QUOTE(Verteris @ 2021 03 11, 09:45)
Nes priešingu atveju vartotojai galėtų šokinėti tarp tarifų dukart metuose - prieš žiemą paimti namai plius, po žiemos grįžti prie namų ar standartinio.
Šeip tai esi teisus. Kažkaip susidėlioja stereotipai mūsų galvose, kurie vėliau trukdo.
Jo, kai galima kaitalioti tik kartą metuos, tuomet, mažiausi suvartojimai ne tiek svarbūs, svarbiausia įvertinti sutaupymus per didžiausio suvartojimo mėnesius, kurie paprastai su kaupu dengia mažesnio suvartojimo mėnesius.
Reikia išsiaiškinti dėl galimybės kaitalioti ESO abonementą. Jei galima keisti kiek nori kartų, tai labai logiška jį ir kaitalioti, pavasarį (paprastai kovą) ir rudenį (spalį, nors gal labiau lapkritį).
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2021 03 11, 08:42)
Taip mąstančių turbūt ne vienas, nes mano tiekėjas prie sąskaitos prikabino ir laiškelį su prognozėmis
Senoje SM versijoje išsisaugot atsivėrusį raidžių kratinį ant desktopo (dešinįs pelės mygtukas ant bet kurios teksto vietos ir pasirenkame save as...), ir išsaugoto failo pavadinimą pakeičiat į tekstas.pdf, tuomet atsidarot ir skaitot.
Gana logiški teiginiai. Tikėtina kad ir kitų sezonų metu, su šaltesnėmis žiemomis, geriausia būti standartiniuose abonementiniuose planuose, o ne biržos. Šiai akimirkai panašu, kad ir vasaros laikotarpiui reikėtų likti standartiniuose, tuo labiau, kai vėliau teigiama, jog standartiškai vasarą biržos įkainiai būna didesni. Nors čia jau trūksta paaiškinimų, kodėl, nes visos išvardintos priežastys aiškino, kodėl atšalus orams biržos kaina padidėjo.
Galvoju apie rezervinio maitinimo sistemą, įdomu, per kiek ji atsipirktų, jei protingo namo sistema atjunginėtų miesto tinklus brangiausios biržos kainos metu
. Nors aišku, tai būtų variantas tik turint protingą skaitliuką, o jį šiuo metu stato tik turintiems saulės elektrinę ant stogo, kurią turint iš vis iki lemputės kokia dabar biržos kaina
.
Neautomatizuotų skaitiklių kiekvienos valandos elektros kiekio suvartojimas Jums yra paskirstomas pagal likutinį grafiką, kurį sudaro ESO. Jis atspindi vidutinį valandinį visos Lietuvos buitinių vartotojų elektros energijos suvartojimą. Bendras mėnesio suvartojimas dauginamas iš likutinio grafiko kiekvienos valandos koeficiento ir tokiu būdu gaunamas tos valandos individualus suvartojimas. Kuris po to dauginamas iš tos valandos Nord Pool biržos kainos ir pridedama sutartyje nurodyta Enefit kainos dedamoji (prie kiekvienos valandos).
Pagal šį teiginį aš suprantu, kad absoliučiai visiems privatiems klientams turintiems paprastus skaitliukus, biržos kaina turi būti identiška, bet taip nėra.
Kas čia dėl to kaltas, kad kainos individualiems vartotojams skiriasi? ESO, ar elektros tiekėjai? Bet kokiu atveju, man čia labai trūksta skaidrumo.