Įkraunama...
Įkraunama...

Elektros tiekėjo pasirinkimas

Jei saulės elektrinę turi daugiau nei metus, parekomenduočiau pasinaudoti https://www.sauleselektrines.info/ paslaugomis.

tik nuo rugsejo kolkas

Atsakyti
QUOTE(trintuks @ 2022 12 05, 12:30)
tik nuo rugsejo kolkas


Visuomet reikia skaičiuoti individualiai. Kol nėra realių skaičių, tai jei žadi pagaminti daugiau nei suvartoji, tai vienareikšmiškai 3 planas su apmokėjimo 12% nuo gamybos.

Net suvartojant minimaliai daugiau, nei pagaminsi labiau apsimoka imti 12% planą. Jei elektros kaina neviršys 0,49€/kWh, šis planas apsimoka ir juntamai daugiau suvartojantiems, nei pagamini.

Bet tai čia tik nuo 2023 metų toks siurprizas. Ankščiau, kai procentai buvo siekiantys 33%-40%, šis planas domino tik juntamai daugiau pagaminančius nei suvartojančius.

Tada kiek vertinau, dažniau apsimokėdavo 1 planas, kai mokėdavai už pasaugotų kilovatvalandžių kiekį.

2 planas apsimoka, kada elektrinė nedidelė, bet tada ir momentalus suvartojimas didesnis, kas vėl daro 1 planą labiau patraukliu.

Bet kokiu atveju, visus skaičiavimus reikia daryti individualiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 gruodžio 2022 - 12:26

Visuomet reikia skaičiuoti individualiai. Kol nėra realių skaičių, tai jei žadi pagaminti daugiau nei suvartoji, tai vienareikšmiškai 3 planas su apmokėjimo 12% nuo gamybos.

Net suvartojant minimaliai daugiau, nei pagaminsi labiau apsimoka imti 12% planą. Jei elektros kaina neviršys 0,49€/kWh, šis planas apsimoka ir juntamai daugiau suvartojantiems, nei pagamini.

Bet tai čia tik nuo 2023 metų toks siurprizas. Ankščiau, kai procentai buvo siekiantys 33%-40%, šis planas domino tik juntamai daugiau pagaminančius nei suvartojančius.

Tada kiek vertinau, dažniau apsimokėdavo 1 planas, kai mokėdavai už pasaugotų kilovatvalandžių kiekį.

2 planas apsimoka, kada elektrinė nedidelė, bet tada ir momentalus suvartojimas didesnis, kas vėl daro 1 planą labiau patraukliu.

Bet kokiu atveju, visus skaičiavimus reikia daryti individualiai.

manau kad pagaminsiu daugiau  10kw el.  ir galvojau apie 3 ...esu enefite   galvoju apie  birzos plana laisvas ,kazin gudrus pasirinkimas ?

Atsakyti
QUOTE(trintuks @ 2022 12 05, 13:54)
manau kad pagaminsiu daugiau  10kw el.  ir galvojau apie 3 ...esu enefite   galvoju apie  birzos plana laisvas ,kazin gudrus pasirinkimas ?


Jei pagaminsi daugiau, tai vienareikšmiškai 12% ir kadangi elektros iš tiekėjo nepirksi, tai koks skirtumas, kokia jos kaina ;).

Svarbu, kad nebūtų jokių ESO abonementų ( 3 € ar 6 € ), bei siūlyčiau nedaryti terminuotų sutarčių. Vis tik, šios dienos elektros kaina labai, labai didelė ir kad ji kris, šansų gal net daugiau, nei kad kils.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 gruodžio 2022 - 18:37
Na ką, žiūrėdamas į elektros rinką prisimenu Agatos Kristi 'Dešimt negriukų'. Liko rinkoje 3, jei neskaičiuoti kažkokios keistos kaunietiškos elektrinės...

https://www.delfi.lt...ekejas-94553345
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 09 19, 09:10)
Na ką, žiūrėdamas į elektros rinką prisimenu Agatos Kristi 'Dešimt negriukų'. Liko rinkoje 3, jei neskaičiuoti kažkokios keistos kaunietiškos elektrinės...

https://www.delfi.lt...ekejas-94553345


Panašu, kad žadėtajai konkurencijai buvo suduotas lemiamas smūgis. Sako vieną, o per sudaromas sąlygas įgyvendina visai ką kitą.
Atsakyti
Sveiki, prisiažinkite, kas iš jūsų vis dar be elektros? Man jau antra diena baigėsi.
Įdomu būtų išgirsti, kaip jūs sprendėte elektros nebuvimo problemą.
Aš tai turiu inverterį, kinietį, visa bėda, kad jis kaip tik prireikė taip ir sugedo. Dabar svarstau apie naujo įsigijimą. Dabar jau ieškosiu inverterio su akumuliatorių pakrovimo galimybe, bei UPS'o funkcionalumu. Aišku norėtųsi galimybės koreguoti įvairius parametrus, tokius kaip akumuliatoriaus krovimo įtampos, darbo režimo stebėjimo realiu laiku, gerai būtų per tinklą ir pan.

Kažką panašaus aš jau stebiu seniai, tai būtų viktron multiplus inverteriai. Vis tik jie nebetrūkumų ir svarbiausias jų yra kaina.

Kai stačiau saulės elektrinę mokėjau didesnius pinigus už brendini fronius hibridinį inverterį ir vis dar be akumuliatorių, kurių kaina iš kosmoso srities. Tie kas dabar įsirenginėja hibridinius inverterius, statosi pigesnį kinietišką Deye inverterį, galintį dirbti su pigiais 48V akumuliatoriais.

Ar nebus ir UPS inverterių srityje kažkas panašaus? Brendinis produktas brangus, bet geras, o rinkoje jau yra pigesnių ir dar geresnių?

Gal kas jau ieškojot, turit kokių nors pasiūlymų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 liepos 2024 - 20:57
QUOTE(mintas @ 2024 07 30, 20:55)
...

Gal kas jau ieškojot, turit kokių nors pasiūlymų?


Mintai, nieko naujo nepasakysiu. Pas mane elektra yra, DEYE su akumuliatoriais savo darbą atlieka puikiai. Paveikslėlyje pridedu ESO savitarnos duomenis už liepos mėnesį. Pagal paskutines naujienas jau yra rinkoje priedėlis mano inverteriui, jog pats, be pašalinių įsikišimo, galėtų pilnai automatizuotai stebėti ir pagal NP skelbiamas kainas spręsti, kada verta pirkti iš tinklo, kada verta parduoti elektrą ir pan., vnž., jau paruoštas tam neišvengiamam Netbilingui.
P.S. Ir dar į temą, nuo rytojaus keičiu tiekėją, nes ELEKTRUM irgi nusprendė, kad per mažai uždirba, todėl įveda pastovų abonentinį. Migruojam pas Ignitį. Kaiana kWh didesnė, bet kol galiu pilnai sau pasigaminti, kaip ir neaktualu.


Pridėta:

  • Priedas  ESO1.png   42,2KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 31 liepos 2024 - 06:21
Dėl Deye, tai faktas, kad geriau už fronius, dėl palaikomų pigių akumų. Yra niuansų su didelėm sąnaudom, bet jei tuo metu buvo kraunami akumai, tai viskas ne taip baisu, kaip gali pasirodyti. Faktas, kad jei dabar pirkčiai hibridą, tai Fronius nesirinkčiau.

Vis tik šiai akimirkai tamstos patirtis manęs tikrai neguodžia verysad.gif .

Gal vis tik ir UPS'inių gerų inverterių yra...

Nesinori apsišauti ir su Viktron, kaip kad apsišoviau su Fronius, kai yra Deye (tuo metu , kai stačiau, apie Deye negirdėjau jokių kalbų).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 31 liepos 2024 - 21:11
QUOTE(silainiai @ 2024 07 31, 06:20)
Mintai, nieko naujo nepasakysiu. Pas mane elektra yra, DEYE su akumuliatoriais savo darbą atlieka puikiai. Paveikslėlyje pridedu ESO savitarnos duomenis už liepos mėnesį.  Pagal paskutines naujienas jau yra rinkoje priedėlis mano inverteriui, jog pats, be pašalinių įsikišimo, galėtų pilnai automatizuotai stebėti ir pagal NP skelbiamas kainas spręsti, kada verta pirkti iš tinklo, kada verta parduoti elektrą ir pan., vnž., jau paruoštas tam neišvengiamam Netbilingui.


O kokia situacija su Deye nuosavomis elektros sąnaudomis ramybės būsenoje? Pastoviai ėda tuos savo keliasdešimt vatų ar tik tada, kai dakraudinėja akumuliatorius ir pan. dalykus daro?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2024 07 31, 21:06)
Dėl Deye, tai faktas, kad geriau už fronius, dėl palaikomų pigių akumų. Yra niuansų su didelėm sąnaudom, bet jei tuo metu buvo kraunami akumai, tai viskas ne taip baisu, kaip gali pasirodyti. Faktas, kad jei dabar pirkčiai hibridą, tai Fronius nesirinkčiau.

Vis tik šiai akimirkai tamstos patirtis manęs tikrai neguodžia verysad.gif .

Gal vis tik ir UPS'inių gerų inverterių yra...

Nesinori apsišauti ir su Viktron, kaip kad apsišoviau su Fronius, kai yra Deye (tuo metu , kai stačiau, apie Deye negirdėjau jokių kalbų).


Pažiūrėjau aš tas viktron'o kainas, pažiūrėjau ir nuėjau. Labai jau prieinamos verysad.gif

Šiaip tai nežinau kokia galutinė problema yra sprendžiama. Jei reikia tik prilaikyti elektros nebuvimo metu namo mažąsias sąnaudas (rekupas, elektronika, vanduo, internetas ir pan.) tai gal net paprasčiau būtų paimti gatavą powerstationą kelių kw galios ir kelių kwh talpos. Bet jei yra poreikis turėti viską - tada gal vis tik senas geras generatorius. Labai abejoju, ar inverteris+akumuliatoriai variantas dirbs pakankamai stabiliai ir gebės ilgam viską išlaikyti. Arba kaina bus 'prieinama'...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2024 08 03, 09:54)
O kokia situacija su Deye nuosavomis elektros sąnaudomis ramybės būsenoje? Pastoviai ėda tuos savo keliasdešimt vatų ar tik tada, kai dakraudinėja akumuliatorius ir pan. dalykus daro?

Sunku pasakyti, nes tokių sąnaudų išskirti negaliu, bet pagal bendras mėnesio suvartotas kWh manyčiau, kad pastoviai valgo, nes dirba jis ir naktį, kai maitina namus iš akumuliatoriaus.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2024 08 03, 10:54)
Pažiūrėjau aš tas viktron'o kainas, pažiūrėjau ir nuėjau. Labai jau prieinamos verysad.gif


tik 1kW galios kainuoja net beveik 900€

Gal net labiau apsimoka tuomet imti 2,4kW galios inverterį už 1400€.

Bet tai 1000€ su viršum. Sakyti, kad kainos prieinamos aš negalėčiau. Jau ne pirmus metus jos man taip ir neleidžia prieiti. Nuolat vis prieinu ir praeinu pro jas verysad.gif.

Aš žiūriu tik 12V versijas, nes tokios įtampos akumuliatorių bus lengviausia gauti net ir apokalipsės situacijoje.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2024 08 03, 10:54)
Jei reikia tik prilaikyti elektros nebuvimo metu namo mažąsias sąnaudas (rekupas, elektronika, vanduo, internetas ir pan.) tai gal net paprasčiau būtų paimti gatavą powerstationą kelių kw galios ir kelių kwh talpos. Bet jei yra poreikis turėti viską - tada gal vis tik senas geras generatorius. Labai abejoju, ar inverteris+akumuliatoriai variantas dirbs pakankamai stabiliai ir gebės ilgam viską išlaikyti. Arba kaina bus 'prieinama'...


Pirmiausiai tai taip, sprendžiama problema mažųjų sąnaudų - internetas (tik su kryptinėmis antenomis 4G ar 5G, telefonu namie neįmanoma susišnekėti be trikdžių, be kryptinių antenų apie kokybišką ryšį galima pamiršti), vanduo, šviesa ir pan.

Powerbankas ašku variantas, bet man labiau patiktų stacionariai sumontuotas variantas, dirbantis kaip UPS, budėjimo režime vartojantis minimaliai energijos.

Galvoju ir apie viską, bet tai jau būtų akumuliatoriaus variantas Fronius hibridui. Vasarą tai be jokių problemų toks kombainas mano visą namą aprūpintų elektra, žiemą aišku jau būtų problemos, nes be dakrovimo su saule, toks variantas dirbs tik tiek, kiek palaikys akumuliatoriai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 03 rugpjūčio 2024 - 23:50