Įkraunama...
Įkraunama...

Elektros tiekėjo pasirinkimas

QUOTE(Verteris @ 2024 08 23, 06:11)
Dėl to šildymo dujiniu ir pan. šildytuvu - ar bandyta jie gyvai,



Na kas gi shildo tokiais shildytuvais? Tie balionai aplamai kokiems pashildymams papildomai, kemperiams ar sodo namams. Ar statybu, renovaciju metu. Dregme tai niekis bet pirmiausia pritruks deguonies ir rimtai apsirgsite. Garazhu mesitrai jais shildosi, gerai remontuojant ka. Ir tai jau skundziasi

Name turi buti normalus radiatorinis shildymas ar grindu ar oras oras koks siurblys
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2024 08 23, 07:11)
Dėl to šildymo dujiniu ir pan. šildytuvu - ar bandyta jie gyvai


Savo įspūdžiais negaliu pasidalinti, gyvai nesišildžiau gyvenamų patalpų, bet pažįstami šildėsi ir gyrė. Iš kitos pusės, savo namą tokiu šildytuvu teko šildyti, bet irgi dar statybų eigoje, žiemos metu. Bet langai buvo ant mikroventiliacijos ir kaip tik šildoma, kad drėgmė galėtų iš konstrukcijų pasišalinti. Na nieko blogo aš su tuo dujiniu šildymu tuomet nepastebėjau, bet tai ne patirtis, kuria galėčiau dalintis. Bet kokiu atveju, šildantis tokiu dujiniu šildytuvu, patalpų vėdinimas privalomas.
Papildyta:
QUOTE(IDOMUCIA @ 2024 08 23, 13:03)
Na kas gi shildo tokiais shildytuvais?


Kalba eina ne apie nuolatinį namo šildymą, bet pasišildymą dingus elektrai. Mano name kamino nėra, kokių malkučių pakūrent neturiu galimybės.

Kaip minėjau, apie kokias dvi dienas net neina kalba iš vis apie šildymą, bet jei žiemos metu elektra dingtų savaitei, namą pašildyti greičiausiai reikės ir man. Nors iš kitos pusės, t° nukritus iki kokių 17°C toliau kristi turėtų lėčiau. Gal ir visai be šildymo galima būtų pratempti kokią savaitę, na bet jei nepavyktų, vat tuomet ir kalbu apie galimybę, ne generatorių pakūrinėti su nestabilia sinusoide, galintį ir ŠS pavežti, o tokį dujinį šildytuvą pakurti. Porą dienų per metus tokiu pasišildžius tikrai nenumirsi.

QUOTE
Dregme tai niekis bet pirmiausia pritruks deguonies ir rimtai apsirgsite.


Mano rekuperatorius naudoja apie 25W-50W galingumą. Akumuliatoriai tokią galią tikrai pavež, taip kad tamstos išvardintos baimės be pagrindo.


QUOTE
Name turi buti normalus radiatorinis shildymas ar grindu ar oras oras koks siurblys


Niekas ir nekalba apie nuolatinį šildymą tokiais šildytuvais. Taip, name turi būti sumontuota normali šildymo sistema namo šildymui.

Papildyta:
QUOTE(IDOMUCIA @ 2024 08 22, 20:22)
As tiesiog atkreipiau demesi, kad zmones kurie teigia, kad su akumuliatoriais galima pamirshti elektra - tiesiog meluoja sau ir kitiems.


Pasiskaityk apie ofgridines sistemas. Žmonės puikiausiai gyvena, tad nemeluokit sau ir kitiems apie neįmanomumą. Taip, tai ne visai normalus gyvenimas, nes tenka skaičiuoti visas naudojamas kilovatvalandes, bet tai nereiškia kad neįmanoma.


QUOTE
Tik tas pamirshimo aspektas juokingas.


Noriu pataisyti. Tamsta, aš niekad nekalbėjau apie elektros pamiršimą. Aš kalbėjau apie rūpesčių dėl įrangos pamiršimą.



QUOTE
Ziemos metu reikalinga visokie perjungimai ir pakeitimai, ten nieko jau neina pamirsti.


Neįsivazduoju, ko negalėtų padaryti namo automatika be žmogaus įsikišimo. Realiai su Home Assistentu aš įtariu galima susiprogramuoti absoliučiai viską, visiems gyvenimo atvejams. Beje, link to ir judu.

QUOTE
galima sutaupyti naudojant tik naktine savaitgaline elektra ir ja pakraunant akumus dienai. Priedo prie saules.


Čia iš vis kalba buvo ne apie taupymą. Čia kalba apie rezervinį maitinimą dingus elektrai. Taupyti aišku galima bandyti, bet vat čia, aš asmeniškai taupymo, su akumuliatorių pagalba nelaikau vyksuia idėja. Akumai, taip juos drožiant greitai sunaudos savo resursą ir bendroje sumoje ne pliusą, bet ir minusą gali paturėti.

Ne netikiu aš taupymo idėja, tad konkrečiai šia kryptimi nediskutuoju.


QUOTE
Jei siluminis siurblys tai ten dar specialus algoritmai, kada jungti, prie kokios lauko temp, o kada verciau sildytis deginamu kuru.


Na apie deginamą kurą pamirškim, jei kalba eina apie ŠS. O kas liečia tuos baubus, apie kuriuos ką tik aprašėte, tai konkrečiai mano ŠS darbą jau seniai PILNAI valdo Home Assistentas atsižvelgdamas į prie jo, o ne prie ŠS pajungtų daviklių parodymus biggrin.gif . Pačio ŠS originali automatika net kompresoriaus nevaldo tiesiogiai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 23 rugpjūčio 2024 - 17:33
Tai apie offgridines sistemas, tai vel parashoma, kad "generatoriu nenaudoju". Jei nera generatoriu ir ESO, tada tai ne offgridine sistema, o nesamone, kur sedesi kazkada be elektros ir viskas.

Taip generatoriai dabar paleidziami starteriais, yra automatikos blokai kurie juos paleidzia nukritus akumuliatoriu itampai ir sustabdo. Gal net yra sistemos kur kura uzhpildo ish kokiu cisternu. Ir tokios sistemos veikia kritiniuose objektuose, bet namuose neapsimoka rizikuoti su programavimu be testavimo.


****

SHildytis dujiniais balionais visai imanoma esant reikalui. Pas mane yra toks variantas tik balionai dideli tarybiniai.
Atsakyti
QUOTE(IDOMUCIA @ 2024 08 24, 12:33)
tada tai ne offgridine sistema, o nesamone...


Kai stačiau namą, gyvai nesutikau nei vieno statybininko ir apskritai žmogaus, kuris būtų supratęs, kam aš tiek putplasčio naudoju namui, kai 20cm yra daugiau nei pakankamai, kam aš tokį sandarų darau, kam 2 kamerų stiklo paketą dedu į langus, kai 1 kameros yra pigesnis, kam rekuperatorių perku, kai vėdinti galima atidarius langus.

Dabar tik tokie namai yra statomi.

Taip kad prie tokių "nesąmonių" žinok esu pripratęs, jos mane dar labiau užveda įrodyti, kad taip sakantys yra neteisūs ;) .
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2024 08 24, 23:39)
Kai stačiau namą, gyvai nesutikau nei vieno statybininko ir apskritai žmogaus, kuris būtų supratęs, kam aš tiek putplasčio naudoju namui, kai 20cm yra daugiau nei pakankamai, kam aš tokį sandarų darau, kam 2 kamerų stiklo paketą dedu į langus, kai 1 kameros yra pigesnis, kam rekuperatorių perku, kai vėdinti galima atidarius langus.

Dabar tik tokie namai yra statomi.

Taip kad prie tokių "nesąmonių" žinok esu pripratęs, jos mane dar labiau užveda įrodyti, kad taip sakantys yra neteisūs ;) .



Dabar rashineji nesamones, taip nieko neirodysi.

Lietuvoje tamsiais menesiais saule nieko negali doro pagaminti, todel arba turi generatoriu arba nutares sedeti be elektros su offgrid.
Akumu talpos keliems menesiams nenusipirksi uzh protinga kaina.

Tai aishku kiekvienam. O apie "pamirshau" tai aplamai zhiemos menesiais tik pasvajot. Kokioje Ispanijoje, Graikijoje - kitas reikalas
Atsakyti
QUOTE(IDOMUCIA @ 2024 08 28, 14:16)
taip nieko neirodysi. ...
Lietuvoje tamsiais menesiais saule nieko negali doro pagaminti,


Šiai akimirkai įrodinėti dar neturiu galimybės. Turiu tik idėją.

Taip, jei žiūrėsim standartiškai, tai mano saulės elektrinė per vieną žiemos mėnesį pagamino ~20 kWh, o t.y. maždaug 3 dienų poreikiams be šildymo. Bet mano saulės elektrinė ant plokščio stogo su 10°-15° pasvirimo kampu suderinta darbui tik vasarai, plius panelės nuolat būna po sniegu. Norint saulės energijos turėti žiemą, reikia jas montuoti orientuojant į žiemos saule ir taip, kad niekad nebūtų apsnigtos. Tokius reikalavimus įgyvendina vertikaliai sumontuotos panelės, o tokiam montavimui geriausia vieta ant sienos.

Priedas  namas.jpg   78,8KB   0 Parsiųsta kartų

Taigi, po šios žiemos, šiuo klausimu galėsiu kalbėti jau faktais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 29 rugpjūčio 2024 - 11:57
QUOTE(mintas @ 2024 08 29, 11:56)
Šiai akimirkai įrodinėti dar neturiu galimybės. Turiu tik idėją.

Taip, jei žiūrėsim standartiškai, tai mano saulės elektrinė per vieną žiemos mėnesį pagamino ~20 kWh, o t.y. maždaug 3 dienų poreikiams be šildymo. Bet mano saulės elektrinė ant plokščio stogo su 10°-15° pasvirimo kampu suderinta darbui tik vasarai, plius panelės nuolat būna po sniegu. Norint saulės energijos turėti žiemą, reikia jas montuoti orientuojant į žiemos saule ir taip, kad niekad nebūtų apsnigtos. Tokius reikalavimus įgyvendina vertikaliai sumontuotos panelės, o tokiam montavimui geriausia vieta ant sienos.


Taigi, po šios žiemos, šiuo klausimu galėsiu kalbėti jau faktais.


Problema yra labai daug apsiniaukusiu dienu ir aplamai neilgas sviesus periodas. Imanoma padidinti gamyba optimizuojant, be to galima didinti saules paneliu plota, kartu gaunant nerealu pervirshi vasara.

Viskas susiveda i pinigus - generatorius yra pigiau del tu keliu menesiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IDOMUCIA: 31 rugpjūčio 2024 - 15:19
QUOTE(mintas @ 2024 08 29, 11:56)
Šiai akimirkai įrodinėti dar neturiu galimybės. Turiu tik idėją.

Taip, jei žiūrėsim standartiškai, tai mano saulės elektrinė per vieną žiemos mėnesį pagamino ~20 kWh, o t.y. maždaug 3 dienų poreikiams be šildymo. Bet mano saulės elektrinė ant plokščio stogo su 10°-15° pasvirimo kampu suderinta darbui tik vasarai, plius panelės nuolat būna po sniegu. Norint saulės energijos turėti žiemą, reikia jas montuoti orientuojant į žiemos saule ir taip, kad niekad nebūtų apsnigtos. Tokius reikalavimus įgyvendina vertikaliai sumontuotos panelės, o tokiam montavimui geriausia vieta ant sienos.

Priedas  namas.jpg   78,8KB   0 Parsiųsta kartų

Taigi, po šios žiemos, šiuo klausimu galėsiu kalbėti jau faktais.

Super, Mintai. Tai visgi sukabinai ant fasado. Labai lauksiu skaičių, ką generuoja šaltuoju metų laiku. Kokie techniniai sprendimai taikyti sukabinant elementus ant fasado?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 02 rugsėjo 2024 - 08:58
QUOTE(Mindaugas7 @ 2024 09 02, 09:57)
Kokie techniniai sprendimai taikyti sukabinant elementus ant fasado?


Nors ir labai nenorėjau, bet teko gręžtis iki plytų. Tvirtinimui naudojau nerūdijančio plieno srieginius strypus, nes nerūdijančio plieno šilumos laidumas maždaug dvigubai mažesnis, nei plieno, plius nebus rūdžių nutekėjimų ties tvirtinimo taškais. Bet kokiu atveju, šilumos tiltelių išvengti nepavyko. Svarsčiau variantą tvirtinti ant stiklo plastiko armatūros, bet buvo kelios neišspręstos problemos ir nesiryžau.

Prie sienos minėtais nerūdijančio plieno sraigtiniais strypais tvirtinau standartinius bėgelius skirtus panelių montavimui, papildomai bėgelius dar ir klijavau prie sienos, kaip kad patarė Verteris, bei dar ir putplastinius sraigtus naudojau. O paneles jau tvirtinau ant tų standartinių bėgelių.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2024 09 02, 13:23)
Nors ir labai nenorėjau, bet teko gręžtis iki plytų. Tvirtinimui naudojau nerūdijančio plieno srieginius strypus, nes nerūdijančio plieno šilumos laidumas maždaug dvigubai mažesnis, nei plieno, plius nebus rūdžių nutekėjimų ties tvirtinimo taškais. Bet kokiu atveju, šilumos tiltelių išvengti nepavyko. Svarsčiau variantą tvirtinti ant stiklo plastiko armatūros, bet buvo kelios neišspręstos problemos ir nesiryžau.

Prie sienos minėtais nerūdijančio plieno sraigtiniais strypais tvirtinau standartinius bėgelius skirtus panelių montavimui, papildomai bėgelius dar ir klijavau prie sienos, kaip kad patarė Verteris, bei dar ir putplastinius sraigtus naudojau. O paneles jau tvirtinau ant tų standartinių bėgelių.

O kaip išsprendei skirtingų plokštumų efektyvumą?
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2024 09 06, 09:05)
O kaip išsprendei skirtingų plokštumų efektyvumą?

skirtingos plokštumos, skirtingi stringai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2024 09 06, 13:38)
skirtingos plokštumos, skirtingi stringai.


Kiek čia KW sudėta? Ir visos 8'nios ant vieno stringo sukabinta?
Atsakyti