Įkraunama...
Įkraunama...

Nepriima į darželį, sako, kad nėra vietų....

QUOTE(avieciuuogiene @ 2012 03 02, 14:36)
Taip, jei jums nera, kur deti vaiko - jusu beda. Nesakau, kad su vietomis darzeliuose nera problemu. Situacija liudna, bet tai yra jusu beda. Nes jusu vaikas nerupes niekam labiau negu rupi jums.
Bet kodel jusu vaikas po kysio turi atsirasti saraso virsuje? Tai tu tevu, kurie saziningai laukia arba saziningai is biednumo, vaikai prastesni? Jiems maziau reikia i darzeli vaika ikisti?
Papildyta:
Kaltinti uz nusikaltima negalima tik nepakaltinamu. O tos mamos, kurios nesa kysius, tikriausiai nera nepakaltinamos. Sazines neturejimas ir akiplesiskumas yra dangstytis prasta situacija darzeliuose ir del to nesti kysi. Man taip niekas ir neatsako - kodel jusu vaikas, esantis sarase po mano vaiko, yra svarbesnis? Nes mama nusikaltele?
Papildyta:
Smiltele82, o jus nesdama kysi paprasysit, kad nustumtu tik "nenormaliu" tevu vaikucius? Jums negeda? Net jei taip prasytumet (ko garantuoju 100%, kad nebus), ar jus jauciates gerai skriausdama asocialia seima? Joje augantys vaikai savaime prastesni uz jusu-nusikalteles vaika? Kad gal ne?
Jums neapsimoka vezti toliau nei 7 km? Cia juokaujate, tikiuosi. Man neapsimoka, todel geriau nesiu kysi. Virsunes.

Beje, nenustebkit savo vaiku darzeliuose netiketa atomazga, nes rasot internete, kur deka IP adreso FNTT lengvai susems visas kumutes nusikalteles. Bus pamoka visoms.


ziauriai nuskambes, bet nusikalteliu vaikams (teistu) yra pirmenybe....likimo ironija ane:) biggrin.gif
pagaliau supratau sitos "pirmenybes " prasme:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ausmare: 02 kovo 2012 - 15:06
Realiai daugiausia šioje situacijoje kalta valstybė (na reikia gi ką nors apkaltinti biggrin.gif), kad nesirūpina ateities kartomis ir nestato daržų. Man tai kas, whatever, aš turiu galimybes leisti į privatų, bet nenoriu iš principo, nors gal ir teks smile.gif
Dėl kyšio. Paprotinkit, kuo už mano vaiką blogesnis vaikas kokios nors asocialės, kuri sėdi namie ir gauna pirmenybę, a? Nors ginčytis čia irgi nėra prasmės, visi mes turim savo nuomonę.
Mano tokia - kol mano vaiką kažkas stums aš stumsiu kitus. Juk paėmus patį papraščiausią bandos principą išgyvena stipriausieji ir gudriausieji. Kaip bebūtų gaila, bet tai tenka taikyti ir vaikams šiuo atveju.
Atsakyti
QUOTE(Smiltele82 @ 2012 03 02, 17:33)
Realiai daugiausia šioje situacijoje kalta valstybė (na reikia gi ką nors apkaltinti biggrin.gif), kad nesirūpina ateities kartomis ir nestato daržų. Man tai kas, whatever, aš turiu galimybes leisti į privatų, bet nenoriu iš principo, nors gal ir teks smile.gif
Dėl kyšio. Paprotinkit, kuo už mano vaiką blogesnis vaikas kokios nors asocialės, kuri sėdi namie ir gauna pirmenybę, a? Nors ginčytis čia irgi nėra prasmės, visi mes turim savo nuomonę.
Mano tokia - kol mano vaiką kažkas stums aš stumsiu kitus. Juk paėmus patį papraščiausią bandos principą išgyvena stipriausieji ir gudriausieji. Kaip bebūtų gaila, bet tai tenka taikyti ir vaikams šiuo atveju.

pritariu jums- is tiesu kuo dirbanciu tevu vaikai blogesni uz socialiniu- tuo labiau kad jiems net jokia eile negzistuoja- siandien paduoda prasyma, o vos ne rytoj jau gali lankyti......
bjauru darosi, kai tik izengus pro darzelio direktoriu duris-pirmas klausimas: "kokie jus?"......po atsakymo- "normalus" dazniausiai seka atsiprasymas, kad niekuo negali padeti......
Atsakyti
Mes i darzeli vaika uzrasem iskart gave gimimo liudijima, skambino is darzelio klause ar reikes darzelio, pakviete i tevu susirinkima balandzio menesi, taigi manau eisime nuo rugsejo. Apie jokias pirmenybes nesake ir neklause, turbut patekt i darzeli realu. Nors girdejau Vilniuje ir Kaune sunkiau...

Pakraupau nuo kai kuriu mamu poziurio i soc. remtinas seimas doh.gif Kodel jus galvojat kad tevai butinai nieko neveikia ir ju vaikai blogesni uz "normaliu seimu" kaip rasot? Turiu ne viena pvz seimu kurios gauna soc. pasalpa, nes vienas is tevu negali dirbti (augina kudiki, studijuoda dieniniam ir t.t.), arba kai seimoj yra daugiau nei vienas vaikas, o tevai dirba uz minimalia alga. Nebutinai gaunantys soc. pasalpa yra tinginiai ar asocialus, kurie visa gyvenima gyvena is pasalpu, buvo ir musu seimoj toks laikotarpis kai teko gauti pasalpa, nemantau tame nieko gero, tikrai nenorejom toliau gyvent is minimaliu pajamu kad tik vaikui darzelyje butu pirmenybe doh.gif

Manau normalu kad tokiom seimom teikiama pirmenybe, nes ju tevai sunkiau verciasi. Bet manau ir jie turetu uzrasyt vaika is anksto, nes kazkokia nesamone gaunasi, kazkas stovi eilej 2 ar ilgiau metu, o kitas turintis pirmenybe sugalvojo ir veda kita diena doh.gif Tai jei visiem soc. remtiniem nereikia laukt eiles, iseina grupej visi soc. remtini ir tik vienas du vaikai is paprastos seimos? Galvojau tik is anksto uzsirase soc. remtini pirmenybe gauna, ir ne is paskutines vietos i pirma, o tarkim is kokios 40 i 38...Ar tikrai taip yra?
Atsakyti
QUOTE(marina86 @ 2012 03 12, 14:51)
Mes i darzeli vaika uzrasem iskart gave gimimo liudijima, skambino is darzelio klause ar reikes darzelio, pakviete i tevu susirinkima balandzio menesi, taigi manau eisime nuo rugsejo. Apie jokias pirmenybes nesake ir neklause, turbut patekt i darzeli realu. Nors girdejau Vilniuje ir Kaune sunkiau...

Pakraupau nuo kai kuriu mamu poziurio i soc. remtinas seimas doh.gif Kodel jus galvojat kad tevai butinai nieko neveikia ir ju vaikai blogesni uz "normaliu seimu" kaip rasot? Turiu ne viena pvz seimu kurios gauna soc. pasalpa, nes vienas is tevu negali dirbti (augina kudiki, studijuoda dieniniam ir t.t.), arba kai seimoj yra daugiau nei vienas vaikas, o tevai dirba uz minimalia alga. Nebutinai gaunantys soc. pasalpa yra tinginiai ar asocialus, kurie visa gyvenima gyvena is pasalpu, buvo ir musu seimoj toks laikotarpis kai teko gauti pasalpa, nemantau tame nieko gero, tikrai nenorejom toliau gyvent is minimaliu pajamu kad tik vaikui darzelyje butu pirmenybe doh.gif

Manau normalu kad tokiom seimom teikiama pirmenybe, nes ju tevai sunkiau verciasi. Bet manau ir jie turetu uzrasyt vaika is anksto, nes kazkokia nesamone gaunasi, kazkas stovi eilej 2 ar ilgiau metu, o kitas turintis pirmenybe sugalvojo ir veda kita diena doh.gif Tai jei visiem soc. remtiniem nereikia laukt eiles, iseina grupej visi soc. remtini ir tik vienas du vaikai is paprastos seimos? Galvojau tik is anksto uzsirase soc. remtini pirmenybe gauna, ir ne is paskutines vietos i pirma, o tarkim is kokios 40 i 38...Ar tikrai taip yra?


tikrai taip biggrin.gif meta į pirmas vietas iš tikrųjų, nesvarbu kada pateikiamas prašymas. Beje, aš irgi pritariu, kad soc. remtiniems neturėtų būti pirmenybė patekti į darželį. Juk jie ir taip gauna lengvatą - mokesčio.
Atsakyti
As tai uz soc. remtinu pirmenybe, ir pati taip tikiuosi patekti, bet mes uzsirase, tad uzsirasyti manau, kad reiktu, bet jei nepateksim ten kur uzsirase, galbut tada pateksim kitur kur nebusim uzsirase.
Atsakyti
Realiai būtų geriausiai, jei visi vaikai būtų priimami pagal eiliškumą, nepriklausomai nuo visokių soc. ir etc. Jei taip reikia, tegu tie soc. nemoka už darželį ir pan.
Aš neesu nusiteikus prieš normalius soc'us.
Bet kita vertus, jei per juos nepakliūnam į daržus, tai per metus privačiam metam ~ 12000 Lt * ~ 5 lankymo metai, tai vos ne 1k. butukas išeina. Tai kodėl mano vaikas ir mano šeima turi prarasti šiuos pinigus.
Atsakyti
Tai jus tik prarandat tuos pinigus, bet turit uz ka sumoketi, o soc remtini neturi uz ka sumoketi auklei ar privaciam darzeliui.
Papildyta:
Beje, niekada nebus taip kad soc. remtini netures pirmenybes, nes taip butu pazeidziamos ju kaip mazai pajamu turinciu zmoniu teises.
Atsakyti
QUOTE(mijaxxx @ 2012 03 12, 21:39)
Tai jus tik prarandat tuos pinigus, bet turit uz ka sumoketi, o soc remtini neturi uz ka sumoketi auklei ar privaciam darzeliui.
Papildyta:
Beje, niekada nebus taip kad soc. remtini netures pirmenybes, nes taip butu pazeidziamos ju kaip mazai pajamu turinciu zmoniu teises.

retorinis klausimas- ka daryti tiems ,kurie vos suduria gala su galu, bet nera socialiai remtini ir aisku neturi pinigu privaciam darzeliui ar auklei...kurie augina pavyzdziui viena mokyklinio amziaus vaika, kita darzelinio......bet tuo paciu yra pagrindiniai mokesciu moketojai......

neturiu neigiamo nusiteikimo pries konkrecia socialine grupe......... cia tik mano pamastymai

Vaikų teisės
Kiekvienas vaikas turi naudotis teisėmis be jokių išimčių ir skirtumų ar diskriminavimo rasės, odos, spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų, tautybės, socialinės kilmės, turtinės, luomo padėties ar kitokių jį patį ar jo šeimą liečiančių aplinkybių pagrindu.
Vaiko teisių deklaracija

teise bendrauti su bendraamziais
. Svarbiausia ir pagrindinė priemonė, leidžianti užtikrinti harmoningą
ikimokyklinio amžiaus vaiko raidą, yra [B]darni ir palanki šeimos aplinka, o svarbiausia paslauga šeimai – užtikrinti ikimokyklinių institucijų paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Vienas pagrindinių principų Vaiko teisių konvencijoje yra vaiko vystymasis. Šis principas suformuluotas 6 straipsnio 2 dalyje: ,,Valstybės dalyvės užtikrina didžiausią galimybę vaikui gyventi ir sveikai vystytis“. Terminui ,,vystymasis“ suteikiamas kokybinis matas. Jis yra susijęs su kiekvienu
vaiku, jo fizine ir protine sveikata, dvasine, moraline, socialine ir kultūrine raida. Vystymasis – tai vaiko teisė į švietimą, kuri išdėstyta 29 straipsnyje : ,, ...kuo visapusiškiau ugdyti vaiko asmenybę, talentą ir protinius bei fizinius sugebėjimus...“ (Žin., 1995, Nr. 60-1501).
Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo (Žin. 2003, Nr. 63-2853) 7 straipsnyje apibrėžiama ikimokyklinio ugdymo paskirtis, glaudžiai siejasi su Vaiko teisių konvencija - ,,padėti vaikui tenkinti prigimtinius, kultūros, taip pat ir etninės, socialinius, pažintinius poreikius“. Ikimokyklinis ugdymas Lietuvoje priskiriamas neformaliajam švietimui - ,, tai švietimas, vykstantis pagal įvairias švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomos kompetencijos įgijimo programas“ (Žin. 2003, Nr. 63-2853 6str., 2dalis).


graziai skamba ane?smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ausmare: 13 kovo 2012 - 08:26
na ir ka, as paskambinau siandien Neformaliojo švietimo poskyri, kad pasakytu man ka daryti, kad vaikui 2,5 m (pagal gyvenama vieta mums be sansu papulti) kaip rasti laisva vieta mums, internete info jokios nera. Tai atsakymas buvo, kad as jums nieko padeti negaliu, bet pabandykite paskambinti i darzelius (pasake tris darzelius), kurie arciausiai musu namu. Pati zinau,kad skambinti yra neverta, nes dazniausias atsakymas yra- vietu nera. Tad bandysiu siomis dienomis asmeniskai vaziuoti i tuos darzelius. g.gif
Atsakyti
QUOTE(mijaxxx @ 2012 03 12, 21:39)
Tai jus tik prarandat tuos pinigus, bet turit uz ka sumoketi, o soc remtini neturi uz ka sumoketi auklei ar privaciam darzeliui.
Papildyta:
Beje, niekada nebus taip kad soc. remtini netures pirmenybes, nes taip butu pazeidziamos ju kaip mazai pajamu turinciu zmoniu teises.


Taip, mes turime, nes savo laiku aš dirbau, o dabar vyras aria viršvalandžius, kad galėtume oriai gyventi ir negyventi nuo algos iki algos. Kas trukdo kitiems dirbti, a?



Atsakyti
QUOTE(Owlet @ 2011 10 04, 13:46)
va straipsnis http://www.ekonomika...vietu-9709.html
buvo ir savivaldybes psl. bet dabar neatseku aš jo, buvo ir delfyje ir šiaip internete. čia prieš pora mėn.

tai čia matyt zuoko indėlis įtas naujas vietas  unsure.gif
BET skambinau į savivaldybę ikimokyklinio ugdymo skyrių kai tas straipsnis pasirodė, pasirodo DAUGIAU VIETŲ tikrai NĖRA.man maloniai paaiškino, kad darželiai Vilniuje perpildyti, nors kalbėjau telefonu, jaučiau kaip tarnautoja šypsosi ir aiškina , kad tos vietos kaip ir yra, bet naujų nėra..na butaforinės tos laisvos  vietos. kaip supratautai čia išėjo tie vaikai į mokyklas,na aišku laukiančiųjų sąrašai dideli ir tikrai nevisi norintys papuls. o kažkokių TIKRAI naujų tikrai nėra  schmoll.gif


Padidinus vaiku skaiciu grupese, atsiradus naujoms vietoms darzelyje, mes kai tik nuo 2011 m rugsejo menesio patekom i darzeli. Vaikui buvo beveik 4 metai. JOKIU KISIU NIEKAM NEDAVIAU IR NEDUOSIU tongue.gif O YPAC DARZELIO DIREKTOREI biggrin.gif
Atsakyti