Įkraunama...
Įkraunama...

Plepalai apie dienos įvykius

QUOTE(Nakviša @ 2017 12 29, 19:47)
Tai mane labai stebina toks subjektyvus straipsnis. “Į vienus vartus”.


Sutinku, straipsnis i vienus vartus.

Todel ir rasau, viena karta paciai visuomenei deretu apibrezti ribas, vadovaujantis nudienos medicinos laimejimais. Kas sveika vaikui. Jau ta informacija, kuri pleciasi geometrine progresija visiem prieinamu, ir ne visada patikimu mediju pagalba, tampa mitologija, nes apauga interpretacijom, kurios nepagristos nei mokslu, nei sveika gyvensena.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 12 29, 21:20)
Sutinku, straipsnis i vienus vartus.

Todel ir rasau, viena karta paciai visuomenei deretu apibrezti ribas, vadovaujantis nudienos medicinos laimejimais. Kas sveika vaikui. Jau ta informacija, kuri pleciasi geometrine progresija visiem prieinamu, ir ne visada patikimu mediju pagalba, tampa mitologija, nes apauga interpretacijom, kurios nepagristos nei mokslu, nei sveika gyvensena.

PSO rekomendacijos labai kinta. Kiekvienais metais vis kitaip. Todėl vienareikšmiškai teigti, kad va šita mama neprimaitino 7 (septynių) mėnesių kūdikio ir dėl to išsivystė mažakraujystės - mažu mažiausia yra melas. Ir labai tendencingas straipsnis.
Aš vyriausią auginau su palomis, mažiausias jau buvo auginamas su sauskelnėms. Kas teisus? 30 metu atgal gydytojai ar dabartiniai?
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2017 12 29, 20:49)
PSO rekomendacijos labai kinta. Kiekvienais metais vis kitaip. Todėl vienareikšmiškai teigti, kad va šita mama neprimaitino 7 (septynių) mėnesių kūdikio ir dėl to išsivystė mažakraujystės - mažu mažiausia yra melas. Ir labai tendencingas straipsnis.
Aš vyriausią auginau su palomis, mažiausias jau buvo auginamas su sauskelnėms. Kas teisus? 30 metu atgal gydytojai ar dabartiniai?


Del palu irgi turiu savo nuomone, musu seimoje nenaudojame pampersu.

Del mazakraujystes irgi turiu savo nuomone, nes mano gyvenima itakoja anemija. Nepulsiu aiskinti kas gerai, kas blogai. Tikiu medicina, manau, seimos gydytojas zinantis seimos nariu ligas, gali prakonsultuoti. Bet su salyga, kai zmones patys nevaidina viska zinancius medikus. As pvz. nepazistu samoningu kenkeju seimos gydytoju.
Atsakyti

O aš manau, kad išpustas burbulas to bitcoino ir turi sprogti. Lažinčiausi, kad greitu metu stipriai kris kursas.

didele paklausa ispute kaina, dabar jei kazkas parsidavineja, kaina krenta, bet manau ji vis tiek turetu issilaikyti gan nemaza, kas jas isigijo pries kelis metus uz centus ir dabar parduoda, tam pasiseke :) 

Gan rimtas siaip tas reikalas, nes kol kas jie nebuvo nuhakinti per visus tuos metus, taip pat apeina visus mokescius banku ir valstybiu, programuotrojai po siai diena priima mokescius sia ir kitom kriptovaliutom :) 

 ir kadangi technoligijos tibuleja ir apima visas gyvenimo sritis, matau gana nemaza perspektyva, nebent bakai ir valstybes kazkaip uzkirs tam kelia ir apokesdins...

Atsakyti

Medikai, dangstydami savo klaidas, kaltina jauną mamą
„Pasak medikų, tokios kritinės vaiko būklės priežastis – veganiška mamos ir kūdikio mityba“, – skelbiama pranešime. Tačiau mamos ar kūdikio veganiška mityba nėra ir negali būti maisto medžiagų ar geležies anemijos priežastimi. Skelbti tokią informaciją yra neatsakinga ir moksliškai nepagrįsta.. 2009 ir 2014 m. respektabiliausia pasaulyje mitybos mokslininkus jungianti organizacija Amerikos dietetikos asociacija yra aiškia paskelbusi, kad gerai suplanuota vegetariška ir veganiška mityba yra sveika, adekvati maistinėmis medžiagomis, tinkama visiems amžiaus tarpsniams, įskaitant besilaukiančias ar krūtimi maitinančias moteris, kūdikius bei naudinga kai kurių ligų prevencijai ir gydimui.
Pranešime skelbiama, kad kūdikis atgabentas dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo ir irzlumo. Susisiekus su mama paaiškėjo, kad kūdikis sirgo vėjaraupiais bei roto virusu, kurį į namus iš darželio parnešė 6 metukų kūdikio sesė. Prieš savaitę kūdikiui buvo diagnozuota bakterinė infekcija.
Mama, apie kurią pranešama, 7 mėnesių kūdikį maitino savo pienu bei vaisių ir daržovių tyrelėmis – taip ir turėtų būti. Karvės pienas nerekomenduojamas iki metų laiko. Geležies jame – per pus mažiau nei motinos piene. Be to dėl karvės piene esančių kalcio druskų, jame esanti geležis kūdikio rezorbuojama itin blogai (tik 10 proc.). Net pirmųjų metų pabaigoje motinos pienas turėtų tiekti iki 50% visos reikiamos energijos (kalorijų). 7 mėn. kūdikis iki 80-90% visų reikiamų medžiagų turėtų gauti iš mamos pieno. Kūdikį gydžiusio Vaikų ligoninės vyresniojo gydytojo gastroenterologo Vaidoto Urbono teiginiai prieštarauja PSO ir Lietuvos mokslininkų rekomendacijoms. Pavyzdžiui, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prevencinės medicinos katedros profesorės Aušros Petrauskienės rekomendacijoms, kad mėsą kūdikiui galima duoti tik nuo 7 mėn. Nuo 6 iki 7 mėn. kūdikį mama turėjo primaitinti vaisiais ir jų sultimis bei skystomis košelėmis. Taigi, minimas kūdikis iki 7 mėn. negalėjo būti maitinamas nei karvės pienu, nei mėsa, nei kiaušiniais. Beje, minėta mama, kaip ji pati rašo savo „Facebook“ paskyroje, jau nuo 5 mėnesių pradėjo papildomai duoti morkų, obuolių, agurkų bei jų sulčių.
 
Gydytojas rašo, neva vaikas kenčia dėl didelio baltymų trūkumo. Jei vaikui staiga yra diagnozuota mažakraujystė, akivaizdu, ji išsivystė dėl ilgo viduriavo ir vėmimo, o ne dėl nepakankamos mitybos.  Kalbant su mama paaiškėjo, kad patys medikai pripažįsta, kad vaiko būklė pasunkėjo dėl ūmios infekcijos jam viduriuojant. Jei mamos mityba buvo nepilnavertė, tai turėjo matytis kūdikio vystymosi dinamikoje. Tačiau mama sakosi kas mėnesį profilaktiškai vežusi kūdikį parodyti medikams, kurie stebėjo jo vystymąsi. Kūdikio 6 mėnesių tyrimai ir svorio prieaugis buvo normos ribose. Mažakraujystė, B12 anemija ar baltymų trūkumas neišsivysto akimirksniu, ir visuomet atsiliepia kūdikio vystymuisi, tai atsitikti gali tik esant ūminei ligai. Šiuo atveju galima daryti prielaidą, kad medikai vangiai sureagavo į ūminę infekciją. Beje kaip pasakoja pati mama, ji nesulaukė adekvačios medikų pagalbos ir turėjo ligoninėje verkti ir prašyti viduriuojančiam vaikui padaryti tyrimus.
 
http://www.sveikata....ina-jauna-mama/

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 29 gruodžio 2017 - 22:45
QUOTE(Moonte @ 2017 12 29, 22:16)
<...> As pvz. nepazistu samoningu kenkeju seimos gydytoju.

Aš irgi. Bet būtent šis straipsnis yra “geltonoji spauda”.
Žinant kiek tenka taisyti žurnalistus - tiesa slypi anapus.
Bet čia jau prasideda sofistiniai išvedžiojimai. Nežinant pilnos informacijos, kaltinti motiną nepriežiūra yra žemiau nei žema.
Atsakyti

Prieš n metų vos ne iki mirties buvo nukankintas mėsavalgių vaikas, rastas su lašinio skūra rankytėje. Veganinė mityba kaip ir bet kuri kita gali būti labai maistinga ir įvairi, jei tik motina pati teisingai pagal ją valgo, o ne kūdinasi pvz. ir jei vaikui negaili ir netingi gaminti, priruošti, primerkti iš anksto, sumalti ir pan.

Pacios veganes geria b12 papildus. Tai ir vaikus sertumei nuo gimimo papildais? Kokia cia maistinga ir ivairi mityba, jei be papildu negali? 

Atsakyti

Pacios veganes geria b12 papildus. Tai ir vaikus sertumei nuo gimimo papildais? Kokia cia maistinga ir ivairi mityba, jei be papildu negali? 

Nesuabsoliutink, ne visi veganai ar veganes geria papildus, o tik tie, kam reikia, kaip ir bet kaip kitaip besimaitinantys, pvz gelezi tikrai geria labai daug mesavalgiu , tai palei tavo logika, visiems mesavalgiams truksta gelezies? :) Auksciau idejau straipsni, kuris suteikia issamesnia informacija apie situacija, taip pat apie veganine mityba yra nuoroda i Jav mokslininku isvadas, yra labai daug zmoniu vegaiskai besimaitinanciu pasaulyje ir nereikia isradineti dviraciu. Kudikiui kuo puikiausiai pakanka mamos pieno iki metu primaitinant pamazu darzovytemis, vaisiais, kosytem. 

B12 aplamai kazkaip atsiranda pas visus gyvunus , o matai pas zmogu neatsirastu be mesos, o toje mesjo kuria jis valgo is kur jis? :)  Dar mokslininkai neistyre iki galo, bet B12 siaip juk yra bakterija, kuri gyvena musu zarnyne, taigi vaikas maitintas teisingai, mp susiformuoja normalu sveika zarnyna ir turi to b12, praranda ji kaip siame atvejyje del sunkiu susirgimu, kas butu ir kitaip maitinant vaika, tik tiketinai sis vaikas greiciau ir lengviau prasirgs, nes gauna MP :)

Aplamai siais laikais visaverte mityba, svariais, nepertrestais, neperpurkstais produktais, kad ir ta pacia mesa be hormonu ir antibiotiku yra prabanga didziajai daliai zmoniu pasaulyje ir Lietuvoje. Bet be mesos, kiauisniu ir t.t. tikrai galima sveikai gyveni, ka jau irodo tikrai nemazai gyvu pavyzdziu ir toje pacioje Lietuvoje :) O juo labiau kudikiui, jei normaliai zindomas ir neturi sutrikimu nesuserga kokia liga, tikrai nereikia jokiu papildu :) 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 29 gruodžio 2017 - 23:22
QUOTE(Nakviša @ 2017 12 29, 19:27)
Straipsnis absoliuti nesąmonė. Hiperbolizuotas.
Apie kokius mėsos primaitinimus kalba eina? Apie kokią mažakraujystę, kurią sukėlė B12 trukumas?
Kūdikis, 7 mėnesių: maitinamas motinos pienu ir tyrelėmis. Nepamirškite, kad primaitinimas (po mažą šaukštelį) obuoliuko tyre prasideda (pagal rekomendacijas) 3-4,5 mėnesio kūdikiui. Kruopos, grūdai įvedami palaipsniui nuo 5,5-6,5 mėn. Ir tik vėliau atsiranda pirmoji mėsa.
Tendencingas, subjektyvus ir supriešinantis straipsnis.

Ne straipsnio analizę rašiau. Rašiau, kad jei gebi subalansuoti mitybą, użtikrinsi viską, ko reikia kūdikiui. Ir ne vien primaitinimo buvimas/ nebuvimas 7 mėn. mažių gali privesti iki būtinybės atstatyti sveikatą intensyvios terapijos skyriuje. Prieš tai mažylis 9 men formavosi, sukaupdamas arba ne atsargas gyvenimo pradžiai. Gimę be atsargų yra primaitinami kitokiu grafiku nei išnešioti sveiki mażyliai. B12 atsargos išsenka labai greitai. O jei jų gimęs iš viso neturi, lauk bėdos.
Straipsnis piktas, sutinku. Bet tai man panašiau į šauksmą, kad gal pagaliau atsipeikėtų kiti.
Atsakyti

Ne straipsnio analizę rašiau. Rašiau, kad jei gebi subalansuoti mitybą, użtikrinsi viską, ko reikia kūdikiui. Ir ne vien primaitinimo buvimas/ nebuvimas 7 mėn. mažių gali privesti iki būtinybės atstatyti sveikatą intensyvios terapijos skyriuje. Prieš tai mažylis 9 men formavosi, sukaupdamas arba ne atsargas gyvenimo pradžiai. Gimę be atsargų yra primaitinami kitokiu grafiku nei išnešioti sveiki mażyliai. B12 atsargos išsenka labai greitai. O jei jų gimęs iš viso neturi, lauk bėdos.
Straipsnis piktas, sutinku. Bet tai man panašiau į šauksmą, kad gal pagaliau atsipeikėtų kiti.

ka jus cia nusisnekat, kokiu atsargu nebuvimas 6 men siam kudikiui visi tyrimai buvo geri, jus rasote visuskus kliedesius, jei vaikas butu gimes neturejes b12 vitamino jau senai butu islinde negalavimai, ir atsargos sio vitamino neisgaruoja greitai, jis buvo tinkamai miatintas ir ikii siol vystesi, augo gerai. O tai kas parasyta aname straipsnyje grynas melas, kuris priestarauja visiems siuolaikiniams gydytoju ir mokslininku rekomendacijom, tik tam kad pridengt savo siknas, nes nesuteike vaikui laiku tinkamos pagalbos, NES JIS SIRGO ROTO VIRUSU IR VEJARAUPIAIS, siuo metu JAU SVEIKAS IR NAMIE. 

Ir aplamai kaip su pacientu konfidencialumu, kas suteike siam gydytojui teise viesinti siuos duomenis? kas Lietuvoje jau gydytojas viskas galima, smeisti, meluoti?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ubuntu***: 30 gruodžio 2017 - 11:17

Gal ir teisingai Monteverte snekejo, kad jei butu filmuojami visi tokie priemimai, greitojoje pas gydytojus, ypac kai patenka vaikai, nedristu tada gydytojai meluoti ir nereiktu mama verkdamai maldauti padaryti tyrimus sergnaciam vaikui. Ar taip ar taip dabar ispletkino visa istorija gydytojas, tik pagal save kaip jam patogiau...

Atsakyti
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 12 30, 11:13)
ka jus cia nusisnekat, kokiu atsargu nebuvimas 6 men siam kudikiui visi tyrimai buvo geri, jus rasote visuskus kliedesius, jei vaikas butu gimes neturejes b12 vitamino jau senai butu islinde negalavimai, ir atsargos sio vitamino neisgaruoja greitai, jis buvo tinkamai miatintas ir ikii siol vystesi, augo gerai.

O tai kas parasyta aname straipsnyje grynas melas, kuris priestarauja visiems siuolaikiniams gydytoju ir mokslininku rekomendacijom, tik tam kad pridengt savo siknas, nes nesuteike vaikui laiku tinkamos pagalbos,


Rimtai? Jūs taip gerai žinote, kas IŠ TIKRŲJŲ vyko tam vaikui ir kokia iš tikrųjų problema jam buvo, kad net stebėtina. Nesusireikšminkit gal... a? Nebent Jūs tam vaikui tyrimus darėt ir dar priedo esat įsitikinusi, kad jo veganė mamytė buvo ne eilinė veganizmo mados auka, o realiai atsakingai ir pilnavertiškai planavo savo mitybą nėštumo ir maitinimo metu. Toks jausmas, kad veganai - neklįstantys Dievo avinėliai šiam pasauly.

"Visoms šiuolaikiniams mokslininkų rekomendacijom" sakot? Visom visom? Visų visų šiuolaikinių mokslininkų? Ar nurodytos asociacijos, tam tikrų mokslininkų ir tik esant tam tikrom sąlygom? Gal nustokit absoliutinti vien tam, kad Jūsų nuomonė svariau skambėtų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 30 gruodžio 2017 - 12:50