Įkraunama...
Įkraunama...

Nepriima į darželį, sako, kad nėra vietų....

QUOTE(Saulyte` @ 2010 07 30, 15:13)
Su ta savivaldybe kažkoks košmaras sad.gif visiškai neįmanoma prisiskambinti, duoti 3 numeriai, bet panašu, kad visi darbuotojai kavą geria ramiai pusę dienos sad.gif


O gal atostogauja arba nemokamų išsiųsti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2010 08 01, 21:36)
O gal atostogauja arba nemokamų išsiųsti  g.gif



Nenoriou garsiai sakyti ka mano manymu jos ten veikia smile.gif Zodziu esu pasipiktinusi, ne tuo kad neimanoma prisiskambinti, bet kai jau pavyksta realiai nepateikia jokios info. Paklausiau kur laisvesni darzeliai o duomenu bazes administratore net neziuri i kompa o vardina kelis tuos pacius, kuriuos visi zino. Nesuprantu, kam reikia duomenu bazes administratoriaus jei jis neadministruoja ir nieko tiksliai nepasako :/
Atsakyti
Taigi, nepateko mano vaikas į darželį, nors tą patį lanko brolis, užrašiau tais pačiais metais kai gimė.... Pasirodo, per tuos metus, kai brolis lankė darželį, savivaldybė kažką ''pamakalojo'' ir priskyrė musų namą kitam darželiui. Šiaip prie mano namo stovi trys darželiai. O tas, kurį lanko brolis - jau mums nebepriklauso.

Nieko nepadarysi - Lietuva, gimstamumą skatinam, o apie tai, kur kišt tuos vaikus, kai jie paauga niekam nerūpi.

Savivaldybėje gavau tokį atsakymą: ''pagal sistemą jūs niekur nebepateksit. galiu tik žmogiškai jums patart - skambinkit į visus darželius, kalbėkitės su direktorėm, prašykitės. Na juk suprantat - kaip visi daro'' g.gif

Prisipažinsiu, po tokio akibrokšto man buvo labai skaudu - po viso to gatvių perskyrimo, po pokalbių su darželio administracija, po savivaldybės tarnautojų paaiškinimų. Jaučiausi kvailė, kad nedariau kaip kiti - neužrašiau vaiko į visus įmanomus darželius. Net ašarą nubriaukiau ir visą naktį nemiegojau. Paryčiais spoksodama į langą pradėjau prisiminti, kaip auginau pirmąj vaiką, kaip jis nemėgo to darželio. Pati ne kartą stebėdavausi - ko taip tylu grupėje. Pasirodo, taip jie pratinami prie tvarkos ir disciplinos - kalba kai pakelia ranką. Kai per Kalėdų eglutę uždegėm ant torto fejerverkus, visi vaikai sėdėjo tyliai ir spoksojo į ugneles neišleisdami jokio garso. Tik tėvams nusistebėjus, ko vaikai nesidžiaugia, auklėtoja pasakė ''vaikai, galim ploti ir šaukti ''valio'' blink.gif Ir tik tada vaikai išreiškė savo džiaugsmą doh.gif

Pradėjau galvoti, ką esu skaičiusi apie vaiko raidą, ką sako psichologai. Prisiminiau, kad daugelis psichologų rekomenduoja vaikus auginti namuose iki 5-6 metų. Kad ankstyvas atskyrimas nuo mamos, šeimos vaikus veikia neigiamai, tik vieni su tuo sėkmingai susidoroja, o kiti - nelabai. Kad per daug ankstyvas vaikų pratinimas prie tvarkos žlugdo jų kūribiškumą ir ateity tokiems žmonėms sunku būti spontaniškiems ir kūrybiškiems.

Ir tada pagalvojau - o ko aš čia parinuos? Čia mane pačią veikia mano pačios vaikystės darželyje ir mokykloje (ir ne tik - net ir šeimoje ir visoj visuomenėj) suluošintas supratimas apie gyvenimą. Kad tokia ''tvarka'' - vaikai paaugo, juos būtinai turi kažkam ''priduot'' ir eiti į darbą, nes ''taip visi daro'', ''nes taip - pigiau'', ''nes kitaip mama užsisėdės''.

Ir ką ką ten man siūlė savivaldybėje? ''Kaip visi''? Tai nešt kyšius? Už ką, už tai, kad luošins paskui mano vaiko sielą? Tai ar ne durna aš būčiau, jeigu taip galvodama vis tiek bandyčiau žūt būt kažkur įkišti savo vaiką?

Na jei nebūtų kitos išeities, tai galbūt. Bet išeitis visada yra, tik ją reikia rasti.

Nenešiu aš jokių kyšių! Tegu neša tie, kuriems būtinai reikia į darbus kalti pinigus paskoloms grąžinti ir kurie galbūt neturi kitos išeities. Užaugs mano vaikas ir be darželio, galbūt daug palankesnėj aplinkoj jo asmenybei.

Ir visiems kitiems tėvams, kurie kaip mačiau sąrašuose, esat šimtas penkiasdešimti ar dar toliau, galiu tik pasakyti: nenusiminkit, gal tai Dievo pirštas ar angelas sargas saugo jus ir jūsų vaikus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukupuku: 06 rugpjūčio 2010 - 17:53
gaila,kad taip savivaldybėje jus nuteikė.aš tai vedu ir vedžiau vaikus į darželį super thumbup.gif mūsų darželiuke vaikai linksmi,tik bėga ,skuba ir bajerių gerų paskaldo.mažiai šiemet užrakino tuolete auklėtoją,draugiškai neatrakino thumbup.gif jei tokius bajeriukus daro reiškia artimi su auklėtoja.vienu žodžiu thumbup.gif
Atsakyti
[quote=pukupuku,2010 08 06, 18:50]
Pradėjau galvoti, ką esu skaičiusi apie vaiko raidą, ką sako psichologai. Prisiminiau, kad daugelis psichologų rekomenduoja vaikus auginti namuose iki 5-6 metų. Kad ankstyvas atskyrimas nuo mamos, šeimos vaikus veikia neigiamai, tik vieni su tuo sėkmingai susidoroja, o kiti - nelabai. Kad per daug ankstyvas vaikų pratinimas prie tvarkos žlugdo jų kūribiškumą ir ateity tokiems žmonėms sunku būti spontaniškiems ir kūrybiškiems.

Ir ką ką ten man siūlė savivaldybėje? ''Kaip visi''? Tai nešt kyšius? Už ką, už tai, kad luošins paskui mano vaiko sielą? Tai ar ne durna aš būčiau, jeigu taip galvodama vis tiek bandyčiau žūt būt kažkur įkišti savo vaiką?



Labai gaila, kad jums taip nutiko, bet gal nereikia taip tirštinti spalvų, jeigu jums nepasisiekė su auklėtoja, tai nereiškia, kad darželiuose dirba tik tokie žmonės. Esu tikra, kad kiekviena mūsų galėtų parašyti daug priešingų pavyzdžių apie kitokį auklėjimą vaikų darželiuose, juk ir mamų yra skirtingų. O kas dėl psichologijos, tai anot psichologų vaiką nepageidautina atskirti nuo mamos ilgam (visai dienai, ar ilgiau) iki 3-jų metų. Nuo trijų metų sveikas vaikas visiškai pajėgus išsiskirti su mama tokiam laikui, be abėjo kalba eina tik apie darbo dieną, o ne taip kaip daro kai kurios "mamytės", paliekančios savo vaikelius darželyje visai savaitei. Ir čia vėlgi yra labai daug niuansų, negalima teisti žmogų už akių, nežinant jo gyvenimo. Bet visko būna, pas mus pvz., grupėje yra "mamytė", kuri niekur nedirba (tikrai žinau), gauna soc. pašaslpą, o vaikas grupėje būna nuo pirmadienio (mes atvedame apie 8.30 jis jau būna, o pasiimam apie 16.30 - dar vis būna) iki penktadienio. Štai kokių būna "mamyčių", bet nepradėsime juk pagal jas spręsti apie visas mamas?
Atsakyti
QUOTE(LINELA @ 2010 08 07, 12:45)
O kas dėl psichologijos, tai anot psichologų vaiką nepageidautina atskirti nuo mamos ilgam (visai dienai, ar ilgiau) iki 3-jų metų. Nuo trijų metų sveikas vaikas visiškai pajėgus išsiskirti su mama tokiam laikui, be abėjo kalba eina tik apie darbo dieną, o ne taip kaip daro kai kurios "mamytės", paliekančios savo vaikelius darželyje visai savaitei.


atsiprasau uz ne lietuviskas raides blush2.gif bet kaip tik skaitau knyga ir noriu ideti citata ax.gif

"Vaikyste,prabegusi vaiku darzelyje,ir vaikyste su mama ar seneliais namie.kuris variantas geresnis?

Iki treju metu negali buti jokios kalbos apie darzelius.Kokie darzeliai,jei vaikas dar tik mokosi suprasti,kas yra siame pasaulyje.Jam reikia ismokti buti su mama ir teciu.Tik po to galima bandyti eiti i kitokia aplinka.Iki seseriu metu vaikui nederetu eiti i jokius svetimus koletyvus.Nuo seseriu metu galbut vertetu lankyti darzeli,kad pasiruostu mokyklai.Bendrauti galima ismokti ne tik lankant darzeli,bet ir zaidziant kieme su vaikais,susitinkant su seimos draugais.Jei mazesnis nei seseriu metu vaikas lanko darzeli,geriau,kad ten jis butu kuo trumpiau.Svarbiausia,kad vaikas mokytusi bendrauti tada,kai jauciasi saugus,o saugus jis jauciasi tik su saviskiais.Vaikui svarbu zinoti ir jausti:jei man bus blogai,tevai visada bus salia.Pradejes lankyti darzeli,jis jauciasi vienas,be artimuju,kuriu prireikus salia nebus.Vaikui pakanka trumpos lavinimo pamokeles,nebutina visa diena praleisti svetimoje aplnikoje,su svetimais zmonemis.Pirmuosius septynerius metus vaikui geriausia buti savoje,saugioje aplnikoje,tarp artimu zmoniu ir ismokti pazinti pasauli per santykius su jais."

(R.Milasiunas,I.Liutkeviciene,"Zariju duobes",pokalbiai su psichoanalitiku)


sakykit ka nori,bet daugelis vedanciuju vaikus i darzeli,pavydi to laiko su vaikais nevedantiesiems rolleyes.gif ir nereikia sakyti,neismoks bendrauti ir pan..o jus ka su vaikais nebendraujat?neinat i viesuma? g.gif cia zinoma mano nuomone,pilnai suprantu vedanciuosius,pilnai ir nevedanciuosius 4u.gif
Atsakyti
na jeigu kolektyvo privalumas butu tik bendravimas, tai gal jus butumet ir teisi, bet yra daug ir kitu aspektu....pavyzdiui neisivaizduoju kaip vaikas eis i pirma klase iki tol praleides seserius metus su mama ar mociute pasoneje...ir taip gincytis galima iki pamėlynavimo. Mano manymu neimanoma ivardyti kazkokio tai konkretaus atvejo privalumus, kiekvienas renkasi ta varianta, kuris jam konkreciu laikotarpiu priimtinas.
Nieko blogo darzelyje neizvelgiu, svarbiausia kad butu profesionali aukletoja, kuriai patiketas vaikas.
Papildyta:
.... Bet visko būna, pas mus pvz., grupėje yra "mamytė", kuri niekur nedirba (tikrai žinau), gauna soc. pašaslpą, o vaikas grupėje būna nuo pirmadienio (mes atvedame apie 8.30 jis jau būna, o pasiimam apie 16.30 - dar vis būna) iki penktadienio. Štai kokių būna "mamyčių", bet nepradėsime juk pagal jas spręsti apie visas mamas?
[/quote]



O tai kas blogo tame, kad vaikas vedamas i darzeli? kai man buna iseigine darbo savaites diena as irgi vedu vaika i darzeli? tai jus norit pasakyti kad ir as mamyte kableliuose?
Atsakyti
QUOTE(belocka @ 2010 08 08, 16:58)
O tai kas blogo tame, kad vaikas vedamas i darzeli? kai man buna iseigine darbo savaites diena as irgi vedu vaika i darzeli? tai jus norit pasakyti kad ir as mamyte kableliuose?


jei viena du kartus savaitej tai pateisinama,nes vaikas issimustu is gyvenimo ritmo,bet jei mama istisai sedi namie.. unsure.gif sakykit ka norit tingine,gyvenanti is pasalpu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mmergyte @ 2010 08 08, 17:00)
jei viena du kartus savaitej tai pateisinama,nes vaikas issimustu is gyvenimo ritmo,bet jei mama istisai sedi namie.. unsure.gif  sakykit ka norit tingine,gyvenanti is pasalpu schmoll.gif



manyciau, kad jei ir tinginiauja gyvendama is pasalpos, nors dauguma dabar tokiu "tinginiaujanciu" tiesiog prarado darba o surasti niekaip neiseina, tokios veda i darzeli, kad vaikas pavalgytu. asocialams dazniausiai nusispjauti, vaikai nuogi alkani kieme bastosi
Atsakyti
QUOTE(belocka @ 2010 08 08, 17:03)
manyciau, kad jei ir tinginiauja gyvendama is pasalpos, nors dauguma dabar tokiu "tinginiaujanciu" tiesiog prarado darba o surasti niekaip neiseina, tokios veda i darzeli, kad vaikas pavalgytu. asocialams dazniausiai nusispjauti, vaikai nuogi alkani kieme bastosi


zinau atveji,kai ne kokios reputacijos mergina atvede vaika i darzeli,ir jai buvo pasakyta,akd darzelis skirtas dirbanciu tevu vaikams ax.gif per skaudu,bet visi zinojo kad ji ta vaika veda tik del to kad galetu toliau kaip kate rujoti per vyrus doh.gif ziauriai zinoma skamba..del to kad veda jog pavalgytu zinoma gerai,bet juk ir uz darzeli reikia moketi.. doh.gif o kaip ne kaip,daznai tas bendras katilas buna ir pigesnis nei diena darzelyje verysad.gif verysad.gif kad ir kaip bebutu skaudu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(mmergyte @ 2010 08 08, 17:12)
zinau atveji,kai ne kokios reputacijos mergina atvede vaika i darzeli,ir jai buvo pasakyta,akd darzelis skirtas dirbanciu tevu vaikams ax.gif  per skaudu,bet visi zinojo kad ji ta vaika veda tik del to kad galetu toliau kaip kate rujoti per vyrus doh.gif  ziauriai zinoma skamba..del to kad veda jog pavalgytu zinoma gerai,bet juk ir uz darzeli reikia moketi.. doh.gif o kaip ne kaip,daznai tas bendras katilas buna ir pigesnis nei diena darzelyje verysad.gif  verysad.gif  kad ir kaip bebutu skaudu verysad.gif


na gal dabar nespreskit apie visas mamas pagal sita, bet zinoma visokiu yra.
apie tai, kad darzeliai tik dirbantiems, tai galima patyleti smile.gif mano seima dirbanti, bet kaip buvo pasakyta man darzelyje, jus lengvatu neturit tai ir nepateksit smile.gif tai as spendziu, kad darzeliai lengvatininkams. na jeigu jus galite pamaitinti vaika uz 7 Lt dienai, tai jus saunuole. apie kokybe nekalbesim.
Atsakyti
QUOTE(belocka @ 2010 08 08, 17:35)
na gal dabar nespreskit apie visas mamas pagal sita, bet zinoma visokiu yra.
apie tai, kad darzeliai tik dirbantiems, tai galima patyleti smile.gif mano seima dirbanti, bet kaip buvo pasakyta man darzelyje, jus lengvatu neturit tai ir nepateksit smile.gif tai as spendziu, kad darzeliai lengvatininkams. na jeigu jus galite pamaitinti vaika uz 7 Lt  dienai, tai jus saunuole.  apie kokybe nekalbesim.


as nekalbu nei apie savo seima,nei apie savo nuomone schmoll.gif bet nesakykit butu pikta,jei nepatektumet i darzeli,o merga istisai rukanti kieme vestu savo vaika i darzeli?nebutu rolleyes.gif kas liecia maista..as kalbu kad dabar daug seimu gyvena tikrai vargingai..ir sakykit jei vaikui uz darzeli reikia moketi 7 litus,o 3 asmenys tai jau 21 butu ar ne taip,nesakykit kad uz 15 lt neparuostumet kazko tokio? bigsmile.gif ir nereikia cia uzsipulti,tikrai draugiskai atejau mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti