Įkraunama...
Įkraunama...

Nepriima į darželį, sako, kad nėra vietų....

Aš saviškį pabandžiau leisti į darželį maždaug 2.5 metų. Paėjo keturias dienas su didžiausiom ašarom ir susirgo. Gydytoja sakė, kad greičiausiai nuo streso, nes buvo tik temperatūra, o po to dar iš kažkur laringitas atsirado, tai teko net ligoninėj pagulėt verysad.gif Tai darželio lankymą atidėjau ir vėl nusamdžiau auklę. Per kitą pusmetį, augdamas su aukle, tfu tfu tfu, net slogos neturėjo. Nors į lauką eina keliom valandom ir su rogėm važinėja.
Dabar jam trys metai. Ir esu didelėse dvejonėse, ar laikyt su aukle namuose iki kokių 5-ių, ar vėl bandyt laimę darželyje šį pavasarį ar ateinantį rudenį g.gif
Tik bijau, kad nuo tokių eksperimentų vaikas iš viso nusiteiks prieš darželius g.gif
Atsakyti
Dukrytė eina į darželį nuo lapkričio, tai per tą laiką beveik mėnesį prasirgo - neištisai, su pertraukom. Tai gerai, kad mano darbas toks, kur galiu pasiimti nedarbingumo lapelį ir pabūti su ja namie... Žinoma, jei l.dažnai serga, tai visuose darbuose užkliūna, kad tavęs nėr. O dabar tai atostogauju, tai , kai pamatau, kad jau snargliukas kabinasi, nevedu kelias dienas, kol susitvarko, po to vėl eina smile.gif
Atsakyti
Aš RUOŠIUOS PRADĖT DIRBT IR GALVOJU AR VYRAS GALETU PABUT SU VAIKU JAI JIS SUSIRGS PALANKES DARŽELĮ? dabar galvoju kaip ten su įstatymais? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mutantė @ 2006 02 14, 14:52)
Aš RUOŠIUOS PRADĖT DIRBT IR GALVOJU AR VYRAS GALETU PABUT SU VAIKU JAI JIS SUSIRGS PALANKES DARŽELĮ? dabar galvoju kaip ten su įstatymais? blush2.gif

Jei kalbi apie nedarbingumo lapelį, tai jį gali gauti bet kuris iš tėvų smile.gif
Atsakyti
mano kai susirgdavo, veždavau pas savo močiutę - jo promočiutę, tai ten vaikas, nors ir sergantis, bet nelabai jos klausydavo, bet kitos išeities nebuvo, bijojau su tom auklėm prasidėti.
Atsakyti
musu patirtis su darzeliu kol kas liudnoka.
mes buvome nutare leisti pupa i kolektyva nuo treju metuku, beje tai rekomendavo musu pediatre. bet susirgus musu auklytei teko isleisti ja anksciau, nuo 2 m ir triju men. lankeme ne pilna men., po to susirgome plauciu uzdegimu, ilgai gydemes, atkritome su virusinemis, ir kai jau atrode jog pasveikome ir uztektinai namuose pabuvome kol sustiprejome, po dvieju dienu lankymo vel su temperaura.
visa laime, kad musu auklyte sustiprejo ir sutiko mums pagelbeti. visu tu lygu pasekme jauciasi ir finansiskai. nedarbingumas pora men, vienas is ju valstybes neapmokamas (cia tas laikas kai vaikui skiriamas sanatorinis gydymas).
tai va, siuo metu mes su temperatura namuose, bet tik temperatura ir daugiau nieko. tai ir speliojame ar cia streso deka ar kaip. tikriausiai teks vaika atsiimti is darzelio.
bet kiti vaikuciai lanko. ir taip neserga. gal cia daugiau priklauso nuo vaiko.
pabandyti visada galima. tik beda ta kad geros aukles nesimeto, o ir i darzely negali vesti kada panorejus.
Atsakyti
aš irgi negaliu galvot apie ėjimą i darbą,nes mano lopšelinukas pakankamai dažnai serga.Lankom pirmi metai,tai specialiai kalendoriuje žymiuosi dienas,kada serga ir nelanko.Na ir ką,baigiantis metams(rugsėjis - gegužė) išvada:serga į mėnesį kartą tai būtinai.O neretai ir 2 karus/mėn.Dažnaiusiai po kelias savaites...Koks darbdavys tai pakęstų? biggrin.gif
Atsakyti
As dabar taip pat sprendziu problema - ar vesti vaika i darzeli ar ir toliau augti su aukle. Vyresnysis vaikas, kai lanke darzeli, sirgdavo kas 2 savaites. Gydytoja sake, kad normalu, jog lankantis darzeli vaikas serga 8-9 kartus per metus. (Atmetus vasaros menesius, iseina 1 karta per menesi). O nelankantis darzelio 2-3. Taip buvo ir su mano mazuoju. Pradejom lankyti darzeli, po savaites susirgo, pasveiko, paejo savaite ir vel susirgo. Siuo metu ji priziuri aukle. Nepamenu ar sirgom siais metais. Gal sloga. (jam 3 metai greit bus)
Del to ir nezinau ar paleisti gera aukle ir bandyti eit vel i darzeli ar dar laikyti namie? Ir ar nebus po to sunkiau (vyresniam) adaptuotis tarp vaiku, o ligos tikriausiai irgi niekur nedings? Darbe, aisku, kreivai ziuretu jei dirbtum kas dvi savaites, tuo labiau kai prarastas pinigu kiekis lygus aukles atlyginimui per menesi. Ir vaiko gaila. Man aplamai labai baisu, kai vaikai serga.
Atsakyti
Mes irgi sirgadavom į mėnesį būtinai, o dažnai ir du kartus. Kia galėdavo žiūrėdavo auklė, imdavom kuris nors nedarbingumo lapelį. Pavasarį pasikvietėm jauną auklę, nes senąją ištiko insultas. Labai išgyrė tą jauną, o mums ir vaikui ji nepatiko. Kada beateisi vis apsirengus. Ką ji veikia su vaiku nežinau. Tai dabar rudenį net nežinau ką reiks daryt.
Atsakyti
o pries tai buvus aukle nuoga vaiksciodavo ? lotuliukas.gif
Atsakyti
patarsiu kaip papult i darzeli
Gyvenom Karoliniskese. Apejau darzeliu niekur vietos niera (buvau i pora uzsukusi pries 2 menesius, uzsirasiau i eile). Direktres sakydavo vis ta pati..., grupes pilno (1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men.) To tarpu, Lietuvoje valstybe garantuoja kiekvienam vaikui darzeli ar lopseli, tik tavo reikalas lankyti ar ne. Kreipemes i "Vaiko teisų apsaugos kontrolieriaus istaiga" (http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai). Moteriske pasake, kad Karoliniskese niera problemu su darzeliais, vietu uztenka, ir pasake, kad kreiptumemes i Svetimo ministerija (dar pasake savo varda, kreipdami i Svetimo ministerija mes paminejome, kad nusiunte ta moteris is Vaiko teisiu apsaugos).
Reikalas sujudejo labai greitai. Mums pasiule darzeli kuris randasi prie pat musu (pries tai ji susiskambino su direktore), kuriame as buvau ir man pareiske 1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men. Svetimo ministerijoje dave direktores tel.numeri,kad susiskambinciau ir susitarciau konkreciai kada ateisime, dar pasake, KAD TOKIUS KLAUSIMUS REIKIA SPRESTI SU JU PAGALBA!!!
Nespejau as paskambinti darzelio direktorei, nes ji pirma man paskambino (isivaizduojat ant kiek issigando), ir pasirodo, mes jau galim ateiti sekancia diena i darzeli, tik reikia med.apziura praeiti (ja galima ir per viena diena) ir nereikia laukti metus:). Ir pasirodo sarasus galima pildyti:)
Nuejome i darzeli, uzejome i grupe... Grupeje buvo 6 vaikai, paklausiau kodel taip mazai, sako aukletoja kad vieni serga, pas kitus tevai pamainom dirba, ir t.t., o is viso grupeje buvo 11 vaikuciu. (kai grupeje 15 tikrai galima). Ir vienas vaikutis grupeje dar jaunesnis nei mano...
Atsakyti
QUOTE(Adrian@M @ 2008 01 16, 10:33)
patarsiu kaip papult i darzeli
Gyvenom Karoliniskese. Apejau darzeliu niekur vietos niera (buvau i pora uzsukusi pries 2 menesius, uzsirasiau i eile). Direktres sakydavo vis ta pati..., grupes pilno (1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men.) To tarpu, Lietuvoje valstybe garantuoja kiekvienam vaikui darzeli ar lopseli, tik tavo reikalas lankyti ar ne. Kreipemes i "Vaiko teisų apsaugos kontrolieriaus istaiga" (http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai). Moteriske pasake, kad Karoliniskese niera problemu su darzeliais, vietu uztenka, ir pasake, kad kreiptumemes i Svetimo ministerija (dar pasake savo varda, kreipdami i Svetimo ministerija mes paminejome, kad nusiunte ta moteris is Vaiko teisiu apsaugos).
Reikalas sujudejo labai greitai. Mums pasiule darzeli kuris randasi prie pat musu (pries tai ji susiskambino su direktore), kuriame as buvau ir man pareiske 1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men. Svetimo ministerijoje dave direktores tel.numeri,kad susiskambinciau ir susitarciau konkreciai kada ateisime, dar pasake, KAD TOKIUS KLAUSIMUS REIKIA SPRESTI SU JU PAGALBA!!!
Nespejau as paskambinti darzelio direktorei, nes ji pirma man paskambino (isivaizduojat ant kiek issigando), ir pasirodo, mes jau galim ateiti sekancia diena i darzeli, tik reikia med.apziura praeiti (ja galima ir per viena diena) ir nereikia laukti metus:). Ir pasirodo sarasus galima pildyti:)
Nuejome i darzeli, uzejome i grupe... Grupeje buvo 6 vaikai, paklausiau kodel taip mazai, sako aukletoja kad vieni serga, pas kitus tevai pamainom dirba, ir t.t., o is viso grupeje buvo 11 vaikuciu. (kai grupeje 15 tikrai galima). Ir vienas vaikutis grupeje dar jaunesnis nei mano...


del kreipimosi i svietimo i ministerija - tiesa.
bet grupes lopselyje max 10, o darzelyje - 15 vaiku. bet jei net grupe jau perpildyta,o jums darzelis priklauso pagal gyvenama vieta, tai jus privalo priimti. mums taip sake pati darzelio vedeja.
o jei nepriima, kreipiates i svietimo ministerija, ir tada jau tikrai priima... bet kartais grueps tikrai perpildytos, pvz musu darzelyje sarasuose yra po 20 ir daugiau lopselinuku. tai ar noretumet vesti savo mazylius i tokais perpildytas grupes...
Atsakyti