Visai nebaikštus. Demonstruoja žieduotą koją.
Atvažiuojam į Cape Cross ruonių koloniją, esančią vakariniame Namibijos Skeleton Coast krašte, 120km į šiaurę nuo Swakopmund.
Tiksliau čia veisiasi ruonių šeimai priklausantys Pietų Afrikos jūrų lokiai (angliškai fur seal). Cape Cross populiacija skaičiuoja nuo 80 000 iki 100 000 galvų, o palei Namibijos ir PA pakrantę tokių kolonijų yra 24, ir bendras gyvūnų skaičius sudaro apie 650 000.
Jūrų lokiais jie vadinami dėl savo kailio. Skirtingai, nei ruoniai, turintys labai ploną šerių dangą, jūrų lokių kūnai yra padengti tankiu ir minkštu kailiu, kurį savo ruožtu dengia ilgi ir tvirti šeriai. Šeriai saugo apatinę kailio dalį nuo sušlapimo, kuri, kartu su storu riebalų sluoksniu sudaro puikų termoizoliacinį sluoksnį.
Šimtmečius jūrų lokių jaunikliai buvo medžiojami dėl jų juodai-pilkai-alyvinio kailio. Suaugusių individų kailis per daug šiurkštus, kad būtų naudojamas gaminiams.
Suaugę patinai sveria nuo 187 iki 360kg. Labai aršiai gina savo teritoriją, kurioje bazuojasi jo patelių haremas (nuo 5 iki 25).
Patelės žymiai smulkesnės, jos tesveria iki 75kg. Nėštumas tęsiasi 8 mėnesius, patelės veda po vieną jauniklį. Kitas rujos sezonas prasideda vos savaitė po jauniklio atvedimo.
Daugiausia jauniklių yra atvedama lapkritį/gruodį. Jie sveria nuo 4,5 iki 7kg. Jų kailis juodas kaip naktis, ir jie tuoj pat ima žįsti.
Praėjus kelioms dienoms po jauniklio atvedimo, patelės turi grįžti į jūrą maitintis. Todėl jaunikliai šiuo metu lieka labai pažeidžiami. Juos medžioja šakalai ir hienos. O jei motina iš jūros negrįžta, jauniklis taip pat pasmerkiamas miršiai, nes kitos patelės jo nežindo.
Jauniklių mirtingumas čia sudaro 30 proc.
Tie jaunikliai, kuriems pavyko išgyventi patį sudėtingiausią jų gyvenimo periodą, žuvimis ima maitintis apie 7-ą mėnesį (tuo laiku vandenyje jie jau gali prabūti iki 4 dienų) ir keičia kailio spalvą.
Motinos jauniklius ir jaunikliai motinas atpažįsta iš balso.