Noriu truputį akcentuoti -
Nėštumas yra skaičiuojamas ne nuo ovuliacijos, ne nuo nesaugaus lytinio akto, o nuo PASKUTINIŲ MĖNESINIŲ PIRMOS DIENOS.
Svarbus ne vienkartinis HCG tyrimas, o jo dinamika, kaip auga HCG.
Biocheminis nėštumas nėra nesivystantis nėštumas. Nesivystančio nėštumo atveju ambrionas echoskopiškai buvo matomas, konstatuotas jo gyvybingumas, o paskui gyvybė dėl įvairių priežasčių nutrūko. Lotyniškai dar vadinamas "missed" abortu (ne angliškai, lotyniškai). Kitas dalykas, jei yra ankstyvas persileidimas, kai nėštumas buvo konstatuotas tik nėštumo testu ar HCG tyrimu ir vėliau dėl įvairių priežasčių nutrūko, nors echoskopiškai nebuvo nustatytas.
Echoskopiškai pūslelė matosi nuo 5 - 6 savaitės, plakanti širdutė turi matytis 6 - 7 savaitę. Čia jau kritinės ribos.
Kiaušintakinis nėštumas diagnozuojamas ne echoskopiškai. Svarbi klinika, HCG dinamika, gimdos dydis ir skausmingumas čiuopiant "ant kėdės". Echoskopinis vaizdas tik leidžia įtarti - skysčio sankaupos pilvo ertmėje, pūslelė kiaušintakio vietoje, kuri matosi toli gražu ne visada.
Manau, kad Miežėnienė elgiasi labai profesionaliai įtardama tikrai extra būklę - negimdinį nėštumą. Ir nėštumo laiką ji skaičiuoja gerai. Įtarti galima, bet nėštumas dar gali "pasimatyti" gimdoje. Laiko dar yra, nusiminti ir nusivilti, panikuoti pagrindi dar nėra. Tiesiog reikia išlaukti, racionalu būtų pakartoti HCG po kelių dienų.
Atsiradus vienos pusės šono skausmams, rudoms arba kruvinoms išskyroms, staigiam silpnumui - skubiai pas gydytoją. Dažniausiai tokio nėštumo trūkimo laikas - aštunta nėštumo savaitė.
Ramiai, be panikos, laiko dar yra