Skaitau ir kritiškai apie I.Šimonytę pasisakančius intelektualus. Tačiau jų argumentais nusivyliau... Panagrinėkime bent porą tokių straipnių.
Štai pirmasis - A.Vinokuras. Socdemas. Jų partija neremia nei vieno kandidato, nes jie - dešinieji. Gi A.Vinokuras teigia, kad jie abu - šūdmaliai:
Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūraApie G.Nausėdą - sutinku. Taip apie jį kalba ir daugiau kairiųjų ekonomistų ar intelektualų, net terminą A.Vinokuras pasiskolino iš socdemo V.Bachmetjevo.
Tačiau kokius įrodymus jis pateikia apie I.Šimonytę? Teturi tik 2.
Kad džiaugėsi po pirmo turo: neva maivėsi, kad nenori posto, o po to va kaip džiaugėsi, net pagal
Metallica muziką šoko...
Ir kad yra nejautri pensininkams, nes nesiskolino iš TVF. Tik paskui kažkaip čia jau nebe I.Šimonytės kaltė dėl nesiskolinimo, o jau D.Grybauskaitės, nes ne "unoras buvo parodyti save silpna". Taigi, jau tik 1,5 šūdmalystės gaunasi?
Net tiek nesusidaro, nes abu argumentai ypatingai silpni ir lengvai paneigiami.
Pirmasis argumentas jau toks silpnas, kad net keista, kaip sugalvojo tokį net minėti... Juk tai buvo džiaugsmas ne dėl posto, o kad S.Skvernelis net į antrą turą neišėjo, taigi kad buvo užkirstas kelias jo išrinkimui ir nedemokratiškai valdžios
vertikalei. Ir toks džiaugsmas buvo visų mąstančių rinkėjų, kurių yra dauguma (62,14% vs 19,67% + likę 18,19% už populistus)! Tačiau A.Vinokuras mano, kad I.Šimonytė turėjo dėl to liūdėti? Klaidinga prielaida iš pat pradžių. Taigi jokios čia šūdmalos nebuvo.
Dėl antro priekaišto, tai tik ne socdemui priekaištauti (
hypocrisy at its best)!
Pirma, sprendimas buvo teisingas, Lietuva pasielgė teisingai. Tai patvirtino ir socialdemokratinės Švedijos centrinio banko vadovas, ir Latvijos premjeras (Latvija gyvena blogiau nei Lietuva). Ir kiti išprusę ekonomistai. Skaičiais. Argumentais. O ne emocijomis ir nusišnekėjimais ar pigia politine propaganda.
Antra, būtent socdemai kalti, kad tokį drastišką sprendimą išvis Lietuvai teko priimti. Estija tuomet išvis nesiskolino! Nes turėjo rezervą, kokį galėjo turėti ir Lietuva, jei jo būtent socdemai nebūtų iššvaistę iki pat dugno ir melavę visiems apie tai, kad krizė Lietuvą aplenks bei jai ruoštis visai nereikia. Ir dar būtent socdemai galėjo laikytis fiskalinės drausmės ir Lietuva eurą galėjo įsivesti 2007 sausio 1 d. O tai irgi būtų palengvinę skolinimąsi pasaulinės krizės metu. T.y. konservatoriai sugebėjo nesubankrotinti šalies ir nedelvavuoti lito NEPAISANT socdemų neūkiškimo bei pasaulinės krizės.
Trečia, socdemai ir po krizės augti pradėjusioje ekonomikoje sugebėjo ne staigiai atsigauti, o tik plaukti, stagnuoti. Jei konservatoriai būtų tęsę darbus ir antrą kadenciją po krizės (2012-2016), tuomet Lietuvos rezultatas būtų dar geresnis, nei kad yra dabar.
Taigi ir tas antras ar tik jo pusė argumentas yra niekinis ir nebuvo jokios šūdmalos.
Būtent I.Šimonytė su A.Kubiliumi norėjo didesnio visuomenės solidarumo, kai norėjo daugiau mažinti atlyginimus daugiau uždirbantiems, nes jiems vis vien liktų daug, o ne mažiausias pajamas turintiems, bet Konstitucinis Teismas nurodė, kad
diržų veržimas turi būti vienodu procentu, nors tai reiškė didesnę žalą mažiausiai uždirbantiems.
Ketvirta, net ir dabar būtent socdemų Andriukaitis ėjo kaip populistas, aiškindamas apie 500 pensijas. Kad tik išrinktų. O kaip ir iš kur, kai mokesčiai pagal libertarą Šapoką sumažėjo, ir trūksta net mokytojams ar gydytojams pagal jau padarytus pažadus - populistiškai neįvardija. T.y. būtent Andriulaitis daugiau šūdmalos pasakė, kaip ir kiti kandidatai, tik ne I.Šimonytė, vienintelė nežadėjusi to, kas neįmanoma ar ne Prezidento galioje.