Tęsiu nesąmonių apie telekomunikacijų Lietuvoje situaciją dekonstrukciją.
7.
QUOTE
Ar suvoki, kad uzsimant technologijomis ir verslo sprendimais yra ABSOLIUCIAI NUSISIKT, kaip ten kokie biurokratai ka vadina.
Tai tik biurokratiniai zaidimai, kurie yr visiskai niekiniai ir gyventojams ir verslui.
Ikyriai ignoruoji prasme ir cituoji beprasmiskus dokumentus. technologijos vystosi ne del to, kad kazkokia Europa kazka ten uzsibreze, o kad tai verslui apsimoka. Ar ne.
Tai jau buk zmogus ir necituok tu popieriniu nesamoniu.
Štai ką reiškia blevyzgos net neatsidarius aptariamų dokumentų!
Pačiam pirmam savo įraše telekomunikacijų tema pabrėžiau
valstybės ir
ES paramos svarbą:
"Nepaisant laimėjimų, dar daug ką reikia tobulinti, o tam reikia investicijų:
šviesolaidis valstybės ir ES lėšomis atvedamas tik iki gyvenviečių centrų seniūnijų bibliotekų ir pan. Prijungti galutinius vartotojus turėtų privatūs interneto tiekėjai. Tačiau nei vienas iš jų nenori tapti vadinamuoju paskutinės mylios tiekėju, nes gyvenvietėse įrengtos infrastruktūros atsipirkimo reikėtų laukti per ilgai. <...>
paskutinės mylios investicijos, palyginti su potencialiomis pajamomis, yra per didelės, kad tai apsimokėtų patiems operatoriams, todėl reikėtų valstybės paramos.
Verslui neapsimoka toks pavienis nemokus, bet reiklus klientas, atokiame kaime norintis gauti šviesolaidį iki pat durų.
Viltis gauti
paskutinės mylios investicijas yra per ES finansavimą.
Audito ataskaitoje rašoma: "
tikslams įgyvendinti ES 20142020 m. laikotarpiu įgyvendino įvairias politikos ir reglamentavimo priemones ir iš įvairių finansavimo šaltinių ir įvairiomis formomis valstybėms narėms skyrė maždaug 15 milijardų eurų, įskaitant 5,6 milijardų eurų vertės Europos investicijų banko (EIB) paskolas."
Diegdami 5G tinklų infrastruktūrą Tele2 ir Bitė paskelbė ne konkuruosiantys, o sujungiantys jėgas. Tačiau Telia nekviečiama prisijungti, taigi konkurencija išliks.
Atrodo kaip naujiena, o iš tiesų Audito rekomendacijos įgyvendinimas:
"<...>
Komisija turėtų remti valstybių narių pastangas skatinti stipresnę konkurenciją plačiajuosčio ryšio paslaugų srityje, numatydama paskatas įrengti atitinkamus tinklus, o prireikus mažesnius projektus sujungdama į kritinio dydžio projektus."
nes bus gaunama parama, pagal Audito rekomendacijos įgyvendinimą:
"
EIB paramą turėtų skirti per ESIF ir Europos infrastruktūros tinklų plačiajuosčio ryšio fondą, didžiausią dėmesį skirdamas mažiems ir vidutinio dydžio projektams vietovėse, kuriose labiausiai reikalinga viešojo sektoriaus parama, kad būtų įgyvendinamas rizikingesnių projektų rėmimo tikslas."