Įkraunama...
Įkraunama...

Nepriima į darželį, sako, kad nėra vietų....

QUOTE(eziene @ 2009 04 29, 15:21)
vaikučių tik 16..........?!!???!!??!! blink.gif  blink.gif  blink.gif  Aš tai manau, kad tai gana nemažai....... Įdomu, o iš kur ta vieta gali atsirasti kitais metais, jeigu grupė sukomplektuota. Na, nebent kas išeis iš darželio, kas nelabai tikėtina su dabartiniu vietų
buvimu unsure.gif


Jeigu ir toliau vaikai bus uzrasinejami i iskart 5 darzelius,is kurio ir vieno dorai nelankys,tai tokia situacija bus visada. Ispustas reikalas ir tiek,galiu pasakyt. Plius absurdiskas bigsmile.gif Kai pasiulo vezioti vaika 50km i kita miesto gala, nes arciau tipo visi uzimti.. schmoll.gif

Papildyta:
QUOTE(kedute @ 2009 04 29, 13:09)
Klausimas geras........ mokyklose juk daug vaiku klaseje, ir ten a, b, c..... uztai visi telpa, niu as taip manau, o darziukas pvz pas mus tik vienas, ir ta mazoji grupe ir tik viena vaikuciu tik 16...........

Bet juk ir darzeliuose i grupes uzrasineja iki 24 vaiku ,kaip ir mokyklose. Ir buna darzeliniu grupiu tikrai daugiau,ne viena... Bet va -mokyklas telpa,o i darzelius kryziaus kelius turi nueiti,kol teikiasi bent prasyma priimti. schmoll.gif darzelis Vilniuj bent jau 20 km spinduliu nuo namu,ziuriu, PRABANGA siais laikais... bigsmile.gif
Papildyta:
Plius kitas dalykas,rusu-lenku darzeliai apytusciai,nes dauguma visgi nori vesti i lietuviu darzelius,tai atrodytu logiska butu,mazint, apjungt juose tokias grupes ir pridet po lietuviska grupe schmoll.gif ir vietu problema nors kazkiek sprestusi... bet matyt to niekad nebus,nes tada dar kokia "diskriminacija" ar nacionalizmu pakviptu blink.gif
Atsakyti
Tikrai manau daug painiavos nuo to , kad vaikuciai uzrasinejami 1men, o lanko nuo 2metu ar panasiai, o del ramybes ir tikrumo uzrasomi i 2-3darzelius. Musu mazei 8men, dar niekur neuzsirasem, nes ir buta kita pirkt norim, ir iki 2metu neleisim,tai kai reiks,tai pries 3men.-na 5men. eisiu ziuret ir i ta kuris priklauso. Bus "mokamai" na ka gi ,bet jau tampyt toli zinau ka reisia, su pirmu patyrem, per visa Vilniu su mikriuku...kol apsirgo,tai kai truko kantrybe, kai nuejau i tuos du kur prie namu...matyt gerai atrodziau ,nes i abu prieme smile.gif tai pasveikus pradejo lankyt arciau namu...Siais laikais matyt dar svarbu uz save bei vaikus ir pakovot, nes visi aptinge ir tik oj oj , ka jus...tokie laikai...visiems sunku...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vijana: 30 balandžio 2009 - 12:01
šiandien klausiau Vilniaus m. švietimo skyriuje, ką daryti tokiu atveju, kai pagal mano gyvenamą vietą priklausančiame darželyje nėra vietų. Atsakė, kad nieko padėti negali, kad turiu ieškotis vietos ten, kur yra laisvų vietų.

O sakykit, jeigu turime tokią lengvatą - esame daugiavaikė šeima - tai mano vaikas turi teisę patekti į darželį prieš visą tą eilę vaikų, kurie "stovi nuo gimimo"?
Atsakyti
QUOTE(kedute @ 2009 04 29, 12:09)
Klausimas geras........ mokyklose juk daug vaiku klaseje, ir ten a, b, c..... uztai visi telpa, niu as taip manau, o darziukas pvz pas mus tik vienas, ir ta mazoji grupe ir tik viena vaikuciu tik 16........... beje labai man nepatinka mamytes, kurios uzraso vaikucius uzima vieta ir neveda vaikucio arba i menesiuka karteli koki atveda kad vietos neprarastu, ir pas mus grupeja tokiu yra, o tuo metu mamyte kuri neranda vietos vaiku darzelyje savo vaikuciui, raunasi plaukus ir laukia ilgai vietos.....
viena tokia pazystama turiu, tai ji dirbanti, niu bet jos mama su ja kartu gyvena tai tas jos vaikelis taip ir nueina tik pora kart i menesi, tai as jei sakau tu persirasyk kad eisi kitais metais i darziuka ar visai neisit, juk vieta uzimat, o jei dzin....... va tai pirma turetu darzelio dir. ar aukletoja kontroliuot toki vaiko vedima i darziuka ir geriau vietoj tokio priimt vaika kuris lankytu nuolatos..... niu bet jauciu joms dar geriau maziau darbo.....zodziu.... o tokiu vaiku  a la vedamu i darziuka jauciu nemazai..........


Labai įdomiai mąstote, gerb. kedute, pagal jusų vaik amžių sprendžiu, kad lankote dar lopšiuką, jei tai tai jusų grupė ne maža, o dar ir perpildyta, nes pagal higienos reikalvimus lopšelio grupėje turėtų būti nedaugiau kaip 15 vaikučių. O kas ličia mamas kurios neveda vaikų, tai tikriausia jums visada lengviau suversti kaltę auklėtojoms. O ką gi joms daryti su tokiom mamom? Jos pristato nuolat pažymas tai iš gydytojų, tai atostogų, už darželį irgi nemoka, o vieta lyg ir lieka žimta. Jei manote, kad auklėtojas darželių vadovybė už tokius vaikučius per galvelę glosto, tai esate labai naivi. Tai gal pačios mamos turėtų būti labiau atsakingesnės?????
Atsakyti
QUOTE(Adrian@M @ 2008 01 16, 10:33)
patarsiu kaip papult i darzeli
Gyvenom Karoliniskese. Apejau darzeliu niekur vietos niera (buvau i pora uzsukusi pries 2 menesius, uzsirasiau i eile). Direktres sakydavo vis ta pati..., grupes pilno (1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men.) To tarpu, Lietuvoje valstybe garantuoja kiekvienam vaikui darzeli ar lopseli, tik tavo reikalas lankyti ar ne. Kreipemes i "Vaiko teisų apsaugos kontrolieriaus istaiga" (http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai). Moteriske pasake, kad Karoliniskese niera problemu su darzeliais, vietu uztenka, ir pasake, kad kreiptumemes i Svetimo ministerija (dar pasake savo varda, kreipdami i Svetimo ministerija mes paminejome, kad nusiunte ta moteris is Vaiko teisiu apsaugos).
Reikalas sujudejo labai greitai. Mums pasiule darzeli kuris randasi prie pat musu (pries tai ji susiskambino su direktore), kuriame as buvau ir man pareiske 1. 15-18 vaiku ir daugiau, 2.sarasai yra patvirtinti ir juos negalima keisti, 3.priima tik nuo 1.5 metu o maniskiam buvo 1 ir 3 men. Svetimo ministerijoje dave direktores tel.numeri,kad susiskambinciau ir susitarciau konkreciai kada ateisime, dar pasake, KAD TOKIUS KLAUSIMUS REIKIA SPRESTI SU JU PAGALBA!!!
Nespejau as paskambinti darzelio direktorei, nes ji pirma man paskambino (isivaizduojat ant kiek issigando), ir pasirodo, mes jau galim ateiti sekancia diena i darzeli, tik reikia med.apziura praeiti (ja galima ir per viena diena) ir nereikia laukti metus:). Ir pasirodo sarasus galima pildyti:)
Nuejome i darzeli, uzejome i grupe... Grupeje buvo 6 vaikai, paklausiau kodel taip mazai, sako aukletoja kad vieni serga, pas kitus tevai pamainom dirba, ir t.t., o is viso grupeje buvo 11 vaikuciu. (kai grupeje 15 tikrai galima). Ir vienas vaikutis grupeje dar jaunesnis nei mano...


smile.gif Labai ačiu už gerą patarima smile.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(vienpaneles @ 2009 05 06, 15:16)
smile.gif Labai ačiu už gerą patarima smile.gif 4u.gif

man tik siauba kelia, kad auklėtojos paskui ne pultu to mano vaikelio "stumdyti" už tai , kad priverstinai prirašėmė prie grupės. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vienpaneles @ 2009 05 06, 15:18)
man tik siauba kelia, kad auklėtojos paskui ne pultu to mano vaikelio "stumdyti" už tai , kad priverstinai prirašėmė prie grupės. doh.gif

Labai abejotina, kad elgtųsi taip nedorai schmoll.gif Jei ką, tuomet vėl kreipsitės į tam tikras atitinkamas instancijas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(simasta @ 2009 05 08, 00:07)
Labai abejotina, kad elgtųsi taip nedorai  schmoll.gif Jei ką, tuomet vėl kreipsitės į tam tikras atitinkamas instancijas  rolleyes.gif

O Jums buvo viskas ok?
Atsakyti
QUOTE(Siuzi-kiuzi @ 2009 05 05, 13:29)
Jei manote, kad auklėtojas darželių vadovybė už tokius vaikučius per galvelę glosto, tai esate labai naivi. Tai gal pačios mamos turėtų būti labiau atsakingesnės?????




Gerb. Siuzi-kiuzi, tikrai nemanau kad paglosto........... gal ne taip mane supratote....... nesuverciau visos bedos tik ant aukletoju, beabejo pirmiausia mamytes musu brangiosios turetu buti atsakiingesnes, niu bet ir aukletoja pastebejus toki darzelio lankyma vaikucio manau turetu nesnausti o pranesti apie tai savo veldziai kuri tada turetu aptarti si klausima su vaiko teveleis, ar jei visdelto lanko darziuka ar tik seip vieta uzima........
Mano pacios mamyte dirba vaiku darzelyje taip kad situacija ir is vidaus ir is isores puikiai zinau mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Swallowtail @ 2009 05 04, 23:10)
šiandien klausiau Vilniaus m. švietimo skyriuje, ką daryti tokiu atveju, kai pagal mano gyvenamą vietą priklausančiame darželyje nėra vietų. Atsakė, kad nieko padėti negali, kad turiu ieškotis vietos ten, kur yra laisvų vietų.

O sakykit, jeigu turime tokią lengvatą - esame daugiavaikė šeima - tai mano vaikas turi teisę patekti į darželį prieš visą tą eilę vaikų, kurie "stovi nuo gimimo"?




4. Priimant vaikus į grupes:
4.1. laikomasi eilės pagal tėvų (globėjų) prašymų registracijos datą;
4.2. pirmenybė teikiama;
4.2.1. specialiųjų poreikių vaikams;
4.2.2. socialiai remtinų šeimų vaikams;
4.2.3. vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų;
4.2.4. vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų;
4.2.5. vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią švietimo įstaigą;
4.2.6. vaikams, kurių vienas iš tėvų (globėjų) yra pirmos ar antros grupės invalidas;
4.2.7. vaikams, kurių vienas iš tėvų yra moksleivis arba studentas ir mokosi dieniniame skyriuje;
4.2.8. vaikams, kurių tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą;
4.2.9. darbuotojų vaikams;
4.2.10. vaikams, kurių vieno iš tėvų darbovietė yra netoli švietimo įstaigos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kedute: 09 gegužės 2009 - 16:15
laba diena, kur tas švietimo skyrius vilniuj? negaliu, tokia nesąmonė su tais skirstymais verysad.gif . mes kairėnuose, arčiausiai dvarčionių darželis, ten sūnūs lankė. o dabar noriu mergytę užrašyt ir pasirodo, paskirtas kažkoks atžalėlės,a antakalny, kur niekam nepakeliui ir amžinybė važiuoti. neįsivaizduoju kur kreiptis. kalbėjau tik su daržellio vedėja, sakė dabar griežtai, pagal gatves.
(nuo gimimo užrašinėt net minčių nebuvo)
Atsakyti
Turiu keletą klausimų, gal kas iš patirties galėtų atsakyti ar pakomentuoti kaip elgtis ax.gif
Patekti į darželį turime pirmumo teisę - esam daugiavaikė šeima. Darželio vedėja sako, kad vietų nėra. Tai negi visi vaikai (dvi grupės) priimami su pirmumo teisėmis? Sunku tuo patikėti, bet kaip patikrinti? g.gif
Kas turi pirmesnę pirmumo teisę - ar vaikas iš daugiavaikės šeimos (darželis mums priklauso pagal teritoriją) ar vaikas, kurio tėtis šalia dirba? Ar turi reikšmės to sąrašo, kuriame išvardinta kas turi pirmenybės teisę, eilės tvarka?
Atsakyti
QUOTE(Swallowtail @ 2009 05 11, 14:39)
Turiu keletą klausimų, gal kas iš patirties galėtų atsakyti ar pakomentuoti kaip elgtis ax.gif
Patekti į darželį turime pirmumo teisę - esam daugiavaikė šeima. Darželio vedėja sako, kad vietų nėra. Tai negi visi vaikai (dvi grupės) priimami su pirmumo teisėmis? Sunku tuo patikėti, bet kaip patikrinti? g.gif
Kas turi pirmesnę pirmumo teisę - ar vaikas iš daugiavaikės šeimos (darželis mums priklauso pagal teritoriją) ar vaikas, kurio tėtis šalia dirba? Ar turi reikšmės to sąrašo, kuriame išvardinta kas turi pirmenybės teisę, eilės tvarka?


Pirmumo teise turi tas , kam priklauso drazelis plius jei dar daugiavaike seima-"dvigubas " pirmumas. Tikrai tetis ,kuris salia dirba,net jei ir sarase pirmas,vistiek keliaus po jusu,kadangi pirmiausia priimineja pagal gyvenama vieta ,nesvarbu kad jus veliau uzsirasot. Jei paprasciau-tai sudarineja grupes is tokiu seimu kaip jusu atvejis,taip pat kam priklauso pagal gyvenama vieta ir augina vienas is tevu vaika,taip pat naslaiciai, turintys neigalumo lygi , poto eina tie kam priklauso ,nors ir ne daugiavaikiai ir tik tada jei dar lieka laisvu vietu,priimineja tuos,kas salia dirba,kas senai laukia ir pan... 4u.gif
Taip turetu but pagal nustatytas taisykles. O jei pagal "gyvenimiskas" taisykles,tai be abejo tame tarpe is pirmuju patenka ir tie,kas gerai "paremia" darzely ar pacia direktore... Tokia realybe bigsmile.gif
Atsakyti
Sveiki galit patart,mes gyvenam perkunkiemio rajone ir sitam rajonui dar nepriskirti darzeliai,i tuos kurie pasilaiciuose nepriima nezinom net ka daryt g.gif ,kur gal yra kur mazai grupiu susidaro veziotume bet nzn kur g.gif
Atsakyti