QUOTE(mylimuke! @ 2021 02 04, 09:22)
Padaryta nemažai tyrimų su augalais. Jie "girdi" vandenį po žeme ir "jaučia" skausmą skabomi.
O apie gyvūnų gyvenimą,
Tai žinoma, augalai girdi.
Todėl grįžtu prie to pačio.
Jei jau girdi ir jaučia centrinės sistemos neturintys augalai, galima tik numanyti, kokį stresą patiria gyvūnai.
Dėl gyvūnų. Aišku, žudyti bet kuriuo atveju blogai, jei pats nemiršti iš bado taigoje.
Čia buvo svarstymai dėl protėvių dietos dar iki žemdirbystės laikų.
Laukiniai gyvūnai nekalėjo, nekentė (žinoma, juos ėdė kiti gyvūnai,) bet palyginus, jie lakstė laimingi, pakol juos nepersmeigdavo homo sapiens ietis.
Ar galime tad jų kančias lyginti su pramoniniais gyvūnais?
Kiaules ir karves atskiria nuo jų jauniklių, gardai tokie, kad kiaulei (kuri yra alabi smalsus žvitrus gyvūnas) nėra kur apsisukti, apie vištas nekalbu, garde net po kelias, snapai nukapojami, kad jos neužlestų viena kitos - gi viską žinai.
Be to, protėviai nevalgė mėsos kasdien, nebuvo šaldiklių, jų pagrindas vis tiek buvo šakniavaisiai, lapai, vaisiai, dar žuvys, vėžiagyviai, - 10proc not plant based kažkur (mityba daug įvairesnė nei žemdirbystės laikais, kuri padarė žmones priklausomus nuo to pačio maisto, ryžių ir kviečių, plius atėjo infekcijos su pergrūstais miestais.)
Dar, protėviai tiek judėdavo, turbūt 20val į parą, kad turbūt nebuvo nė vieno nutukėlio, (nebent gimusio su stipria negalia), visos kalorijos gražiai sudegdavo, o kūnai būdavo it nulieti.
Dabartinis mėsos valgymas nėra seniai privalomas, ypač nėra privaloma save šerti pramonine hormonais maitinamais gyvūnų kūnais. kuris iš mūsų tiek juda? kuris iš mūsų valgo mėsą, jei jau pradeda valgyti, retai? dažniausiai mėsa yra kasdienybė. kaip išvaryti iš kūnų tų priedų perteklių, kurie brukami į pramoninę mėsą?
Įsirašyk į sąrašą profesorės Melanie Joy "Why we Love Dogs, Eat Pigs and Wear Cows". Lb faina moteris, turi sociologijos profesorės laispnį, lb gražiai kalba. ir youtube jos pilna.
Jei ir nenustosi valgyti mėsos, praplėsi žinias. o žinios is everything.