Įkraunama...
Įkraunama...

Nepriima į darželį, sako, kad nėra vietų....

ir dar labai juokingai skamba, kada grupės sudaromos tik rugsėjo mėn, ir tada suvaromi visi naujokai, grupėse buna šalta, ruduo, vaikai suserga, ar negalima būtų priimti vaikų vasarą? kada grupės tusčios, šilta, vaikai mažiau depresuoti tampa ir tėvai vasarą atostogaudami turėtų laiko pavedžioti pratinant kelioms valandoms, vaikai mažiau stresuotų, o dabar suvaro visus naujokus vienu metu. Dažnai jau rugsėjo, spalio mėn paaiškėja, kad kai kurie vaikai nebelankys, nes jiems ten baisu, verkia, bet į jų vietas kiti nepriimami, nes reikia laukti pavasario arba rugsėjo 1d. Nėra jokio lankstumo tuo klausimu, grupės tikrai tusčios, švaistomos valstybės lėšos atlygininimas ir visi tyli, nes nieks nemato. Dažnose grupėse daugiau kaip pusė tėvų nemoka už darželius, nes yra soc remtini, todėl jie veda kada nori, juk mokėti nereikia. O aš negaliu eiti dirbti, nes neturiu , kur palikti vaiko, man darželio direktorė pasakė, kad net nesvajokite-vietos nebus(šnipiškių seniunija), į kitus darželius neužrašinėjau, nes norėjau būti sąžininga, pasirinkau vieną šalia namų, juk būtų nesąžininga užrašyti į visus iš eilės. Tos eilės yra visiška nesąmonė-užrašysi vos gimus ar neužrašysi-vistiek nepriims, nebent papulsite pas sąžininga direktore, nesuprantu už ką jos gauna didžiules algas, pvz:
http://www.kodelciuk...uzmokestis.html
Atsakyti
buvau pricitavus, bet šiaip pasakysiu.

na intensyviai ieškau darželio, anokia čia naujiena, kad tų vietų kaip ir nėra.
Vilniaus savivaldybės puslapyje skelbiamos laisvos vietos, skambini ten(į darželį tiesiai, taip patarė savivaldybės darbuotoja)- sužinai, kad vistiek vietos NĖRA, nes ateis vaikas pagal eilę ir VISKAS. tai kokio velnio skelbti, kad yra vieta, jeigu jos nėra g.gif reiškiasi informacija yra melaginga. Ar taip galima?

kalbėjau su pažįstama mamyte, jos vaikutis eis į darželį nuo 2 metukų , nes per pažįstamus buvo sutarta ir vokeliu patvirtinta.darželis nepriklauso jiems pagal gyv. vietą. palankys tą darželį, o nuo 3jų metukų jau turėtų patekti arčiau namų į sau priklausantį. vėlgi tai yra ar nėra tų vietų ?

labai artima draugė išvyko į užsienį (na žinot geresnio gyvenimo ieškoti smile.gif ) jos vaikas lankė darželį nuo 3jų metų (rajonas problematinis, bet labai artima giminaitė ten dirba- na prioritetas). kažkaip kalbėjom apie tuos darželius ir sako, va mes išvažiuojam, o prieš 2 savaites auklytė sakė, kad ir kitas jų grupės berniukas su tėvais emigravo. Savivaldybės tinklapyje nepasirodė informacija, kad yra laisva vieta, ar net dvi schmoll.gif ko gero reikėtų paskelbti apie tai ? nors kam čia sakyti, ateis kitas vaikas pagal laukiančiųjų sąrašą ir dar ko gero su vokeliu (na bet čia jau prielaida ir mano fantazija biggrin.gif )

ponia Asta, tai sakykit kokių veiksmų Jūs ėmėtės ar kolegos, kad būtų kažkas daroma. Ar yra kada nors vykęs koks patikrinimas ar auditas, dėl tų tarkim slepiamų vietų? manau, kad kažkoks popierių tikrinimo auditas tai vyksta kas kažkiek laiko (tokiom ir panašioms vietom juk priklauso) bet TOKS TIKRAS SITUACIJOS IŠTYRIMAS?? dėl to kas mum čia visom rūpi.. ar vėlgi įstatymai sudėlioti palankiai, tik ne mamoms norinčioms grįžti į darbą ir nenorinčioms (arba neturinčioms galimybių) nešti tuos paslaptinguosius vokelius ?
Atsakyti
na va dar pažiūrėjau sąrašą, nuo vakar pasikeitė biggrin.gif , matyt išsigando , kad norėčiau vaiką leisti į tuos darželius, tai ir nebeliko jų doh.gif
Atsakyti
vaika i darzeli uzrasiau pagal gyv. vieta metuku, taigi, vedeja iskart pasake,kad deja, pavelavau. vos gimus, deja nebuvau tikra del gyv. vietos, taigi siandien, vietu darzeliuse nera(eile vis ilgeja ir mes i prieki nepasislenkam),o i darba reiks netrukus grizti... laukiu stebulko ir vilties neprarandu, nors jau ima panika ka reiks daryt jei nerasim darzelio...
Atsakyti
QUOTE(leirion @ 2011 11 24, 18:04)
vaika i darzeli uzrasiau pagal gyv. vieta metuku, taigi, vedeja iskart pasake,kad deja, pavelavau. vos gimus, deja nebuvau tikra del gyv. vietos, taigi siandien, vietu darzeliuse nera(eile vis ilgeja ir mes i prieki nepasislenkam),o i darba reiks netrukus grizti... laukiu stebulko ir vilties neprarandu, nors jau ima panika ka reiks daryt jei nerasim darzelio...

oho, tai gal dar pasakys, kad negimusi vaika jau reikia uzrasyti doh.gif
Atsakyti
Na kai maniskiui buvo 2 metukai, nuejau pavasari, balandi prasyma palikau.... Rudeni iskulniavom i darzeli.... tiesa , tai pries 4 metus buvo biggrin.gif Bet jau tada visos rase, kad be kysiu niekur.... g.gif nedaviau ir nesiruosiu. Tiesiog jau zinojau, kad i musu darzeli suvezami vaikai is Jaruzales, Baltupiu ir t.t. ta direktorei ir pasakiau lotuliukas.gif Kadangi musu darzelis arti centro, tai matot tevam patogiau lotuliukas.gif O as gyvenu arti centro ir man jis priklauso biggrin.gif


Del atlyginimu... visur jie sumazejo, nereikai iskirti butent darzelio darbuotoju. Visi gauname maziau, bet nemanau kad dirbame prasciau biggrin.gif na jei daves tai "kaip mokes, taip ir dirbsim" lotuliukas.gif bet kol kas....
Vienintele iseitis, grazinti atgal istatyma, kuris buvo anksciau, kai pensijinio amziaus zmones negalejo dirbti daugiau kaip 0.25 etato..... va tada mes jaunimas ir susiradome darbus ir dirbame, ir tuos pacius pensininkus islaikome. Istatyma panaikino - sedi pensininkai darbe, butent sedi, alga gauna, pensija gauna.... isvada puse lietuvos tuoj emigruos.
Atsakyti
grupes ''pergrustos'' tik teoriskai, praktiskai lanko 5-10vaiku, ziema dauguma serga.Kada buvo sumazejes gimstamumas, tai dalis darzelio patalpu buvo perleista kitoms istaigoms, todel reiktu ir sitas problemas spesti, gal sutilptu tada ir visi vaikuciai. o algos manau turetu priklausyti nuo lankanciu vaiku, pagal tai turetu kokius priedus skirti, gal maziau tada ir susirgtu grupese, labiau juos saugotu ir butu darzeliai suinteresuoti priimti vaikus tada. o dabar jokios tvarkos, eiles ilgos, nelankanciu, bet teoriskai priimtu nemazai. tai juk gryni nuostoliai kada dirbanciu darzelyje buna daugiau nei vaiku.
Atsakyti
mes irgi is tu,kurioms vietos neuzteko,einu einu i salia esanti darzeli,bet vien tik pazadai...,tai ka vedam i privatu
Atsakyti
Aš norėjau paklausti ar kuri mamytė susidūrė su tokia situacija, kad jeigu vaikui 2 m. sueina sausio mėn, tai aš jį privalėjau leisti jau nuo rugsėjo 1 d. , nes man vietos nesaugoja. Nesvarbu,kad prašymas paduotas prieš 1,5 m. ir vietos buvo, bet dabar nuo sauio musu nepriima, nes vedėja pareiškė,kad vaiką reikia leisti nuo rugsėjo 1. O dabar nors sąrasuose ir yra, bet vieta atsiras pavasari, tik neaišku kurį mėnesį. Čia tokia situacija Kaune. O kai vedėjos paklausiau, kodėl aš vaiką privalau leisti dar neturintį 2 m., jeigu galiu jį namie auginti, atsakė, kad čia ne jos reikalas ir vietos ji tuščios nelaikys.
Atsakyti
QUOTE(zibube @ 2011 12 07, 15:53)
Aš norėjau paklausti ar kuri mamytė susidūrė su tokia situacija, kad jeigu vaikui 2 m. sueina sausio mėn, tai aš jį privalėjau leisti jau nuo rugsėjo 1 d. , nes man vietos nesaugoja. Nesvarbu,kad prašymas paduotas prieš 1,5 m. ir vietos buvo, bet dabar nuo sauio musu nepriima, nes vedėja pareiškė,kad vaiką reikia leisti nuo rugsėjo 1. O dabar nors sąrasuose ir yra, bet vieta atsiras pavasari, tik neaišku kurį mėnesį. Čia tokia situacija Kaune. O kai vedėjos paklausiau, kodėl aš vaiką privalau leisti dar neturintį 2 m., jeigu galiu jį namie auginti, atsakė, kad čia ne jos reikalas ir vietos ji tuščios nelaikys.


na kaune kiek žinau yra visokių niuansų ir skiriasi nuo vilniaus tvarkos. tai tiksliai negaliu pasakyti. bet noriu paklausti ar prašyme nurodėt, kad norėsit lankyti nuo šio sausio ? ar parašėt prašymą ne tik kad norit lankyti, bet ir kad lankysit ? Vilniuje tie antri prašymai pareiškimai rašomi iki gegužės mėnesio (arba birželio - nepamenu), o lankyt pradedi nuo rugsėjo 1 d. bet turi prašyti ne tik kad nori stovėt eilėje, bet ir antrą kartą prašymu užtvirtinti, kad tikrai lankysi nuo tada ir tada.
galioja ir tokia taisyklė, kad jeigu yra laisvų vietų tai vaiką galima priimti nuo bet kokios dienos, tariamasi asmeniškai su darželio vadovybe.
man atrodo kad jūs neparašėt to antrojo prašymo ax.gif nors gal ir ne taip supratau ..
Atsakyti
QUOTE(Asta Baukutė @ 2011 12 06, 15:14)
Taip pat nesu girdėjusi (atleiskit, jei klystu), kad Lietuvoje nors viename darželyje dirbtų vyrai auklėtojai, kas labai populiaru Skandinavijos šalyje, nes ten jie skatinami įvairiomis priemonėmis. Gaila, kad pas mus tai visiškai nepopuliaru.

Siauliuose Bubiu darzelyje dirba vyriskis mirksiukas.gif

QUOTE(zibube @ 2011 12 07, 15:53)
Aš norėjau paklausti ar kuri mamytė susidūrė su tokia situacija, kad jeigu vaikui 2 m. sueina sausio mėn, tai aš jį privalėjau leisti jau nuo rugsėjo 1 d. , nes man vietos nesaugoja. Nesvarbu,kad prašymas paduotas prieš 1,5 m. ir vietos buvo, bet dabar nuo sauio musu nepriima, nes vedėja pareiškė,kad vaiką reikia leisti nuo rugsėjo 1. O dabar nors sąrasuose ir yra, bet vieta atsiras pavasari, tik neaišku kurį mėnesį. Čia tokia situacija Kaune. O kai vedėjos paklausiau, kodėl aš vaiką privalau leisti dar neturintį 2 m., jeigu galiu jį namie auginti, atsakė, kad čia ne jos reikalas ir vietos ji tuščios nelaikys.

Darzeliui tiesiog tai nenaudinga, nes vieta tuscia, o lesu darzelis negaus. Pagal istatyma kaipyra nezinau, tikriausiai turetu priimt nuo sausio, deja.. pas mus Siauliuose irgi darzelyje niekas nenori priimti metu vidury sad.gif
Papildyta:
QUOTE(Bulbulka. @ 2011 12 05, 17:39)
pas mus taip ir daro lotuliukas.gif  o paskui atnesa tik gimimo liudijima doh.gif  todel mes pagal gyvenamaja vieta nepatekom, o uzrasiau kai jam buvo 1 menuo biggrin.gif  vedeja pasake - PER VELAI uzrasiau blink.gif

Deja bet tiesa.. ir pas mus reikia uzrasyt vos gimusi, o jeigu gimsta metu gale tai sakes doh.gif vietu neber..
Klausiau kai antra kart pastojau ar galiu iki gimdymo uzrasyt, sake ne, reikia gimimo liudijimo smile.gif
Atsakyti
kaip idomiai, kodel isvis tik pavasari??
pas mus irgi panasei buvo, gruodzio menesi suejo 2 metai, bet vistiek vedem nuo rugsejo, t.y. nuo 1,8 m. nes zinojom kad ziema tikrai nepakliusim, nes priema tik nuo rugsejo... taip mum beje pasake darzelyje.. nors PO TO suzinojom, kad prasyme priimti i darzeli galima buvo parasyti kad norim lankyti nuo sausio ... na bent jau taip kai kurie tevai dare.. nors mum kategoriskai pasake kad nuo rugsejo ir taskas.. na tai teko ir vesti dar 2 metu nesulaukus tuo paciu ir namie sedet vienaj.. arba moketi po ~50 lt i menesi uz ugdymo islaidas iki sausio kad vieta laikytu.. cia vilniuje jei ka

QUOTE(zibube @ 2011 12 07, 14:53)
Aš norėjau paklausti ar kuri mamytė susidūrė su tokia situacija, kad jeigu vaikui 2 m. sueina sausio mėn, tai aš jį privalėjau leisti jau nuo rugsėjo 1 d. , nes man vietos nesaugoja. Nesvarbu,kad prašymas paduotas prieš 1,5 m. ir vietos buvo, bet dabar nuo sauio musu nepriima, nes vedėja pareiškė,kad vaiką reikia leisti nuo rugsėjo 1. O dabar nors sąrasuose ir yra, bet vieta atsiras pavasari, tik neaišku kurį mėnesį. Čia tokia situacija Kaune. O kai vedėjos paklausiau, kodėl aš vaiką privalau leisti dar neturintį 2 m., jeigu galiu jį namie auginti, atsakė, kad čia ne jos reikalas ir vietos ji tuščios nelaikys.

Atsakyti