Nesąmonių apie interneto situaciją dekonstrukcija
13. (17) C
Tęsinys
QUOTE
Del to koki interneta turejau Vokietijoje KAIME. Bet ten buvo gluskaimis kur pardes net nebuvo.
SViesolaidini 200Mbps, paskui atgal pasikeiciau i ADSL2 13Mbps down 3Mbps up. Nes geresni parametrai kiti.
UK kaimuose BT infinity tai yra VDSL2 40Mbps down 10 Mbps up. Dabar ten planai pakeisti i sviesolaidi, nes atsiliko nuo Vokieciu, Olandu ir net jie galvoje kad LT internetas geras, tai vejasi
QUOTE
Kai gyvenau Vokietijoje, tai tokia firma
https://www.deutsche-glasfaser.de/i visus vienkiemius ir kaimo namus ivede sviesolaidi. Manau su kazkokia valstybes dotacija.
Tik tas ju internetas buvo slamstas, be isorinio IP adreso.
Dar jie dave toki slamstiska optimi modema integruota su routeriu...
Na kas valstybe finansuojamas tai tragedija
Teko grizti prie teleekomo.
Taigi, apibendrinant:
A. Asmeninė oponento patirtis Vokietijoje - kaime šviesolaidis (
itin spartus fiksuotas plačiajuostis), bet neatitiko individualių reikalavimų, bei ADSL2 (fiksuotas
bazinis plačiajuostis). Daromos visiškai klaidingos išvados (logikos stoka), kad jei valstybės finansuojama, tai šlamštas; bei kad visuose Vokietijos kaimuose yra analogiška situacija.
B. Asmeninė oponento patirtis UK - kaime VDSL2 (
spartus fiksuotas plačiajuostis), dabar keičiama į šviesolaidį (
itin spartus fiksuotas plačiajuostis). Daroma visiškai klaidinga išvada (logikos stoka), kad visuose UK kaimuose keičiama į šviesolaidį.
C. Asmeninė oponento patirtis Lietuvoje - gyvena atokioje kaimo vietovėje bute, internetą turi, bet norėtų dar atokesniame privačiame name turėti
itin spartų fiksuotą plačiajuostį. Su papildomomis individualiomis sąlygomis.
Pasižiūrėjo aplink, ogi pakliuvęs į rajoną, kuriame fiksuoto netgi telefono ryšio nebuvo, vien analoginis mobilus (NMT-450), dabar skaitmeninis mobilus, gal vis dar 2G. Nes vietovė labai atoki, žmonės nemokūs, reikia daug investicijų.
Kokią vėl klaidingą išvadą daro oponentas? Ogi tokią pačią:
QUOTE
kiek ziurejau namu kaimuose tai NIEKUR INTERNETO NERA kiekk tikrinau, o miestuose irgi daug kur nera ar yra ADSL tai jau cia rajonu centruose. Poroj vietu maciau VDSL bet ten miestu centrai
Ką reiškia "kiek žiūrėjau'? Tai kodėl nebuvo žiūrėta prieš atsikraustant? Jei jau ketinta dirbti iš namų, ir norėta itin spartaus fiksuoto plačiajuosčio, kodėl iškart netikrintos galimybės?
Pastebėtina, kad nei Vokietijoje, nei UK NEBUVO tokių sąlygų, kokių dabar reikalaujama iš Lietuvos. Niekur nebuvo 50 Mbps upload greičio. Bet Lietuvoje privalo būti, kitaip - "niekur interneto nėra", "ten nieko nėra", "totali Afrika" ir pan. nesąmonės...
Tęsinyje
faktai.
Papildyta:Nesąmonių apie interneto situaciją dekonstrukcija
14. (18) D
Tęsinys į ankstesniame įraše minėtas citatas
O dabar
faktai apie Vokietiją, UK, Prancūziją, Italiją ir Lietuvą.
Vokietija yra stipriausia Europos ekonomika, UK antra, Prancūzija trečia, Italija ketvirta.
Rural proportions Vokietijoje 8,6%; UK 8,5%; Prancūzijoje 15,6%; Italijoje 12,1%.
Lietuvoje, primenu, 30,4%. O būtent
rural areas reikalauja didžiausių investicijų, norint gerinti interneto rodiklius.
Didžiausią pažangą nuo 2011 m. padarė Italija, kuomet 30Mbps aprėptis tebuvo <10%, o 2017 tapo 86,2%. Tuo pačiu Italija pagal 30Mbps aprėptį aplenkė ... Vokietiją (84,1%).
Bei Prancūziją, kuri 2011 turėjo 20%, o 2017 m. turi tik 55,5%.
Tačiau neaplenkė UK, kuri pagal 30Mbps aprėptį turi 93,9%.
Bei Lietuvos, kuri pagal šį rodiklį lenkia visas paminėtasias (94%).
Italija įsidiegė 21,7% šviesolaidžio; bet tik miestuose (kaimuose tik 0,8%).
Vokietija šviesolaidžio įsidiegė viso tik 7,3% (kaimuose 2,4%).
UK šviesolaidžio įsidiegė dar mažiau - viso tik 2,3%.
Prancūzija šviesolaidžio įsidiegė 28,3%; bet irgi daugiausiai miestuose (kaimuose 4,3%).
Lietuva, primenu, įsidiegė 81,6% šviesolaidžio, iš kurio net 39,4% kaimuose.
Pastebėtina, kad Prancūzija turi 100% DSL (kaimuose taip pat 100%) (
bazinis plačiajuostis). Taigi kažkada variu padengė visą šalį, bet po to nebeturi investicijų modernizuotis. Spartesnio VDSL - viso tik 18,9% (kaimuose 33,9%). .Ir dabar yra antra nuo galo ES ataskaitoje (po Graikijos, kurioje situacija dar prastesnė), nors tai 3-ia Europos ekonomika. Ir NGA kaimo vietovėse (spartus fiksuotas plačiajuostis) yra tik 37,3%.
Italija, sparčiai aplenkusi bendrais rodikliais ne tik Prancūziją, bet ir Vokietiją, pagal spartų fiksuotą plačiajuostį
kaime (NGA rural) Prancūziją lenkia tik nežymiai (39,2%), nors turi ~ analogišką kiekį VDSL (33,4%) bei mažiau šviesolaidžio kaimuose (tik 0,8%). T.y. Italijoje daugelyje miestų yra spartesnis internetas nei kad Vokietijoje ar Prancūzijoje, bet kaimuose - panašiai kaip Prancūzijoje, jis ~60% atvejų vis dar tik
bazinio plačiajuosčio lygio.
100% DSL (kaimuose 99,7%) (
bazinis plačiajuostis) turi ir UK. T.y. taip pat kaip Prancūzija, kažkada variu padengė visą šalį.
Vokietija 97,1% DSL (kaimuose 87,8%). T.y. beveik visą šalį, bet kaimuose liko 12% vietų be
bazinio plačiajuosčio. Jei Prancūzija sustojo dėl vario, ir bendrai spartesnio VDSL po to dėjo tik 18,9%; bet užtat 28,3% šviesolaidžio; tai Vokietija bendrai šviesolaidžio įsidėjo tik 7,3%; bet užtat VDSL 69% (iš kurių kaime 44,9%).
Dėl to Vokietija, bendrais rodikliais aplenkta Italijos, bet spartaus fiksuoto plačiajuosčio
kaime (NGA rural) atveju lenkia Italiją - 53,9% vs 39,2%. Nors bendras VDSL padengimas Italijoje yra didesnis nei Vokietijoje (82,4% vs 69%).
Užfiksuoju: Vokietijoje
kaime spartaus fiksuoto plačiajuosčio (NGA rural), nepaisant 1-os ekonomikos Europoje, yra tik 53,9%! T.y. net 46,1% atvejų yra tik
bazinis fiksuotas plačiajuostis, ne
spartus fiksuotas. T.y. ir dabar oponentas su 50% galimybe turėtų tik ADSL2 su 3Mbps upload greičiu!
Kaipgi Lietuvoje? Primenu, kad Lietuvoje
kaime spartaus fiksuoto plačiajuosčio (NGA rural) yra 39,4%. Taigi daugiau nei Prancūzijoje ir Italijoje! Tik 14,5% mažiau nei Vokietijoje! Tiek Lietuvoje buvo šviesolaidžio 2017 duomenimis kaimo vietovėse. Nepaisant to, kad Lietuvos
rural proportion yra 30,4% vs 8,6% Vokietijos ar 12,1% Italijos.
T.y. oponentas Lietuvoje tiesiog pasirinko gyventi toje kaimo vietovėje, kuri yra 60,6% neturinčiųjų fiksuoto spartaus plačiajuosčio (NGA, Lietuvoje šviesolaidžio). O galėjo pasirinkti priešingą gana didelę zoną!
Vokietijoje jis pataikė į < nei 7,3% šviesolaidžio kaime zoną (<, nes kada jis buvo Vokietijoje? Prieš keletą metų dar mažesnis % buvo). Ir pastebėtina, kad netyčia pataikius būtent ten, toks retas atvejis dabar pristatomas kaip taisyklė Vokietijoje. Ir tuo pagrindu lyginamasi su Lietuva, dergiant ir piktinantis Lietuvos situacija.
Baigiant apie UK. Padengus visą šalį baziniu DSL variu, vėliau UK vis tik diegė ir spartesnį VDSL (bendrai 87,8%, kaimuose 80,1%). Tik primenu, kad tų kaimo vietovių UK tėra 8,5%.
Šviesolaidžio turi labai mažai, bet VDSL didelis padengimas (daugiau nei Italijoje ar Vokietijoje) lėmė, kad NGA rural (spartus fiksuotas kaime) UK yra didelis, net 82,4%. Bet 30Mbps aprėpties atveju UK vis tik šiek tiek atsilieka nuo Lietuvos (93,9 vs 94%)...
T.y. UK irgi oponentas ir toliau gautų VDSL2 su 10 Mbps upload greičiu, ir tik kelių % tikimybę, kad tai bus pakeista į šviesolaidį.
Visi skaičiai paimti iš jau minėtų ES ataskaitos bei Audito ataskaitos, nuorodas į kurias pateiktos mano ankstesniuose įrašuose. Neturiu laiko ir noro juos pateikti vizualiau, visi susidomėję gali patys juos išsitraukti ir pasilyginti.