintis. Kaip didžiausią žiaurumą pasakodavo , kad kažkas rado spastuose gyvą žiurkę ir paliko kad rėktų ... Kitos išgirs ir išsikraustys .

Tik žmogus gali skausmuose ir ligoje kankintis, nes jis nuodėmingas ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 24 liepos 2023 - 13:27

Oi, mes pliauške vadinadavom pas močiutę.

Ji vasarą duris papildomai uždengdavo austiniais divonais, bet ir pliauškę dar turėdavom.

Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2023 07 24, 14:24)
<p>Oi, mes pliauške vadinadavom pas močiutę.</p><p>Ji vasarą duris papildomai uždengdavo austiniais divonais, bet ir pliauškę dar turėdavom.</p>


Tarmiškai , trumpinant galūnę tariama: pletniks...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 24 liepos 2023 - 13:30
QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 24, 14:30)
Tarmiškai , trumpinant galūnę tariama:  pletniks...

Pas mus pletne vadina.
Nors languose ir terasos duryse tinkliukai, bet turim ir dabar. Kartais katilinėj labai naudotinas daiktas.
Atsakyti
Žinios, ryt operuoja iškart stuburą ir krūtinės lastą, kodėl taip .... daug visokių nuomonių..bet nutarė šitaip...
Atsakyti

Muka, kad tik viskas gerai tam jaunam žmogui būtų. Tik geros mintys ir linkėjimai.

Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 24, 12:21)


Luety , labai didelis badas jei katė ar lapė ėstų negyvą , nesumedžiotą pelę.
Nuodai yra paskaičiuoti pelės masei , bent jau tie kuriuos aš naudoju nenužudys nei lapės nei katės . Klausiau sesės, sakė būk rami . Žinoma yra stipresnių . O perdirbti - jau žurkės suėsti tai tikrai nekenksmingi .  Man taip sakė vet. daktarė, pas kurią dažnai atveža  tų prisirijusių nuodų gyvulių . Sakė kai vilkšunis surijo visą maišelį tada jau plovė skrandį ...
Ps lapė kasa ten kur yra baltyminio maisto žiurkė , pelė , grambuolis  ar koks kitas baltymas... Taigi surenka kenkėjus .

Jei reiktų puršti - savo daržovių nebevalgyčiau ... Yra dalykų kurie man britkūs .

O mirtimi besigaluojančią žiurkę galėčiau pribaigti , jei MB nepadarytų . Aš kaimietė , tokios nuostatos įkaltos - negalima palikti kankintis. Kaip didžiausią žiaurumą pasakodavo , kad kažkas rado spastuose gyvą žiurkę ir paliko kad rėktų ... Kitos išgirs ir išsikraustys .

Tik žmogus gali skausmuose ir ligoje kankintis, nes jis nuodėmingas ax.gif


Na purkstas pesticidais irgi nesinori valgyt,todel nieko nepurskiu jokiais.O ne valgomus augalus turiu kazkokiu purskalu,bet jie neveiksmingi,tai darau savo is muilo,vandens ir sodos,amarai dingsta nuo pelargoniju,roziu.Bet reik purkst vakare arba apsiniaukusia diena.
Nuo lapiu nepurskiam ant darzoviu,ar tu pabludai.Tik patvori,kur ji ieina,is misko puses,o jei ji isoka per tvora,tai ka dabar darysi,negi purksi visur,Dar aplink nameli,kad nesudinetu,o kitur nereikia.Ji iskasineja daug apie lysves,apie plyteles,tai ten papurskiam.
Negaliu zudyt jokiu didesniu gyviu.Tik sraige,koki vabaliuka,o MB irgi.Jau kaip nori gaista letai ar greitai,nu kaip as ja musiu?Plaktuku,kastuvu?Ranka nekyla.Numetem i geruoges,kaip bus taip.Man geriau,kai nematau,tai ir nezinau.Netike abu,net vistos nenusikertam.MB mama pjaudavo vistok kaklus,mano mama yra kirtus gaidzius,broilerius,nu as nieko negaliu.Jei prispirtu badas,turbut kazkaip ismokciau.
Atsakyti