Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Na žinokite vakar miške buvau su trumpomis rankovėmis marškinėliais,nieko pasirodo bute nebe turiu į mišką ką rengtis.Tai garaže ką radau,tą užsimečiau.Vėjelis buvo,nupūtė uodus,vienas kitas zyzė.Patinka toks oras uogavimui. ax.gif
Senatvė.Jaunystėje taip gerai palapinėje,dabar jau kaulai seni norisi komforto.Dukra kalbina rugpjūtį po Žemaitiją su palapinėmis,nežinau ar tėvas pasirašys,aš iškentėčiau gal? ax.gifVa mama tai sutinka palapinėje miegoti. blink.gifJai,kad tik naujas jomarkas.Pernai ir po Graikjos kalnus laipiojo laisvai su dukra,nors jau 83-treji. bigsmile.gifAš vakar pagalvojau,man zyzti būtų gėda,kad sunku rinkti uogas,jei ji neverkia. mirksiukas.gif

Prie ežero ir sode labai daug šįmet uodų. Pernai prie ežero visai nebuvo. Ir purškiausi, ir eteriniais aliejais tepiausi, ir žvakę deginau - vienodai jiems.

Ingrida, manau, kad senoji karta kažkokia ištverminga, ne burbeklių. Jiems žodis "reikia" vos ne lygus "noriu".

Man uogaut nepatinka - reikia veiksmo, nemėgstu miške tupėt vienoj vietoj. Kai maža buvau, močiutė vis sakydavo, na pamėlyniauk, mažučiai greiti pirštai, taip sekasi. Aš greit litrinį puoduką prikapsiu ir lakstau grybų. Vėl pauogauju, vėl grybų... Nepasėda.

Bet palapinėj juk reikia tik gerų čiužinių, dabar įranga gi gera yra. Palapinės taip pat. Na kokie ten uodai? Jei neprileidžiat, tai jų ten nėra, gi dvigubos jos (miegama dalis su tinkleliu). Mes turim Husky palapinę. Pastatoma lengvai, viduj viskas apgalvota. Atrodo nedicka, o vietos sočiai. Geri čiužiniai, dar antčiužinis, miegmaišiai (nors įsimetu ir kaldrytę). Valgiui - turistinė viriklytė, laužas. Viskas super. Turistinės kėdės patogios, hamakas, pavėsinė medinė. Ko daugiau reikia? Man patinka išmesti iš komforto zonos save.

Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 04, 07:15)
Labos ,
Ingrida, geros naujienos  4u.gif  wub.gif
Muka , man tikrai taip yra buvę biggrin.gif
Mudu irgi šiandien kaiman. Reikės patikrinti   ar dygsta lepeškos .
Aš norėčiau laisvo savaitgalio , kad niekur važiuoti nereiktų ...  Ateinantį kapų šventė , dar sekantį metinės.
Pou, kai pasirodo žiogai vadinasi artėja ruduo  rolleyes.gif . Jie visada po Jonų pasirodo.
Ko nebemėgstu tai miegoti palapinėje. O jaunystėje turistaudavom . Dabar  jau nebepasirašau miegui palapinėje .
Luety , ar leido Tau laistyti iš šlangos ? Negi UK gyventojai tokie skundikai kaip vokiečiai ? Aš tai laistyčiau anksti ryte, kai sodas tuštokas...  Nors jei laistytuvai mažiukai , kokių 5 litrų tai labai geras sportas. Daug žingsnių susirenka.


Labas rytas,

buvau pas sesele,ismatavo koja,gausiu kojines nemokamai vaistinej mazdaug po savaites.Pagaliau prisimusau iki to tasko.Matysim kokios cia bus.
Dusia,pasirodo del vandens reikia kreiptis i vandens paskirstymo firma,jei esi ju klientas.Mes nesam tiesiogiai,nes apacioj musu yra to paties seimininko nuomojamos komercines patalpos,tai mes mokam seimininkui i saskaita,o jis moka uz abu objektus.O sodu bendrija negali atleisti,nes ne jie uzdejo bana.
Zinoma galima gudrauti,gal ir neskustu niekas,ir siaip ne daug zmoniu soda,bet,kai pagalvoji £1000 bauda,nebesinori gudraut.Siaip ne tiek esam laiste jaunystej.Mano laistytuvai turbut 8ltr talpos,teks pavaiksciot.Kol kas turejau dar du kubilus prisileidus,kai buvo galima,siltnamiui,tai viena jau islaistem,o,kai islaistysim ir antra,teks prisinest su kibirais,kad apsiltu,tai cia jau ne kas.Kolchozas ir yra kolchozas. ax.gif
Knygas ,kas norejo,issiunciau,gero skaitymo.
Siaip mezgimas ir youtube isstume knygu skaityma is mano gyvenimo.But gerai,kad internete audio knygu but toks pasirinkimas platus,kaip pdf,tada but labai smagu klausyt.Bet kol kas vyrauja tik pdf.
Oras apniukes,bet vejas nakti urimo,tai toks gaivus ir neblogas.
Dar reiks i vaistine kulniuot,nes,kai buvau poliklinikoj,vaistine dar buvo uzdaryta,butu teke laukt 30 min.,kai namai uz 10 minuciu kelio.Tai nutariau nueit dar karta.
Mano padangej dabar vaselis.Neriu mociutes kvadratu kardigana platu ir poncho pasikeisdama.Rudeniui.Nera jie puosnus,ir LT su tokiu kazin ar vaiksciociau,bet cia tai norma,todel reik isbandyt.Kardiganas neriasi is dvieju sesiakampiu nuo pazasties du gabalai,o paskui prineriama ko truksta.Noriu isbandyt save.
I miska noreciau del kvapu,seniai nebuvau miske,o palapines ne ne ne,skauda n ugara nuo gulejimo minkstai,kietai,jau toks amzius,kad tik savo lovoj.Paskutini karta miegojau palapinej 2011,kai brolio dukra zenijosi uosviu sodyboj rugpjuty buvo daug palapiniu sveciam.Labai patiko,bet kiek to miego per vesele.Uzsimanem nakti eit torto ieskot zvengdami,tai dar radom sampano buteli,kartu su brolio seima palapinej ir istustinom,o tada smigom. bigsmile.gif bigsmile.gif

Tiesa labai labai dziaugiuosi,Ingrida,kad viskas eina tik geryn.Bet saugok save,pailsek,palepink. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 04 liepos 2023 - 10:24
QUOTE(Pou @ 2023 07 04, 11:02)
Bet palapinėj juk reikia tik gerų čiužinių, dabar įranga gi gera yra. Palapinės taip pat. Na kokie ten uodai? Jei neprileidžiat, tai jų ten nėra, gi dvigubos jos (miegama dalis su tinkleliu).


pamenu, vienais metais mes su palapine į Papę nuvažiavom. Jau šunį turėjom. Atėjo vakaras. Kaip pradėjo zyzti uodai, milijonai.. Palapinėj tai atskirtos tos zonos, už tinklelio nėr uodų. Bet į tą vidurinę zoną jų vis tiek prilenda. Susigrūdom už tinklelio abu su mb. Nu ir šunio gi gaila, ant nosies debesim tupia. Ir tą pasiėmėm pas save ))) O karšta, o nepatogu, šuo įsitaisyt negali, per mus vaikšto. Iš pat ryto susipakavom ir dingom.
Pirmąkart ir paskutinį į tą Papę važiavom ))) ir su palapine turbūt po to niekur ir nebandžiau važiuot.
Atsakyti

Saintlina, prisijuokiau iš tavo pasakojimo :) Na taip, Retriukui taip pat reik tinklelio. Mūsiškė nebloga palapinė, su dviem išėjimais iš abiejų palapinės pusių, ten dvigubas uždarymas (gali tik tinklelį užsegt, gali dvigubą, kad šilta būtų), tad gali abu atsidaryt, kad pratrauktų, gali ties kojom tik, arba ties galva. Vidinėje dar yra viršuj atidarymas, kad karšta nebūtų. Na bet su dicku šuniu, aišku, būtų reikalų.

Mes trivietę turim, nors važiuojam dviese, bet vietos sočiai viduj, labai viskas apgalvota.  Viduj normalus lovos antčiužinis telpa, tad ir miegam kaip lovoj - 180x220. Tik dabar gal pirktume kitokią, su didesniu prieangiuku - mūsiškės nedidelis, tik batams, b8tiniems daiktams. Bet važiuojam, kur įrengtos stacionarios pavėsinės, tad neprireikė.

Luety, aš myliu tikras knygas, kurias galiu pačiupyt. Jei negausiu, tai belsiuos pdf  :4u: 

Atsakyti

Na žinokite vakar miške buvau su trumpomis rankovėmis marškinėliais,nieko pasirodo bute nebe turiu į mišką ką rengtis.Tai garaže ką radau,tą užsimečiau.Vėjelis buvo,nupūtė uodus,vienas kitas zyzė.Patinka toks oras uogavimui. ax.gif
Senatvė.Jaunystėje taip gerai palapinėje,dabar jau kaulai seni norisi komforto.Dukra kalbina rugpjūtį po Žemaitiją su palapinėmis,nežinau ar tėvas pasirašys,aš iškentėčiau gal? ax.gifVa mama tai sutinka palapinėje miegoti. blink.gifJai,kad tik naujas jomarkas.Pernai ir po Graikjos kalnus laipiojo laisvai su dukra,nors jau 83-treji. bigsmile.gifAš vakar pagalvojau,man zyzti būtų gėda,kad sunku rinkti uogas,jei ji neverkia. mirksiukas.gif

Paskaityk "mūsų smagiausias dienos", šeimos saga apie santykius, meile, skausmus ir džiaugsmus, atleidimą. Lb puiki. Dar iš pastarųjų skaitytų įstrigo "geroji sesuo", trileris apie autistes moters gyvenimą 

Atsakyti
Pou, dar toptelėjo apie turistavimus prakalbus. O tu visišką klasiką 'Trise valtimi' skaitei?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 04 liepos 2023 - 11:12

Turim mes porą gerų palapinių, net 3 kambarių vieną turim. Modernios, kokybiškos su visais navarotais. Ir čiužinius ir miegmaišius gerus, net mašinini šaldytuvą 😆. Nu bet nebenoriu, prisituristavom jaunystėj, kai studijavau, daug ekspediciju gamtoj būdavo. Po to su vaikais, nes mazius buvo išprotėjęs dėl tokio tipo atostogų. O pernai jau supratau kas vsio, vargas, nepailsiu tokių būdu, o tik pavargstu. Musiet senatvė 😁

Luety, yra tokia programele - Audioteka. Ten galima tikrai nemažai audioknygų nusipirkti. Aš tai prenumerata jos turiu, lyg tai 13€ per mėn. Prenumeratoriams daug knygų yra nemokamai

Atsakyti

Anidanda, ačiū!

Pou, dar toptelėjo apie turistavimus prakalbus. O tu visišką klasiką 'Trise valtimi' skaitei?

Tep, skaičiau, jei neklystu, ir angliškai skaičius kažkada.

Atsakyti

Turim mes porą gerų palapinių, net 3 kambarių vieną turim. Modernios, kokybiškos su visais navarotais. Ir čiužinius ir miegmaišius gerus, net mašinini šaldytuvą 😆. Nu bet nebenoriu, prisituristavom jaunystėj, kai studijavau, daug ekspediciju gamtoj būdavo. Po to su vaikais, nes mazius buvo išprotėjęs dėl tokio tipo atostogų. O pernai jau supratau kas vsio, vargas, nepailsiu tokių būdu, o tik pavargstu. Musiet senatvė 😁

Luety, yra tokia programele - Audioteka. Ten galima tikrai nemažai audioknygų nusipirkti. Aš tai prenumerata jos turiu, lyg tai 13€ per mėn. Prenumeratoriams daug knygų yra nemokamai

Aš dickų nemėgstu, nes tada jau rūpestis dėl lygios vietos ploto. Mašininio šaldytuvo neturim, bet galvojom. Bet jei ką, juk parduotuvytė vsuomet kažkur yra padoriu atstumu.

Su tėvais ir po Latviją, Estiją esam keliavę - trijų šeimų kompanija visą mėnesį. Ir prie ežerų, jūros lėkdavom su palapinėm. Ir namukuose, bet ten kelialapius reikdavo gauti anais laikais.

Ir dabar miksuojam, ne vien su palapine, bet ir namukai. Bet man gerai visaip - neįnoringas aš žmogus. 

Atsakyti
Mes retai bevažiuojam prie ežerų ar kt. Kai nusipirkom sodybą nelieka laiko . Noriu pasimaudyti iki ežero važiuoti 7 km. Arba savoj kūdroj... Baidarėmis kai plaukiam užsisakom su miegojimu . Jei keliauju po Lietuvą , tai užsisakom kokį viešbutuką ...Atsikeliavau su palapinėmis jaunesnė ,su vaikais. Metai leidžia jau komforto norėti biggrin.gif Neturėjom sodybos , vaikai maži buvo bute nesėdėdavom vasara. Važiuodavom ir važiuodavom...
Ir maisto nesivežu , yra kavinukės, sustoji pavalgai . Vaikai turi graužti ištisai , o mudu suaugę.
Luety pomidorams dzin ar šaltas ar šiltas vanduo. Dažniausiai lieju tiesiai iš grežinio arba iš šulnio , kokie 8 laipsnai tongue.gif Neregauoja. Agurkams ir paprikoms netinka ...
O tai negalima talpų prisidėlioti visame sklype ir į talpas prisileisti su šlanga ? Taigi ne laistymas?
Atsakyti
Kada Jūs ir skaitote?
Išsigandau,mieste vasarinių aviečių plantacija,jau beveik raudona. bigsmile.gif Penktadienį planuose važiuoti skinti.Trys vyšnios,ačiū vienam sodybiečiui kažkada dovanojus,medžiai trys bet ant tiek pilni uogų.Jau jau ir tuos reikės skinti.Nemažai ataugų prisisodinau sodyboje,uogos didelės,vėlyvesnės,nei kada paukščiai lesa.Šiemet ir sodyboje senovių vyšnių nemažai.
Šiandien geltonus reikia verkiant skinti,raudoni eilėje,paskui juodi............. bigsmile.gif Gaminsime vynus.Juodųjų serbentų ,vyšnių išėjo ore. mirksiukas.gif
Gerai buvo,kai į turgų išveždavau,nebuvo problemų kur padėti?O ir alyvinės abi pilnos,kai ankščiau bent pramečiuodavo. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2023 07 04, 13:33)
Agurkams ir paprikoms netinka ...



paprikoms visai tinka smile.gif pas mane jos vienam šiltnamy su pomidorais auga, lieju viską tiesiai iš šulinio smile.gif
Turbūt ir agurkus taip liečiau, bet šlanga nepasiekia.
Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2023 07 04, 13:52)
Trys vyšnios,ačiū vienam sodybiečiui kažkada dovanojus,medžiai trys bet ant tiek pilni uogų.Jau jau ir tuos reikės skinti.

Gerai buvo,kai į turgų išveždavau,nebuvo problemų kur padėti?O ir alyvinės abi pilnos,kai ankščiau bent pramečiuodavo. mirksiukas.gif


o tai kas bus, kai pradės derėti tie visi medeliai, kur pernai dešimtimis sodinai? bigsmile.gif

jatus, kaip mėgstu vyšnias. wub.gif galėčiau ėst ir ėst. Nereik man nei vynų, nei uogienių. Kiek nesuėdu, sudedu cielas šaldiklin. Kad žiemą ėsčiau biggrin.gif
Atsakyti